Piszę o finansach zarabiając na życie—to są wskazówki, za którymi błagam ludzi

Kiedy byłem na studiach, odbyłem staż w dziale marketingu firmy świadczącej usługi finansowe. Jednym z moich praktyk było stworzenie prezentacji na temat znaczenia finansowego wellness. To było z powrotem, gdy koncepcja wellness dopiero zaczynała być powszechna, ale zamiast skupiać się na jodze lub medytacji, moje badania koncentrowały się na edukacji finansowej jako narzędziu odnowy biologicznej. Wielkim sukcesem było to, że kolejne badania wykazały, że stres finansowy jest niewiarygodnie szkodliwy i negatywnie wpływa na nasze zdrowie, kariery i relacje.

Ta realizacja zapaliła we mnie pasję do pisania o poradach finansowych, które mogą pomóc ludziom przejąć kontrolę nad ich życiem finansowym i zdrowiem. W rezultacie przez lata zdobyłem wiele przydatnych porad finansowych i chcę się nimi z wami podzielić.

 

1. Zbuduj swój kredyt zanim go potrzebujesz

To może potrwać lat, aby zbudować silną ocenę kredytową, i o dobrą ocenę kredytową może znacznie wpłynąć na wiele obszarów swojego życia. Nie tylko ma dobry wynik kredytowy ułatwiają zakwalifikować się do produktów kredytowych, takich jak kredyty hipoteczne i kredyty samochodowe, ale także pomaga uzyskać dostęp do lepszych stóp procentowych, kwoty pożyczki, i warunki pożyczki. Twój wynik kredytowy może również mieć wpływ na to, jak łatwo jest wynająć mieszkanie, zakwalifikować się do mediów, lub dostęp do korzystnych cen ubezpieczeń. Na szczycie tego wszystkiego, jeśli twoja kariera wiąże się z obsługą pieniędzy, niektórzy pracodawcy przeprowadzą kontrolę kredytową przed zatrudnieniem, aby upewnić się, że masz dobrą historię zarządzania kredytem.

Ważne jest, aby zacząć budować kredyt tak szybko, jak to możliwe. Może się wydawać, jeśli nie masz karty kredytowej lub długu trzeba spłacić, że nie można zaszkodzić swój wynik przez brakujące płatności, ale nie biorąc kredyt może powstrzymać cię od budowania zdolności kredytowej w ogóle. Potrzebujesz kredytu, aby zbudować kredyt. Ważne jest, aby wziąć mieszankę kredytów i używać go odpowiedzialnie, dzięki czemu można poprawić swój wynik, pokazując, że masz historię dokonywania płatności na czas. Po otwarciu konta kredytowego wygenerowanie wyniku kredytowego zajmuje co najmniej sześć miesięcy.

Jeśli masz trudności z zakwalifikowaniem się do kredytu, ponieważ nie miałeś okazji zbudować żadnego (zabawa, prawda?), można wyjąć zabezpieczoną kartę kredytową. Dzięki zabezpieczonej karcie kredytowej wpłacasz pieniądze na kartę i używasz jej bardziej jak karty debetowej. Nie możesz wydać więcej niż ten limit, ale kiedy dokonasz płatności na czas na tę kartę kredytową, zaczniesz budować swoją historię kredytową. Sprawdź dokładnie, czy twój wystawca zabezpieczonej karty kredytowej zgłasza Twoje płatności do trzech głównych biur kredytowych, Experian, TransUnion i Equifax.

 

Źródło: Color Joy Stock

 

2. Ćwicz intuicyjne budżetowanie

Dużo piszę o tym, jak tworzyć budżety, a istnieje wiele pomocnych metod budżetowania, które mogą działać dla wielu ludzi. Biorąc to pod uwagę, budżetowanie to dużo pracy i dlatego tak wiele osób ma problemy z trzymaniem się budżetu. Łatwo jest usiąść i dowiedzieć się, ile możesz sobie pozwolić na wydawanie każdego miesiąca na kategorie, takie jak koszty utrzymania, jedzenie, transport i rozrywka. Gdzie ludzie zmagają się ze śledzeniem swoich wydatków i świadomością tego, czy trzymają się swojego budżetu każdego miesiąca.

Z biegiem lat odkryłem, że nauka jak budget intuicyjnie jest o wiele ważniejsze. Nadal musisz stworzyć budżet, aby wiedzieć, ile możesz sobie pozwolić na wydanie po pokryciu podstawowych wydatków, takich jak czynsz i płatności za samochód. Kiedy już wiesz, na co możesz sobie pozwolić, aby wydać na zakupy, które bardziej Ci się podobają (ubrania, obiady itp.), można ćwiczyć intuicyjne wydatki.

Zanim dokonasz zakupu, sprawdź jelita. Szanse są, wiesz, czy jest to dobre wykorzystanie pozostałych środków. Jeśli nie jesteś pewien, czy zakup mieści się w Twoim budżecie, wstrzymaj się z dokonaniem go do końca miesiąca, gdy zobaczysz, ile pieniędzy Ci pozostało. W ten sposób możesz zacząć rozwijać wyczucie, na jakie rodzaje różnych zakupów naprawdę możesz sobie pozwolić. Jeśli w tym momencie nie chcesz już dokonać zakupu, zaczniesz również ćwiczyć się, aby uniknąć niepotrzebnych zakupów impulsowych lub emocjonalnych. Po zbudowaniu tych dobrych nawyków wydatkowania, trzymanie się budżetu będzie łatwiejsze i nie będzie wymagało dużego aktywnego wysiłku.

 

Źródło: Color Joy Stock

 

3. Pomyśl o spłacaniu długu jako narzędziu odnowy biologicznej

Wracając do odnowy biologicznej, spłacanie długu jest jednym z najlepszych narzędzi odnowy biologicznej w twoim arsenale. Kiedy czujemy się zestresowani, bardzo kusząco jest zamówić jedzenie na wynos, zarezerwować dzień spa lub rozkoszować się zabawą. Ale czy wiesz, że dług może mieć wpływ nie tylko na twoje zdrowie psychiczne, ale także na twoje zdrowie fizyczne? Każdy, kto stara się spłacić dług wie, jak psychicznie opodatkowanie może być, ale mogą być zaskoczeni, gdy usłyszą, że badanie 2021 z University of Missouri wykazało, że stres związany z długiem karty przez dorosłość jest związany ze złym stanem zdrowia i dolegliwościami, takimi jak ból stawów lub sztywność, które sprawiają, że trudniej jest ukończyć i cieszyć się codziennymi czynnościami.

Badanie 2017 przeprowadzone przez AICPA wykazało, że 31% ludzi przyznaje się do martwienia się o swój dług w ogóle, 18% martwi się o to w pracy, a 25% stres o dług przed snem. Stres jest tutaj wysoki. Kiedy jesteś kuszony, aby zdmuchnąć parę wydając pieniądze, zamiast tego Rozważ dodatkową spłatę długu. Dokonywanie dodatkowych płatności pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze na odsetkach, a mniejsze zadłużenie na talerzu ułatwi relaks.

 

4. Wpłać najpierw kapitał

Mówiąc o dodatkowych płatnościach, Czy wiesz, że jeśli dokonasz dodatkowej płatności na poczet długu, takiego jak kredyty studenckie, musisz określić, że chcesz, aby ta dodatkowa płatność poszła w kierunku salda głównego, a nie należnych odsetek? Jeśli tego nie określisz, pożyczkodawca wykorzysta Twoją dodatkową płatność do spłacenia odsetek, a ty zrobisz niewielkie dodatkowe postępy w spłacie salda, które następnie będą nadal naliczać odsetki. Upewnij się, że dodatkowe płatności pomagają tobie, a nie pożyczkodawcy.

 

4 Payday Hacki, Które Całkowicie Zmieniły Moje Finanse