Nowa Randka? 15 porad, które pomogą Ci zbudować zdrowy związek

Gdyby prawdziwe życie było rom-com, twój związek potoczyłby się mniej więcej Tak: The ultimate meet-cute sprawiłoby, że zamknęłbyś oczy i wiedziałbyś in your soul że to one są z pierwszego ” hello.”Cut Do Montażu pieczenia razem (z rozlaną mąką w całej kuchni, oczywiście), spacery Zachód słońca trzymając się za ręce, a może Jazda na rowerze tandem lub dwa. Ku niczyjemu zaskoczeniu, relacje rozwijają się nieco mniej kinowo w prawdziwym życiu. Początek związku jest trudny do nawigacji, ale może również spowodować lub złamać długowieczność romansu. Oto 15 kluczowe kawałki new-relationship porady zacząć od prawej nogi (i dowiedzieć się, czy to w ogóle warto trzymać się). 

 

1. Skup się na teraźniejszości, nie na przeszłości

To naturalne, aby przynieść swoje lęki i negatywne doświadczenia do nowego związku; po tym wszystkim, jest to mechanizm przetrwania, aby zapobiec coraz złamane serce ponownie. Ale nawet jeśli stare lęki i niepewność mogą zapobiec złamaniu serca, mogą również uniemożliwić ci prawdziwe szczęście w nowym związku. Na przykład, jeśli były partner był niewierny, nie ufaj nowemu partnerowi tylko z powodu tego, jak wyglądał były Związek. Skup się na cechach, które wyróżniają twojego nowego partnera. Jeśli są na tyle godne zaufania, aby się umówić, oznacza to, że powinieneś zaufaj im.  

Podobnie, podczas gdy” historia randki ” rozmowa będzie w końcu ważny, nie spiesz się do niego. Spędź kilka pierwszych randek poznawanie upodobań partnera, niechęci, marzenia i cechy osobowości, podczas gdy oni poznają Twoje. Nie ma potrzeby, aby wyjaśnić, co poszło nie tak w ostatnim związku na pierwszej randce lub dowiedzieć się o ich przeszłości randki, zanim poznasz nazwiska ich rodzeństwa i gdzie dorastali. 

 

Źródło: @ missenocha

 

2. Porozmawiaj o przyszłości na początku

Chociaż nie powinieneś skupiać się na przeszłości, ty powinien skup się przynajmniej na przyszłości. Oczywiście ,nie trzeba (i prawdopodobnie nie powinien) zapytać, ile dzieci chcą przed kurs sałatka przybywa na datę # 1, ale nie chcesz czekać, aż po roku randki, aby dowiedzieć się, że nigdy nie chcą się ożenić, jeśli małżeństwo jest nie do negocjacji dla ciebie. Nie zawsze fajnie jest rozmawiać o takich rzeczach jak cele życiowe, religia, małżeństwo, polityka itp., ale naturalnie pracuj z łamaczami umów w rozmowie, aby upewnić się, że jesteś przynajmniej na tej samej stronie, gdy tylko zaczniesz widzieć wspólną przyszłość. Ponadto, niezależnie od tego, czy szukasz długotrwałego związku, czy szukasz bardziej przypadkowego romansu, komunikuj się z nim.

 

3. Upewnij się, że pociąga Cię osoba, a nie idea związku

Czasami chcemy być w związku tak bardzo (randki wypalenie zawodowe jest prawdziwe), że nawet nie zdajemy sobie sprawy, że bardziej pociąga nas idea związku niż osoba, z którą jesteśmy w związku. Jeśli jesteś tak skupiony na znalezieniu szczęśliwego końca, ryzykujesz wrzucenie innych ludzi do pudełek, do których nie pasują (lub nie chcesz być w środku) lub wymuszając iskrę. Pomijasz wady lub czerwone flagi, ponieważ twój umysł już cię przekonał, że to musi praca. Zamiast tego weź swojego partnera za wartość nominalną. Załóżmy, że … by, re nie Ten Jedyny. Czy nadal jest to ktoś, z kim chcesz spędzić czas? Jeśli lubisz ich towarzystwo tak bardzo, że chcesz być z nimi, niezależnie od tego, czy byli “jedyni”, to prawdopodobnie przyciąga cię do nich, a nie tylko związek. 

 

4. Nie zapomnij o seksie! 

To powinno być oczywiste, ale jeśli nie czujesz się komfortowo rozmawiając ze swoim partnerem o zdrowiu seksualnym (w tym testach STD, historii itp.), wtedy nie jesteś gotowy na intymność (a może nie jesteś kimś, z kim powinieneś być intymny). Dyskutuj o swoich upodobaniach, antypatiach i o tym, z czym jesteś (i nie jesteś) zadowolony, słuchając ich bez osądzania. AHA, i nie zapominaj, że” właściwy czas “na intymność jest inny dla każdej pary (pieprzyć” zasadę trzech randek ” lub jakiekolwiek inne wytyczne), i pamiętaj, że tylko jeden partner czuje się gotowy nie wystarczy.

 

Źródło: @ kayla_seah

 

5. Poznaj swoich przyjaciół

Ponieważ związek jest nowy, możesz ulec pokusie, aby zachować to wszystko dla siebie. Jednak wczesne poznawanie przyjaciół ma kluczowe znaczenie. Sposób interakcji ze swoją załogą może dać wgląd w swojego partnera i jaki będzie związek. Na przykład, jeśli wszyscy przyjaciele twojego partnera są ogromne douches nigdy nie dogadać się z, może nie znać swojego partnera, jak myślisz, że nie (kto decyduje się spędzać czas z douches, jeśli nie są one douche siebie, wiesz?).

Podobnie, mając nowego partnera wokół znajomych może oświetlać potencjalne czerwone flagi. Twoi przyjaciele mogą zobaczyć coś, czego ty nie lub twój partner może nie dogadać się z nimi tak dobrze, jak się spodziewałeś. Jeśli oboje bezproblemowo pasujecie do siebie nawzajem, to ustanawia wzajemną przyjaźń, co oznacza, że nie będziesz musiał wybierać między spędzaniem czasu razem lub z przyjaciółmi, gdy wszyscy dogadują się pływająco. 

 

6. Nie przeprowadzaj ważnych rozmów przez tekst

SMS-y to współczesne błogosławieństwo, jeśli chodzi o regularne meldunki i wysyłanie zabawnych memów, aby rozśmieszyć partnera, gdy jest w pracy. Jednak SMS-y nie powinny być wykorzystywane do niczego głębszego niż robienie planów lub LOLing nad TikToks. Omawianie swoich uczuć do siebie lub wdawanie się w nieporozumienia zawsze powinno odbywać się osobiście. SMS-y nie tylko mogą sprawić, że osoba poczuje się niezręcznie, ale wiele może również zostać utraconych w tłumaczeniu i spowodować więcej nieporozumień. Jeśli czujesz, że dochodzi do kłótni i jesteś w sytuacji, w której nie możesz przynajmniej porozmawiać przez telefon, poinformuj swojego partnera, że przedyskutujesz to, kiedy będziesz mógł porozmawiać razem. 

 

Źródło: @ thelittletembo

 

7. Bądź sobą

OK, więc to brzmi tak banalnie, że wstydzę się nawet to napisać. Ale uratowałbym młodą, samotną Josie od zmarnowanego czasu, gdybym był w 100% sobą na każdej pierwszej randce i na początku każdego nowego związku. Rozumiem: na początku starasz się być “chłodny” i “chłodny”. Udajesz, że oglądasz horrory, a nie Hallmark channel i mówisz im, że lubisz ich sztukę muzyka, mimo że słuchamy tylko trzech pierwszych albumów Taylor Swift na powtórce. Nawet jeśli jesteś jeszcze w fazie golenia nogi przed każdą datą (ah, więcej niewinnych razy), bądź szczery i z góry o swoich upodobań, niechęci, i kim jesteś. Nie tylko pozwoli Ci to zaoszczędzić czas i złamane serce z ludźmi, którzy nie są dobrym partnerem, ale także pomoże właściwej osobie cię znaleźć. 

 

8. Faktycznie cieszyć się nim

Kolejna osobista historia nadchodzi na Ciebie: mogę spojrzeć wstecz na początku każdego związku i pamiętam wszystkie czasy martwiłem się o to, jak moje włosy lub makijaż wyglądał przed pójściem na randki lub czytania do wszystkich małych znaków z obawy, że nie lubią mnie tak bardzo, jak miałem nadzieję, że nie. Ale początek związków jest tak wyjątkowy: “bańka nowych związków” jeszcze nie pękła, faza miesiąca miodowego wydaje się trwać wiecznie, a ty się uśmiechasz, jak, cały czas. To normalne, że czujesz strach lub niechęć do bycia wrażliwym, gdy twoje serce jest na linii. Ale bez względu na to, jak przerażający może być nowy związek, nie zapomnij się nim cieszyć. Zwróć uwagę na wszystkie małe chwile, wypróbuj nowe rzeczy razem i upewnij się, że dobrze się bawisz. 

 

9. Nie przejmuj się etykietami (do pewnego stopnia)

Z Bumble, Tinder i zawias, może być niewiarygodnie mylące, gdzie jesteś (“Talking?””Randki?”Spiknąć się?””FWB? Żona?”). Jeśli dwuznaczność nadal utrzymuje się nad tym, gdzie spadacie na skalę związku, nie panikuj. Różni ludzie mają różne linie czasu, gdy czują się gotowi do podjęcia każdego kroku relacji, więc różne linie czasu nie muszą oznaczać, że jesteś niezgodny lub że cię nie lubią.

Jednak Ty powinien miej jasność co do tego, czy spotykasz się z innymi ludźmi, i powinieneś wiedzieć, czy jesteś na tej samej stronie, jeśli chodzi o swobodne lub szukanie czegoś poważnego (zawsze bądź otwarty na to, czego chcesz). Ale poza tym Etykieta ” dziewczyna “nie musi oznaczać tego, co zrobiła w przedszkolu, kiedy oznaczała tylko” lubię cię”, więc nie przejmuj się, jeśli jeszcze nie uderzyli w słowo na G. A jeśli napotkasz niezręczną sytuację przedstawiania ich, ale nie wiesz, jak się do nich odnieść, zadzwoń po imieniu. Nie musisz wyjaśniać, czym są dla Ciebie, i może to spowodować o wiele więcej zamieszania, jeśli spróbujesz zgadnąć. 

 

10. Wiedz, że czerwone flagi nie są sugestiami (i nie odejdą)

Jeśli złapiesz ich na kłamstwie, będą niegrzeczni dla kelnera, albo powiedzą coś złośliwego o przyjacielu, wiesz co? To nie jest “jednorazowa sprawa” i nie zmienią się. Czerwone flagi to przeczucie, które mówi ci, że coś jest nie tak, więc posłuchaj ich. Ignorowanie czerwonych flag może tylko przedłużyć nieunikniony upadek Związku i utrudnić ostateczne rozstanie dla was obojga. Nikt nie jest doskonały; możesz oceniać swojego partnera i mogą popełniać błędy. Jeśli jest to po prostu osąd lub błąd, będziesz w stanie to omówić. Jeśli jest to bardziej przeczucie, że “to nie jest w porządku” lub niewybaczalne zachowanie bardziej niż błąd, biegnij na wzgórza. 

 

Źródło: @ babybaileymamadrama

 

11. Spędź trochę czasu osobno

Nowe relacjehip jest niesamowicie ekscytujące. Tak ekscytujące, w rzeczywistości, że łatwo dać się wciągnąć w swoje życie jako nowa para i pozwolić, aby rutyny z twojego samotnego życia się zmniejszyły. Być może rzadziej spotykasz się ze znajomymi lub spędzasz mniej czasu na swoim hobby, aby spędzać więcej czasu z nowym partnerem. Oczywiście, to świetny znak, że chcesz być razem przez cały czas, ale spędzanie całego czasu razem (i rezygnacja z własnej niezależności i życia społecznego) może ustawić cię na katastrofę w związku. Bez względu na wszystko, upewnij się, że nie stracisz przyjaciół ani siebie. Unikaj ciągłego wysyłania SMS-ów lub dzwonienia i staraj się zachowywać, jakby nic się nie zmieniło w Twoich przyjaźniach (bo nie powinno!). Nie powinieneś szukać osoby, z którą możesz dzielić jedno życie; szukasz osoby, z którą możesz się dzielić Twój życie z. 

 

12. Przestań wspominać swoją byłą.

Zwłaszcza jeśli nie byłeś tym, który zerwał swój ostatni związek, naturalne jest porównywanie nowego partnera lub nowego związku ze starym. Ale pamiętaj, jak powinniśmy zostawić przeszłość w przeszłości? Newsflash: Twój nowy partner nie jest twoim byłym (dzięki Bogu!i nie chcą ciągle słyszeć o twojej byłej. Oczywiście, będziesz musiał mieć czat” historia randek”, aby lepiej się zrozumieć, ale w przeciwnym razie, czy naprawdę konieczne jest kiedykolwiek przywołać byłego? Nikt nie chce czuć się mierzonym wobec kogoś innego, ale destrukcyjne jest również porównywanie relacji z przeszłymi doświadczeniami, zamiast cieszyć się tym, czym jest. W słowach Elsy, odpuść (tak naprawdę). 

 

13. Związki nie są 50/50-są 100/100

Jedne z najlepszych porad w związku, jakie kiedykolwiek otrzymałem, to to, że relacje naprawdę nie są kompromisem lub próbą 50/50. Wbrew powszechnemu błędowi, nie możesz po prostu przyczynić się do tego, co uważasz za swój udział. Dla szczęśliwego, udanego, długotrwałego związku, daj wszystko, co jesteś w stanie i oczekuj tego samego w zamian. Oczywiście pojawią się konflikty (i pojawią się jeszcze bardziej, im dłużej jesteście razem), ale oboje powinniście być w 100% W związku. Nie możesz rozdzielać obowiązków w związku, tak jak rozdzielasz czek na randkę z kolacją. 

 

Źródło: @ stephsterjovski

 

14. Komunikuj, jak często się czujesz

Początek związku może położyć podwaliny pod przyszłość, więc zwróć szczególną uwagę na to, jak rozmawiacie ze sobą i radzicie sobie z problemami. Jeśli nie masz pewności co do odpowiednich narzędzi komunikacji do wykorzystania w sporach z partnerem, rozważ konsultację z terapeutą relacji (nie ma czegoś takiego jak za wcześnie!).

Poza główną szafą projektanta na pensji pisarza, Seks w wielkim mieście jeszcze jedna rzecz się myli: twoi przyjaciele nie zawsze powinni być Twoją relacją. Oczywiście powinieneś mieć silny system wsparcia, ale kiedy nie zgadzasz się ze swoim partnerem, pomyśl o zwróceniu się do wewnątrz zamiast na zewnątrz, aby to naprawić. Porozmawiaj o tym ze sobą, zamiast natychmiast narzekać znajomym. PS: twój partner nie czyta w myślach, niezależnie od tego, czy chodzi o randki, czy pozycje seksualne. Powiedz im, czego chcesz i stwórz idealny związek, zamiast oczekiwać idealnej osoby.

 

15. Pamiętaj, że czyny liczą się bardziej niż słowa

Etykiety to jedna rzecz, o której każdy ma inne zdanie, ale na koniec dnia powinieneś wiedzieć, co do ciebie czuje. Nie ma znaczenia, czy obiecują zabrać cię na wakacje, czy chcą przedstawić Cię rodzicom, jeśli nie planują konsekwentnie, sprawią, że poczujesz się wyjątkowo i pokażą, co czują do ciebie (zamiast po prostu telling ty). Zamieszanie dzieje się, gdy działania nie pasują do słów, więc zwracaj uwagę na to, co robią, a nie na to, co mówią, aby znaleźć jasność. Jeśli naprawdę im na Tobie zależy, nie będziesz zdezorientowany. 

 

7 Rzeczy Filmy Się Mylą O Związkach