Nie możesz przestać oglądać “Pamiętników wampirów”? Znaleźliśmy Twój nowy ulubiony program

POV: Jest 2009 rok. Barack Obama jest prezydentem. Taylor Swift jest w swojej wiejskiej erze, a my śpiewamy “You Belong With Me” w naszych pokojach, podczas gdy Zmierzch plakaty zdobią nasze ściany. Nadchodzi jesień, a my zdejmujemy buty do kolan, w które chowaliśmy nasze obcisłe dżinsy, zanim wskoczyliśmy na kanapę i wskoczyliśmy do CW Pamiętniki Wampirów– czyli pokaz, który będzie nas w absolutnym zaduszeniu przez wiele lat. Historie nadprzyrodzone, miłość godna omdlenia i wątpliwa (ale przyjemna!) CGI. Przewiń do 2022 roku, a treści o wampirach nadal rządzą światem, choć niewiele seriali potrafiło odtworzyć mydlaną, dramatyczną, a czasem krwawą magię, którą Elena Gilbert i bracia Salvatore przynieśli przez osiem sezonów. Aż do teraz. Jeśli nie możesz przestać oglądać Pamiętniki Wampirów, Netflix ‘ s First Kill to spektakl, w który będziesz chciał zatopić zęby.

Ustaw w Savannah, Georgia, First Kill opowiada o dwóch nastolatkach, Calliope Burns aka cal (Imani Lewis), trenującej łowcy potworów, i Juliette Fairmont (Sarah Catherine Hook), wampirze, który wywodzi się z długiej, kobiecej linii wampirów, które trudno zabić. Jak sugeruje tytuł, obaj są na polowaniu na swoje “pierwsze zabójstwo”, choć niechętnie z różnych powodów. Największą z nich jest to, że są do siebie niesamowicie pociągani. To, co następuje po ich początkowym spotkaniu, to seria emocjonalnych pierwszych chwil, w tym pocałunków, randek i zdrad.

 

 

Dlaczego Fani Pamiętników Wampirów Pokochają To

 

Niezwykle rozrywkowa rywalizacja rodzeństwa

Niedawno przerobiłem odcinek pierwszy z Pamiętniki Wampirów i niemal natychmiast przypomniał sobie, co mnie przyciągnęło: rywalizacja między rodzeństwem. Podobnie jak Stefan i Damon, First Kill przedstawia wampirze rodzeństwo, które rzadko spotyka się oko w oko. Juliette jest podobna do Stefana i nie chce się żywić ludźmi. Z kolei jej siostra Elinor (grana przez Gracie Dzienny)jest Damonem—złym i manipulantem i bez wahania zabije. I kto by zapomniał o dramacie brat bliźniak Elinor (Dylan McNamara).

Podobnie, dwaj starsi bracia cala nieustannie skaczą sobie do gardeł, rywalizując o tytuł najlepszego łowcy potworów. Theo (Phillip Mullings Jr.) jest wiernym wyznawcą zasad, preferującym walkę bezpieczną i mądrą. Podczas gdy Apollo z dziką kartą (Dominic Goodman) jest krzykliwy i lekkomyślny, co prowadzi do wszelkiego rodzaju bałaganu (ale bardzo zabawnego!) kłótnie i sytuacje rodzinne.

 

 

 

Świat-działki budowlane i ciekawe

Tak, przede wszystkim, First Kill to historia miłosna, ale to nie znaczy, że skąpi na wątkach nie związanych z romansem. Przykład: rodzina Burnsów znalazła się na celowniku polityki łowców potworów. Podobnie Klan Fairmont jest w centrum walki o władzę wśród elitarnego kręgu wampirów. Jest też romantyczna fabuła z udziałem najlepszego przyjaciela Juliette, Bena (Jonas Dylan Allen), oraz bardzo zabawne powstanie podmiejskiej grupy” Mothers Against All Monsters” (MAAM) kierowanej przez mamę Bena, Bunny (Annunziata Gianzero).

 

 

 

I oczywiście słodycz pierwszych miłości

Długie dramatyczne spojrzenia. Tchórzliwy niepokój. Tandetna declaramiłości. Wiesz, wszystkie rzeczy, których nie mamy dość oglądając treści o wampirach. Pomimo tego, że ich rodziny dosłownie skaczą sobie do gardeł a la Montagues i Capulets, cal i Juliette nie mogą się rozdzielić. Są w swoich snach, biegają razem przez las i pusto wymieniają klasyczne linie “nie możemy być razem”, wiedząc cholernie dobrze, że nic nie powstrzyma ich przed kradzieżą pocałunków lub trzymaniem się za ręce w jednej chwili.

Mówię z doświadczenia: pierwsze miłości mają sposób, aby całkowicie zmienić Ciebie, Twoje spojrzenie na życie, i sposób, w jaki podchodzisz do relacji w przyszłości. Wszystko ci o nich przypomina, a First Kill to dobrze. Nie psując pierwszego sezonu, powiem tylko, że Cal i Juliette poważnie przez to przechodzą. I choć czasami pytają, czy warto kochać, nie chcą przestać próbować. Jak wiesz, zakochane nastolatki często nie kochają tego młodzieńczego optymizmu.

 

Myśli Końcowe

Jako ktoś, kto zauważył brak różnorodności w telewizji paranormalnej dorastając, First Kill zaintrygowała mnie od chwili, gdy dowiedziałem się, że to Międzyrasowa, Szafirowa historia wampirów. Ale to, co trzymało mnie przy oglądaniu, to zaangażowanie w dostarczanie widzom dokładnie wampirzego, kampowego melodramatu, żartobliwego dialogu i znowu, czasami, okropnego CGI, które kochamy od 2009 roku. Uważaj. Nie zawiedzie.

Streamuj First Kill na Netflixie.

 

Podaj Popcorn: 20 uroczych Rom-comów, w których warto zostać, aby obejrzeć