Nie jesteś gotowy na upuszczenie $ 20k? Oto jak stworzyć budżet weselny, który będzie dla Ciebie odpowiedni

Jako ktoś, kto zadręcza się decyzjami dużymi i małymi, wiedziałem, że planowanie ślubu będzie dla mnie wyzwaniem. Jeśli trudno mi zdecydować, co zamówić w restauracji, jak oczekujesz ode mnie wyboru miejsca, kolorystyki, motywu, menu i wielu innych rzeczy, które prawdopodobnie będą jednym z najważniejszych dni w moim życiu? W obliczu miliona opcji na milion różnych rzeczy, byłem początkowo przytłoczony, co najmniej. Ale przez ostatnie kilka miesięcy planowania, jest jedna rzecz, która ułatwiła każdą decyzję, a jest nią nasz ślubny budżet.

Rozmowa liczb była jedną z pierwszych rzeczy, które mój narzeczony i ja zrobiliśmy jako zaręczona para, i cieszę się, że to zrobiliśmy. Pomaga w podejmowaniu decyzji w wielu sprawach, ponieważ możemy natychmiast zawęzić nasze wybory w oparciu o same koszty. Daje nam swobodę mówienia: “tego nie ma w naszym budżecie” i ruszania dalej. A kiedy okaże się, że coś kosztuje mniej, niż się spodziewaliśmy, możemy przeznaczyć te pieniądze i nie czuć się winnym, że zaszalejemy trochę gdzie indziej.

Nie trzeba dodawać, że Gorąco polecam ustalenie budżetu weselnego, ale od czego w ogóle zacząć? Według Knot, Przeciętny ślub kosztuje ponad 28 000 dolarów, ale to nie znaczy, że Twój musi. To, co działa dla Ciebie i Twojego narzeczonego, może być zupełnie inne, i to jest całkowicie w porządku. Od jednej panny młodej do drugiej, oto kilka wskazówek, aby przybić budżet ślubny, który działa dla ciebie.

 

Rozważ Swoje Priorytety

Być może jesteś nastawiony na kameralny ślub w egzotycznym miejscu. Lub twoim największym priorytetem może być obecność 300 najbliższych przyjaciół i rodziny. A może wolisz mieć bezawaryjny ślub, abyś mógł skupić się na innych celach finansowych, takich jak oszczędzanie na zaliczkę na dom. Wszystko to jest dla Ciebie i Twojego partnera, aby zdecydować razem-i powinien to być jeden z pierwszych kroków w planowaniu ślubu.

Zrób listę priorytetów na twój ślub, od najważniejszych do najmniejszych. Rozważ lokalizację, miejsce, listę gości, jedzenie, muzykę, wystrój, strój i ogólny koszt. Co jest dla ciebie niezbywalne i w czym jesteś gotów pójść na kompromis? Niezależnie od twoich priorytetów, Twój budżet będzie musiał to uwzględnić, co oznacza, że być może będziesz musiał trochę dostosować, aby to działało.

 

Źródło: Unsplash / Zdjęcia: Lanty

 

Badania Kosztów Ślubu

Jestem pewien, że tablica na Pintereście ze wszystkimi Twoimi pomysłami na ślub jest piękna, ale pomija ważną kwestię: ile tak naprawdę kosztuje to wszystko? Zanim zagłębisz się zbyt głęboko w króliczą norę na Pintereście, zrób kilka badań, aby określić, jaki budżet będzie potrzebny na te szczegóły, o których marzyłeś. Rozejrzyj się po Internecie i zacznij kontaktować się z potencjalnymi dostawcami, aby uzyskać wycenę ich usług. Nawet jeśli nie jesteś jeszcze gotowy na rezerwację, większość dostawców chętnie porozmawia z tobą o cenach z góry. Gdy masz ogólne pojęcie o tym, co może kosztować twój wymarzony ślub, będziesz lepiej przygotowany, aby ustawić realistyczny budżet.

 

Weź Pod Uwagę Liczbę Gości

Jeśli liczba gości przekracza 200 i planujesz formalną kolację, na przykład, budżet weselny w wysokości 5000 USD po prostu nie będzie wykonalny. To dlatego, że liczba Gości jest jednym z największych czynników przy określaniu overall koszt ślubu. Im więcej masz Gości, tym więcej jedzenia, napojów, zastawy stołowej, wypożyczeń i przysług będziesz musiał zapłacić. Więc zacznij myśleć o tym, kogo zaprosisz jak najszybciej—nie jest za wcześnie! Jeśli posiadanie ogromnej listy gości jest dla Ciebie ważne, upewnij się, że budżet to odzwierciedla.

 

Rozmowa Z Interesariuszami

Chociaż tradycja mówi, że rodzina panny młodej płaci za ślub, to w dzisiejszych czasach jest to dalekie od normy. Ale jeśli ty lub twój partner masz rodziców lub bliskich, którzy mogą być skłonni do skoku, porozmawiaj z nimi na początku, aby ustalić, jaki (jeśli w ogóle) będzie ich wkład. Ci interesariusze weselni—jak lubię ich nazywać-powinni Od początku angażować się w dyskusje o budżecie, aby każdy mógł realistycznie określić, kto za co i ile płaci. A jeśli masz szczęście mieć jakąś pomoc finansową, to może dać ci trochę więcej miejsca w budżecie.

 

engaged couple discussing wedding budget

Źródło: Unsplash / Priscilla Du Preez

 

Przyjrzyj się poważnie swoim finansom

Jeśli jeszcze nie rozmawialiście o pieniądzach jako para, teraz jest świetny czas na pomost w tym temacie. Nie chcesz spędzić podróży poślubnej stresując się długami ślubnymi, dlatego ważne jest, aby z góry wiedzieć, na co możesz sobie pozwolić, jeśli będziesz pokrywał jakiekolwiek wydatki. Usiądź ze swoim partnerem i porozmawiaj o tym, co masz w oszczędnościach i długach, a także o tym, co wygodnie wydasz na ślub. Rozłóż to wszystko, żebyś wiedział, na czym stoicie, zanim zdecydujesz się na budżet.

 

Przybij numer, a następnie Bądź elastyczny

Czy twój ślubny budżet zaczyna nabierać kształtów? Gdy już masz konkretny numer, zapisz go i przygotuj się na powrót do niego wiele, wiele razy podczas planowania ślubu. Uważam, że pomocne jest rozbicie budżetu na kategorie, takie jak miejsce, kwiaty i wystrój, artykuły papiernicze itp., co dało mi jaśniejszy obraz tego, ile powinienem wydać na każdy element. Ale pamiętaj: jest to budżet, a nie dokładny podział kosztów.

Nikt nie jest w stanie przewidzieć dokładnej ceny każdego szczegółu, a nieoczekiwane wydatki prawdopodobnie wzrosną. Jeśli zdarzy ci się przekroczyć budżet w niektórych obszarach, staraj się nie zadręczać się tym. Zamiast tego zastanów się, czy jesteś gotów pójść na kompromis w sprawie innych szczegółów, aby nadrobić ten dodatkowy koszt—lub czy jesteś gotowy na zmianę ogólnego budżetu.

 

Ślubny dług może zrujnować twoje małżeństwo-oto jak się upewnić, że tak się nie stanie