Nawyk Odnowy Biologicznej, Który Może Pomóc Wyrównać Swoje Finanse

Jeśli często czujesz, że masz pieniądze na głowie,nie jesteś jedynym. W końcu finanse są ważną częścią życia, a temat pieniędzy może być oszałamiający, stresujący i emocjonalnie naładowany nawet dla najbardziej uziemionych i zen z nas, dlatego idea bycia uważnym w kontaktach z finansami może wydawać się niczym więcej niż marzeniem o rurze. Prawda jest jednak taka, że uważność i pieniądze idą w parze.

Termin uważność odnosi się do zdolności bycia w pełni obecnym w danej chwili. Jeśli podchodzisz do obsługi pieniędzy w świadomym stanie, będziesz podejmować lepsze decyzje finansowe, ponieważ jesteś bardziej świadomy swojej sytuacji finansowej i tego, co oszczędzasz i wydajesz, a nie bezmyślnie przechodząc przez ruchy. Jeśli chodzi o to, połączenie uważności i pieniędzy jest kluczem do wyrównania swoich finansów. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak.

 

Wykonuj codzienne praktyki uważności

Stare powiedzenie “nie mów tylko mów, idź spacer” stosuje się tutaj. Aby połączyć uważność z pieniędzmi, musisz wdrożyć codzienne praktyki uważności do swojego życia. Praktyki te mogą obejmować takie rzeczy, jak medytacja, głębokie oddychanie, Dziennikarstwo lub czytanie książki o duchowym zdrowiu, takiej jak Księga przebudzenia przez Marka Nepo lub Możesz Uleczyć Swoje Życie Louise L. Hay. Codzienne praktykowanie uważności pozwoli Ci otworzyć się na wszystko, co ma do zaoferowania – takie jak wgląd w siebie, wzorce zachowań, jasność sytuacji i otaczających je przekonań oraz całe mnóstwo samorozwoju-i znacznie ułatwi stosowanie zasad uważności w finansach.

Jeśli jesteś początkującym, spróbuj zacząć od głębokich ćwiczeń oddechowych i dziennikarstwa, a następnie w końcu pracuj nad medytacją i dziennikarstwem. Dziennikarstwo to świetny sposób na uzyskanie wglądu w siebie, więc nie bój się kopać głęboko podczas pisania. Jeśli chcesz dowiedzieć się o uważności z innej perspektywy, rozważ przeczytanie książki o duchowym zdrowiu. Wiele z tych książek daje czytelnikom ćwiczenia na końcu każdego rozdziału, co jest świetnym sposobem na wyzwanie sobie i swojemu myśleniu. Dodatkowo, możesz również rozważyć skorzystanie z aplikacji wellness, takiej jak Headspace lub BetterSleep, lub medytacji prowadzonej przez guru, takiego jak Tara Brach, aby pomóc Ci zacząć. Pamiętaj, że praktyki i procedury uważności nie są uniwersalne, więc daj sobie czas, aby przetestować każdą z nich i być gotowym do mieszania i dopasowywania różnych rzeczy, aby znaleźć to, co działa najlepiej dla Ciebie.

 

Źródło: Karolina Grabowska / Pexels

 

Usiądź i porozmawiaj uczciwie z pieniędzmi

“Pensjonat” to wiersz starożytnego perskiego poety Rumi, który używa metafory twojego ciała, umysłu i ducha jako pensjonatu dla uczuć, które przychodzą. Zamiast być sfrustrowanym, spychając nasze uczucia w dół, lub odpychając je, Rumi wzywa nas do zaproszenia w tych uczuciach-czymkolwiek one mogą być-i poświęć czas, aby usiąść i porozmawiać z nimi w taki sam sposób, jak przyjaciel, sąsiad lub krewny. Po jakimś czasie możesz ich pożegnać i odejść w swoje strony.

Możemy wziąć ten sam pomysł i zastosować go do podejścia do tematu finansów. Usiądź i porozmawiaj szczerze o pieniądzach: zaproś je na filiżankę kawy lub glass wina, i spróbuj odkryć swoje uczucia lub przekonania wokół niego. Może to być trudne, ale zmierzenie się z nim twarzą w twarz pomoże Ci rozpoznać sposoby, w jakie możesz, ale nie musisz powstrzymywać się od manifestowania sukcesu finansowego. Przepracuj i pogódź się ze swoimi uczuciami; pamiętajcie o nich, jeśli zajdzie taka potrzeba. Zdobywanie tej samoświadomości jest kluczową częścią łączenia uważności z pieniędzmi, a także częścią tworzenia zdrowszych relacji z nimi, co doprowadzi do dobrobytu finansowego.

 

Bądź realny o swojej sytuacji finansowej i jak chcesz ją poprawić

Uważność nie oznacza patrzenia na świat przez różowe okulary. Oznacza to siedzenie ze sobą i wszystkimi swoimi emocjami—wygodne i niewygodne—i radzenie sobie z nimi w sposób, który nie osądza ani nie zawstydza siebie. Chodzi o znalezienie prawdy w rzeczach, a nie życie w zaprzeczeniu, co oznacza, że nadszedł czas, aby uzyskać realne informacje na temat obecnej sytuacji finansowej i tego, jak chcesz ją poprawić.

Więc może Twoja sytuacja finansowa nie wygląda tak, jak sobie wyobrażałeś w twoim wieku—ale czy życie kiedykolwiek pójdzie zgodnie z planem dla kogokolwiek? Nie daj się wciągnąć w przeszłość ani stworzyć listy rzeczy, które zrobiłbyś inaczej, gdyby miał szansę. Zamiast tego pomyśl o lekcjach, których nauczyłeś się po drodze i jak możesz zastosować je do swojej obecnej sytuacji i poprawić ją w przyszłości. Jest to bardzo uważny sposób, aby zbadać swoje pieniądze i sposób myślenia o pieniądzach. Oderwij się od starych nawyków, które już Ci nie służą—powtarzanie zachowań, które nie działają, tylko zablokuje ci osiągnięcie sukcesu—i zastąp je tymi, które wprowadzą Cię na ścieżkę do Twoich celów pieniężnych.

 

Źródło: Taryn Elliott / Pexels

 

Obiecaj, że będziesz bardziej świadomy wydatków

Chociaż uważność naturalnie zwiększa samoświadomość, nadal ważne jest, aby obiecać sobie, że będziesz bardziej świadomy swoich wydatków. Rozliczanie się i zwracanie uwagi na to, kiedy i ile wydajesz, zwiększy twoją świadomość finansową i pomoże Ci mądrzejsze ruchy pieniędzy. Ponadto jest to również świetny sposób na zdobycie kontroli nad niepotrzebnymi zakupami impulsowymi, których wszyscy byliśmy winni w pewnym momencie.

Dwa świetne sposoby, aby stać się bardziej świadomi swoich wydatków jest śledzenie finansów lub tworzenie planu budżetowania do naśladowania. Śledzenie twoich finansów pokaże ci, gdzie idą Twoje pieniądze i ile z nimi idzie, a także da ci lepszy wgląd w twoje wzorce zachowań z pieniędzmi i obszarami, które możesz ograniczyć i zaoszczędzić. Dla tych, którzy zmagają się z oszczędzaniem lub są skłonni do zakupów impulsowych, posiadanie ustalonego planu budżetowania może być właściwym posunięciem. Inną rzeczą, którą możesz spróbować, jest skupienie się na wydawaniu” zabawnych ” pieniędzy na znaczące rzeczy, które stworzą wspomnienia na zawsze (pomyśl: miły obiad, wakacje itp.).

 

Przestań się stresować

Im mocniej trzymasz się i próbujesz kontrolować rzeczy, tym bardziej ma to tendencję do odwrotu—wszystko, co robisz, to blokowanie miejsca na nowsze i lepsze rzeczy do wejścia. Jeśli chodzi o pieniądze, wybierz odpuścić i przestać się tym stresować. Oczywiście musisz się upewnić, że masz wystarczająco dużo życia, ale nie pozwól, aby cię pochłonęło. Jak wiersz ” The Guest House” mówi nam, że przychodzi czas, kiedy musimy pożegnać się z pewnymi rzeczami. Chociaż może to być trudne, to niezwykle uwalniające i upoważniające, aby puścić i stworzyć przestrzeń dla czegoś większego i lepszego, aby wejść w twoje życie.

Zaufaj sobie i swoim umiejętnościom finansowym i wdroż wszystko, o czym mowa powyżej, do swojego codziennego życia. Wszystko w życiu wymaga czasu, a odpowiednie bogactwa popłyną do ciebie, gdy będziesz gotowy. Pamiętaj: to, co jest dla Ciebie przeznaczone, zawsze znajdzie swoją drogę. Do tego czasu upewnij się, że ustawiasz się na drodze do sukcesu finansowego, która jest uważna, znacząca i daje mnóstwo zabawy.

 

Jak Zamanifestować Sukces Zawodowy W Tym Roku