Nawiązałeś nowe połączenie przez sieć-oto, co powinieneś teraz zrobić

Jako ekstrawertyczny introwertyk uwielbiam nawiązywać kontakty. Za każdym razem, gdy jestem w pokoju pełnym nieznajomych, kierunek dziennikarstwa we mnie wkracza, gdy rozmawiam z nowymi ludźmi i zadaję pytania, aby odkryć ich historie. Nie zawsze byłem w tym dobry, ale znalazłem dwie ostatnie prace z powodu wzajemnych powiązań, więc coś musi działać.

Jako ktoś po dwudziestce, zrobiłem przyzwoitą ilość sieci na niektórych … nieoczekiwanych platformach, co najmniej. Przed pandemią osobiście łączyłem się z profesorami uczelni podczas zajęć i godzin pracy, kolegami z mojej pierwszej pracy i zupełnie nieznajomymi w happy hours i wszelkich profesjonalnych wydarzeniach networkingowych, które mogłem znaleźć. Podczas pandemii uczestniczyłem w większej liczbie Zoom happy hours niż mogę zliczyć, poznałem praktycznie wszystkich, oprócz jednego nowego kolegę, i korzystałem z nowych platform, takich jak Clubhouse rooms i Gatheround speed networking, aby tworzyć nowe połączenia.

Niezależnie od tego, gdzie i jak poznałem nowych ludzi podczas networkingu, zawsze kończyłem z tym samym pytaniem: “co teraz?”Rozmawiasz. Śmiejesz się. Pogadasz sobie. Ty (miejmy nadzieję) wymieniasz się informacjami. A potem pójdziecie swoimi drogami. Ale stos nietkniętych wizytówek lub zapomniana lista e-maili nie przynosi ci żadnych przysług. Jak każdy związek, ludzie, z którymi się łączysz, pozostaną nieznajomymi, dopóki nie włożysz pracy i nie zaczniesz budować relacji. Niezależnie od tego, czy jesteś absolwentem, czy kimś, kto jest w tej dziedzinie od lat, oto jak rozwijać swoje kontakty sieciowe z intencją.

 

Zdobądź ich informacje

Chociaż w dzisiejszych czasach każdy jest Google, można coś powiedzieć o pozyskiwaniu informacji bezpośrednio ze źródła. Kiedy ktoś wręcza ci wizytówkę lub udostępnia swój adres e-mail, jest to wyraźny wskaźnik, że lubi cię na tyle, aby zaoferować sposób na pozostanie w kontakcie i rozwój Twojego połączenia. Czasami może być niezręcznie poprosić o czyjeś dane kontaktowe, ale jeśli nie zapytasz, potencjalnie nie otrzymasz ich. W przypadku, gdy nie możesz zapytać bezpośrednio—na przykład, jeśli chcesz połączyć się z mówcą lub panelistą, ale nie możesz z nimi porozmawiać po wydarzeniu—Internet może się przydać. Szybkie wyszukiwanie LinkedIn prawdopodobnie odkryje ich profil, w którym możesz się połączyć.

 

Wyślij wiadomość

Zbyt często zbieramy wizytówki, a następnie pozostawiamy je na tym. Teraz, gdy masz przed sobą profil LinkedIn połączenia sieciowego lub ich adres e-mail, Użyj go! Niezależnie od tego, gdzie wyślesz swoją pierwszą wiadomość, podaj swoje imię, Krótkie szczegóły i trochę o rozmowie, którą odbyliście podczas spotkania, aby odświeżyć ich pamięć. Ta ostatnia część jest kluczowa – jeśli spotkałeś tę osobę na konferencji lub innym dużym wydarzeniu, prawdopodobnie spotkała też dziesiątki innych osób. Mówiłeś o swojej miłości do Chicago Cubs? Wspomnieli o książce, nad którą pracują? Czy prosili Cię o przesłanie CV lub więcej informacji o Twojej firmie? Cokolwiek to jest, uwzględnij to w swoim początkowym zasięgu, aby się wyróżnić. Przyznaję, że może to być nieco trudne na LinkedIn, co ogranicza długość pierwszej wiadomości “połączmy się” do 300 znaków, ale te krótkie wprowadzenie powinno być stosunkowo zwięzłe, na początek. Bądź skuteczny, ale krótki.

 

Źródło: Social Squares

 

Zaplanuj chat

W zależności od tego, gdzie chcesz rozwijać nowe połączenie, możesz zaplanować drugą rozmowę po pierwszym spotkaniu. Przed pandemią, spotkania przy kawie lub lunch były dość powszechnymi sposobami łączenia się, ale to ograniczało spotkania osobiste do tych w tej samej lokalizacji geograficznej. Połączenia wideo są stosunkowo niską stawką, która pozwala każdemu na” spotkanie twarzą w twarz ” z ludźmi w innych miastach, Stanach lub krajach-lub ludźmi, którzy po prostu nie mają przepustowości ani energii, aby spotkać się osobiście.

Uwaga: wielu z nas zmaga się ze zmęczeniem Zoom, więc nie przeocz starego dobrego (ale czasami przerażającego) telefonu.

 

Śledź ich firmę

Czy twoje nowe połączenie działa w Twojej wymarzonej firmie? Śledź organizację w mediach społecznościowych i zapisz się do ich newslettera, jeśli go mają. To nie tylko daje wgląd w organizację, ale także coś do omówienia przy następnym czacie z nowym kontaktem. Nawet jeśli nie jesteś na poszukiwanie pracy, widząc firma Twojego połączenia wyskakuje w kanale lub skrzynce odbiorczej może służyć jako konsekwentne przypomnienie, aby śledzić je i pozostać w kontakcie po pierwszych rozmowach.

 

Źródło: cottonbro / Pexels

 

Bądź na bieżąco

Rozmowa z kontaktem raz podczas pierwszego spotkania i ponownie jako kontynuacja nie wystarczy, aby rozwinąć sensowne połączenie. Niezależnie od tego, czy szukasz pracy, mentora, czy nowego biznesu, powinieneś najpierw zbudować relację, zamiast robić te ważne pytania nagle. Polecam śledzenie około raz na kwartał, ale tylko z odpowiednimi notatkami lub informacjami, które Twój kontakt uzna za interesujące lub cenne. Raporty branżowe, posty społecznościowe, odcinki podcastów, książki itp. wszystkie są świetne kawałki treści, aby wysłać swoją drogę i utrzymać rozmowę. Ludzie uwielbiają też mówić o sobie. Twój kontakt właśnie awansował? Jak idzie ich książka? Czy prowadzą niesamowitą nową inicjatywę swojej firmy,o której chciałbyś usłyszeć więcej? Wyślij im wiadomość, aby się zameldować-z pewnością chętnie powie Ci więcej. 

 

Przeczytaj pokój i spróbuj ponownie

Jeśli chodzi o budowanie połączeń, ważne jest, aby zachować równowagę między wytrwałością a denerwowaniem. Jeśli wibracje były wyłączone podczas pierwszego połączenia,nie musisz sięgać. Jeśli ktoś nie odpowie na twoją pierwszą lub dwie kolejne wiadomości, może nadszedł czas, aby zmniejszyć twoje straty. Lubię wierzyć w to, co najlepsze w ludziach-może są zajęci lub Twoja wiadomość zgubiła się w spamie lub otworzyli twój e-mail, ale zapomnieli odpowiedzieć. Ale czasami ludzie po prostu nie chcą z tobą rozmawiać, i to jest w porządku! Może to być rozczarowujące (i Wiem, że łatwiej to powiedzieć niż zrobić), ale staraj się nie pozwolić, aby cię to dopadło. Stawiasz się tam i powinieneś być z tego dumny. Do następnego.

Często ludzie uwielbiają wspierać innych poprzez ich podróże zawodowe, ale początkowy wpływ networkingu doprowadzi Cię tylko do tej pory. Gdy już masz czyjeś informacje, pamiętaj, aby połączenie przebiegało przez spójną rozmowę i celowe działania następcze. Zadawaj pytania, ale pamiętaj, aby szanować ich czas i okazać uznanie. I kto wie, może pewnego dnia skończysz rodwdzięczam się.

 

Praca w sieci: Oto jak jedno połączenie zmieniło całą moją karierę