Nasze ulubione książki, które przeczytaliśmy w tym roku-do tej pory

Wybór produktów Everygirl jest kuratorem zespołu redakcyjnego. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem naszych linków, możemy zarobić prowizję partnerską, bez żadnych kosztów dla Ciebie. Polecamy tylko produkty, które naprawdę kochamy.

Kiedy skończysz książkę, czasami jesteś gotowy, aby przejść dalej i przejść od razu do czytania następnego z listy. Nie chodzi o to, że to była zła książka, ale może sprawiła, że poczułeś się trochę “meh”. Może postacie nie rezonowały z Tobą, historia ciągnęła się w miejscach, lub gatunek po prostu nie był twoim dżemem. Są to książki, których prawdopodobnie nie polecisz lub te, o których możesz zapomnieć za rok lub dwa. Jednak Twoje ulubione książki pozostawiają cię z kacem, którego naprawdę nie masz nic przeciwko. Po odwróceniu ostatniej strony pozostajesz w błogiej mgle, wciąż myśląc o świecie, który właśnie zostawiłeś. Będziesz chciał wrócić do jego stron prawie w momencie, gdy skończysz. Powiesz wszystkim, których znasz (a może nawet niczego nie podejrzewającym nieznajomym), że absolutnie potrzebne natychmiast przeczytać tę książkę. Będzie trzymać się z wami na całe życie i zdobył stałe miejsce na półkach-i w sercu. 

Nie często przychodzisz do ulubionych książek, ale kiedy to robisz, to jak spotkanie z przyjacielem, którego będziesz miał na całe życie. W tym roku nasz zespół miał szczęście dodać kilka książek do swoich ulubionych. Są to książki, które przeczytaliśmy w tym roku, które zrobiły trwałe wrażenie:

Hanya Yanagihara

Trochę Życia

Chcę cię przygotować, ta książka przeprowadzi Cię przez wir emocji, ale nawet to Ostrzeżenie nawet nie zaczyna go zakrywać. Jeśli jesteś onieśmielony dużą lekturą z malutką czcionką, obiecuję ci, że będziesz tak zainwestowany w tę książkę, że nawet nie pomyślisz o tym, ile czytasz za jednym razem! Trochę Życia opowiada o życiu jednego człowieka, jego depresji i jego doświadczeniach. Jest to opowieść o jego relacjach i wpływie na otaczających go ludzi. Jest miłość, strata, i główny bohater, który ma intensywne emocje, że nie można pomóc, ale znaleźć kawałek siebie w.

– Andi, Koordynator Mediów Społecznościowych

Caroline O ‘ Donoghue

Wszystkie Nasze Ukryte Prezenty

Jeśli mnie znasz, wiesz, że czary zawsze są na mojej liście, więc kiedy kilka miesięcy temu sięgnąłem po ten klejnot, to była odpowiednia dawka romansu, przygody i magii, której potrzebowałem. Ta historia opowiada o Maeve, najmłodszej z pięciorga dzieci i najbardziej lekkomyślnej, gdy zaczyna uczyć się Tarota. Przechodząc od kompletnego nikogo do najpopularniejszej w swojej szkole dla dziewcząt, spędza większość dni na czytaniu i unikaniu dziewcząt, które chcą więcej niż to, co może zaoferować. To wszystko, dopóki nie da Lily, jej starej najlepszej przyjaciółce, lektury. Następnego dnia Lily zaginęła. Zespoły Maeve z oh-so-beautiful Fiona i niezrozumiany Roe w poszukiwaniu nieznanego. Jeśli już masz obsesję, jest sequel!

– Tierra, Stażysta Redakcyjny

tps://media.theeverygirl.com/wp-content/uploads/2021/12/editors-favorite-books-teg-3.jpg ” alt=”” / >

Sarah J. Maas

Dwór cierni i róż

Nigdy nie przepuszczę okazji, by zachwycić się tą serią. Zawsze uważałem się za czytelnika, ale przez kilka lat tkwiłem w koleinie czytania, jak żaden inny. Enter: to absolutne arcydzieło serii fantasy dla dorosłych. Ma wszystko, czego możesz chcieć: dziewczynę, która przechodzi od szmat do bogactw, intrygę wrogów do kochanków, mnóstwo gorących scen seksu, postaci, których nie możesz powstrzymać, i świat, który wymaga ratowania. Polecam tę serię wszystkim-nawet jeśli nie lubisz fantazji. Tak dobrze.

– Garri, Redaktor Naczelny

Colleen Hoover

Beznadziejny

Wiem, że jestem spóźniony na Colleen Hoover gry, ale teraz, że udało mi się, nie planuję czytać żadnych innych książek, dopóki nie skończę wszystko, co napisała; jednak, zawsze kończy się smutny, gdy kończą, bo się zbyt przywiązany do historii. Beznadziejny to trochę więcej niż książki, które zwykle czytam, ale skończyło się na tym, że go kocham i byłem tak podekscytowany, że to była seria. Seria podąża za szkolnym romansem poprzez zwykłe zwroty akcji Colleen Hoover, których na pewno nie zobaczysz.

– Jessica Jones, Redaktor Mediów Społecznościowych

Kirstin Chen

Podrabianie

Byłem na polowaniu na zabawną lekturę lata, a kiedy natknąłem się na ten kij książkowy Reese ‘ s Book Club pick (#1), musiałem sprawdzić, czy pasuje do szumu. Powiedzmy, że nie zawiodło. To idealne połączenie mody i skradania się, Chen zabiera cię w wir przygody dwóch nieprawdopodobnych wspólników (dosłownie), Avy Wong i Winnie Fang, którzy budują sztuczkę z podrobionymi torebkami. Na piętach miesiąca Dziedzictwa AAPI wisienką na torcie jest to, że fabuła przeplata się z podstawowymi tematami Kultury i tożsamości (nie wspominając o pisaniu przez autorkę aapi).

– Katherine, Autorka Tekstów Dla Pracowników Wellness

Delia Owens

Where The Crawdads Sing

Dużo o mnie mówi, że tyle czasu zajęło mi przeczytanie tej książki. Jako uzależniony od thrillerów i morderczych tajemnic, dosłownie trzeba było zobaczyć zwiastun filmu coming out i uświadomić sobie, że historia koncentruje się na morderstwie, aby w końcu ją odebrać. Wszystko to powiedziawszy, naprawdę uważam, że jest to najlepsza książka, jaką kiedykolwiek czytałem. Jest pięknie napisany w taki sposób, że po prostu nie znajdziesz wszystkiego tak często i naprawdę myślę, że skończy się to jako klasyka. Sceneria i postacie wciągają cię i sprawiają, że czujesz się w niej zanurzony, a fabuła przenosi Cię przez pełne spektrum ludzkich emocji—wiele razy. Cieszę się, że przeczytałem to przed premierą filmu, i zamierzam to przeczytać każdego lata.

– Madeline, Edytor Mody

Minka Kent

Unmissing

I pretty much jestem stale w trakcie czytania książki thrillera – tak bardzo, że często po prostu mieszają się w mojej głowie, chyba że jest naprawdę dobry. Kiedy myślę o wszystkich książkach, które przeczytałem w tym roku, mój umysł kieruje się prosto do tej, która wiele mówi. Fabuła jest nie tylko urzekająca i interesująca, ale w rzeczywistości nie widać zwrotów akcji, a po jej zakończeniu jest to książka typu gapienie się na ścianę w szoku. Jeśli szukasz dreszczyku emocji, to jest Twoja następna lektura.

– Madeline, Edytor Mody

Colleen Hoover

Przypomnienia o nim

Nie wiem, czy kiedykolwiek byłem tak podekscytowany wydaniem książki (może z wyjątkiem nowej książki Sarah Dessen, gdy byłem w liceum), i cieszę się, że nie byłem rozczarowany. Jak każdy, kto regularnie odnajduje się na BookTok, pracowałem nad powieściami Colleen Hoover i nie przeczytałem jednej, której nie lubiłem. Ale kiedy czytam Przypomnienia o nim, szybko zajął miejsce mojej # 1 książki CoHo (tak, nawet powyżej Koniec Z Nami oraz Verity). Ta książka jest łamiąca serce i rozgrzewająca serce w tym samym czasie, a postacie są łatwe do nawiązania i zakochania. Na pewno będziesz o nich myślał długo po tym, jak skończysz czytać. Plus, dostaje główne punkty za bycie na Kindle Unlimited!

– Jess, Redaktor Mody

Lucy Score

Things We Never Got Over

To kolejna książka, do której przeczytania przekonał mnie BookTok (a także kolejny Kindle Unlimited pick). Nie byłem do końca pewien, czego się spodziewać po tej książce, ponieważ nie czytałem wcześniej tego autora, ale byłem zaskoczony, jak bardzo uwielbiam tę książkę. Ma wszystko, co lubię podczas czytania: wspaniałą historię miłosną, części, które rozbawiły mnie na głos, części, które sprawiły, że płakałem, i odpowiednią ilość przyprawy. To długa książka, ale wciąż nie chciałam, żeby się skończyła.

– Jess, Redaktor Mody

Dr Joe Dispenza

Staje Się Nadprzyrodzony

Jeśli nie czytałeś wcześniej niczego Dr Dispenzy, twoje życie wkrótce się zmieni. Nie dosłownie-każda strona tej książki rozwaliła mój cholerny umysł. Wiele jego prac koncentruje się wokół tego, jak leczyć objawy i choroby, jak osiągnąć optymalne zdrowie za pomocą umysłu (szalone rzeczy!), oraz jak połączone są Umysł i ciało. Ta książka obejmuje również naukową stronę manifestacji, z wykorzystaniem neuronauki, fizyki itp., aby dostroić się do częstotliwości, aby w zasadzie spełnić nasze najśmielsze marzenia. Dosłownie uczy, jak zmieniać chemię mózgu. Jest to jedna z tych książek, które polecam wszystkim przeczytać (kilka razy) i wprowadzić w życie.

– Josie, Redaktor Wellness

Alisa Vitti

WomanCode

Gdybym była królową świata (dziewczyna może marzyć), byłaby to lektura obowiązkowa dla każdej osoby, która ma cykl menstruacyjny. Jako ktoś, kto cierpiał na problemy z okresem (i związane z nimi problemy z jelitami, zmęczenie itp.) od 12 roku życia, Jestem tak pasjonatem synchronizacji cyklu i uczenia wszystkich, aby słuchać ich ciała zamiast tuszować objawy. Ta książka jest kompleksowym przewodnikiem po wszelkich zaburzeniach równowagi hormonalnej lub objawach układu rozrodczego i uczy, jak żyć z okresem, aby uzyskać optymalną energię, zdrowie, blask i kreatywność. To poważna zmiana.

– Josie, Redaktor Wellness

Colleen Hoover

Kości Serca

Tak jak większość naszego zespołu, jestem na misji, aby przeczytać wszystkie książki Colleen Hoover, a ten był mój ostatni przeczytać na Kindle Unlimited. Choć ta należy do kategorii “New Adult” i jest bardziej PG niż jej inni, ta bestsellerowa współczesna powieść romantyczna wciąż jest pełna złożonych postaci i trzymających w napięciu zwrotów akcji. Części tej książki mają podobieństwa do filmu The Last Song podobnie jak Beyah przeprowadzka na plażę, aby zamieszkać z tatą latem przed studiami i zakochanie się w jednym z ukochanych mieszkańców (z którymi na pierwszy rzut oka wydawało się, że nie ma nic wspólnego), więc zdecydowanie dało mi to poczucie nostalgii za ponownym pobytem w szkole średniej. Czytam Kości Serca za kilka dni, więc jeśli szukasz następnego szybkiego i łatwego czytania, Gorąco polecam sprawdzenie tego.

– Keely, Starszy Redaktor Mediów Społecznościowych

Colleen Hoover

Koniec z nami

Wiem, o czym myślisz. Ale, na moją obronę, 1) podstawowe rzeczy są faworyzowane nie bez powodu, i 2) reszta mojego opętanego przez CoHo zespołu dotarła do tej listy przede mną, co nie pozostawiło mi wyboru, jak tylko wspomnieć o jednym z bardziej popularnych, Nie wymienionych arcydzieł. I za to nie mogę winić tylko siebie. Obok Kości Serca oraz Przypomnienia o nim IEWU ma nietykalne miejsce w moim sercu. To była pierwsza z książek Colleen Hoover, które przeczytałem (i TBH, jedna z pierwszych książek, które przeczytałem w moich dwudziestu), a kiedy mówię, że miałem miesięczny KAC książkowy od tej, nie żartuję. Nigdy nie byłam tak poruszona książką w całym moim życiu, a sposób, w jaki CoHo bezbłędnie umieszcza cię w środku niemożliwej do nawigacji sytuacji, naprawdę sprawił, że zmieniłam sposób, w jaki postrzegam świat i relacje. I za najbardziej ikoniczne i wzruszające dedykacje / podziękowania wszech czasów. Ta książka wstrząsnęła moim światem i zmieniła moje życie, a ja naprawdę jestem na skraju mojego miejsca, czekając na kontynuację. (Uwaga: przejrzyj Ostrzeżenia wyzwalacza, zanim zanurzysz się w tym!)

– Ashley, Branded Content Editor