Nasienie ma zaskakujące zalety zdrowotne.

Jeśli chodzi o seks oralny, przyjemność jest postrzegana jako podstawowa podstawowa korzyść dla ciebie i twojego partnera (pod warunkiem, że oboje lubicie oral). Ale czy wiesz, że dla tych z was, którzy mają penisy lub śpią z partnerami z penisami, istnieją pewne dodatkowe korzyści zdrowotne, które wynikają z wysiadywania i pomagania partnerowi w wysiadaniu.

Tak jest, mówimy o nasieniu i o tym, co się dzieje, gdy je

połykasz.

Więc zanim następnym razem zapytasz “czy połykanie jest tego warte”

lub zdecydujesz się na wyplucie (czy to zrobisz), może sprawdź te potencjalne korzyści zdrowotne nasienia. Teraz, prawdopodobnie już słyszałeś, że nasienie jest pakowane z białkiem (co, jak, jest prawdą, ale jest to tak mała ilość, że touting, że jako korzyści prawdopodobnie nie jest ruch).

Ale okazuje się, że korzyści zdrowotne wynikające z konsumpcji nasienia mogą wykraczać daleko poza to. Jeśli to nie całkowicie obrzydliwe cię i jesteś na to (i duży ol NSFW ostrzeżenie, prawdopodobnie, jeśli masz dużą czcionkę na komputerze), oto sześć potencjalnych korzyści zdrowotnych z nasienia.

Nasienie jest naturalnym antydepresantem

Wiem, że seks w ogóle może umieścić uśmiech z powrotem na mojej twarzy, ale nigdy nie myślałem, że ma to coś wspólnego z nasieniem. Według badań przeprowadzonych na 293 studentkach college’u na State University of New York w Albany, ekspozycja na nasienie może obniżyć objawy depresji. W badaniu porównano studentki uprawiające seks z prezerwatywami z tymi, które uprawiały seks bez nich i stwierdzono, że ta druga grupa ogólnie wykazywała mniej objawów depresji.

Według autora badania, “Dane te są zgodne z możliwością, że nasienie może antagonizować objawy depresji, a także dowody, które pokazują, że pochwa wchłania szereg składników nasienia, które mogą być wykryte w krwiobiegu w ciągu kilku godzin od podania.” Zasadniczo kobiety szybko wchłaniają nasienie, a więc jego korzyści mogą być łatwo wykryte w krwiobiegu.

Ale nie idźcie uprawiać seksu bez zabezpieczenia z tego powodu. Stwierdzę oczywiste: nadal istnieją takie rzeczy jak choroby weneryczne i nadal możesz zajść w ciążę pomimo tej korzyści zdrowotnej.

Pomaga lepiej spać

Tak, jasne, zwykle jesteś zużyty po seksie, ale to może nie być dlaczego śpisz tak dobrze tej nocy. Nasienie faktycznie zawiera melatoninę, która jest substancją chemiczną, która wywołuje sen i relaks. Niezależnie od tego, czy spożyjesz go, czy otrzymasz go przez stosunek, wejdzie do twojego krwiobiegu i pomoże ci zmrużyć oko lepiej niż większość dostępnych bez recepty środków nasennych.

Pomyśl o tym jak o multiwitaminie w każdym wytrysku

Jedna łyżeczka nasienia zawiera ponad 200 białek i kilka pomocnych witamin i minerałów, w tym witaminę C, wapń, chlor, kwas cytrynowy, fruktozę, kwas mlekowy, magnez, azot, fosfor, potas, sód, witaminę B12 i cynk. Podczas gdy ilości każdej witaminy różnią się w zależności od wieku i względnego stanu zdrowia zobowiązanego samca, zazwyczaj występuje znaczna ilość cynku (około 3 procent amerykańskiego RD

A), który jest przeciwutleniaczem, który pomaga spowolnić proces starzenia. Więc oprócz ćwiczeń, seks (sans condom) daje ci zdrową dawkę czegoś dobrego.

Seks oralny może obniżyć ciśnienie krwi

Według badania z 2003 roku opublikowanego w American Journal of Obstetrics & Gynecology, regularne połykanie nasienia może obniżyć ciśnienie krwi. Kobiety, które połykają spermę swojego mężczyzny podczas seksu oralnego, często mają znacznie niższe ryzyko zachorowania na stan przedrzucawkowy – komplikację podczas ciąży, która powoduje super wysokie ciśnienie krwi. Nasienie jest więc pomocne w tworzeniu i rodzeniu dziecka.

Obniża ryzyko zachorowania na raka prostaty (po wydaleniu)

Więc ten ostatni nie jest tak bardzo korzyści zdrowotne nasienia, ale raczej akt nasienia jest wydany. Według badania z 2004 roku w The Journal of the American Medical Association, “wysoka częstotliwość ejakulacji była związana ze zmniejszonym ryzykiem całkowitego raka prostaty.” Oznacza to, że niezależnie od tego, czy robisz to sam, czy z przyjacielem, jeśli regularnie dokonujesz ejakulacji, obniżasz swoje szanse na zachorowanie na raka prostaty w późniejszym okresie życia. Nagle termin “uwolnij swoje demony” nabiera nowego znaczenia.

To może być następna naturalna gaśnica.

Dobrze przeczytałeś. Badanie z 2013 roku w Polymer sugeruje, że DNA w nasieniu może być wykorzystane do stworzenia materiałów trudnopalnych. W tej chwili przyglądają się konkretnie DNA z komórek spermy śledzia i odkrywają, że przekształca się ono w “materiał ceramiczny pod wpływem ekstremalnego ciepła”.

Nauka za tym jest trochę intensywna, ale po prostu składniki znalezione w DNA mogą być przyjaznym dla środowiska sposobem ochrony tkanin przed płomieniami. Chociaż brzmi to niesamowicie, nie poszedłbym próbować ludzkiej gaśnicy tylko jeszcze.

Wersja tego artykułu została pierwotnie opublikowana w kwietniu 2015 roku.

Chcesz dowiedzieć się więcej zabawnych faktów o seksie? Sprawdź sześć orgazmów, o których prawdopodobnie nie wiedziałeś, że możesz mieć:

orgasms-you-didnt-know-youcould-have