Najlepsze życiowe lekcje, których uczysz się w wieku 20 lat, według terapeuty

Twoje dwudziestki są znane jako czas samopoznania, kiedy uczymy się niezliczonych lekcji życia (na przykład jakiego rodzaju pracy chcesz, gdzie chcesz żyć i kim się zajmujesz nie chcesz się umówić). Dla wielu ludzi kluczową częścią tego samopoznania jest terapia, szczególnie podczas decydującej dekady z tak wieloma zmianami życiowymi. Więc kto lepiej zapytać, o co chodzi w naszej dwudziestce, niż sama terapeutka? Kristen Gingrich LCSW, CADC, CCS, licencjonowana terapeutka znana ze swojego “bez BS podejścia”do terapii i zdrowia psychicznego, jest uwielbiana przez jej społeczności Instagram i TikTok za to, że jest głosem go-to dla Gen-Z i Milenium. Jako 20-latka sama musiałam ją grillować na wszystkie najlepsze lekcje, których nauczyła się w wieku 20 lat. oto, co powiedziała:

 

Kristen Gingrich LCSW, CADC, CCS

Licencjonowany Terapeuta

Kristen jest nowoczesnym terapeutą i twórcą treści o zdrowiu psychicznym, który tworzy popularne TikToks pod rączką @Notyouragethrpst.

 

1. “Ludzie mogą nigdy nie być tym, czego oczekujesz od nich (dobrze oraz zły)”

W wieku 20 lat możesz zdać sobie sprawę, że to, co myślałeś, że wiesz o świecie i ludziach, których ubóstwiałeś, może być złe. Możesz nauczyć się rzeczy, przed którymi byłeś chroniony jako dziecko, możesz oddzielić się od przyjaciół lub członków rodziny, i możesz zostać zawiedziony przez ludzi, których myślałeś, że nigdy cię nie zawiodą. Ale tak jest również na odwrót: dowiesz się, że “nie oceniaj książki po okładce” to lekcja, której uczyłeś się jako dziecko, ale naprawdę zaczynasz ją uczyć w wieku 20 lat. na przykład ludzie, z którymi myślałeś, że nigdy się nie dogadasz, mogą stać się twoimi najlepszymi przyjaciółmi lub praca, o której zawsze myślałeś, że nigdy nie była dla ciebie, może być dokładnie tym, czego chcesz. Pozwól ludziom (i sytuacjom) pokazać, kim są i nie oceniaj niczego ani nikogo, zanim nie dasz im szansy. 

 

2. “Uzdrowienie wymaga czasu-czasami nawet więcej czasu, niż potrzeba, aby spowodować ból”

Możesz czuć się niecierpliwy, aby zostać uzdrowiony lub przejść od bólu w swoim życiu, ale prawdopodobnie nadal będziesz mieć chwile, w których powraca. “Tak bardzo skupiamy się na tym, aby poczuć się lepiej teraz i chcemy, by ból zniknął. teraz, ale to wymaga dużo oduczenia ” – powiedział Gingrich. “Wielu z nas ma wiele wyuczonych zachowań, których użyliśmy, aby chronić się po doświadczeniu bólu, więc zmiana tych zachowań wymaga czasu.”Uzdrawianie nie jest liniowe, a ty musisz być aktywny w swoim leczeniu. Zamiast mieć nadzieję na pogódź się z tym. albo spróbuj o tym zapomnieć, pomyśl o uzdrawianiu jako o aktywnej praktyce. Idź na terapię, określ, jak dbać o siebie, szukaj wsparcia od ludzi, których kochasz, i wybacz, komu potrzebujesz (w tym sobie). 

 

 

3. “Możesz znaleźć swoją rodzinę w innych związkach”

Oczywiście rodzina jest ważna, ale dobrą rzeczą w dorastaniu, wyprowadzce z domu i poznawaniu wielu nowych ludzi jest to, że możesz znaleźć swoją rodzinę w innych ludziach, oprócz tego, z którymi jesteś biologicznie spokrewniony. Gingrich przypomina swoim klientom, że Twoje dwudziestki to idealny czas na ponowną ocenę relacji rodzinnych. Czy są granice, które chcesz ustalić, aby chronić własne samopoczucie, a może nawet relacje, w które musisz włożyć mniej energii? Często czujemy się zobowiązani do członków naszej rodziny, ale w rzeczywistości naszym priorytetem powinno być życie najszczęśliwszym, najprawdziwszym życiem, a nieollow przez obowiązki rodzinne. Podsumowując: rodzina jest definiowana przez ludzi, którzy kochają to, kim naprawdę jesteś i sprawiają, że czujesz się szczęśliwy. 

 

4. “Porównanie to złodziej radości”

Gingrich przez większość swojego życia porównywała się z innymi, pytając: “dlaczego nie jestem tak mądra, Szczupła czy ładna jak ta druga osoba?”jak większość z nas. Ale podczas gdy gimnazjum I Liceum mogły nauczyć cię dopasowywać się, Twoje 20-stki mogą nauczyć cię po prostu być w porządku z tym, kim jesteś. “Jestem super, kocham siebie i mam złe dni” “Ale teraz jestem właścicielem tego, kim jestem i nie ma nikogo innego jak ja, więc porównywanie się z kimś innym jest stratą mojego czasu.”Oczywiście unikanie porównań z innymi ludźmi, czy to pod względem wyglądu, osobowości, kariery, czy nawet statusu finansowego, wymaga dużo praktyki i uważności, ale dobrą wiadomością (jak zapewnił Gingrich) jest to, że z wiekiem staje się łatwiejsze. 

 

 

5. “You won’ t always have your shit together”

Kiedy mamy 18 lat, mówi się nam, aby dowiedzieć się, co chcemy zrobić do końca życia. Jak można oczekiwać, że ktoś podejmie tę decyzję, kiedy jest tak młody – lub naprawdę w dowolnym momencie życia, kiedy powinniśmy zawsze rosnąć? “Myślałem, że będę miał swoje gówno razem, kiedy byłem w moich 20s, ale teraz nawet nie wiem ,co” mając moje gówno razem “oznacza,” Gingrich powiedział. Zwłaszcza w dobie mediów społecznościowych, uważamy, że wszyscy inni mają swoje gówno razem z powodu wszystkich opublikowanych treści, które sprawiają, że myślimy, że wyglądają lepiej, jedzą lepiej, mieszkają w ładniejszych domach lub są szczęśliwsi. W rzeczywistości wszyscy inni są tak samo gorący jak ty (obiecaj!). 

 

6. “Można prosić o pomoc”

Gingrich przypomniał sobie, że zawsze czuje się nieswojo będąc” ciężarem”, prosząc o pomoc. Terapia pomogła jej zrozumieć ludzi w jej życiu chcesz być przy niej. Tak samo jak my chcemy być tam, aby wspierać naszych bliskich, oni też chcą być tam dla nas. Jednak kluczem nie jest, aby znaczący inny, najlepszy przyjaciel, a nawet mama być cały system wsparcia. Zbuduj system wsparcia wielu zaufanych osób i określ, kto może pomóc na różne sposoby. Na przykład, twój znaczący inny może być tam dla ciebie, gdy potrzebujesz śmiechu i odstresowania, twoja mama może być świetna w doradztwie zawodowym, gdy czujesz się zagubiony, a twój terapeuta jest tym, do którego idziesz z każdym niepokojem, który pojawia się. Być OK prosząc o pomoc, ale poprosić o pomoc i szukać wsparcia od więcej niż jednej osoby. 

 

7. “Nikt nie ocenia cię tak często, jak myślisz”

Przygotuj się na sprawdzenie ego: czujesz się niepewnie z powodu pryszcza na brodzie i nie chcesz iść publicznie? Nikt będzie widzieć, troszczyć się o pryszcze lub myśleć o nich tak bardzo, jak myślisz. Jeśli martwisz się o rozmowę, którą odbyłeś lub przemyślenie pijackiej nocy, nikt nie dba o Twoje działania tak bardzo—w najlepszy możliwy sposób. Twoi bliscy troszczą się o ciebie emocjonalnie, ale nie dbają o pryszcz na brodzie ani o coś, co powiedziałeś podczas upojonej nocy. Jeśli martwisz się, że czujesz się osądzony, pamiętaj, że wszyscy inni są zbyt zajęci martwieniem się o to, co myślą o nich inni, aby również Ciebie przemyśleć. 

 

 

8. “Możesz stać się zupełnie inną osobą w wieku 20 lat (i to jest dobre coś!)”

Jeśli nadal rozwijać swoje całe życie (jak wszyscy są przeznaczone), prawdopodobnie będzie bardzo różne z roku na rok i dekadę na dekadę. Ale możesz zauważyć jeszcze większą transformację w wieku 20 lat, gdy wyprowadzasz się z domu, zakładasz rodzinę, kończysz studia, nawiązujesz poważniejsze relacje lub rozwijasz swoją karierę. Może nawet patrzysz wstecz na stare posty na Facebooku z czasów, gdy byłeś młodszy i czujesz się zażenowany tym, co opublikowałeś lub nie możesz uwierzyć, że działałeś lub wyglądałeś tak, jak byłeś dzieckiem. Może młodsza wersja ciebie nie uwierzy, gdzie jesteś (lub kim jesteś) dzisiaj. Gingrich wierzy, że Twoje dwudziestki są wtedy, gdy dowiadujesz się najwięcej o sobie, więc stajesz się tym, kim powinieneś być. “Pieprzyć to, co każdy myśli o Tobie i być autentycznie sobą!”

 

9. “Teenage you lied-30 isn ‘t old”

Gingrich śmiał się, że podczas gdy ona śpi trochę więcej i kaca nie tarzają się tak łatwo, jak w wieku 21 lat, w końcu nie czujesz się “dorosły”, gdy osiągniesz 30, tak jak myślałeś, że jako nastolatek. Twoje trzydziestki nie są wtedy, gdy magicznie uderzasz w życie pikiety lub czujesz się ugruntowany w swojej karierze. Nadal się uczysz, rozwijasz i dobrze się bawisz w wieku 30 lat. Tyle się uczysz w wieku 20 lat, ale nie kończy się to na 30-tych urodzinach. Ludzie zawsze się zmieniają, rosną i wyciągają wnioski z życia przez każdą dekadę. 

 

5 Rzeczy, Których Mój Terapeuta Nauczył Mnie O Miłości Własnej