Najlepsze podcasty do słuchania, bez względu na to, na co masz ochotę

Za każdym razem, gdy wykonuję zadanie służalcze lub ćwiczę, podcasty są w zasadzie moim najlepszym przyjacielem. Nawet jeśli robię coś, co nie wydaje się spektakularne (patrzę na Ciebie, składanie prania), podcasty są świetnym, produktywnym sposobem, aby usłyszeć wiadomości, dobrze się pośmiać, a nawet nauczyć się czegoś nowego, wszystko w granicach słuchawek.

Ale, oczywiście, znalezienie idealnego podcast dla nastroju jest łatwiej powiedzieć niż zrobić. To znaczy, wiem, że nie będę W nastroju na 40-minutowy reportaż o moim dojeździe po długim dniu pracy. Na szczęście dla Ciebie, posortowaliśmy najlepsze podcasty, które z pewnością informują, bawią i robią wszystko, czego potrzebujesz. Załóż te słuchawki i zdobądź poprawkę z każdym z tych podcastów, bez względu na to, na co masz ochotę.

 

 

Źródło: Vlada / Pexels

 

Gdy chcesz być na bieżąco

 

TED Radio Hour

Ten podcast NPR zawiera nowych gości i mentorów z całego świata, którzy badają niektóre z naszych największych pytań. Od zagłębiania się w to, co przekazuje nasze ideały piękna, po nasze relacje z wodą—to ma sens, gdy słuchasz—te wersje audio wykładów TED są angażujące i zachęcają do spojrzenia na wszystko trochę inaczej. Jeśli chcesz zyskać nową perspektywę, będąc na bieżąco z problemami i sposobami ich rozwiązywania w naszym społeczeństwie, to jest podcast dla Ciebie.

 

The Daily

Każdy 20-minutowy odcinek, prowadzony przez dziennikarza New York Timesa Michaela Barbaro, przygląda się bliżej wiadomościom i odkrywa prawdę o tym, co naprawdę dzieje się dzięki długoletniemu dziennikarstwu. Chcesz wiedzieć, co dzieje się na rynku mieszkaniowym? Ciekawy dlaczego Apple jest w stanie przeszukiwać Twoje pliki w telefonie komórkowym? Z jasną misją edukowania słuchaczy, dziennikarstwo śledcze w tym podcaście z pewnością da Ci wszystkie odpowiedzi na twoje pytania i zajmie się kilkoma, o których mogłeś nie pomyśleć.

 

Dziś w centrum uwagi

Od omówienia najświeższych wiadomości dnia po raportowanie najbardziej szczerych historii tygodnia, The Guardian jest dzisiaj w centrum uwagi dla słuchaczy, którzy chcą ” głębszego zrozumienia wiadomości.”I powiem wam, każdy odcinek sprawia, że czuję się nagle ekspertem w temacie dnia. Ten podcast jest moim wyborem, gdy chcę, aby zespół wiadomości, który jest gotów zbadać pytania i aspekty bieżących wydarzeń, kilka innych podcastów odważy się iść.

 

Gdy chcesz nauczyć się czegoś nowego

 

Rzeczy, Które Powinieneś Wiedzieć

Z nazwą, która wyjaśnia, że nadszedł czas, aby założyć czapkę z myśleniem i nauczyć się czegoś lub dwóch, rzeczy, które powinieneś wiedzieć, są hostowane przez pisarzy, jak działają rzeczy i obejmują dosłownie wszystkie pytania, które wstydziłeś się zadać. Mam na myśli, jak masz mówić o logistyce psychiki zwierząt domowych podczas wizyty u weterynarza? Na szczęście po wysłuchaniu odcinka odkrywasz ludzi, którzy twierdzą, że telepatycznie komunikują się ze zwierzętami, nie musisz. Od dziwacznych epizodów po badania nad zjawiskami kulturowymi, ten podcast jest świetny do słuchania, gdy chcę zaimponować moim znajomym jakąś niszową wiedzą.

 

Sustainababble

Jeśli ostatnie kilka lat nauczyło nas anything, chodzi o to, że musimy zwracać uwagę na zmiany klimatyczne i robić swoją część dla środowiska. Mieszanka komedii z podsumowaniem, jak praktykować zrównoważony rozwój, Sustainababble to doskonały, przystępny podcast, aby być na bieżąco z tym, co możemy zrobić, aby być najbardziej przyjaznym dla środowiska w naszym codziennym życiu. Gospodarze Ol i Dave wyjaśniają, dlaczego wszystko o zmianach klimatu i o tym, jak być zrównoważonym, jest tak mylące—i opowiadają kilka żartów po drodze—poczujesz się, jakbyś uczył się razem.

 

Nadal Przetwarzamy

Jeden z najbardziej wciągających i wręcz zabawnych podcastów, wciąż przetwarzany, przygląda się popkulturze i analizuje książki, muzykę, gwiazdy i społeczne konstrukcje, do których przyzwyczailiśmy się pod nowym mikroskopem. Od przyjrzenia się społeczności melomanów stworzonej przez czarnoskórych muzyków, takich jak Frankie Beverly, po zbadanie, jak “Driver’ s Licence” Olivii Rodrigo jest w rzeczywistości bardzo podobny do “WAP”—też byłem zaskoczony—gospodarze Wesley Morris i Jenna Wortham biorą pojęcie kultury i obracają ją, aby nadać jej własne świeże spojrzenie.

 

Mylisz się co do

Jeśli interesujesz się historią—lub po prostu potrzebujesz sprostowania wszystkich stronniczych informacji, których nauczyłeś się na lekcji historii—jest to najlepszy podcast do prostowania faktów. Dwóch dziennikarzy, którzy zostali podcasterami, bada i ponownie odwiedza wydarzenia kulturalne, takie jak procesy O. J. Simpsona i Stanford Prison Experiment, aby pomóc dowiedzieć się, dlaczego wydarzenia te zostały mistoldowane i przekręcone w publicznej wyobraźni. Wraz z chwytliwym i upiornym wstępem w stylu Strefy Mroku, ten podcast zawsze skłania mnie do pytania, ile z tego, co słyszę—i widzę w wiadomościach—jest dokładne.

 

Źródło: Ono Kosuki / Pexels

 

Gdy masz tylko kilka minut

 

Womannica

Trzymając się tematu historii, Womannica stara się odpowiedzieć na pytanie, które wielu z nas miało na zajęciach z historii: gdzie są wszystkie kobiety? Ten podcast zawiera więcej niż tylko powierzchowną historię Betsy Ross, której wszyscy nauczyliśmy się w szkole średniej, a także głębsze spojrzenie na życie i znaczący wkład kobiet w historię w każdym odcinku. Choć nadchodzą dekady (a czasem stulecia) później, kobiety, które przyjęły role naukowców, liderów i muzyków, zyskują uznanie, na które zasługują. A najlepsze? Możesz dowiedzieć się o nowej niesamowitej kobiecie w jednym pięciominutowym odcinku.

 

NPR w górę pierwszy

Jeśli chcesz zacząć dzień od wiadomości, NPR ‘ s up First jest dla ciebie. W strawne 10 minut, gospodarze Rachel Martin, Noel King, i Steve Inskeep rozbić dzień trzy najważniejsze wiadomości. Za każdym razem, gdy słucham tego podcastu, nie tylko odchodzę czując się lepiej poinformowany, ale także mam lepsze zrozumienie tego, jak Międzynarodowe wydarzenia wpływają na nas tutaj w USA-wszystko przed zakończeniem porannej kawy.

 

Ten dzień na lekcjach historii

Są szanse, że widziałeś jeden z tych” tego dnia tak wiele lat temu ” postów na czyimś kanale. Cóż, z tym podcastem, możesz też dołączyć do tej grupy, ponieważ każdy odcinek omawia ważne wydarzenia w historii, o których być może nie nauczyłeś się w szkole, **kaszel kaszel**, jak Stonewall zamieszki i Organizacja Jedności Afrykańskiej, by wymienić tylko kilka. W niecałe 20 minut ten pełen informacji podcast z pewnością pobudzi twoją wewnętrzną buff history.

 

Gdy masz ochotę na prawdziwą zbrodnię

 

Casefile True Crime

Jeśli narracja prawdziwej historii kryminalnej, która pomoże Ci zabić czas, jest bardziej Twoja sprawa, Casefile jest idealnym podcastem do rzucenia w tle lub podczas treningu, jeśli jesteś w nastroju na mrożące krew w żyłach historie. Dzięki epizodom dotyczącym zarówno rozwiązanych, jak i nierozwiązanych spraw, narrator z głębokim głosem zanurza się w dochodzeniach i teoriach stojących za prawdziwymi historiami kryminalnymi i udowadnia, że fakt naprawdę może być straszniejszy niż fikcja.

 

Mroczna Historia

Jeśli nigdy nie słyszałeś o Bailey Sarian, pozwól, że cię oświecę. Znana głównie na YouTube z serii o morderstwach, tajemnicach i makijażach, Sarian opowiada prawdziwe kryminały, w jakiś sposób bezbłędnie mieszając idealną wrażliwość z humorem. YouTuber uruchomił Podcast Dark History, a słuchacze chwalą jej opowiadanie w formacie audio od samego początku. Jeśli chcesz być opowiedziany prawdziwe historie kryminalne przez kogoś, kto również wydaje się w dół, aby porozmawiać z Tobą przy lampce wina, to jest idealny podcast dla ciebie.

 

Nierozwiązane Morderstwa: Prawdziwe Historie Kryminalne

Jeśli wręcz przerażające jest bardziej szybkość, rozmyślanie nad dowodami z tych nierozwiązanych spraw może być tym, czego szukasz. Przybierając bardziej format audycji radiowych z lat 50., narrator i zespół pracują razem, aby opowiedzieć historie miejsc zbrodni, śledztw i teorii stojących za zamkniętą sprawą. Zdecydowanie odradzam słuchanie tego w nocy-chyba, że lubisz się bać-bo ten podcast przyprawia Cię o dreszcze.

 

Źródło: Elevate / Pexels

 

For when you need a good girl talk

 

Call Her Daddy

Nie ma mowy, żebyś nie zagłębił się w świat podcastów, nie słysząc o Ojcu Cooperze – jak nazywała się Gospodyni Alexandra Cooper-i mnóstwie imponujących gości, których przyciągnął jej program. Z wywiadów z gwiazdami takimi jak Miley Cyrus, Chelsea Handler i Holly Madison, zarówno Cooper, jak i goście wypluwają prawie wszystkie szczegóły swojego życia seksualnego, ale także dotykają poważnych tematów, takich jak mizoginia i homofobia. Podcast zdecydowanie ewoluował i chociaż, tak, to jest o seksie, jest o wiele więcej niż to – nawet raz pękłem z powodu odcinka, którego słuchałem na siłowni. Tak, zasłużyłem na kilka zatroskanych spojrzeń, ale posłuchaj, a będziesz wiedział, o czym mówię.

 

Lesbing Out

To idealne połączenie komedii, szczerości i głębszego spojrzenia na kulturę queer, która nigdy nie jest wystarczająco rozpowszechniona w świecie podcastów. Każdy spektakl zaczyna się od podcasterów-komików Carolyn Bergier i Melody Kamali, którzy dzielą się “najbardziej gejowską rzeczą”, którą robili w weekendy, a następnie zagłębiają się w znaczące rozmowy na temat popkultury, queer news I just life w ogóle. Z nowym gościem specjalnym co tydzień, będziesz chciał dołączyć do rozmów w tym podcaście.

 

Profesjonalny Podcast Homegirl

Zainspirowany jej pragnieniem podkreślenia kobiet koloru w sferze małych firm i zawodówAllan, przedsiębiorca i gospodarz Eboné Almon co tydzień przeprowadza wywiady z innym gościem, aby porozmawiać o życiu i jego wyzwaniach. Mając na celu zapewnienie bezpiecznej przestrzeni dla kolorowych kobiet, Almon przeprowadza wywiady z każdym gościem w sposób, który sprawia, że czujesz się, jakbyś słuchał opowieści, a nie wywiadu. Jeśli dołączenie do rozmowy na tradycyjnie tematy tabu jest dla Ciebie, nie pomiń tego podcastu.

 

Rzeczy, Których Mama Ci Nie Powiedziała.

Jeśli regularnie poszukujesz stymulujących intelektualnie rozmów ze znajomymi, Dodaj ten podcast do swojej listy odsłuchowej-jeśli tak chcesz to nazwać. W tej serii dwie feministyczne miłośniczki teorii i historii podejmą temat, taki jak Rude Włosy, fan fiction, a nawet małżeństwo. W każdym odcinku mamy głębokie zanurzenie w nowoczesnym spojrzeniu społeczeństwa na kobiety, ale w sposób, który jest mniej wykładem, a bardziej otwartą rozmową.

 

Gdy chcesz być zainspirowany

 

Lauren Conrad: Prośba o przyjaciela

Projektantka mody i właścicielka marki kosmetycznej Lauren Conrad stała się znaną marką—przynajmniej dla nas tutaj w Everygirl—i jest ekspertem w dziedzinie stylu życia i mediów społecznościowych. Kto lepiej pomoże Ci uruchomić ten sklep Etsy, który chciałeś zacząć od początku, lub pomoże przekształcić Pinteresta w estetyczną perfekcję? Chociaż odcinki przestały być emitowane w 2019 roku, porady Conrada pozostają ponadczasowe. Conrad zapewnia idealne połączenie swobodnej rozmowy z własnymi wskazówkami i opowieściami na temat jej sukcesu, a ja odchodzę od każdego odcinka podcastu, czując się gotowym do zajęcia się nowym projektem.

 

Kawa Z Mamą

W wyjątkowym i świeżym podejściu do podcastingu gospodarz Kaniehtiio Horn przeprowadza wywiady ze swoją matką, radykalną aktywistką, na temat jej eskapad i dzikich historii z wcześniejszych lat życia. Jej mama wiele widziała. Od jej ” wakacji “po wypełnioną napięciem Kubę do czasu, gdy akurat” utknęła ” w Europie na rok, ten podcast zainspiruje cię do wyjścia z domu i rozpoczęcia własnych przygód.

 

Side Hustle Pro

Side Hustle Pro to pierwszy podcast, który prezentuje czarne kobiety przedsiębiorcze, z nowymi gośćmi co kilka odcinków, aby omówić, w jaki sposób osiągnęły swoje marzenia o małym biznesie. Jeśli to nie jest motywujące, to nie wiem co. Podczas gdy ten podcast jest dla kobiet, które rozpoczęły własną działalność gospodarczą, ten program jest nadal świetnym sposobem na wsparcie innych kobiet, a może nawet nauczenie się podstawowych umiejętności, w tym jak iść naprzód z autentycznością lub jak na nowo odkryć siebie.

 

Źródło: Cottonbro / Pexels

 

For when you want to nerd out

 

The Real Weird Sisters

Jeśli jesteś fanatykiem Harry ‘ ego Pottera jak ja (moje dzieciństwo nie byłoby kompletne bez książek i filmów HP), to ten podcast jest idealny dla Was mugolo-borns i wizard wannabes. Aby dogłębnie przyjrzeć się każdej postaci, scenie i prawdziwym relacjom między ludźmi w świecie czarodziejów, gospodarze dzielą każdą książkę i film kawałek po kawałku, aby zbadać cały świat, w którym żył Harry. A dzięki dogłębnym lekcjom na temat ziołolecznictwa i badań nad postacią tajemniczego Draco Malfoya i potęgi Molly Wesley, ten podcast to moja nowa przyjemność.

 

Obsada Bechdel

Dla wszystkich miłośników kina, znalazłem podcast dla Ciebie. Bechdel spogląda na Popularne Filmy i programy telewizyjne z perspektywy feministycznej i omawia wizerunek kobiet w dzisiejszych mediach i popkulturze. Zajmuje się seksizmem poprzez ubiory i stylizacje aktorek. przygląda się moralności i tematom filmów, w tym Hustlers, Crazy, Stupid Love, i więcej. Każdy odcinek jest około dwóch godzin znak lub więcej, więc jeśli masz czas, aby zabić i miłości rozmowy o filmach, to będzie Twój go-to.

 

Straszny Klub Książki

Myślę, że wszyscy omyłkowo wzięliśmy książkę i z nie umierającą nadzieją, że będzie lepiej, skończyliśmy tę książkę tylko po to, aby uświadomić sobie, że jest całkowicie okropna. Niezależnie od tego, czy jesteś w tej samej łodzi co ja, czy po prostu chcesz posłuchać gniewnych czytelników rant o książkach, które, naprawdę, nigdy nie powinny być publikowane, posłuchaj okropnego Klubu Książki. W każdym odcinku gospodarze wybierają książkę, wybierając z klasyki, coś z listy bestsellerów New York Timesa, lub coś, co nawet wygląda wyjątkowo okropnie, i informują o tym, jak zła była książka. Zabawny Klub anty-książkowy, jeśli wolisz, ten podcast odkrywa, czy naprawdę możesz ocenić książkę po okładce.

 

Women of Marvel

Obsesja na punkcie superbohaterów w uniwersum Marvela też? Dzięki podcastowi Women of Marvel możesz podziwiać potężne kobiece bohaterki i słuchać doświadczeń kobiet reżyserek, scenarzystek, projektantek i ekipy pracującej nad stworzeniem każdej produkcji Marvela. Nie tylko usłyszysz niesamowite historie kobiet stojących za wieloma filmami i serialami Marvela, ale także dowiesz się, jak twoi ulubieni superbohaterowie zmienili się z postaci z komiksów w gwiazdy na dużym ekranie.

 

10 Women-Run Podcasts you Need to be Listening of