Najlepsze książki, podcasty i konta w mediach społecznościowych, które napędzają Twoją podróż integracyjną

Wellness przeszedł długą drogę. Chociaż branża została skrytykowana za to, że jest w dużej mierze kierowana konsumpcją (gadżety i odzież wellness, podczas gdy zabawa w składowanie naszych wirtualnych wózków sklepowych, Promuje aspiracyjny obraz “zdrowia”), na szczęście zaczęliśmy zmieniać nasze wyobrażenie o tym, co tak naprawdę oznacza wellness—i, z kolei, jak wygląda.

Podczas gdy wellness jest naszym indywidualnym zdrowiem fizycznym, psychicznym i emocjonalnym, jest to również zdrowie społeczności. Holistyczne, inkluzywne spojrzenie na zdrowie wymaga, abyśmy uznali różnice społeczne, ekonomiczne i środowiskowe, które umożliwiają niektórym ludziom dostęp, przy jednoczesnym zachowaniu innych. I chociaż jednym z najlepszych sposobów na przekształcenie branży i stworzenie bardziej inkluzywnego świata jest działanie, obok tego jest rola edukacji w informowaniu naszego światopoglądu. Na szczęście w tej erze pozornie nieskończonych mediów treści dostępnych na wyciągnięcie ręki, kończących zawstydzanie ciała, oświetlających rolę bogactwa w kształtowaniu zieleni i wzmacniających głosy WOC w całej społeczności wellness i poza nią stało się jeszcze bardziej dostępne.

Z okazji wielu ludzi wykonujących pracę badającą te problemy i edukującą nas wszystkich, Evergirls tam, zaokrągliłem Moje ulubione podcasty, konta w mediach społecznościowych i książki, które nie tylko informują i bawią, ale także z pewnością napędzają twoją walkę o bardziej inkluzywny i sprawiedliwy świat wellness.

 

 

 

Podcasty do słuchania

 

Okres Leczenia Podtrzymującego

Jeśli kiedykolwiek przyjdziesz do mnie na podcast rec (proszę), będzie to, bez wątpienia, pierwszy, którym entuzjastycznie się podzielę. Moi przyjaciele, współpracownicy, członkowie rodziny, a nawet mój partner do słuchania, i wszyscy mogą zaświadczyć: uzależnienie jest prawdziwe. Prowadzony przez pisarza Aubrey Gordon (niegdyś anonimowy autor kolumny SELF Magazine “Your Fat Friend”) i dziennikarza Michaela Hobbesa, para załamuje się i ujawnia “śmieciową” naukę stojącą za dominującymi trendami odnowy biologicznej (re: mods) naszych czasów.

Kilka sekund do pierwszego odcinka i szybko odkryjesz, że jest to jeden z najbardziej przezabawnych i dobrze zbadanych podcastów dostępnych do pobrania. Gordon i Hobbes wnikliwie przyglądają się tematom takim jak BMI, dieta ketonowa i mnóstwo książek dietetycznych głębokich nurkowań. Każdy odcinek jest prowadzony przez pryzmat inkluzywności wellness, ujawniając mówiąc patrzy na to, jak marginalizowane grupy są trzymane z tych uprzywilejowanych podejść do zdrowia.

 

Zrównoważona Czarna Dziewczyna

Rok temu oficjalnie uznałem się za zrobione z mylącą ideą równowagi. Wszędzie tam, gdzie się odwróciłem, media społecznościowe mówiły mi, że” równowaga ” oznacza religijne dotrzymywanie kroku 10-stopniowej pielęgnacji skóry, budzenie się codziennie o 6 rano na trening i przeklinanie kofeiny na całe życie. Na szczęście ludzie tacy jak Les, założyciel i gospodarz Balanced Black Girl, przemówili i wprowadzili nowe zrozumienie równowagi-takie, które pasuje do tego, co słowo oznacza dla Ciebie.

Les ma doświadczenie jako trener osobisty i trener żywienia i może mówić o transformacyjnym wpływie zrównoważonego podejścia do odnowy biologicznej. Zaufaj mi: to coś więcej niż podcast. To integracyjna społeczność i bezpieczna przestrzeń, która akceptuje każdego, kto chce zapalić swoją podróż wellness.

 

Ważę

Podczas gdy media społecznościowe często mają wiele negatywnych konotacji i krytyki, nie można zaprzeczyć, że whPL potężny, zmieniający grę pomysł wchodzi na czat, media społecznościowe mogą go wzmocnić w jednej chwili. Dokładnie tak jest w przypadku Jameeli Jamil, której pierwszy post na koncie @i_weigh stał się wirusowy dzięki radykalnej ocenie wartości kobiet (podpowiedź: to nie jest Liczba na skali).

Jamil Promuje krytyczne spojrzenie na branżę wellness i zachęca nas do przyjęcia łagodniejszego, bardziej inkluzywnego podejścia. Odcinki omawiają wszystko, od seksizmu po poruszanie się po świecie aktorskim w obliczu szalejącego ableizmu po obecny kryzys aborcyjny. Rozmowy są wrażliwe i pouczające. Jeśli szukasz zdrowej dawki empowerment, zapisz się teraz.

 

Jest Gruba.

Opisywany jako” podcast dla fat activism, radical self-love I chill vibes ONLY”, She ‘ s All Fat został stworzony, aby zaspokoić potrzebę pokazu, który przemawiał do skrzyżowań widoczności tłuszczu i kobiecego, queerowego i ludzi o doświadczeniu kolorów. Zawsze inspirują mnie projekty i inicjatywy, które wynikają z braku reprezentacji, a ona jest Gruba na pewno. Nawet jeśli nie istniejesz w większym ciele, ważne jest, aby wszystkie kształty, rozmiary, kolory i tło uczyły się, jak tłustość była traktowana w naszej kulturze, abyśmy mogli zmienić scenariusz na antytłuszczowe nastawienie.

 

Jak kochać swoje ciało

Jako ktoś sposób na jej podróż odzyskiwania zaburzeń jedzenia, wiem bardzo dobrze, jak “zainteresowanie” odnowy biologicznej może szybko przekształcić się w pełną obsesję. I choć staram się rozluźnić wpływ kultury diety na to, jak powinno wyglądać zdrowie, zawsze jestem wdzięczna za ludzi, którzy sprawiają, że czuję się mniej samotny w tym procesie oduczenia. Wpisz: Jak kochać swoje ciało. Gospodarze dzielą się kluczowymi tematami w sferze miłości własnej i akceptacji, a także zapewniają praktyczne kroki, aby przyjąć sposób myślenia “zdrowie w każdym rozmiarze”. Jeśli jesteś gotowy, aby zlikwidować branżę dietetyczną i zyskać poczucie przynależności do świata skupionego na wyglądzie, znajdziesz tutaj swoją społeczność.

 

Explorations

Zainspirowana przekonaniem, że” humanizowanie ludzi, którzy są różni od nas, jest początkiem więzi i empatii”, Lola Ayodele stworzyła eksploracje, aby ujawnić i rzucić światło na unikalne narracje, które kierują naszym życiem. Każdy odcinek zawiera elementy relacji, a jednocześnie oświetla historie, których nie mogliśmy poznać. Zacznij od trzeciego odcinka, “Being Yourself”, aby uzyskać mapę drogową dotyczącą posiadania własnej autentyczności i uhonorowania tego, co inni.

 

Body Stuff z Jen Gunter

Jako osoba ucząca się przez całe życie, zawsze zanurzam się w głębinach wielu różnorodnych możliwości Ted, aby odkrywać nowe pomysły. Dr Jen Gunter nagrała ten podcast z zespołem TED Audio Collective, więc już wiesz, że czeka cię uczta. Podobnie jak w fazie konserwacji, ten podcast wskakuje w naukę stojącą za jednymi z największych trendów wellness na świecie. Jeśli szukasz sposobu na przesianie trendów TikTok i dotarcie do dowodów i prawd opartych na badaniach, naciśnij play. 

 

 

Konta społecznościowe do śledzenia

 

@ thenutritiontea

Podobnie jak wielu z nas na “gram”, po raz pierwszy złapałem wiatr pracy Shany Minei Spence, kiedy stała się wirusowa na początku pandemii. I przyznam, kiedy natknąłem się na jej posty, nie miałem pojęcia, że jakaś dietians mają podejście nie-dietetyczne do swojej pracy (och, jak czasy się zmieniły). Jej głównie tekstowe posty i rolki nie tylko kształcą swoich zwolenników 222K+, ale jej praca ma również na celu uczynienie żywienia mniej restrykcyjnym i bardziej realistycznym. Często mówi o emocjach związanych z tym, co jemy i jak rozwijając zdrowszą relację z jedzeniem na naszym talerzu, możemy raz na zawsze doświadczyć prawdziwego zdrowia całego ciała.

 

@ olivianoceda

Nie byłoby przesadą napisać, że mam prawdziwą, namiętną obsesję na punkcie wszystkiego, co pisze Olivia Noceda. Jest rodzajem influencer, którego delikatne podejście do wellness inspiruje, jak chcę spędzać każdy dzień. Podczas gdy Motywacyjne filmy “that girl” mają, IMO, swój bieg, dostępne przepisy Olivii i łatwe do przyjęcia procedury inspirują mnie do tworzenia okazji do większej radości i autentyczności w moich czasach. Jej praca przypomina, że podczas gdy wellness może wyglądać jak kupowanie buzzy brands i próbowanie każdego trendu, może również po prostu polegać na znalezieniu tego, co działa dla Ciebie i pozwoleniu, aby poprowadzić Twoją drogę.

 

@ selfcareisapriority

Uchwyt mówi wszystko. Na szczęście przeszliśmy długą drogę do zrozumienia troski o Siebie Jako nie pobłażania, ale jako niezbędnej praktyki do istnienia w coraz bardziej stresującym świecie. Ich posty oferują powiązane przypomnienia, że Twoja produktywność cię nie definiuje, zmiany są nieuniknione, a robienie przerw jest niezbędne do rozwoju. Jeśli chcesz mieć konto, które powie Ci dokładnie to, co musisz usłyszeć, to jest to.

 

@ emotions_therapy

Jestem tu dla wszystkich kont, które przypominają mi, że moja wartość nie ma nic wspólnego z moim wyglądem fizycznym i że czas, który poświęcamy na nasze zdrowie psychiczne, jest najważniejszą pracą, jaką kiedykolwiek wykonamy. Ta relacja jest kalejdoskopowym zestawem motywacyjnych i wzbudzających radość afirmacji i jest również źródłem wielu moich Epifanii wellness. Podczas gdy Rada nadal stoi na regularne przerwy od telefonu, masz moje pozwolenie na przewijanie tej strony przez wiele godzin.

 

@ beauty_redefined

Dopiero niedawno odkryłem to konto, ale mój kanał jest tym lepszy dzięki niemu. Bliźniaczki Lexie i Lindsay (które obie mają Doktorat) promują krytyczne spojrzenie na to, jak nasza kultura obsesji na punkcie wyglądu doprowadziła kobiety do postrzegania ich ciała jako głównego wyznacznika szczęścia i wartości. I podczas gdy ruch pozytywizmu ciała zrobił wiele, aby zmienić tę narrację, Lexie i Lindsay są nieugięci w dotarciu do źródła problemu. Moje uczucia, frustracje i obawy dotyczące postrzegania kobiet i dziewcząt na świecie są weryfikowane i przekształcane z każdym postem, który pojawia się na moim ekranie. Lexie i Lindsay przypominają, że kobiety nie są—i nigdy nie były-problemem. 

 

 

Książki do czytania

 

Aubrey Gordon

O czym nie mówimy, gdy mówimy o tłuszczu

Nie mogę napisać o “fazie konserwacji” bez podkreślenia genialnej debiutanckiej książki Aubreya Gordona. Ta książka jest pierwszą, z jaką się zetknąłem, która nie tylko ilustruje emocjonalne i fizyczne szkody, jakie nasze kulturowe wartości szczupłości wyrządziły ludziom w większych ciałach, ale także ujawnia praktyczne sposoby, w jakie możemy zmienić nasz zbiorowy sposób myślenia i aktywnie pracować w kierunku wspierania fw sprawiedliwości. Pisanie Gordona przynosi świadomość tego, jak anty-tłuszcz pojawia się w naszym codziennym życiu i zwraca uwagę czytelników na wiele sposobów, w jakie nasze systemy społeczne zawodzą grubych ludzi. 

Alice Wong

Niepełnosprawność: historie pierwszoosobowe z XXI wieku

Jeśli chodzi o zrozumienie doświadczenia osób żyjących z niepełnosprawnością, refleksje pierwszej osoby oferują najbardziej autentyczne relacje. Ta kolekcja oryginalnych prac waha się od postów na blogu po świadectwa Kongresu (i każde medium pomiędzy). Podczas gdy historie ujawniają uprzedzenia i uprzedzenia, z którymi często borykają się niepełnosprawni, nieugięte jest świętowanie triumfów i wielowymiarowej złożoności niepełnosprawnego doświadczenia. Widoczność niepełnosprawności jest świadectwem innowacji, nadziei i radości, które towarzyszą honorowaniu naszych różnic.

Bessel van der Kolk M. D

Ciało zachowuje wynik: mózg, umysł i ciało w leczeniu traumy

Jest to książka, którą dosłownie wszyscy polecili, zanim w końcu dostałem w swoje ręce kopię. Chociaż po raz pierwszy został opublikowany prawie dziesięć lat temu, Mądrość, Nauka i objawienia oferowane na każdej stronie trwa. Trauma istnieje na wiele różnych sposobów, ale niezależnie od doświadczenia, jej wpływ zakorzenia się zarówno w ciele, jak i umyśle, wywierając wpływ na wszystko, od naszej zdolności do odczuwania przyjemności po naszą gotowość do zaufania innym. Dr Bessel van der Kolk, ekspert w dziedzinie traumy, nurkuje w rozwoju naukowym i metodach leczenia, które wspomagają regenerację i leczenie. Osobiście ta książka zaoferowała mi nowy sposób przetwarzania traumy i zachęciła do empatii dla opowieści innych. 

Blair Imani

Przeczytaj to, aby stać się mądrzejszym: o rasie, klasie, płci, niepełnosprawności i innych

Co to znaczy być świadomym społecznie? Na stronach Przeczytaj to, aby stać się mądrzejszym, historyk, pedagog i autor, Blair Imani, nurkuje głęboko w to pytanie, cały czas ujawniając rolę, jaką Edukacja, świadomość i zrozumienie odgrywają w kształtowaniu bardziej sprawiedliwego świata. Czytając książkę, doceniłem, jak przystępna jest treść-książka nie ma żadnych założeń co do tego, ile wiesz lub czego nie wiesz. Zabiera zastraszanie z nurkowania w tematy takie jak intersekcjonalność, płeć, niepełnosprawność i inne, wspierając Cię językiem, aby prowadzić trudne, ale zmieniające kulturę rozmowy, w których musimy być częścią.

Meghan O ‘ Rourke

The Invisible Kingdom: Reimaginning Chronic Illness

Esquire powiedział, że najlepiej, gdy zadzwoni Niewidzialne Królestwo, “rygorystyczne dzieło nauki i radykalny akt empatii.”Najlepsze książki robią dokładnie to: kształcą, jednocześnie angażując cię w emocjonalne doświadczenie. I często jest to źródło naszej zdolności do łączenia się z innymi. Choroby przewlekłe i choroby autoimmunologiczne zyskały większą widoczność wraz z rozwojem mediów społecznościowych, ale nadal niewiele jest zrozumiałe o niuansach i specyfice niezliczonych chorób, które często nie są diagnozowane. A ponieważ wiele z tych warunków zawiera niewiele objawów, ich ciemność jest tylko utrwalona. Badania Meghan O ‘ Rourke rzucają nowe światło na ten kryzys zdrowotny, dając głos społeczeństwom i grupom, których doświadczenia są często niedostatecznie zgłaszane i niedostatecznie reprezentowane. 

 

10 sposobów na (faktycznie) miłość do siebie bardziej, niż jeszcze nie próbowałeś