Najbardziej oczekiwane Książki lata 2022

Wybór produktów Everygirl jest kuratorem zespołu redakcyjnego. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem naszych linków, możemy zarobić prowizję partnerską, bez żadnych kosztów dla Ciebie. Polecamy tylko produkty, które naprawdę kochamy.

To już oficjalne: Lato, z jego wspaniałymi dniami, ciepłą pogodą i błękitnym niebem, zbliża się do nas. Podczas gdy sezon zapowiada dni spędzone w promieniach słońca i na świeżym powietrzu, ważne jest również, aby cieszyć się spokojniejszymi chwilami. Dla nas oznacza to wzięcie jednej z nowych książek, do przeczytania, podkręcenie klimatyzacji i wylegiwanie się na kanapie przez kilka godzin, aż zostaniemy wezwani, aby sprawdzić kolejną pozycję z naszej letniej listy rzeczy do zrobienia.

Poniższe książki są wysoce zalecane przez miliony czytelników na Goodreads, miejscu, w którym miłośnicy książek oceniają i recenzują to, co czytają, tworzą listy swoich ulubionych (i nie tak ulubionych) i dzielą się miłością do czytania z ludźmi takimi jak oni.

Kali Fajardo-Anstine

Kobieta światła

Kiedy Luz Lopez zostaje sama po tym, jak jej brat zostaje wygnany z miasta przez brutalną białą mafię, zaczyna mieć wizje, które pomagają jej przypomnieć pochodzenie przodków. Zdając sobie sprawę, jak złowrogie siły niszczą jej rodzinę od pokoleń, Luz wyrusza na misję, aby uratować jej rodzinne historie przed zniknięciem w zapomnienie.

7 czerwca

Sloane Crosley

Kultowy Klasyk

Pewnej nocy w nowojorskiej Chinatown, niedawno zaręczona Lola spotyka byłego chłopaka. A potem kolejny-i kolejny. Zbieg okoliczności? Nie jest prawdopodobne, ponieważ zarówno jej najlepsza przyjaciółka, jak i były szef, redaktor magazynu, który stał się mistycznym guru, zainwestowali w tę sytuację. Ta powieść bada podróż Loli przez miłość, pamięć, moralność i kontrolę umysłu i nasuwa pytanie: czy możliwe jest szczęśliwe zakończenie, gdy przeszłość jest na wyciągnięcie ręki?

7 czerwca

Kirstin Chen

Podrabianie

Winnie Fang opracowała system podróbek, importując niemal dokładne repliki luksusowych torebek do USA. kiedy potrzebuje kogoś z amerykańskim paszportem, aby pomóc w zarządzaniu jej biznesem, wyciąga rękę, aby ponownie połączyć się ze swoją starą współlokatorką Avą, która byłaby idealna do tej pracy, ponieważ jej idealne życie nie jest kwestionowane. Razem plan zmienia się w globalne przedsiębiorstwo, ale kiedy Winnie znika, Ava musi ponieść konsekwencje.

7 czerwca

Katie Gutierrez

More than you ‘ ll Ever Know

Po ślubie z mężczyzną, kiedy jest już potajemnie żoną innego, Lore równoważy jej czas między dwoma krajami i dwiema rodzinami. Kiedy prawda o jej podwójnym życiu zostaje ujawniona, jeden z jej mężów zostaje aresztowany za zamordowanie drugiego. Wiele lat później, zmagający się z prawdziwym kryminałem pisarz natrafia na tę historię i chce kopać w oN każdy szczegół, ale im więcej się uczy, tym bardziej pyta, co naprawdę się stało.

7 czerwca

April White

Kolonia Rozwodowa

Sioux Falls, Dakota Południowa stała się nieoczekiwaną siedzibą nieszczęśliwych małżonków i szybko została nazwana Kolonia Rozwodowa (jako że było to jedno z niewielu miejsc, które można było zdobyć). W tej powieści autorka April White przedstawia społeczne, polityczne i osobiste dramaty czterech różnych kobiet, które poszły do Sioux Falls, dlaczego pojechały i jak zmieniły opinię kraju na temat rozwodu.

14 czerwca

Ottessa Moshfegh

Lapvona

W średniowiecznej wiosce, obciążonej klęskami żywiołowymi, pasterz Marek staje się mało prawdopodobnym punktem w walce o władzę między niewidomą, religijną i wpływową położną Iną, miejskim księdzem, ojcem Barnabą, a zdeprawowanym Panem i gubernatorem, Villiamem. Kiedy niszczy porządek, odkrywa cienką granicę między światem przyrody a światem duchów.

21 czerwca

Riley Sager

Dom po drugiej stronie jeziora

Niedawno owdowiała aktorka Casey Fletcher ucieka do rodzinnego domu nad jeziorem, aby uniknąć Prasy.spędza dni oglądając Toma i Katherine Royce, parę mieszkającą po drugiej stronie jeziora, z lornetką i butelką alkoholu. Ale kiedy Katherine znika, Casey ma obsesję na punkcie dowiedzenia się, co się z nią stało.

21 czerwca

Shirlene Obuobi

Na Rotacji

Ghańska Amerykanka Angela Appiah sprawdza wszystkie pudełka “idealnej córki”: elitarną szkołę medyczną, inteligentnego chłopaka i odnoszących sukcesy przyjaciół. Potem wszystko się rozpada, a jej rodzice są nieszczęśliwi, że nie udaje jej się podążać ścieżką, którą dla niej wybrali. Kiedy Angela zaczyna zastanawiać się, jaką ścieżkę chce zamiast tego, wchodzi Ricky Gutierre, mężczyzna, który widzi ją taką, jaka jest.

21 czerwca

Ruth Ware

It Girl

Kiedy Hannah zaczynała w Oksfordzie, April była pierwszą dziewczyną, którą poznała. Szybko stali się przyjaciółmi i stworzyli zabawną, oddaną i nierozłączną grupę przyjaciół. Pod koniec drugiego semestru April nie żyła. Dziesięć lat później mężczyzna oskarżony o jej morderstwo umiera w więzieniu, a młody dziennikarz przedstawia dowody na to, że oskarżony mógł być w rzeczywistości niewinny. Zmuszona do ponownego przeżywania tajemnicy, Hannah nie jest pewna, czy jej grupa przyjaciół była aż tak godna zaufania.

12 lipca

Ingrid Rojas Contreras

Człowiek, Który Potrafi Poruszyć Chmury. Pamiętnik

Ingrid Rojas Contreras zastanawiała się, dlaczego nie ma dostępu do magii tak jak oni, but po tym, jak doznała urazu głowy (tak jak jej matka, zanim miała dostęp do magii), Rojas i jej matka postanawiają prześledzić swój rodowód z powrotem do swoich korzeni, aby zrozumieć, dlaczego niektórzy z ich rodziny mają dostęp do magii, a inni nie.

12 lipca

Silvia Moreno-Garcia

Córka doktora Moreau

Carlota Moreau to młoda kobieta, która wychowuje się na odległej i bujnej posiadłości swojego ojca, Montgomery Laughton jest wyrzutkiem z tragiczną przeszłością, a hybrydy to ci, którzy skorzystali z eksperymentów doktora Moreau i są mu posłuszni. W jakiś sposób wszyscy żyją harmonijnie obok siebie, dopóki Eduardo Lizalde, czarujący i nieostrożny syn patrona doktora Moreau, przybywa i wywołuje reakcję łańcuchową.

19 lipca

Sunyi Dean

The Book Eaters

Na wrzosowiskach Yorkshire istnieje tajna linia ludzi, którzy jedzą książki i zachowują swoje treści po pobłażaniu. Devon została wychowana na starannie dobranej diecie z bajek i przestrog, podczas gdy jej bracia żywili się męstwem i przygodą, ale kiedy rodzi się jej syn, ma rzadki głód ludzkich umysłów.

2 sierpnia

Amanda Jayatissa

Jesteś zaproszony

Kiedy Amaya zostaje zaproszona na ślub swojej byłej przyjaciółki, dowiaduje się, że pan młody jest jej byłym chłopakiem, a wszystko, o czym może myśleć, to to, że musi przerwać ślub bez względu na wszystko. Kiedy panna młoda, Kaavi, zaginęła, wszystkie dowody wskazują na Amayę, ale nie jest ona jedynym gościem, który ma swój własny cel.

9 sierpnia

Taylor Jenkins Reid

Carrie Soto Wróciła

Do czasu, gdy Carrie Soto odchodzi z tenisa, jest najlepszą zawodniczką na świecie i pobiła wszystkie rekordy. Wiele lat później, podczas US Open w 1994 roku, Carrie ogląda, jak Nicki Chan bierze od niej rekord. To rozpala pożar w Carrie, która wychodzi z emerytury na rok w celu odzyskania jej rekordu.

30 sierpnia

Alice Feeney

Daisy Darker

Po latach unikania się, rodzina Daisy Darker zbiera się na 80. urodziny Nany w jej domu na maleńkiej wyspie pływowej. Wieczorem ich przybycie szaleje burza, a nana zostaje znaleziona martwa. Niedługo potem kolejny członek rodziny nie żyje. Trzymani razem ze swoimi przeszłymi sekretami i obecnym mordercą, muszą znaleźć sposób na współpracę.

30 sierpnia