Ludzie w udanych związkach robią te 6 rzeczy po zakończeniu fazy miesiąca miodowego

Faza miesiąca miodowego. Te wczesne dni w twoim związku, kiedy wszystkie ich żarty są zabawne, inne pary są do bani w porównaniu do ciebie, a każda piosenka w radiu jest o Tobie. Długość fazy miesiąca miodowego jest inna dla każdego związku, ale jedno jest zawsze prawdziwe: liczy się to, co robisz po miesiącu miodowym.

Według Rachel DeAlto, głównego eksperta ds. randek W Match, to zupełnie normalne, że faza miesiąca miodowego się kończy, a być może mówi: “nawet dobre dla długoterminowego zdrowia związku i dla ludzi, aby widzieć się wyraźniej.”Kiedy jesteś w fazie podróży poślubnej, łatwo jest zobaczyć swojego partnera przez różowe okulary, a nawet możesz przeoczyć potencjalne czerwone flagi. Ale kiedy nowość zanika i wychodzisz z komedii romantycznej, w której żyłeś, zaczynasz zwracać uwagę na ważniejsze rzeczy—a zdrowa komunikacja staje się koniecznością (więcej na ten temat później).

Niektóre oznaki, że faza miesiąca miodowego się skończyła, mogą być rzadszą komunikacją w ciągu dnia, mniejszym seksem lub mniej romantycznymi gestami. Z drugiej strony, może to również spowodować, że zaczniesz czuć się bardziej komfortowo będąc swoim prawdziwym ja wokół partnera. Widzisz, że nie są idealne, więc nie czujesz się już tak, jakbyś musiał być. DeAlto wyjaśnia: “aby rozwijać długoterminowe, znaczące i zdrowe relacje, musimy wyraźnie się widzieć i akceptować nasze wady i zalety.”Więc jak robisz to celowo? Wypróbuj te wskazówki, aby pomóc twój związek rozwijać się długo poza fazę miesiąc miodowy:

 

Potwierdź To

“Kluczem jest samoświadomość” – mówi DeAlto. Może nie wskazujesz bezpośrednio partnerowi, że wyszedłeś z fazy miesiąca miodowego(lub hej, może tak!), ale trzeba to przyznać samemu sobie. DeAlto uważa, że ” uznanie, że twoje emocje są normalne, jest tak ważne pod koniec fazy miesiąca miodowego.”Każda para osiąga ten punkt, a jeśli poradzisz sobie z tym dobrze, może to być wielki kamień milowy dla związku.

Zwróć uwagę na to, jak się czujesz w związku i zdecyduj, jak chcesz wyglądać przyszłość.

 

Komunikuj Się Otwarcie

Jest to doskonała okazja, aby porozmawiać ze swoim partnerem o wszystkich rzeczach. Ustawienie ton dla komunikacji na początku jest niezbędne dla zdrowego, długotrwałego związku. Po rozpoznaniu, jak się czujesz i co chcesz, głos te rzeczy do swojego partnera za pomocą jasnej i pozytywnej komunikacji i unikając tych zwrotów.

 

Źródło: Sabina Tone / Unsplash

 

Rozmowa O Seksie

Podczas gdy bramki komunikacyjne są otwarte, dlaczego nie przywołać trudniejszych rzeczy? Może wyszedłeś z podróży poślubnej i zdałeś sobie sprawę, że seks nie jest tak dobry, jak chcesz, chciałbyś mieć go więcej, lub są nowe fantazje seksualne, które chcesz spróbować. Prowadzenie tych rozmów pozwoli uniknąć frustracji, a także może ponownie rozpalić iskrę, która zaczynała zanikać.

Rozmawiając ze swoim partnerem o seksie, Dr Kristie Overstreet, certyfikowany terapeuta seksualny i seksuolog kliniczny, zaleca, aby zawsze przychodzić do rozmowy z otwartym umysłem, porzucając swoje ego i pamiętając, że każdy jest inny. Twój partner”s popęd płciowy nie będzie dokładnie taki sam jak Twój, a to, co lubią, nie zawsze musi być to, co lubisz. Rozmawiając o tych rzeczach i prosząc o to, czego chcesz, prowadzi do wspaniałego seksu.

 

Ustalaj Priorytety Wspólnie Spędzanego Czasu

W fazie miesiąc miodowy, jesteś prawdopodobnie spędzają mnóstwo czasu razem, nawet nie myśląc o tym. Ale kiedy zaczniesz wychodzić poza ten etap, znajdziesz się pragnąc więcej czasu dla mnie, a w końcu wychodząc z bańki związku, aby dogonić przyjaciół. Jest to całkowicie normalne, zdrowe i konieczne.

Kiedy zauważysz, że tak się dzieje, zaplanuj wspólne działania. Może to być tak proste, jak wieczór filmowy na kanapie z ulubionym jedzeniem na wynos lub tak Romantyczne, jak rezerwacja w restauracji, której oboje pragnęliście spróbować. Moja rada? Równowaga obu. Być może spędziłeś większość fazy miesiąca miodowego zamknięty w sypialni, więc niezależnie od tego, jakie są Twoje (inne) ulubione zajęcia, Postaraj się przestać o nich mówić i faktycznie je zaplanować.

 

Spróbuj Czegoś Nowego

W związku z tym badania pokazują, że próbowanie nowych rzeczy faktycznie zbliża pary do siebie. To nie znaczy, że musisz być na wystawne przygody razem co tydzień, ale nawet przełączanie rzeczy się z gotowania klasy lub wycieczkę do odkrywania nowego miejsca pomoże Wam we dwoje więź, zachować świeżość, i poznać się jeszcze lepiej.

 

Nie panikuj

“To, że kończy się twój miesiąc miodowy, nie oznacza, że twój związek jest skazany na zagładę”, przypomina nam DeAlto. Jeśli martwisz się o swoje życie seksualne, zastanawiasz się, jak utrzymasz iskrę przy życiu, lub jeśli twój związek zakończy się fazą miesiąca miodowego, pamiętaj, że “piękną częścią relacji jest to, że możemy być autentyczni i niedoskonali i być naprawdę Kochani z tego powodu, a nie pomimo tego.”

Więc odśwież swoje umiejętności komunikacyjne, poproś o to, czego chcesz, spróbuj rzeczy, które zawsze chciałeś spróbować, i ogarnij ten ekscytujący następny etap Twojego związku.

 

Tak długo trwa faza miesiąca miodowego w związkach