Lazy Girl ‘ s Guide to Understanding Health Insurance

Znasz te wszystkie naprawdę ważne umiejętności, których powinieneś nauczyć się w liceum, ale nigdy ich nie nauczyłeś? Mówimy o podatkach, jak zmienić oponę i jak zrobić budżet; rzeczywisty umiejętności życiowe, których większość z nas będzie używać częściej niż y=mx+b. być może jednym z najważniejszych tematów, które zostały pominięte w programie nauczania, było zrozumienie małej rzeczy zwanej ubezpieczeniem zdrowotnym. Jeśli czujesz, że jesteś daleko w tyle w tym temacie, trafiłeś we właściwe miejsce. Oto Twój przewodnik po zrozumieniu wspólnych zwrotów ubezpieczenia zdrowotnego, gdzie uzyskać ubezpieczenie zdrowotne i kilka ważnych rzeczy do zapamiętania,jeśli chodzi o korzystanie z świadczeń.

 

Terminy, Które Powinieneś Znać

 

Co to jest odliczenie?

Odliczenie to kwota pieniędzy, którą będziesz musiał zapłacić z kieszeni w roku przed rozpoczęciem świadczenia ubezpieczeniowego. Pomyśl o odliczeniu jako o punktach, które musisz zebrać, zanim otrzymasz kolejną nagrodę Abercrombie & Fitch. Wydajesz x kwotę dolarów, aby uzyskać pieniądze na następny zakup!

Twoje odliczenie może wynosić od $ 0 – $8,000, ale w wielu przypadkach będzie w zakresie $1,500-$4,500. Aby spełnić swoje odliczenie, będziesz korzystać z karty ubezpieczenia zdrowotnego podczas wizyt lekarskich, wypełniania recept itp. Następnie otrzymasz rachunek od lekarza i co jest znane jako Wyjaśnienie świadczeń (lub EOB) od przewoźnika ubezpieczeniowego. Pokaże ci to, że roszczenie z wizyty zostało przetworzone za pośrednictwem ubezpieczenia, a płatność poszła w kierunku odliczenia. Nie tak ekscytujące, jak otrzymanie pakietu A&F, ale mimo to pozytywne!

 

Co to jest koasekuracja?

Po spełnieniu odliczenia zaczynają się świadczenia ubezpieczeniowe. Jest to procent, jaki ubezpieczenie zapłaci na poczet roszczenia. Kwota ta wynosi zwykle od 50 do 100%. Powiedzmy, że twoje ubezpieczenie wynosi 70%. Oznacza to, że po spełnieniu swojego odliczenia, plan ubezpieczeniowy zapłaci 70% roszczeń, które przychodzą do objętych usług, a Ty zapłacisz 30%. Na przykład, jeśli masz objęte roszczenie, które wynosi $100, ubezpieczenie zapłaci $70, a Ty będziesz odpowiedzialny za $30. Czy to nie wspaniałe, że ktoś pomaga dla odmiany?

 

Co to jest copay?

Copay lub copayment to wstępnie wybrana kwota, którą zapłacisz za określone świadczenia. Zazwyczaj masz copay dla leków na receptę, wizyty w gabinecie lekarskim i pilne wizyty opieki w czasie wizyty.

Leki na receptę zazwyczaj mieszczą się w 3-4 poziomach, od leków generycznych (lub tier 1) po leki specjalistyczne (tier 3 lub 4). Możesz zobaczyć poziomy leków na receptę, takie jak $10/$65/$95/$200 albo jakaś odmiana tego.

Wizyty biurowe i pilne często mają również ustalone kwoty płatności, które płacisz z góry. Możesz zobaczyć $25 lub $50 dla wizyt biurowych i $75 lub $100 dla pilnej opieki. 

Uwaga: nie wszystkie plany ubezpieczenia zdrowotnego wykorzystują współpłatności. W takim przypadku niekoniecznie będzie ustalona opłata ryczałtowa i zapłacisz bez względu na koszty wizyty w biurze lub leku (szkoda, wiemy).

 

Co to jest out-of-pocket maximum?

Twój Out-of-pocket maximum (OOP) to najwyższa kwota pieniędzy, którą zapłacisz za objęte usługi w ramach planu zdrowotnego w ciągu roku. Jeśli osiągniesz OOP, możesz myśleć o pozostałych świadczeniach z ubezpieczenia zdrowotnego jako “bezpłatnych” przez resztę roku. 

Out-of-pocket maximum będzie na ogół obejmować odliczenie, które wcześniej spotkałeś, a także wszelkie copays, ale może się to różnić w zależności od Twojego planu. Z powyższego przykładu, jeśli koasekuracja zapłaci $ 70, $ 30, które zapłaciłeś, pójdzie do twojego maksimum out-of-pocket. Po osiągnięciu maksimum out-of-pocket w ciągu roku, wszystkie objęte usługi powinny być objęte ubezpieczeniem-tym razem całkowicie.

 

Czym są świadczenia profilaktyczne?

Większość planów ubezpieczenia zdrowotnego jest mandowana przez Affordable Care Act, co oznacza, że będą postępować zgodnie z wytycznymi ACA dotyczącymi świadczeń zapobiegawczych. Są to pożądane usługi, które zazwyczaj otrzymujesz raz w roku, bezpłatnie. Typowe korzyści profilaktyczne obejmują rutynowe szczepienia, badania ciśnienia krwi, badania cholesterolu i inne. Wiesz, wszystko, czego potrzebujesz, aby pozostać w świetnej formie. 

Świadczenia prewencyjne są często dzielone między grupy demograficzne. Będą pewne korzyści specjalnie dla kobiet, dzieci lub wszystkich dorosłych. Niektóre korzyści, takie jak kolonoskopia, wymagają, aby być w pewnym wieku, aby korzyści można uznać za prewencyjne. 

Pełna lista świadczeń profilaktycznych znajduje się tutaj.

 

 

Logistyka

 

Gdzie mogę uzyskać ubezpieczenie zdrowotne?

Gratulacje, w końcu jesteś dorosły! Tłumaczenie? Właśnie skończyłeś 26 lat i zostałeś wyrzucony z planu ubezpieczenia zdrowotnego rodziców. Teraz zaczyna się prawdziwa zabawa. 

Kiedy przychodzi ten czas, najprostszym (i ogólnie najbardziej przystępne) sposób uzyskania ubezpieczenia zdrowotnego jest przez pracodawcę. Wielu pracodawców zapłaci część miesięcznych składek, wpłaci na konto oszczędności zdrowotnych lub (jeśli masz naprawdę szczęście) zaoferuje bezpłatne ubezpieczenie zdrowotne. 

Jeśli jesteś w pechowej mniejszości i nie możesz uzyskać ubezpieczenia od pracodawcy, zazwyczaj możesz zapisać się na polisę za pośrednictwem rynku / Giełdy. Wszystko, co musisz zrobić, to spełnić wszystkie wymagania, być w stanie sobie na to pozwolić, sprzedać swoją duszę i podpisać swój pierworodny. Żartuję! 

O ile spełniasz wszystkie wymagania, możesz samodzielnie zarejestrować się w planie marketplace online lub skontaktować się z indywidualnym brokerem ubezpieczeń zdrowotnych o pomoc.

 

Kiedy mogę ubiegać się o ubezpieczenie zdrowotne?

Będziesz chciał uzyskać ubezpieczenie od pracodawcy. Kiedy rozpoczynasz nową pracę, będziesz na ogół musiał przejść przez “okres oczekiwania”, w którym musisz pracować dla firmy przez określony czas, zanim kwalifikujesz się do zapisania się na ich plan ubezpieczeniowy—zwykle jest to w dowolnym miejscu od 0-90 dni.

Jeśli nie zapiszesz się jako” nowy pracownik”, co oznacza, że w okresie oczekiwania mogą istnieć ograniczenia dotyczące tego, kiedy możesz. Zazwyczaj będziesz potrzebował kwalifikującego się wydarzenia życiowego, aka dużego wydarzenia zmieniającego życie, takiego jak utrata pokrycia w innym miejscu (przykład: dorosłość/Ukończenie 26 lat), ślub, posiadanie dziecka i wiele innych. 

Ogólnie rzecz biorąc, jedyny inny czas, aby zapisać się na zakładowy plan ubezpieczenia zdrowotnego, to okres otwartej rejestracji. Większość firm odnawia plany ubezpieczenia zdrowotnego w styczniu. 1, dokonując ich otwarty okres rekrutacji w miesiącu grudniu. Jest to okres, w którym pracownicy, którzy wcześniej zrezygnowali (lub nie wybrali) z grupowego planu ubezpieczenia zdrowotnego, po raz kolejny kwalifikują się i mogą zapisać się do Jan. 1 Data wejścia w życie. 

Istnieją przypadki, gdy insPolityka urance odnawia się w innym czasie, dzięki czemu okres otwartej rejestracji jest inny. Wykonaj należytą staranność i sprawdź u swojego pracodawcy, zanim weźmiesz nasze słowo jako Ewangelię. 

Jeśli nie szukasz ubezpieczenia przez pracodawcę i szukasz polisy indywidualnej lub marketplace, prawdopodobnie będziesz musiał poczekać na roczny okres otwartej rejestracji lub mieć kwalifikujące się wydarzenie życiowe.

 

Ile kosztuje ubezpieczenie zdrowotne?

Świetne pytanie! Chcielibyśmy Ci powiedzieć, ale jedyną odpowiedzią jest to, że nie ma jednej odpowiedzi. Zazwyczaj najtańszą opcją jest zapisanie się do planu za pośrednictwem pracodawcy. Ogólnie rzecz biorąc, pracodawca zapłaci część miesięcznej składki. Twoja “składka” to cena, którą płacisz, zazwyczaj miesięcznie, za zapisanie się do planu ubezpieczeniowego i uzyskanie świadczeń ubezpieczeniowych. 

Nie chcę być zwiastunem złych wiadomości, ale jeśli potrzebujesz indywidualnego planu ubezpieczenia zdrowotnego, prawdopodobnie będziesz odpowiedzialny za płacenie całej miesięcznej składki samemu. W oparciu o dane demograficzne i bogactwo korzyści, które wybierzesz, może to wynosić od $100-$400 miesięcznie. Wykorzystaj te prewencyjne korzyści, aby pozostać zdrowym, jak to możliwe i obniżyć koszty!

 

Rzeczy do zapamiętania

Aby uzyskać więcej dobrych wiadomości, ważne jest, aby pamiętać, że ubezpieczenie nie obejmuje wszystkich procedur medycznych, ponieważ istnieją wykluczenia. Wykluczenia będą takie rzeczy jak usługi stomatologiczne, zabiegi kosmetyczne, medycyna alternatywna itp. 

Istnieje również zabawna mała rzecz zwana “wstępną autoryzacją”, której firma ubezpieczeniowa często będzie wymagać przed główną procedurą. Oznacza to, że lekarz musi wstępnie autoryzować lub udowodnić firmie ubezpieczeniowej, że procedura jest “konieczna z medycznego punktu widzenia”, zanim zgodzą się pokryć roszczenie. Jest to coś, o czym Biuro Twojego dostawcy powinno być świadome, ale zalecamy, aby nikomu nie ufać i wziąć to na siebie, aby upewnić się, że zostanie to załatwione z wyprzedzeniem.

Inną rzeczą do zauważenia jest to, że odliczenia, coinsurances, i out-of-pocket maksimum są zazwyczaj reset rocznie. W wielu przypadkach stanie się to w styczniu. 1 każdego roku, ale mogą być pewne różnice. 

Pro wskazówka: jeśli potrzebujesz usługi, która spowoduje, że trafisz do odliczenia, zaplanuj ją na początku roku lub zaraz po zresetowaniu planu, aby Twoje świadczenia ubezpieczeniowe zostały uruchomione, a ubezpieczenie wypłaci część lub wszystkie objęte roszczenia do końca roku. Nie zalecamy korzystania z tej porady w przypadku czegokolwiek, co zagraża życiu.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące świadczeń z ubezpieczenia zdrowotnego, co jest objęte lub co jesteś winien za objęte usługi, ugryź kulę i skontaktuj się z zakładem ubezpieczeń zdrowotnych. Tak, prawdopodobnie będziesz musiał poczekać godzinę, ale większość firm ma teraz przynajmniej opcję, aby zostawić wiadomość i otrzymać oddzwonienie. To jeden z tych momentów, w których warto będzie włożyć trochę dodatkowej pracy, obiecujemy

 

Poradnik leniwej dziewczyny na sezon podatkowy

 

* To tylko podsumowanie. Skontaktuj się ze swoim ubezpieczycielem zdrowotnym lub specjalistą ubezpieczeniowym w celu uzyskania szczegółowych informacji.