Książka, którą powinieneś przeczytać dalej, oparta na Twoim Enneagramie

Wybór produktów Everygirl jest kuratorem zespołu redakcyjnego. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem naszych linków, możemy zarobić prowizję partnerską, bez żadnych kosztów dla Ciebie. Polecamy tylko produkty, które naprawdę kochamy.

I tak po prostu … moja lista TBR stała się zbyt trudna do ogarnięcia. Po przeczytaniu nowego rekordu około 15 książek w tym roku-więcej niż w ciągu ostatnich trzech lat razem wziętych, dzięki wypaleniu na studiach-zawsze jestem w dół, aby usłyszeć każdy i każdy recs książki. To powiedziawszy, wszyscy mamy różne gusta, a ulubiony autor # BookTok może nie do końca spełnić moje oczekiwania. Ale nie obawiaj się, ponieważ możemy zwrócić się do mocy typów osobowości, a dokładniej do Enneagramu, aby dowiedzieć się, jaka jest idealna książka dla Ciebie. Niezależnie od tego, czy skłaniasz się ku tajemniczości, romansowi czy magicznemu realizmowi, na tej liście znajdziesz coś dla wszystkich dziewięciu typów. Usiądź w swoim ulubionym przytulnym kąciku do czytania i nalej sobie szklanki herbaty (lub, może wina, jeśli Masz siedem lat) i otwórz te okładki.

 

Gail Honeyman

Eleanor Oliphant jest całkowicie w porządku

Z samokontrolowaną, pragmatyczną bohaterką, która główna bohaterka nie mogłaby być bardziej powiązana z kimś innym niż sama Eleanor Oliphant?

Znana z cenienia pryncypialnego, rutynowego stylu życia, może odnosić się do komfortu Eleanor w jej spokojnym, bezpiecznym życiu. Bojąc się podejmować ryzyko i wahając się wprowadzić nowych ludzi w swoim życiu, nawet sama Eleanor jest zszokowana, gdy zaprzyjaźnia się z Guyem Raymondem i ratuje starszego mężczyznę, Sammy ‘ ego, gdy ten upada na ulicę. Wkrótce zdają sobie sprawę, że ich przyjaźń może być tym, czego potrzebują, aby wydostać się z ich samotnego życia. Ale dla Eleanor oznacza to konfrontację z realiami jej dzieciństwa i postawienie się osobie, która przez całe życie miała problem z jej szczęściem. Łącząc elementy humoru z sensownymi prawdami, widzę kogoś, kto zakochuje się w Eleanor na każdym kroku tej podnoszącej na duchu historii.

 

Rebecca Serle

Za Pięć Lat

Niezależnie od tego, czy jesteś fanem realizmu magicznego, lubisz opowieść o prawdziwej przyjaźni, czy po prostu wcielasz się w opiekuńczy, interpersonalny typ osobowości każdej dwójki, musisz odebrać Za Pięć Lat.

Kiedy prim i właściwa Dannie lądują jej wymarzoną pracę w jej wymarzonej kancelarii prawnej, wie, że jest na drodze do życia, które zawsze planowała. Ale kiedy ma szczególnie, cóż, gorącą wizję swojego życia z mężczyzną pięć lat w przyszłość, a następnie jest przedstawiona powiedział człowiek jako chłopak jej najlepszej przyjaciółki, Bella, IRL nie może przestać czuć się tak, jakby życie, które zaplanowała może nie być dla niej po wszystkim. Ale własne wysiłki Dannie, aby wyrzeźbić idealne życie, są zawieszone, gdy tragiczne nieszczęściene wkracza, a ona kieruje całą swoją miłość i uwagę na jedyną osobę, która zasługuje na nią najbardziej. Hojny, empatyczny, i tak, nawet trochę zaborczy, widzę dwójki związane z Dannie, gdy porusza się po jedynym wydarzeniu życiowym, o którym nie pomyślała. Osobiście uważam, że ta książka została źle potraktowana jako romans, gdy jest to właściwie opowieść o przyjaźni, dojrzałości i stracie — nie będzie lekkomyślna, ale będzie to książka, którą zapamiętasz.

 

Morgan Rogers

Honey Girl

Żyjesz dla sukcesu. To znaczy, tak jak my wszyscy, ale wy Trójki jesteście szczególnie skłonni do doskonalenia się we wszystkim, co możecie. Threes, pozwól, że przedstawię ci twoją nową ulubioną postać.

Grace właśnie skończyła doktorat z astronomii, szuka prestiżowej nowej pracy i strasznie żałuje swojego impulsywnego małżeństwa z kobietą, którą poznała tej samej nocy. Zdeterminowana, aby zostawić swoje wspomnienia-lub ich brak-w Vegas, Grace wkrótce wraca do domu do Portland tylko po to, aby zdać sobie sprawę, że nawet lata rygorystycznych badań i sztywny zestaw oczekiwań ze strony ojca tak naprawdę nie pozostawiły jej spełnione. Po raz pierwszy w życiu Grace nie wie, jaki jest jej cel i zamiast tego szuka żony, której imienia nawet nie pamięta. Zdesperowana, aby zmienić krajobraz, opuszcza Portland, aby zostać z żoną, a w końcu wprowadza się do matki, aby uciec przed zbliżającą się zagładą dorosłości. Z wieloma przesłaniami typowymi dla powieści o dorastaniu, Threes będzie w stanie odnosić się do Grace, a także jej ambicji osiągnięcia sukcesu.

 

Mary H. K. Choi

Kontakt W Nagłych Wypadkach

Jeśli kiedykolwiek czułeś się trochę nieśmiały – lub identyfikujesz się jako Enneagram 4-to jestem pewien, że będziesz w stanie się zakochać Kontakt W Nagłych Wypadkach.

Penny Lee miała bardzo podobne doświadczenie w liceum do mojego – coś, co przeszłaś, ale niekoniecznie podobało ci się. Jednak w przeciwieństwie do mnie z liceum, Penny ma chłopaka i teoretycznie idealne życie miłosne. Ale w rzeczywistości czuje się wycofana ze swojego obecnego związku i tęskni za kimś, każdym, kto po prostu ją dostaje. Wciel się w sama, pracownika kawiarni, którego głównym celem w życiu jest znoszenie tego, co może, zanim osiągnie sławę i bogactwa, do których wie, że jest mu przeznaczone. Podczas niezręcznego spotkania, Penny i sam wymieniają się numerami telefonów i mówią, że pozostaną w kontakcie, o ile nie będą musieli spotykać się osobiście. Chociaż może wywoływać wibracje związane z kwarantanną, ta książka pokazuje, jak wrażliwe i odważę się powiedzieć, zgorzkniałe postacie zasługują na szczęście. Widzę, że Fours wkracza w dramatyzm i ekspresję tych dobrze rozwiniętych bohaterów, a kto wie, może nawet zainspirują Cię do odpowiedzi na te wszystkie Bumble DMs.

 

“https://media.theeverygirl.com/wp-content/uploads/2022/05/read-next-enneagram-teg-5.jpg” alt=”” / >

Zakiya Dalila Harris

Druga Murzynka

To doskonały przykład książki, której nie powinieneś Oceniać na podstawie pierwszych 50 stron. Podobnie jak nasze ulubione piątki, sama historia kryje swoje sekrety i polega na tym, że ty, czytelniku, będziesz spostrzegawczy na każdym kroku.

Widziałem tę książkę opisaną jako skrzyżowanie Wynoś Się, Diabeł Ubiera Się U Prady, oraz Żony Ze Stepford, więc naturalnie, byłem zaintrygowany. Po zmaganiu się z niezliczonymi mikroagresjami i wyczerpaniu bycia jedynym czarnoskórym pracownikiem Wagner Books, Nella jest o krok od odejścia. Jednak kiedy wchodzi do biura, aby odkryć zapach swojego ulubionego produktu do pielęgnacji włosów i-w końcu-czarnego kolegi-znajduje powód, aby zostać i kontynuować swoją pracę. Niestety, nie wygląda na to, żeby jej współpracowniczka, Hazel, chciała takiego związku, jakiego szuka Nella. Kiedy niepokojąca nuta czyta: “odejdź. WAGNER. Teraz ” pojawia się na biurku Nelli, nie jest pewna, czy Hazel jest wystarczającym powodem, aby zostać w firmie, która wydaje się nie mieć dla niej miejsca. Pełna zwrotów akcji i niewygodnych prawd Fives doceni ostry komentarz i subtelne wskazówki ukryte w tym thrillerze.

 

Julia Heaberlin

Wszyscy jesteśmy tacy sami w ciemności

Dla Szóstek, które potrzebują dobrej tajemnicy, ta połączona opowieść o dojrzewaniu i thriller to powieść, której na pewno nie zapomnisz.

Morderstwo Trumanell Branson jest nadal nierozwiązane ponad dekadę po jej śmierci. Z niewielką ilością tropów i zaginioną nastolatką w jej mieście, Odette, najmłodszy policjant w mieście, próbuje poskładać wszystko do kupy. Przechodzi przez rozwód, oczyszcza dom swojego zmarłego ojca i unika reperkusji romansu z Wyattem, głównym podejrzanym o morderstwo Trumanella, gdy dokonuje nowego odkrycia. Szybka i opowiedziana z wielu perspektyw, ta książka była wszystkim, czego chciałem, nie, potrzebna, z pamiętnego thrillera i nie tylko. Z nieustraszonymi przyjaciółmi Odette i miastem, które nie chce zapomnieć o przeszłości, widzę szóstki związane z lojalnością i podejrzliwością, jaką niesie ze sobą każda postać.

 

Emily Henry

Ludzie, których spotykamy na wakacjach

Naprawdę, gdyby ktoś poprosił mnie o nazwanie romantycznego lata, powiedziałbym Ludzie, których spotykamy na wakacjach. Nieważne, że nie jestem w to zamieszana.

Siódemka całkowicie zakocha się w spontanicznym i cudownie rozproszonym maku, szukając najlepszego, najbardziej wędrownego miejsca do pisania na swoim blogu podróżniczym. Nie tylko uważam, że sama Poppy jest siódemką, ale widzę, że ten Enneagram szczególnie docenia jej zabawny, wścibski styl życia. Pomimo jej celu, jakim jest szczęśliwy styl życia, historia zaczyna się w czasie, gdy Poppy próbuje naprawić Alabyła, jej nieśmiała i raczej powściągliwa przyjaciółka ze studiów. Kiedyś spędzali razem wakacje każdego lata, ale po jednym szczególnie szkodliwym nieporozumieniu, nie rozmawiali ze sobą. To znaczy, dopóki nie wymyślą planów udziału w weselu i pozostania w szkicowym Airbnb. Bardzo mi się podobają te dwie książki. dzięki przezabawnemu pisaniu i pięknie napisanej prozie Emily Henry, jestem pewna, że nie tylko ja sięgnę po tę książkę na własnych wakacjach.

 

Elle Kennedy

Good Girl Complex

Banki Zewnętrzne fani słuchają. Ta książka ma nadmorską atmosferę, plotki z małego miasteczka i piękną dziewczynę zakochaną w złym chłopcu w centrum tego wszystkiego.

Ósemki, widzę cię. Jesteś potężny i bardzo pewny siebie i chcesz, aby inni poszli w twoje ślady. Tak więc, kiedy bohaterka Mac i jej chęć zadowolenia natury próbują uspokoić wszystkich innych, ale nie siebie, widzę, że kibicujesz jej, aby podążała za marzeniami i dostała to, czego naprawdę chce. Kiedy Mac przeprowadza się do beach town Avalon Bay, aby uczęszczać do prestiżowego Garnet College i spełnić życzenia rodziców, wkrótce zdaje sobie sprawę, że jej własne impulsy są trudniejsze do opanowania. Wkrótce zaprzyjaźnia się z surowym i brutalnie uczciwym Cooperem i wchodzi w fascynujący romans i zaczyna odkrywać, że powinna być główną bohaterką własnego doświadczenia w college ‘ u.

 

Alexa Martin

Przechwycone

Teraz tylko pasuje, że Dziewiątki będą pierwszymi, którzy zrelaksują się i pójdą z prądem z łatwą plażą na lato.

Dzięki temu Dziewiątka będzie mogła usiąść wygodnie i cieszyć się lekką lekturą o kobiecie i jej poszukiwaniu miłości po tym, jak zdradza ją jej chłopak-gwiazda NFL. Zdeterminowana, aby nigdy nie zakochać się w innym niewiernym sportowcu, główna bohaterka Marlee ślubuje trzymać się z dala od graczy. Oczywiście łatwiej powiedzieć niż zrobić, i wkrótce poznaje Gavina Pope ‘ a, rozgrywającego, który stawia na nią cel i nie chce się wycofać. Zabawna, introspekcyjna i książka, którą będziesz w stanie przelecieć w ciągu jednego dnia, zdecydowanie polecam tę, jeśli szukasz czegoś beztroskiego, ale złośliwego—ale nie sprawi, że będziesz żałował, że nie przyniosłeś chusteczek, gdy wylegujesz się na piasku.

 

Rodzaj dziennika, który powinieneś zrobić, w oparciu o Twój Enneagram