Koniec koledżu, co teraz? Korporacyjna Natalie dzieli się swoimi najlepszymi wskazówkami dotyczącymi wejścia na rynek pracy

Wiesz, co jest niesamowicie niedoceniane? Dostęp do doradcy akademickiego. Mieli wszystkie odpowiedzi, jakich potrzebowaliśmy! Nie wiesz, jaki kierunek wybrać? Spotkaj się ze swoim doradcą. Nie masz pojęcia, na jakie zajęcia masz iść w przyszłym semestrze? Wyślij e-mail do doradcy. Panikujesz, bo nie jesteś pewien, czy zdasz maturę na czas? Zadzwoń do doradcy. Moja sama pomogła mi przejść przez studia, więc kiedy skończyłem studia i zdałem sobie sprawę, że nie mam już dostępu do kogoś, kto mógłby mi powiedzieć o moim planie na najbliższe lata i jak szukać pracy, patrzyłem na siebie w lustrze i pomyślałem: “teraz to zależy od Ciebie, kolego.” Yikes.

Ukończenie studiów wiąże się z wieloma ekscytacjami i oczekiwaniem na nieskończoną liczbę możliwości, ale poruszanie się po siłę roboczą po raz pierwszy może być również bardzo nerwowe-zwłaszcza gdy masz nie mam pojęcia. co robisz. Więc od czego zacząć? Cóż, miałem okazję zapytać twórcę treści korporacyjnych i doradcę Natalie o kilka pytań, od czego zacząć jako nowy absolwent college ‘ u, który chce wykorzystać swój stopień, umiejętności i osobowość, gdy wchodzą na rynek pracy, a jej odpowiedzi są tak dokładne i pomocne, że naprawdę uważam je za dzieło Pana.

Uwaga: wskazówki Natalie dotyczące wejścia na rynek pracy są skierowane do nowych absolwentów uczelni, ale są one również pomocne dla każdego, kto może być szuka nowej pracy, zmiany branż, lub odświeżania swoich umiejętności rozmowy kwalifikacyjnej.

 

Natalie

Kreator Treści Korporacyjnych / Doradca

Natalie jest twórczynią treści, która oferuje porady, jak odnieść sukces w miejscu pracy, a jednocześnie wyśmiewa się, jak wygląda prawdziwe życie w korporacyjnym świecie, poprzez krótkie filmy na Instagramie i TikTok.

 

Nowi absolwenci uczelni zazwyczaj mają niewielkie lub żadne doświadczenie w pracy i szukają pozycji na poziomie podstawowym. Jaki jest najlepszy sposób, aby przekazać swoje wykształcenie, umiejętności i cechy osobiste w swoim CV i/lub liście motywacyjnym, aby nadrobić brak doświadczenia w świecie rzeczywistym?

Dzięki nowo odkrytemu charakterowi pracy wdrażanie modeli hybrydowych, które pozwalają pracownikom pracować z domu, ważniejsze niż kiedykolwiek jest zapewnienie swojej osobowości poprzez CV i list motywacyjny. Treści wideo pozwalają pracodawcom zobaczyć Twoją osobowość w taki sposób, że pisemne umiejętności w CV mogą nie być. Zachęcam również nowych absolwentów do uelastycznienia pięciu najlepszych umiejętności na swoim profilu na LinkedIn—co może wynikać z wcześniejszych doświadczeń, takich jak Wolontariat na studiach lub staże. LinkedIn oferuje również zaimki profilowe, funkcję wymowy nazwy i filmy profilowe-wszystkie dodatkowe funkcje LinkedIn, które niedawni absolwenci uczelni mogą wykorzystać, aby pokazać, kim są i sprzedać się potencjalnym rekruterom.

 

Źródło: Michaił Nilow / Pexels

 

Biorąc pod uwagę, że więcej miejsc pracy stało się w pełni zdalnych, wirtualne rozmowy kwalifikacyjne są bardziej powszechne. Jaka jest twoja rada dla absolwentów, którzy chcą wyróżnić się wśród kandydatów w wirtualnej rozmowie kwalifikacyjnej? Czym to się różni od wywiadu osobistego?

Chociaż wiem, że to brzmi intuicyjnie, powinieneś się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną. Go all out. Odkurz starą marynarkę mamy lub wyrzuć swoje szczęśliwe Kolczyki (nawet jeśli nosisz spodnie dresowe pod ekranem wideo). Pokaż im, że ten wywiad jest dla ciebie wszystkim, a wyciągniesz z siebie wszystko, by to udowodnić. Poza strojem, z wywiadami w ogóle, ważne jest, aby nawiązać połączenie z ankieterem. Być może mają oprawioną piłkę baseballową lub gitarę wiszącą za nimi. Może ich pies zagląda w kadr w pewnym momencie. Praca w domu oferuje wgląd w realia ludzi, których nigdy wcześniej nie mieliśmy, więc skomentuj te rzeczy! Poświęć czas z góry, aby pokazać, że ci zależy i że ich interesy coś dla ciebie znaczą. Dotyczy to również twojego pochodzenia. Czy masz stertę brudnego prania siedzącego na łóżku, czy masz czyste, zorganizowane tło? Jeśli nie jest możliwe stworzenie czystej przestrzeni w domu, rzuć na wirtualne tło, które Cię wyróżni. 

 

Gdzie i jak nowi absolwenci uczelni powinni zacząć budować swoją sieć zawodową?

Korzystaj z LinkedIn, aby łączyć się z osobami i tematami, które Cię interesują. W większości przypadków każdy szuka kontaktów i społeczności-zwłaszcza w przypadku pracy zdalnej, która eliminuje możliwości nawiązywania kontaktów osobistych. Użyj LinkedIn, aby opowiedzieć swoją historię i uczyć się od ludzi z branży, która Cię interesuje. Swoją pierwszą pracę dostałem, łącząc się z ludźmi w firmie na LinkedIn i spotykając się przy kawie! W szczególności dla mnie, jako twórcy treści, gdy udało mi się zbudować obserwujących na innych platformach, zdałem sobie sprawę, że LinkedIn jest dla mnie doskonałym miejscem do skupienia się na budowaniu głębszych relacji zawodowych i angażowaniu się w moją sieć w kontekście zawodowym dotyczącym rozwoju kariery i zarządzania. 

 

Źródło: Ketut Subiyanto / Pexels

 

W jaki sposób Gen Z może wykorzystać media społecznościowe i LinkedIn, aby wyróżnić właścicieli firm i rekruterów jako potencjalnych kandydatów?

Kiedy zaczynałem swoją pierwszą pracę po studiach, brałem wiele godzin szkoleń w mediach społecznościowych, ostrzegając mnie o dopuszczalnym wykorzystaniu mediów społecznościowych jako pracownika firmy. Oczywiście zgadzam się z byciem mądrym w kwestii tego, co publikujesz publicznie – zawsze podążałem za ” czy chciałbym, aby moja babcia to zobaczyła?”model, i byłbym bardziej niż szczęśliwy, gdyby moja babcia zobaczyła wszystkie moje filmy. Poza korporacją, prawda jest taka, że media społecznościowe są jednym z najpotężniejszych narzędzi wystroju firmy i jednostki. LinkedIn jest w rzeczywistości jedną z najcenniejszych platform, aby pokazać, kim jesteś jako profesjonalista w naprawdę wyjątkowy, ludzki sposób. To o wiele więcej niż tylko miejsce do znalezienia ofert pracy—pomaga również ludziom rozwinąć sieć kontaktów, nawiązać kontakt z mentorami, tworzyć treści, uczyć się nowych umiejętności, budować profesjonalną markę, uruchamiać boczne Hustle i wiele więcej.

 

Kilka najważniejszych wskazówek Natalie, aby jak najlepiej wykorzystać LinkedIn, to:

  • Włącz funkcję # OpenToWork, sygnalizując rekruterom, że szukasz nowej możliwości. 
  • Skonfiguruj powiadomienia o ofertach pracy, aby być jednym z pierwszych, którzy ubiegają się o stanowiska, które Cię interesują. Ubieganie się o nowe stanowisko w ciągu pierwszych 10 minut od otrzymania powiadomienia o pracy zwiększa szansę na odpowiedź o 4x.
  • Podłącz się do sieci i upewnij się, że cskontaktuj się z osobami, które znasz i którym ufasz, takimi jak przyjaciele, rodzina lub byli koledzy z klasy.
  • Regularne publikowanie to świetny sposób na promowanie relacji i bycie zauważonym przez najemców na LinkedIn. Udostępnij odpowiedni artykuł na wynos lub poproś sieć o wskazówki na określony temat, aby rozpocząć rozmowę.

 

Jak Zamanifestować Sukces Zawodowy W Tym Roku