Kobieta opowiedziała o swojej rodzinie, która gratulowała jej utraty wagi, a Reddit ją dopingował

Nawigacja własnego zdrowia i dobrego samopoczucia w dobie kultury dietetycznej i toksycznych influencerów w mediach społecznościowych może być wyczerpująca. W połączeniu z uszczuplonym systemem opieki zdrowotnej i każdym, kto myśli, że jest ekspertem od zdrowia po szybkim wyszukiwaniu w Google, może sprawić, że będziesz chciał wyrwać sobie włosy. Ale jeden użytkownik na podreddicie r/AITA odkrył, że po tym jak straciła znaczną ilość wagi, to było jej rodzinne zbyt pozytywne nastawienie, które ją odesłało.

body positive books Related story Body Positive Books That Don’t Feed Into Diet Culture or Toxic Eating Habits

Według postu, kobieta spędziła większość swojego dzieciństwa i nastoletnich lat z nadwagą.

“Dorastanie grubego było trudne. Jesteś ofiarą żartów, wrednych i szyderczych komentarzy, każdy mały ból, który masz u lekarzy, musi

być spowodowany twoją wagą” – napisała. “Nie wolno ci narzekać, że w lecie jest ci za gorąco. Twoje wybory żywieniowe są analizowane na śmierć: zjedz sałatkę, dobrze zrobione!!!! To takie zdrowe. !!!! Brawo dla ciebie za próbę schudnięcia!!! Zjeść hamburgera? To dlatego jesteś gruby. Powinieneś spróbować zamienić bułkę na sałatę. Powinnaś zamienić frytki na sałatkę. Jesteś pewien, że nie chcesz czegoś innego? Chrystus na rowerze, to było wyczerpujące”.

To było w jej wczesnych latach 20-tych, że OP powiedziała, że przestała próbować celowo schudnąć i zaczęła poruszać swoim ciałem, ponieważ czuła się dobrze i łagodziła swoje epizody depresyjne. Zaczęła regularnie ćwiczyć, przyjęła dietę wegańską i zobaczyła, że jej rozmiar sukienki spadł z 18/20 do 10/12.

AITA za powiedzenie ludziom, żeby przestali mi gratulować utraty wagi? od AmItheAsshole

Po utracie wagi OP mówi, że szybko zaczęła zauważać, jak inaczej ludzie ją traktują. Mężczyźni zaczęli ją podrywać, po raz pierwszy sprzedawcy w sklepach odzieżowych zaoferowali jej pomoc, a jej rodzina zasypała ją pytaniami.

“Po raz pierwszy po pandemii poszłam na imprezę rodzinną. Szczęki dosłownie

opadły. “Omg OP wyglądasz tak dobrze!!! Musisz zdradzić mi swój sekret!” Poprosiłem ludzi, aby przestali komentować moje ciało, ponieważ sprawiało, że czułem się niekomfortowo. Upierali się, aż pstryknęłam. Powiedziałam im, bardzo kurtuazyjnie i stanowczo, ale nigdy nie krzycząc, że to obrzydliwe, jak mnie traktują. Jak kuzynki, które nigdy nie zapraszały mnie na babskie wieczory, teraz chcą, żebym z nimi spędzała czas. Jak ludzie rozmawiają teraz ze mną o rzeczach innych niż praca i szczerze interesują się moim życiem. Jak nawet nie próbują ukryć swojej fatfobii. Jest mi smutno, że mogłam mieć miłość i wsparcie mojej rodziny przez te wszystkie lata, gdybym nie była gruba” – powiedziała.

OP dodała, że kiedy skonfrontowała się z rodziną, szybko zaczęli twierdzić, że chodzi im tylko o jej zdrowie i samopoczucie, ale reszta wydarzenia była niezręczna i napięta. Tak bardzo, jazdy do domu OP powiedział jej rodzice poszedł na nią i winił ją za niewygodny wieczór.

Nie dziwi więc fakt, że użytkownicy Reddita mieli kilka przemyśleń na temat całego zajścia i zaproponowali

i ich ogromne wsparcie. Najwyższy komentarz brzmiał: “Tak, ludzie, którzy głęboko wierzą w kłamstwo, które sami sobie wmawiają, że “Och, nie mam nic przeciwko każdej pojedynczej grubej osobie, którą widzę, po prostu martwię się o zdrowie!”, mają naprawdę trudny czas, kiedy są konfrontowani”.

Podczas gdy inny wskazał na rażącą fatfobię: “Ten argument nigdy nie miał dla mnie sensu. Jeśli ktoś twierdzi, że gruba osoba jest warta mniej niż chuda, ponieważ gruba osoba musi mieć problemy zdrowotne, to dosłownie używa ableizmu, aby uzasadnić swoją fatfobię.”

Inni zwrócili uwagę, że chudy nie zawsze równa się zdrowy, a gruby nie zawsze równa się niezdrowy. Podczas gdy inni dopisali się do swoich podobnych doświadczeń członków rodziny, którzy traktowali ich zupełnie inaczej, gdy tylko stracili na wadze. Jeden użytkownik nawet pochwalił OP za postawienie się jej rodzinie. Napisali: “Straciłam około 50 funtów w połowie lat 20-tych, przeszłam z 14/16 do 8/10 i absolutnie miałam przyjaciół i krewnych, którzy pokazali całe swoje tyłki, dając do zrozumienia, jak bardzo lubili mnie po utracie wagi, tak jak to. To takie frustrujące i żałuję, że nie postawiłam się im tak jak ty”.

Nawigowanie niechcianych komentarzy na temat swojego ciała i osobistych wyborów zdrowotnych jest czymś, czego nikt nie powinien znosić, ale szczególnie, gdy te komentarze pochodzą od twojej rodziny. Wykonanie kroku wstecz i uznanie, że sytuacja nie jest odpowiednia lub zdrowa dla ciebie jest całkowicie w porządku, a stawanie w obronie siebie zawsze będzie w twoim najlepszym interesie.

“Nikt nie jest większym ekspertem od twojego ciała niż ty”, napisał OP. “Nie powinieneś musieć tracić wagi, aby zyskać szacunek”.

Zanim pójdziesz, sprawdź nasze ulubione cytaty, aby zainspirować pozytywne postawy dotyczące jedzenia i ciał:

Powerful-quotes-inspire-healthy-attitudes-food