Kiedyś wstydziłam się seksu-Oto jak go Oduczyłam

Przez lata słowo “Seks” sprawiało, że czułam się nieswojo. Nigdy nie miałam “rozmowy” z rodzicami, przyjaciółmi i przechodziłam obok Cirilli w całkowitej ciszy, a nawet wypowiedzenie słowa “Masturbacja” pozostawiło dziwny smak w moich ustach. Kiedy i dlaczego seks stał się tematem tabu do dyskusji, Jeśli zawsze był tak naturalną częścią życia? A najgorsze było to, że większość społeczeństwa (z wyjątkiem tych, za które wszyscy jesteśmy wdzięczni) zdecydowała się uczestniczyć w idei, że seks nigdy nie powinien być omawiany, po prostu coś, co zostało zrobione. 

Zastanawiałam się nad tym od lat i w końcu zdecydowałam, że czas rzucić tę skorupę niepewności. W wieku 22 lat doszedłem do wniosku, że jedynym sposobem na naprawienie tego problemu jest uratowanie się przed latami niezręcznych rozmów z przyszłymi przyjaciółmi i romansami.) Tak więc, według słów Gwenyth Paltrow, ” mówimy o seksie.”

Oto 5 rzeczy, które zrobiłem, aby oduczyć się seksualnego wstydu:

 

1. Pisałem o tym

Więc, możesz zapytać ” jak ona to teraz pisze?”Dla mnie to terapia. W chwilach, w których odczuwam poważne uczucia, takie jak smutek, frustracja, poczucie winy itp., Piszę. Przypadkowo natknąłem się na tę niszę z powodu czegoś, co nazywa się ciekawością. Tak wiele pytań o to, czy moje ciało jest normalne, jak się zadowolić, jak skutecznie komunikować się z partnerem, i więcej biegało mi przez głowę, i pomyślałem, że nie będzie lepszego miejsca na uzyskanie odpowiedzi niż poprzez mój osobisty sposób uzdrawiania.

Niektóre integralne podpowiedzi, które zrobiły dla mnie różnicę, to:

  • Czy jestem niepewny siebie Czy swojego ciała?
  • Czy mam problemy z intymnością?
  • Czy seks zawsze reprezentował coś “złego” lub ” złego?”
  • Czy czuję się nieswojo z masturbacją lub dotykaniem siebie?
  • Jak Mogę mieć większą kontrolę nad swoim życiem seksualnym?

Kiedy przywiązywałem uczucie dyskomfortu do czegoś, co leczy, powoli nauczyłem się uwalniać poczucie winy i odnajdywać w tym wszystkim poczucie komfortu. Zadając sobie te pytania, zrozumiałem pochodzenie moich wartości i ideałów, jeśli chodzi o seks, i zrobiłem kroki, aby zmienić na lepsze.

 

2. Znalazłem (bez wstydu) społeczność

Jeśli jest to jedna rzecz, której nauczył nas 2020, to to, że posiadanie społeczności (osobiście lub cyfrowej) jest niezbędne. # kinktok był tylko jedną z wielu moich klas. Nie chodziło tylko o wiązanie lub używanie łańcuchów i kajdanek, chociaż było tego mnóstwo. Była ogromna ilość wglądu w zrozumienie libido, pytając o to, co chcesz w łóżku, i odkrywając nowe pozycje seksualne. 

Po śledzeniu różnych trenerów seksualnych, OBGYNs i ekspertów w dziedzinie zdrowia seksualnego, podzieliłem się moją wiedzą z moimi przyjaciółmi, którzy również odczuwali ten sam wstyd seksualny. Kiedy mogliśmy siedzieć i otwarcie rozmawiać o wszystkim, od percepcji okresu po kupowanie wibratorów, nie czułem się już tak zawstydzony. W rzeczywistości dowiedziałem się, że tak wielu moich bliskich przyjaciół było również uczucie wstydu i dyskomfortu w sferze seksu. W chwilach, w których czujemy się zagubieni, nie ma nic lepszego niż Pomocna dłoń (lub kilka), która może naprawdę zmienić nasz sposób myślenia. 

 

couple on computers

Źródło: Ketut Subiyanto / Pexels

 

3. I turned guilt into pleasure

Dorastając, zawsze słyszałem, że “idę do piekła” lub byłbym grzesznikiem, gdybym się masturbował—a moja rodzina nie była nawet Religijna. Ale dlaczego? Gdybyś dorastał choć w niewielkim stopniu religijny, zgodziłbyś się, że niewiele kobiet prowadzi cokolwiek, a to ma bezpośredni związek z brakiem autonomii, jaką kobiety powinny mieć w stosunku do swoich ciał. 

W mojej wędrówce, aby prześledzić mój własny wstyd, znalazłem kilka kobiet, które dorastały w zakładach, które głosiły tę mizoginię. Lauren Robinson, popularna wpływająca na ciało, wspomniała, że udział w masturbacji lub seksie jest “czymś, do czego nigdy się nie przyzna, tylko dlatego, że czuje się jak grzech.”Podczas swoich dni w kościele powiedziała, że będzie zmuszona siedzieć w klasach ucząc się o unikaniu pożądania i pokusy, podczas gdy chłopcy będą mogli swobodnie wędrować. Nacisk na kobiety mówi się, że ich ciała są poczucie pokusy jest po prostu inny sposób odczłowieczenia siebie. W każdym zakątku naszego życia: brak edukacji seksualnej, prawa do wyboru dla siebie, a nawet ciągłe poczucie, że nie zasługujemy na przyjemność. 

Aby odzyskać tę moc, mocno trzymałem się idei, że przyjemność własna jest portalem do sukcesu-w więcej niż jednym aspekcie. Tak jak robię sobie zakupy po złym dniu, pozwalam sobie na przestrzeń do udziału w wyzwoleniu seksualnym z moim ciałem. Nauczyłam się, że jako zmysłowa osoba uwielbiam zapalone świece, masaże ciała i wzmacnianie mojej przestrzeni mgłami olejków eterycznych. Więc kupuję sobie świece, robię sobie masaże i trzymam olejki eteryczne w pobliżu, kiedy jestem w nastroju. Kluczem do tego wszystkiego jest dać sobie to, czego chcesz. Nie izoluj się. Zamiast tego zaproś wszystkie możliwości tego, co może cię podniecić. Jest naprawdę nieskończona. 

 

self care for women

Źródło: Anete Lusina / Pexels

 

4. Przeksztalcilem sie

Wszyscy możemy się zgodzić, że krótki fragment na lekcjach zdrowia o seksie niczego nas nie nauczył, prawda? Jako osoba, która niedawno dowiedziała się, że pochwa jest tylko kanałem prowadzącym do macicy, a nie całym zewnętrznym układem narządów płciowych (to jest srom), jestem przekonana, że 10-minutowa edukacja seksualna, którą otrzymałam, była bardziej szkodliwa niż pomocna. Mimo że większość mojej nauki odbywała się w środowisku szkolnym, przejście do seksualnego oświecenia zmieniało życie. Zamiast zadawać moim przyjaciołom i rodzinie pytania, które bałem się zadać na głos, poszedłem do Internetu.

Nauczyłem się różnych form erotyzmu, zmieniłem perspektywę na zabawki erotyczne, a nawet zacząłem dostrzegać brak równowagi kobiecej i męskiej energii w sobie. Mój głód odpowiedzi doprowadził mnie również do szeregu programów i filmów dokumentalnych, takich jak Sex, Love & goop, Laboratorium goop, Sex Wyjaśnione, oraz Zasady przyjemności. Oprócz dużego parasola tematów seksualnych, które omawiały te pokazy, nauczyłem się tak wiele o anatomii (pochwy w szczególności), kontroli urodzeń i ciąży. Widok ludzi w każdym wieku, którzy naprawdę czują się nieswojo w imię wzrostu, upokorzył mnie. Jeśli oni mogli to zrobić, dlaczego ja nie mogłem? 

 

 

5. Byłem łagodniejszy wobec siebie

Jeśli Twoja podróż seksualnego wstydu jest podobna do mojej, będziesz potrzebować dużo łaski ze sobą. Pomyśl o tym: całe twoje życie było wypełnione nauką dobra i zła. Jeśli wyzwolenie seksualne, Masturbacja, bycie kobiecym lub bycie wrażliwym zawsze wisiało w “niewłaściwej” sekcji, nie jest to coś, co możesz zrobić zaraz po kilku dniach lub tygodniach. Podobnie jak najbardziej niesamowite kwiaty, wyzwolenie seksualne zajmie dużo czasu, aby kwitnąć.

Podczas narastającego bólu, moją najlepszą radą jest traktowanie siebie jak najlepszego przyjaciela. Upewniałem się, że często się melduję i zadaję sobie pytanie, jak się czuję naprawdę. robi. W chwilach obwiniania się, przesunąłem się i szczerze byłem czuły z moimi błędami w sypialni i poza nią. Chodziłam na randki i w pełni nauczyłam się języka miłości, a okazało się, że odkrycie tego, co mi się podobało, było pierwszym krokiem do powiedzenia innym, czego potrzebuję. Kiedy czasy były naprawdę trudne, upewniłam się, że przypomnę sobie, kim jestem: seksowną, zdolną i absolutnie niesamowitą osobą.

Chociaż zastraszanie wiązało się z utrzymaniem panowania w mojej seksualnej podróży, najważniejszym aspektem było to, że wszystko działo się w moim tempie. Gdybym nie był gotowy na jeden wielki skok, robiłbym małe kroczki. Jeśli czujesz się nieswojo, ty też powinieneś.

Nie jesteś gotowy na seks-zabawkę? Spróbuj najpierw użyć rąk. Może denerwujesz się seksem z partnerem po raz pierwszy? Posłuchaj podcastu skoncentrowanego na seksie, sprawdź kilka ekscytujących książek lub komunikuj się z przyjaciółmi, aby uzyskać szczerą radę. Przez całą tę podróż, nauczyłem się, że stawanie się komfortowym ze swoją seksualnością nie jest wyścigiem, i nie powinieneś przyjaźnić się, umawiać się, ani przebywać z kimś, kto sprawia, że czujesz się tak. Oduczanie się wstydu to powolny proces gojenia, który wymaga czasu i każdego dnia powinieneś pogratulować sobie wykonanej pracy i wszystkich przyszłych postępów.

 

W rzeczywistości istnieje 9 różnych rodzajów orgazmów-oto jak je wszystkie