Każdy gość, którego mam, komplementuje mnie w tym szalenie łatwym majsterkowaniu

Wybór produktów Everygirl jest kuratorem zespołu redakcyjnego. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem naszych linków, możemy zarobić prowizję partnerską, bez żadnych kosztów dla Ciebie. Polecamy tylko produkty, które naprawdę kochamy.

Wazon pełen kwiatów jest częstym zjawiskiem na moim stole. Uwielbiam sposób, w jaki Ładna aranżacja dodaje koloru pomieszczeniu i może sprawić, że uśmiechnę się za każdym razem, gdy go mijam. Ale kilka dni później, moje serce nieuchronnie pęka, kiedy muszę odrzucić smutne, zwiędłe kwiaty. Zwłaszcza, jeśli otrzymałem kwiaty na specjalną okazję, zawsze nienawidzę się ich pozbywać. Ale nie musi tak być. W rzeczywistości istnieje sposób na zachowanie kwitnienia przez wiele lat, i właśnie odkryłem, jakie to proste. Uczenie się tłoczenia kwiatów jest tak proste, jak chwycenie książki i gazety, a przy odrobinie cierpliwości będziesz miał piękną pamiątkę, którą możesz oprawić i zachować na zawsze.

Tłoczenie kwiatów wymaga praktycznie zerowej umiejętności, ale przed rozpoczęciem należy pamiętać o kilku wskazówkach i wskazówkach. Najlepiej zacząć od kwiatów, które są jeszcze świeże, więc nie czekaj, aż twoje kwiaty już opadną i odbarwią się. Chunkier kwitnie jak róże lub piwonie będzie trwać dłużej, aby wyschnąć – po prostu uzbrój się w cierpliwość! Ale jeśli chcesz przyspieszyć czas suszenia, spróbuj rozdzielić i nacisnąć pojedyncze płatki zamiast całego kwiatu. Gdy twoje kwiaty wyschną, będą bardzo delikatne, więc obchodź się z nimi ostrożnie. Szklana ramka float jest idealna do utrzymania ich bezpieczeństwa i pokazywania wspaniałych tłoczonych kwiatów. Wykonaj poniższe czynności, aby Twoje ulubione kwiaty trwały wiecznie.

 

Jak nacisnąć kwiaty, aby stworzyć wystrój DIY

Źródło: Pexels / Merve Bayar

Całkowity czas: 2-3 tygodnie | trudność: łatwa

Czego potrzebujesz:
Świeże kwiaty
Gazeta
Ręczniki papierowe (opcjonalnie)
Duża, ciężka książka, plus dodatkowe książki, aby dodać wagi
Ramka na zdjęcia

Dojazd:
1. Wybierz kwiaty, które chcesz wycisnąć ze swojej aranżacji i upewnij się, że płatki, łodygi i liście są całkowicie suche.
2. Otwórz książkę i ustaw strony gazetą. Jeśli naciskasz nieporęczny kwiat, taki jak róża lub wiele kwiatów na raz, dodaj warstwę ręczników papierowych między gazetą a stronami książki, aby wchłonąć nadmiar wilgoci.
3. Umieść kwiat na gazecie, układając go tak płasko, jak to możliwe. Powtórz z innymi kwiatami, pozostawiając niewielką ilość miejsca między nimi.
4. Ostrożnie zamknij książkę, naciskając kwiaty między gazetą i użyj dodatkowych książek lub innych ciężkich przedmiotów, aby ją obciążyć.
5. Jeśli używasz ręczników papierowych do wchłaniania wilgoci, usuń je po jednym dniu. W przeciwnym razie sprawdź kwiaty po tygodniu i w razie potrzeby wymień gazetę.
6. Odczekaj dwa do trzech tygodni, aby twoje kwiaty całkowicie wyschły.
7. Po wyschnięciu ostrożnie usuń kwiaty i zamontuj je w fraja. Powiesić lub wyświetlić jako dość DIY sztuki.

 

15 Hobby O Ciepłej Pogodzie, Które Możesz Zacząć Już Dziś