Jestem trenerem siły i kondycji, a te 5 łatwych rzeczy utrzymuje mnie w formie

Jako trener siły i kondycji, fitness zajmuje większość mojego codziennego życia, między coachingiem moich klientów i pisaniem o kondycji; jednak napięty harmonogram nie zawsze pozwala mi na skupienie się na własnych treningach, więc zachowuję pięć nawyków w rotacji, aby zapewnić, że pozostanę w formie. FYI: “w formie” oznacza uczucie najbardziej energiczny, najsilniejszy, i najzdrowszy—Nie numer na skalę lub co można podnieść na siłowni. Niezależnie od tego, czy jesteś trenerem, sportowcem, weekendowym wojownikiem, czy po prostu kimś, kto próbuje poprawić swoją kondycję, wypróbuj te pięć nawyków. Uwaga Spoiler: są łatwe, niż myślisz. 

 

1. Chodzę, biegam lub jeżdżę rowerem tak często, jak to możliwe

Bez względu na to, jak to wygląda, ruch jest najważniejszy dla zdrowia. W dniach, w których mój harmonogram wymaga dużo siedzenia lub nie daje mi wystarczająco dużo czasu, aby poświęcić się treningowi, upewniam się, że korzystam z dojazdów. Jest tak wiele sposobów, aby wykonać kroki i zwiększyć tętno przed, w trakcie lub po pracy, o ile chcesz być kreatywny. Na przykład spróbuj jeździć na rowerze do pracy, jeśli możesz (poszukaj wspólnego Programu rowerowego, takiego jak CitiBike). Jeśli jesteś w stanie zostawić niezbędne rzeczy do pracy i przebrać się w pracy, wstań wcześnie i biegnij tam. Za daleko? Spróbuj biegać w połowie drogi i korzystać z transportu publicznego przez resztę drogi. Jako ktoś, kto ma zamiar pobiegać przed pracą, odkryłem, że włączenie mojego biegu do dojazdu miało znacznie lepszy wskaźnik sukcesu. Pro wskazówka: zostaw trochę chusteczek pod prysznic w torbie gimnastycznej, abyś mógł się odświeżyć!

Jeśli Wszystko inne zawiedzie, dobry, staromodny spacer w przerwie na lunch to świetny sposób na gromadzenie ruchu przez cały dzień. Mieszkam w Nowym Jorku i w momencie, gdy ktoś określił mój spacer z pracy jako “miejską wędrówkę”, zmieniło się moje podejście do chodzenia. Uważamy, że turystyka jest świetnym ćwiczeniem, więc dlaczego chodzenie do lub z pracy, sklepu lub domu przyjaciela nie jest równie cenne? Podsumowując: ruch jest zawsze pozytywem netto, bez względu na to, jak możemy go uzyskać.

 

 

2. Jem kiedy jestem głodny (i dostaję dużo białka) 

Jednym ze szkodliwych skutków Kultury dietetycznej jest przekonanie, że głód nie jest jedynym czynnikiem, który dyktuje, kiedy jemy. Twoje ciało jest skomplikowaną maszyną i dokładnie wie, kiedy potrzebuje paliwa. Jednym z najważniejszych sposobów na utrzymanie formy jest jedzenie, gdy jestem głodny i otrzymywanie dużej ilości białka w mojej diecie. Nie liczę kalorii ani makr—po prostu jem to, co wiem, sprawia, że czuję się dobrze. Zapisuję również moje posiłki, ponieważ pomaga mi określić, które potrawy sprawiły, że czułam się dobrze przez cały dzień, a które mnie nie podtrzymywały, lub po prostu sprawiały, że czułam się zmęczona lub ospała.

Aby uzyskać wystarczającą ilość białka dla mojego ciała i stylu życia, mam dwie porcje proszku białkowego każdego dnia i staram się spożywać dużo białka z całej żywności, takich jak fasola, rośliny strączkowe, tofu, soczewica, orzechy i seitan. Dla ludzi, którzy spożywają białko zwierzęce, jaja, kurczak, indyk i łosoś są innymi doskonałymi źródłami białka. Upewnij się również jeść węglowodany i tłuszcze dla zdrowej, zbilansowanej diety, i pamiętaj, że każdy organizm potrzebuje różnych rzeczy. Porozmawiaj z lekarzem lub dietetykiem o ilości białka, które jest dla ciebie odpowiednie.

 

3. Za każdym razem chodzę po schodach

Kiedy tylko to możliwe, idę schodami. Zamiast spędzać czas na schodach na siłowni, pomiń windę i wspiąć się na droga do celu. Wchodzenie po schodach podniesie twoje tętno (nawet jeśli robisz to powoli) i sprawi, że twoje quady, pośladki i ścięgna będą działać. Idziesz na 10 piętro? Zacznij od kilku pięter schodów, zanim zdecydujesz się na windę. Zwiększenie liczby lotów, na które możesz się wspiąć, to świetny sposób na poprawę kondycji dzięki wymiernym rezultatom.

 

4. Piję dużo wody i ograniczam spożycie kofeiny po 17: 00.

Nawodnienie jest ogromną częścią sprawności. Jeśli jesteś odwodniony, możesz czuć się zmęczony, mylić sygnały pragnienia dla sygnałów głodu i mieć skoki cukru we krwi, bóle głowy i słabą sprawność psychiczną i fizyczną. Pijąc wodę tak często, jak to możliwe, pomagasz swojemu organizmowi pozostać na najostrzejszym i najwyższym poziomie funkcjonowania, zapobiegasz fałszywym sygnałom głodu, regulujesz temperaturę ciała i uzupełniasz wodę utraconą w pocie.

Jako trener z bogatym harmonogramem wczesnych poranków i późnych nocy, polegam na kofeinie, która pomaga mi przetrwać mój dzień, niezależnie od tego, czy jest to kawa, napoje energetyczne, czy suplementy przedtreningowe. Podczas gdy każdy decyduje się pić swoją kofeinę inaczej, jedną rzeczą, którą wszyscy możemy się zgodzić, jest sposób, w jaki kofeina negatywnie wpływa na nasz sen, gdy jest spożywana później w ciągu dnia. Dla mnie ograniczenie spożycia kofeiny po 5 po południu pomogło mi łatwiej zasnąć i spać przez całą noc. Sen jest jednym z najważniejszych sposobów na poprawę i utrzymanie sprawności fizycznej, więc ograniczenie kofeiny w ciągu dnia to świetny sposób, aby upewnić się, że uzyskasz tak potrzebny, spokojny sen. 

 

 

5. Dbam o to, aby pocić się przynajmniej raz dziennie

Spójrzmy prawdzie w oczy: życie się dzieje i rzeczy poza naszą kontrolą mogą przeszkodzić w dostaniu się do naszego potu. Ale moja jedyna zasada twardego i szybkiego? Pocić się jakoś, w jakiś sposób, raz dziennie. W idealny dzień mam czas na pełny trening. Większość dni, jednak, pasuję w co mogę, kiedy mogę. Na przykład zdecyduję się na szybką sesję potu, na przykład 100 burpees w mojej kuchni, zanim wskoczę pod prysznic lub pół mili pobiegać po bloku przy całkowitym wysiłku (oczywiście po rozgrzewce na ćwierć mili!), podczas gdy moja kawa się parzy.

Tak długo, jak łamię pot raz dziennie, jestem zadowolony, nawet jeśli nie jest to pełny trening. Na dłuższą metę utrzymywanie nawyku włączania sprawności do naszego codziennego życia jest ważniejsze niż szczegóły każdego treningu. Pamiętaj, że jesteśmy produktem naszych codziennych nawyków, a nie rzeczy, które robimy od czasu do czasu, więc zachowaj fitness codziennym nawykiem, a poczujesz wyniki.

 

10 Produkty trener Fitness zawsze ma w torbie na siłownię