Jedyna Marka, Która Nigdy Nie Zawiodła Mojej Suchej, Wrażliwej Skóry

Pomimo faktu, że moja skóra jest wrażliwa przez prawie całe życie, dopiero po 20-tce dowiedziałam się, że moja skóra jest sucha. To objawienie wydawało się okrutnym żartem-ujawniło się, gdy starałam się opracować rytuał pielęgnacji skóry, który ukierunkowany jest na anti-aging. Oczywiście, kiedy to się stało, próbując znaleźć produkty, które były ukierunkowane wszystkie moje problemy skórne były jak szukanie igły w stogu siana; straciłem rachubę z liczbą produktów do pielęgnacji skóry, marek i kombinacji, które próbowałem przez lata. Ze wszystkiego mogę śmiało powiedzieć, że konsekwentnie istnieje jedna marka, która nigdy nie zawodzi: La Roche-Posay.

Jeśli masz wrażliwą i suchą skórę lub jedną lub drugą lub zmagałeś się ze znalezieniem delikatnych produktów, które faktycznie działają na twoje problemy skórne, jesteś we właściwym miejscu. Dziś rozbijam wszystko, co warto wiedzieć o La Roche-Posay, dlaczego jest szczególnie świetny dla wrażliwej skóry i dlaczego go uwielbiam. A na dodatek, dodałam również listę moich ulubionych produktów La Roche-Posay jako osoby o suchej, wrażliwej skórze. Przewijaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

 

Co Powinieneś Wiedzieć O La Roche-Posay

W 1975 roku we francuskim mieście o tej samej nazwie powstała firma La Roche-Posay Dermatologique. Od samego początku marka współpracuje z dermatologami, aby dostarczać skuteczne rozwiązania i produkty do pielęgnacji skóry, szczególnie dla osób o wrażliwej skórze. Dzisiaj, 90.000 dermatologów na całym świecie (mój jest jednym z nich!) polecają La Roche-Posay swoim pacjentom, dzięki naukowo opracowanym delikatnym, minimalistycznym formułom marki wraz z dermatologami. 

Mimo to, chociaż marka została opracowana dla osób o wrażliwej skórze, La Roche-Posay ma szeroką gamę produktów, które dotyczą różnych rodzajów skóry, takich jak trądzik, egzema i łuszczyca, aby wymienić tylko kilka. Tak więc, niezależnie od konkretnych trosk i potrzeb związanych z pielęgnacją skóry, możesz mieć pewność, że znajdziesz produkt specjalnie opracowany, aby go ukierunkować.

 

 

Dlaczego La Roche-Posay jest idealny dla skóry wrażliwej

Okazuje się, że marka powstała nie bez powodu we francuskim mieście La Roche-Posay: to źródła termalne. Przez sześć wieków woda termalna La Roche-Posay była stosowana w leczeniu różnych chorób skóry, takich jak egzema i łuszczyca, ponieważ jest naturalnie bogata w minerały i przeciwutleniacze, w szczególności selen. La Roche-Posay czerpie tę termalną wodę źródlaną i wykorzystuje ją jako główny składnik większości produktów.

Termalna woda źródlana La Roche-Posay to charakterystyczne połączenie minerałów, pierwiastków śladowych i wysokiego stężenia selenu. Ten składnik jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry-w tym dla skóry wrażliwej-i jest stosowany do nawilżania i kojenia. To, w połączeniu z tym, że każdy produkt jest formułowany z minimalnymi, delikatnymi składnikami—nie znajdziesz w nim żadnych konserwantów, zapachów ani innych drażniących i wysuszających składników—sprawia, że jest szczególnie doskonały dla skóry wrażliwej. Dodatkowo składniki są sformułowane w celu promowania zdrowego mikrobiomu (czyli bariery ochronnej) w skórze. Gdy mikrobiom Twojej skóry jest zrównoważony i zdrowy, będzie wyglądał świeżo, zdrowiej i bezproblemowo.

 

 

Dlaczego kocham La Roche-Posay

Jako osoba o wrażliwej skórze, posiadanie marki, której mogę zaufać, jest tak orzeźwiające. Wierny ich słowo, nigdy nie używałam produktu La Roche-Posay, który pozostawiał moją skórę podrażnioną, suchą, matową lub łuszczącą się. Odkąd konsekwentnie używam La Roche-Posay jako Sedna mojej rutyny, moja skóra po raz pierwszy od kiedy pamiętam wygląda na zrodzoną, świeżą i promienną. Najlepsze jest to, że nie muszę slatherować na 30 produktach, aby to wyglądało w ten sposób—w rzeczywistości odkryłem, że podejście “mniej znaczy więcej” jest dla mnie najlepsze.

Wcześniej używałam więcej produktów, próbując przeciwdziałać starzeniu, starając się wyglądać jak szkliwiony pączek, a wszystko, co robiło dla mojej skóry, to pozbawianie jej naturalnych olejków i jeszcze bardziej wysuszanie. Z kolei to nadaĺ ‘o mojej skórze matowy wyglÄ … d i podkreĹ” laĹ ‘o drobne zmarszczki wokóŒ oczu. La Roche-Posay ma delikatne formuły, które faktycznie przenikają naturalną barierę mojej skóry i zanurzają się w niej, a moja skóra wygląda bardziej elastycznie niż kiedykolwiek.

Jakby tego było mało, marka jest również przystępna cenowo AF, a ich produkty trwają. Na przykład butelka 13.52 fl oz ich Toleriane Gentle Facial Cleanser sprzedaje się w cenie 14.99 i zwykle trwa około sześciu miesięcy przy codziennym stosowaniu rano i wieczorem. I jak już wspomniałem powyżej, mają produkty dla wszystkich rodzajów skóry, które dotyczą bardzo szerokiej gamy problemów związanych z pielęgnacją skóry. La Roche-Posay znalazła we mnie lojalnego klienta na całe życie.

 

Moje Ulubione Produkty:

la roche-posay

Lipikar AP + m Triple Repair krem nawilżający

To był dla mnie najbardziej odmieniający życie produkt na świecie. Używając tego jako mojego codziennego kremu nawilżającego do twarzy, w końcu udało mi się osiągnąć pożądany wygląd “glazed donut”. Dodatkowo pięknie leży pod makijażem.

la roche-posay

Toleriane Nawilżający Delikatny Środek Do Mycia Twarzy

Ta delikatna mleczno-kremowa formuła pozostawia moją skórę promienną, promienną, świeżą i czystą po użyciu. Fakt, że wykonuje swoją pracę i działa równie dobrze z makijażem i bez niego, jest dodatkowym bonusem.

la roche-posay

Ultra-Fine Peeling Do Twarzy dla skóry wrażliwej

Jestem przerażona peelingami do twarzy, ponieważ miałam traumatyczne doświadczenia w przeszłości, ale to sprawiło, że ponownie w nie wierzyłam—mogę bezpiecznie używać tego raz w tygodniu bez obaw. Cząsteczki pumeksu są tak delikatne i delikatne, że delikatnie złuszczają moją wrażliwą skórę, nie podrażniając jej i nadal zapewniają jej potrzebne nawilżenie.

la roche-posay

Toleriane Double Repair Krem Nawilżający Do Twarzy z SPF

Mój krem nawilżający z filtrem SPF, działa gładko bez przetłuszczania się i pozostawia biały odlew i działa dobrze na słońce. Formuła jest super lekka i uwielbiam nakładać ją rano na mój codzienny krem nawilżający, aby uzyskać dodatkową warstwę nawilżenia.
Jest również dostępny bez SPF oraz w wersji matowej dla skóry tłustej lub mieszanej.

lt=”” / >

la roche-posay

Termalna Woda Źródlana Mgiełka Do Twarzy

To mój sekret, aby zachować świeżość i nawilżenie skóry podczas i po dniach spędzonych na słońcu. Pakuję go do torby plażowej i przechowuję przy komputerze w godzinach pracy i spryskuję go na wszelkie obszary, w których moja skóra jest gorąca lub potrzebuje pick-me-up. Jest niezwykle wszechstronny, a fakt, że jest bezpieczny zarówno dla twarzy, jak i ciała, czyni go idealnym produktem do posiadania w podróży.

la roche-posay

Lipikar Wash AP + nawilżający płyn do mycia ciała i twarzy

Moja skóra jest również podatna na wypryski, a golenie często wywołuje flare-upy. Odkąd używam tego mycia ciała, zarządzanie nim stało się nieco łatwiejsze, ponieważ moja skóra otrzymuje dodatkowe odżywienie, którego potrzebuje, zaczynając od prysznica, a nie po.

 

Prawidłowa kolejność nakładania produktów do pielęgnacji skóry