Jak zachować produktywność w pracy, gdy ciepła pogoda krzyczy Twoje imię

Pogoda jest coraz cieplejsza, dni coraz dłuższe, a my odkładamy swetry, by wyjąć pastelowe sukienki.

Wraz ze zmianą sezonu przychodzi poczucie odnowy i ekscytacji. Cieplejsze temperatury są świeże i lekkie-szansa, aby zacząć od nowa. Wraz z coraz ładniejszą pogodą i pojawiającymi się nowymi wydarzeniami w kalendarzu społecznościowym za każdym razem, gdy spojrzysz, może to być również trudny czas na utrzymanie motywacji w pracy.

Dobrą wiadomością jest to, że ta zmiana może być połączeniem ekscytującego czasu społecznego i osobistego, a także czasu odnowionej motywacji do kariery.

Zapoznajmy się z sześcioma wskazówkami dotyczącymi produktywności, które pomogą Ci osiągnąć tę równowagę i być nie do powstrzymania w tym nowym sezonie.

 

1. Odśwież Swoje Cele

Często wyznaczamy wysokie cele i pobieramy pełną prędkość do przodu, aby je osiągnąć. Kiedy pracujemy nad dostosowaniem naszych planów treningowych, aby osiągnąć nasze aspiracje fitness, harmonogramów snu, aby dopasować je do naszych potrzeb, a nasze produkty do pielęgnacji skóry do naszych środowisk, zapominamy, że nasze cele również wymagają pielęgnacji i dostosowania.

Co kilka miesięcy Lubię przeglądać cele, które sobie wyznaczyłem. Zadaję sobie te pytania:

W jaki sposób są one zgodne z moimi wartościami? Moje przekonania? Moje najgłębsze pragnienia? Jak chcę żyć? Czy coś musi się zmienić? Jak małe cele, nad którymi pracuję, wpisują się w moje marzenia na całe życie?

Zadając sobie te pytania, jesteś w stanie sprawdzić, czy chcesz się obrócić i gdzie musisz to zrobić. Pomaga Ci pamiętać, jak twoje codzienne życie informuje o twojej przyszłości, przypomina ci, dlaczego podążasz za tym, kim jesteś, i daje nowe poczucie celu, gdy idziesz naprzód.

Jeśli zrobisz jedną rzecz, aby pozostać zmotywowany lub dostać się do biegu, jak robi się ładniej na zewnątrz, to jest to. Poświęć godzinę przy porannej kawie i dowiedz się, czego naprawdę szukasz i dlaczego.

 

 

2. Zapoznaj się z praktyką przygotowania tygodni z wyprzedzeniem

Teraz, gdy masz nowy zestaw celów lub nowy sposób myślenia wokół nich, nadszedł czas, aby upewnić się, że to, co robisz w codziennym życiu, prowadzi cię do ich osiągnięcia.

Moją ulubioną rzeczą do zrobienia jest przygotowanie i zaplanowanie mojego tygodnia z wyprzedzeniem. W każdą sobotę lub niedzielę poświęć trochę czasu na zaplanowanie tygodnia. Zaplanuj wszystkie rzeczy, które musisz robić, rzeczy, które chcesz robić i rzeczy, które chcesz robić. Celowo Zaplanuj swoją pracę i życie osobiste (i zostaw trochę miejsca na spontaniczność dla tych wiosennych i letnich barów na dachu!).

Ponadto posprzątaj swoją przestrzeń i zadbaj o siebie-zrób wszystko, co musisz, aby poczuć się tak odświeżony, jak możesz przyjść w poniedziałek rano.

 

3. Zbuduj swój harmonogram, jak chcesz żyć

Jest tam wiele treści dla kobiet, które pracują dla siebie i mogą budować swoje dni, w stopniu, w jakim idealnie pasują. Nie każdy ma taką opcję, jeśli jesteś w bardziej tradycyjnym modelu pracy od 9 do 5.

Niezależnie od harmonogramu pracy, istnieją sposoby budowania swojego życia, aby dokładniej odzwierciedlić to, co masz nadzieję, że pewnego dnia będziesz w stanie zrobić.

Na przykład, jeśli twoim celem w życiu jest posiadanie własnego biznesu i wyobrażasz sobie, że budzisz się, robisz kawę, zapisujesz się, idziesz na trening lub poranny spacer, a następnie udajesz się do swojego domu. przestrzeń biurowa, zacznij robić rzeczy, które możesz zrobić teraz, już dziś.

Może musisz dojeżdżać o 7 rano, żeby nie dostać się do wszystkie z tych rzeczy, ale założę się, że możesz zmieścić przynajmniej jedną z nich w swoim harmonogramie, zanim wyjdziesz za drzwi.

Tylko dlatego, że nie jesteś jeszcze w swoim wymarzonym życiu, nie oznacza, że nie możesz zacząć zbliżać się dzisiaj.

Ponadto upewnij się, że organizujesz swój tydzień wokół, kiedy pracujesz najlepiej. Ponownie, nie zawsze jest to możliwe, gdy ludzie ciągną cię we wszystkich kierunkach, ale prawdopodobnie możesz sobie pozwolić na zablokowanie czasu co najmniej jednego ranka lub popołudnia na pracę nad projektem, który zaniedbujesz, w zależności od tego, kiedy Twoje kreatywne soki płyną najlepiej.

 

 

4. Ciesz się procesem: rób przerwy!

Kiedy budujesz swój harmonogram (i życie), nie zapomnij zafundować sobie przyjemności.

Podczas gdy budujesz swoje praktyki, aby lepiej osiągnąć swoje osobiste i zawodowe cele, Dodaj Czas na proste przyjemności życia.

Innymi słowy, zaplanuj przerwy.

Jednym z włamań, które uznałem za pomocne przez lata, szczególnie jeśli pracuję nad czymś, co może nie być moją filiżanką herbaty, jest blokowanie czasu na godzinę lub dwie, gdzie koncentruję się na projekcie, wiedząc, że po osiągnięciu tego limitu czasowego lub pewnego punktu w projekcie mogę iść na spacer, aby złapać latte z mleka migdałowego na ulicy.

Rozkładanie projektów na strawne kawałki i planowanie przerw lub nagród w trakcie pracy może być kluczowym sposobem na zapewnienie postępów i cieszenia się procesem w trakcie pracy.

 

5. Wyjdź na zewnątrz (i wcześnie!)

Korzyści z wydostania się na zewnątrz są nieograniczone. Teraz, gdy mamy więcej słońca, upewnij się, że planujesz czas na wyjście na zewnątrz, gdy budujesz swój tydzień.

Teraz, gdy wielu z nas przeniosło się do pracy zdalnej, może być łatwo spojrzeć w górę po trzech dniach i uświadomić sobie, że nie opuściłeś swojego mieszkania (Tylko ja?).

Jednym z moich ulubionych sposobów, aby upewnić się, że włączam świeże powietrze i słońce do mojego codziennego życia, jest planowanie porannego spaceru, niezależnie od tego, czy jest to mój dojazd, czy tylko kilka przecznic w zależności od mojego dnia. Na tym spacerze słucham podcastu, muzyki lub chodzącej medytacji, aby dobrze rozpocząć dzień.

 

6. Zaplanuj odświeżenie-swojej pracy i życia

Na koniec dużo słyszymy o odświeżaniu naszego domu i dobytku, gdy robi się ładniej. To świetny czas, aby oczyścić stare, aby zrobić miejsce dla nowego.

Ale co z Twoją pracą i życiem?

Poświęć trochę czasu, aby odświeżyć to, co masz na talerzu. Przejrzyj skrzynkę odbiorczą, pulpit oraz foldery i pliki na komputerze. Usuń lub zarchiwizuj to, czego nie potrzebujesz. Przejrzyj swoją listę rzeczy do zrobienia. Czy są tam przedmioty, które są tam od miesięcy? Naprawdę są aż tak ważne? Spójrz na swój kalendarz. Czy są przedmioty, które można usunąć? Czy są spotkania, które nie są korzystne?

Zapoznaj się z dokumentami, zadaniami i ogólną pracą-gdzie możesz się skupić na tym, co najważniejsze?

 

Pracuję dla siebie od 4 lat – są to narzędzia, które zapewniają mi Produktywność