Jak wreszcie znaleźć swój osobisty styl

Przez lata czułam się, jakbym nigdy nie miała w co się ubrać. Za każdym razem, gdy szedłem na zakupy, wracałem do domu przekonany, myśląc sobie: “to jest to. Jest to odzież, która sprawi, że moja szafa będzie kompletna i spójna i pokaże, że opanowałem mój osobisty styl.” 

Ale prawda była taka, że żadna koszula, szorty lub spódnica nie mogły magicznie rozwiązać moich problemów—a to dlatego, że moja szafa była wszędzie. Jasne, uwielbiałam różnorodność i wszyscy lubimy. Ale od mojego limonkowego Zielonego swetra, przez puszystą koronkową spódnicę maxi, po dżinsowe szorty, było za dużo różnorodność. Znalezienie własnego stylu zajęło wiele prób i błędów-głównie błędów-i lat, aby dowiedzieć się, co naprawdę mi się podobało. Teraz, gdy jestem po drugiej stronie, mogę śmiało powiedzieć: Mam szafę pełną ubrań, które pasują oraz że naprawdę kocham. 

Ty również możesz znaleźć swój własny styl-po prostu wypróbuj te pięć poufnych wskazówek, aby go opanować.

 

1. Odłożyć dzień na wyjazd # patrz na ubrania, nie kup ubrania 

Chociaż uwielbiam się przebierać, czasami boję się zakupów, zwłaszcza gdy muszę kupić coś konkretnego. Cały czas, czuję się szalony, biegając od sklepu do sklepu rozglądając się za przypadkową czarną parą spodenek lub beżową sukienką. Zamiast tego zacząłem poświęcać czas na chodzenie do centrum handlowego, aby po prostu przeglądać-tak trudne, jak to jest. W ten sposób miałem cały czas na świecie, aby przymierzyć cokolwiek to wzbudziło moje zainteresowanie. Dało mi to również czas na wypróbowanie rzeczy poza moją strefą komfortu, takich jak moja nowa dopasowana do kształtu Sukienka Skims, której normalnie bym nie założyła. 

Kolejny kluczowy element w znalezieniu swojego stylu? Znalezienie ciuchów, które pasują do ciebie. Przez ostatnie dwa lata, kiedy świat zakupów online zdominował nasze życie, czasami może być naprawdę trudno przybić swój rozmiar w niektórych przedmiotach, a kiedy masz zwrot po powrocie (byłem tam!), może to być naprawdę zniechęcające. Więc włóż swoje fantazyjne spodnie, zaciągnij Tyłek do centrum handlowego i zrób z tego dzień. 

 

2. Użyj Pinteresta jako tablicy nastroju

# 1 narzędzie, które pomogło mi w tej podróży? Pinterest. Ale kiedy zacząłem korzystać z aplikacji, pomyślałem sobie: będę tylko przypinać wygląd naprawdę miłość. Na początku wygląd, który przypiąłem, był wszędzie. Ale po głębszym przyjrzeniu się, udało mi się zrobić krok wstecz i powiedzieć: “OK, podoba mi się ten wygląd, ponieważ wszystkie są neutralne” lub “OK, może naprawdę nie podoba mi się ten wygląd, podoba mi się tylko to, że Gigi Hadid nosi ten wygląd.”Posiadanie w jednym miejscu tych wszystkich różnych stylizacji naprawdę pozwoliło mi spojrzeć na szerszy obraz i przeanalizować podobieństwa między różnymi wyglądami. 

 

3. Wyjdź poza strefę komfortu

Wypróbowanie nowego stylu ubrań może być naprawdę onieśmielające. Ważne jest, aby przypomnieć sobie, że ubrania i moda mają być zabawne! Masz możliwość zabawy i próbowania nowych rzeczy. I pomyślcie o tym: w miarę upływu czasu wzrastamy i zmieniamy się fizycznie, psychicznie, pod względem osobowości itp. Więc dlaczego twój styl też nie może się zmienić? Nigdy nie wiadomo, dopóki nie spróbujesz.

Dzięki temu możesz zacząć od małego. Na przykład, jeśli masz tendencję do trzymania się neutralnych kolorów, spróbuj dodać parę czarno-białych spodni z nadrukiem. Lub jeśli zwykle lubisz duże i luźne zestawy wypoczynkowe, spróbuj zamiast tego stylizować obcisłe szorty motocyklowe. 

 

4. Zacznij powoli i oceń ubrania, które nosisz na co dzień

Kiedy w końcu zacząłem gwoździć estetykę, do której chciałem dążyć, poczułem potrzebę wypełnienia wielu pudełek i natychmiastowego oddania wszystkiego, co nie pasowało do tej estetyki. Ale pamiętaj: powoli i stabilnie wygrywa wyścig. 

W ciągu kilku miesięcy, kupić kilka sztuk tu i tam. Zainwestuj w wysokiej jakości elementy, które naprawdę możesz nosić przez lata, niezależnie od trendów, które przychodzą i odchodzą. Dodatkowo, jeśli naprawdę wykonasz pełne 180 ze swoimi stylowymi wibracjami i masz tylko dwa elementy, które pasują do twojego nowego klimatu, nie możesz oddać całej swojej szafy, bo inaczej będziesz miał tylko dzień lub dwa stroje. W miarę jak Twój styl ewoluuje, ważne jest również, aby ponownie ocenić elementy, które aktualnie posiadasz w swoim arsenale. Na przykład, czy nie nosisz już tych gorących różowych spodni, ponieważ nie pasują? Albo dlatego, że już nie lubisz gorącego różu? W obu przypadkach zdobyłeś cenne informacje. 

 

5. Naśladuj spojrzenia ludzi, których modę uwielbiasz 

Chcąc na nowo odkryć swoją garderobę, zwróciłam się do moich ulubionych fashionistek: Hailey Bieber, Carrie Bradshaw i kilku innych influencerek na Instagramie. Siadałam i przewijałam ich Instagramy, próbując wymyślić podobne stroje, które mogłabym uprawiać i z przedmiotami, które już posiadałam. Podobnie jak w przypadku powyższej porady na Pintereście, pozwoliło mi to również przeanalizować dlaczego Skłaniałem się ku pewnym strojom. Zdałam sobie sprawę, że uwielbiam praktyczność strojów Hailey Bieber, wow factor Carrie Bradshaw i (niespodzianka!) neutralne odcienie pozostałych. Po rozpoznaniu tych wzorów wiedziałam, co mi się podoba i jak chcę się ubierać na bieżąco. 

Ja również zyskałem ładunki pomysłów na strój, których nigdy bym nie założyła. W świecie blogerów modowych i influencerów nie brakuje treści i inspiracji. Wykorzystaj to na swoją korzyść! 

 

Chcesz zbudować kapsułową garderobę w 2022 roku? Zacznij Tutaj