Jak stworzyć dobry czas ze współmałżonkiem

Jak twoje małżeństwo?

Nawet jeśli Twoja odpowiedź brzmi świetnie., wiesz, że potrzeba wspólnego wysiłku, czasu i modlitwy, aby twoje małżeństwo było silne, zaangażowane i zdrowe. Pozostawanie w miłości wymaga komunikacji i poświęcenia ze strony obu partnerów. Spędzanie czasu razem jest jednym z najważniejszych sposobów, aby utrzymać swój związek kwitnie. Według książki Gary ‘ ego Chapmana, 5 języków miłości, język miłości jakości czasu polega na komunikowaniu swojej miłości i uczucia, spędzając ekskluzywny czas razem.

Nawiązywanie kontaktu wzrokowego, aktywne słuchanie i obecność są kluczem do jak najlepszego wykorzystania wspólnego czasu. Ta niepodzielna uwaga wymaga usunięcia zakłóceń, takich jak Telefony i Tablety. Być może będziesz musiał spojrzeć w przeciwną stronę brudnych naczyń i złożyć mentalną listę rzeczy do zrobienia na czas spędzony razem.

Jakość czasu razem jako para będzie wyglądać inaczej w zależności od pory roku twojego życia. W tej chwili nasze podłogi w salonie mają rozrzucone małe zabawki gotowe do przebicia bosych stóp, gdy najmniej się tego spodziewasz. Kolorowe rysunki pokrywają lodówkę, a kubki i miseczki na płatki śniadaniowe zaśmiecają Lady. Mój mąż i ja jesteśmy po kolana w sezonie rodzicielstwa małych dzieci, co jest satysfakcjonujące, ale wyczerpujące. Oczywiście nasz czas samotności jest ograniczony i szybko przerywany. Musimy być kreatywni i skupić się na jakości, nie na ilości, na wspólnym czasie.

Niezależnie od pory roku lub liczby lat, w których byłeś żonaty, spędzanie czasu może wymagać planowania, kompromisu i dużo łaski, ale jest to niezbędne do trwałego i kochającego związku. Odkryjmy kilka sposobów na stworzenie wysokiej jakości czasu ze współmałżonkiem.

Spędź czas razem z dziećmi

Słyszałeś powiedzenie: “para, która gra razem, zostaje razem”? Według słownika Merriam-Webster, definicja czasu jakości to czas spędzony poświęcając całą swoją uwagę komuś bliskiemu. Zazwyczaj jest to równoznaczne z spędzaniem czasu jeden na jeden razem, ale nie zawsze jest to opcja, gdy masz dzieci. Włączenie dzieci do mieszanki może nie być idealną formą spędzania czasu razem, ale może być wspaniałym doświadczeniem rodzinnym dla całego gangu. Oto cztery pomysły na rozpoczęcie:

 • Zaplanuj rodzinny wieczór gier. Wybierz grę odpowiednią dla wieku lub naucz swoje dzieci nowej gry karcianej. Wyzwania gier wideo i walki nerf też są zabawne. Czasami musimy poczekać, aż maluch zaśnie, lub pozwolić mu pomóc nam rzucić kostką w Yahtzee, ale sprawiamy, że to działa.
 • Naucz dzieci piec lub gotować coś. Przygotowywanie domowej pizzy jest ulubionym miejscem w naszym domu. Bonus, nie musisz się denerwować na dzieci, aby zjeść obiad!
 • Poznaj park lub spacer Przyrodniczy razem. Omów plany odwiedzenia parków stanowych i narodowych, jeśli chcesz to zrobić w przyszłości. Możesz nawet zaplanować wycieczkę na kemping.
 • Zagraj w chowanego z niespodzianką. Uwielbiamy bawić się w chowanego w ciemności. Śmiejemy się tak mocno, próbując znaleźć sprytne kryjówki i straszyć siebie nawzajem. Maluch Zwykle chowa się z jednym z nas. Jest to również świetny sposób na szybką drzemkę, podczas gdy młodsze dzieci szukają.

Spędź czas razem w przyziemnych

Nie trzeba wiele zmieniać harmonogramów i cieszyć się filiżanką kawy ze sobą rano. Istnieje wiele zadań i obowiązków w ciągu dnia, gdzie można poślizgnąć się w poświęconej 15 do 30 minut rozmowy. Spójrzmy na fnasze sposoby na zakradanie się w czasie codziennych obowiązków:

 • Dołącz do współmałżonka w ich biegu na posyłki. Jazda samochodem zapewnia wystarczająco dużo czasu, aby nadrobić zaległości.
 • Ćwiczcie razem. Znajdź trening, który Ci się podoba, czy to na filmie, czy na zajęciach.
 • Ogród lub zrobić projekt DIY razem. Posadź nowy kwietnik lub ogród kontenerowy i pobrudź się razem (gra słów przeznaczona). Jeśli nie masz zielonego kciuka, odwyk thrift-store znaleźć razem.
 • Zrobić podstawowe prace domowe” razem ” czas. Rozmowa podczas składania ubrań lub opróżniania zmywarki jest produktywnym sposobem spędzania czasu ze sobą.

Spędź czas razem z Date Night w

Data noc w domu jest wspaniałą opcją, gdy masz małe dzieci lub ograniczeń budżetowych. Zaplanuj noc randkową, tak jak na randkę w mieście. Ubierz się, jeśli chcesz i pij dużo kofeiny, aby pozostać przed snem dzieci. Daty dzienne są świetnym rozwiązaniem, jak również.

 • Stwórz klub książki. Wybierz książkę, studium biblijne lub dewocjonalia, którymi jesteś zainteresowany i przeczytaj je razem.
 • Wybierz nowy przepis i ugotuj obiad. Uwielbiamy próbować nowych potraw i oczywiście jeść.
 • Zamów jedzenie na wynos i zrób piknik na trawniku lub w salonie. Wspólne dzielenie się kocem i jedzeniem tworzy intymną atmosferę sprzyjającą głębokim rozmowom i innym rzeczom.
 • Zaplanuj wyjazd na przyszłość lub wspólnie przedyskutuj cele i marzenia. Możecie dowiedzieć się o sobie czegoś nowego.

Spędź czas razem na randkę

Jeden z moich mentorów, Dr Bob, powiedział mi, że cotygodniowa Randka To jeden z kluczy do jego pięćdziesięciu lat małżeństwa. W czasie studiów doktoranckich był żonaty i miał dziecko. Profesor przyprowadził go do gabinetu i powiedział mu, że jest jedynym studentem żonatym i jedynym, który ma dziecko. Profesor chciał, żeby skończył studia i pozostał żonaty, więc przydzielił Dr Bobowi dodatkowy kurs.

Musiałby zabrać żonę na cotygodniową randkę, a oboje nie mogli rozmawiać o pracy, szkole ani o swoim dziecku. Musieli też robić rzeczy i prowadzić rozmowy, które przypominały im, dlaczego się zakochali. Musieli być kreatywni ze swoimi randkami, ponieważ Dr Bob był wtedy biednym studentem i płacił swoim uczniom za opiekę nad dziećmi z dodatkowym kredytem. Nigdy nie opuścili tygodnia w trakcie jego programu, i trzymali cotygodniową tradycję spędzania nocy, przechodząc przez kolejne dziecko i dwie firmy. Dr Bob powie Ci, że to uratowało jego małżeństwo.

Większość z nas z małymi dziećmi nie może uciec na randkę co tydzień, ale poświęcenie czasu i pieniędzy na okazjonalną ucieczkę powinno być priorytetem. Oto kilka opcji, aby urozmaicić rzeczy:

 • Odtwórz swoją pierwszą randkę. Ta data może wymagać planowania, a jeśli logistyka uniemożliwia, odtworzenie czegoś tak bliskiego tej magicznej dacie, jak to możliwe.
 • Zdobądź bilety na spektakl lub koncert. W zależności od tego, gdzie mieszkasz, istnieją różne opcje rozrywki, takie jak pokazy komediowe i musicale, które można sprawdzić, zamiast ponownie oglądać film. Uwielbiamy uczestniczyć w koncertach zespołów, których słuchaliśmy, gdy byliśmy nastolatkami, aby ponownie poczuć się młodo.
 • Zgłoście się razem. Sprawdź, czy lokalna organizacja charytatywna lub bank żywności mógłby użyć wolontariuszy i umówić się na randkę.
 • Obserwuj Gwiazdy. Wiem, że to brzmi trochę tandetnie, ale koc do leżenia i milion gwiazd do gapienia się może stać się magiczna noc do zapamiętania.

Spędź czas razem, ucząc się czegoś nowego

Uczenie się czegoś nowego nie musi odbywać się poza domem ze wszystkimi dostępnymi samouczkami i filmami online. Jeśli uczęszczasz do kościoła z młodszymi rodzinami, są szanse, że od czasu do czasu organizują noc rodzica. Nasz kościół dostarczył nawet lekcje tańca swing i opiekę nad dziećmi dla par, aby przygotować się do naszego Balu Walentynkowego. Jeśli twój kościół nie oferuje zajęć dla młodych rodzin, może to być dobry czas, aby pomóc w organizacji imprez dla par, aby spędzić razem czas.

 • Naucz się tańczyć. Mój mąż ma dwie lewe stopy, a ja dorastałam tańcząc, ale najlepiej się bawiliśmy ucząc się swingu na kościelnej sali gimnastycznej i ćwicząc w domu, podczas gdy nasz syn nas nagrywał. Śmialiśmy się tak mocno i w końcu udało się.
 • Weź lekcje gotowania. Widać, że lubię jedzenie. To mój język miłości.
 • Spróbujcie razem nowego sportu. Wokół mojej społeczności są parki z kortami tenisowymi, pickleball, disc golf i bocce ball. Możesz grać w siatkówkę, frisbee lub kickball na swoim podwórku. Może być również po prostu nowy dla jednego z was. Jeśli współmałżonek lubi grać w golfa lub tenisa, niech da ci lekcję. Chodzi o kompromis i robienie rzeczy, które lubią sobie nawzajem.