Jak przygotować Finanse Na Lato, żeby się nie zbankrutować

Lato może być sezonem relaksu, skąpanej w słońcu skóry i gorących temperatur, ale to także drugi najdroższy sezon po feriach zimowych. To ma sens, kiedy o tym pomyślisz. W końcu wszystkie letnie aktywności i uroczystości—wycieczki w ciągu dnia i późne noce, uroczystości i wakacje—szybko się sumują. I na koniec dnia, wszyscy możemy paść ofiarą szalonych emocji sezonu i tęsknić za konsekwencjami, jakie ma to na nasze portfele.

Mimo, że lato jest tuż za rogiem, nie musisz się stresować. Przy odrobinie przygotowań nadal możesz uzyskać pełne letnie doświadczenie bez mieszania się z pieniędzmi. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak upewnić się, że twój portfel jest gotowy na lato.

 

1. Zrób inwentaryzację swoich finansów

Aby upewnić się, że jesteś przygotowany finansowo na lato, najpierw musisz wiedzieć, z czym pracujesz. Dokonaj inwentaryzacji bieżącej sytuacji finansowej, obliczając całkowitą kwotę wydatków na utrzymanie, wszelkie zadłużenie, które spłacasz, i co odkładasz na konto oszczędnościowe lub inwestycje. Gdy już zdobędziesz tę liczbę, odejmij ją od dochodu. To da ci ogólne pojęcie o tym, ile pieniędzy pozostało ci do wydania, jak chcesz tego lata.

Ponadto poświęć trochę czasu na zbadanie wzorców wydatków; możesz to zrobić, korzystając z wyciągów z karty kredytowej, Rachunków, Paragonów i wyciągów bankowych. Te wizualizacje pokażą ci, dokąd zmierzają Twoje pieniądze, które następnie możesz wykorzystać, aby znaleźć skuteczniejsze sposoby przekierowania pieniędzy i dopasowania ich do letniego planu wydatków.

 

 

2. Dokonaj teraz drobnych zmian w stylu życia

Spójrz na swoje wydatki i zobacz, czy jest coś, co możesz wyciąć lub miejsca, w których możesz na razie ciąć. Jeśli jesteś zapalonym czytelnikiem, skorzystaj z lokalnej biblioteki; możesz pożyczyć prawie każdą książkę, która kiedykolwiek została opublikowana, zaoszczędzić setki dolarów i być świadkiem, jak twoje podatki są dobrze wykorzystywane. Ponadto większość bibliotek oferuje teraz e-booki i Audiobooki wraz ze standardowymi twardymi okładkami i książkami papierowymi. Dokonywanie drobnych zmian teraz i przez całe lato da ci większą elastyczność, aby wyjść na kaprys, ponieważ będziesz miał więcej do wydania. Coś tak prostego, jak anulowanie członkostwa w siłowni i ćwiczenia na świeżym powietrzu zamiast lub powstrzymanie się od pobierania jedzenia na wynos i decydując się na więcej posiłków w domu może mieć największą różnicę.

 

3. Sprawdź swoje oszczędności i płatności długów

Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, jest ciągłe wyciąganie z funduszu ratunkowego, aby unosić swój letni styl życia, więc dowiedz się, ile zaoszczędziłeś teraz. Stamtąd oblicz liczbę bazową (powiedzmy, że masz zapisane $10k; twoja linia bazowa może wynosić $ 8k), której nie chcesz zanurzyć poniżej. Nie musisz osiągać poziomu wyjściowego, ale posiadanie takiego pomoże Ci zapewnić regularny wkład w oszczędności i nie wydawać tych ważnych pieniędzy gdzie indziej. Niezależnie od tego, na jaką kwotę zdecydujesz się, upewnij się, że jest to wystarczające, aby złagodzić cios w nagłych przypadkach; ogólną zasadą jest oszczędność wydatków na co najmniej trzy do sześciu miesięcy.

Dodatkowo, o długu zbliża się nad głową może utrudnić sen w nocy, więc jeśli istnieje jakiś mały dług można spłacić teraz, zrobić, aby złagodzić niektóre z tej presji i pozwalają na większą elastyczność w wydatkach. Jeśli jesteś paYing off dużych kwot długu, należy rozważyć korzystanie z aplikacji spłaty długu, aby uzyskać bardziej zorganizowane przed latem zaczyna. Tally jest świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy spłacają dużo zadłużenia karty kredytowej, podczas gdy zmieniony jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy spłacają kredyty studenckie. Są to tylko dwa przykłady, więc pamiętaj, aby przeprowadzić należytą staranność i badania; zawsze ważne jest, aby dokładnie wiedzieć, na co się zapisujesz.

 

4. Go on a spending cleanse

Innym sposobem, aby naprawdę poprawić swoje umiejętności budżetowania i zaoszczędzić trochę więcej przed latem, jest pójście na oczyszczanie wydatków na tydzień lub dwa. W tym czasie powstrzymaj się od wydawania pieniędzy na wszystko, poza potrzebami. Oczyszczanie wydatków jest bardzo produktywnym sposobem na wyzwanie sobie, aby być lepszym z pieniędzmi i niechcący zmusi cię do stworzenia zdrowszych nawyków pieniężnych. Otworzy również oczy na wszelkie niepotrzebne zakupy, które dokonywałeś przez lata. Naprawdę, wszyscy wygrywają.

 

 

5. Zobacz, co napisałeś ołówkiem

Sprawdź w kalendarzu wszelkie nadchodzące wydarzenia i uroczystości, które już masz zapisane-jak urodziny, cookouts, wesela, prysznice dla dzieci i tak dalej i tak dalej. Zrobienie tego z wyprzedzeniem pomoże zapobiec niepożądanym niespodziankom finansowym w ostatniej chwili i znacznie ułatwi planowanie letniego budżetu.

Gdy już wiesz, co napisałeś, Oblicz przybliżoną szacunkową cenę każdego wydarzenia. Na jakie wydarzenia trzeba kupić prezenty i ile realnie można wydać? Ile będą kosztować napoje i jedzenie na każdą imprezę, w której uczestniczysz? Uporządkowanie wszystkiego teraz nie tylko ułatwi budżetowanie, ale także da Ci lepsze wyobrażenie o tym, ile będziesz musiał wydać, gdy wszystko zostanie powiedziane i zrobione.

 

6. Zamień swój stary budżet na Nowy Letni

Podobnie jak trendy w makijażu i modzie są wymieniane z każdym sezonem, budżety muszą być również. Po wykonaniu powyższych kroków możesz zacząć pracować nad swoim letnim budżetem. Zastąpi to bieżący plan budżetowania i możesz go wykonać ręcznie, na arkuszu kalkulacyjnym lub szablonie, lub za pośrednictwem aplikacji do budżetowania, takiej jak Goodbudget lub Mint.

 

Najważniejsze rzeczy, które powinien zawierać letni budżet:

  • Wystarczająco dużo pieniędzy, aby wygodnie pokryć koszty utrzymania
  • Wkłady na oszczędności i niespłacone długi
  • Koszty wszelkich planowanych imprez lub uroczystości
  • Niewielka ilość, która może być wykorzystana na nieplanowane niespodzianki, takie jak losowy wieczór

 

7. Utwórz tablicę wizji aktywności letniej

Zamanifestuj lato swoich marzeń, które nie zadziera z Twoimi pieniędzmi, tworząc tablicę wizji pełną zabawnych, niedrogich letnich zajęć. Sprawdź wszelkie nadchodzące wydarzenia letnie – takie jak festiwale sztuki, spacery uliczne, karnawały, święta itp.- dzieje się tam, gdzie mieszkasz lub w pobliskich miastach i miasteczkach. Wiele tego typu imprez jest zazwyczaj darmowych lub bardzo niedrogich. Zwiedzanie publicznych plaż, parków lub szlaków turystycznych to również zabawne i niedrogie sposoby na wczucie się w letniego ducha.

Z drugiej strony pamiętaj, że pomimo pięknej pogody nie zawsze musisz być poza domem. W rzeczywistości istnieje mnóstwo sposobów, aby w pełni objąć lato w zaciszu własnego domu. Poza tym, czy jest lepszy sposób na swobodną atmosferę sezonu niż relaks w swojej przestrzeni? Weź butelkę różu, przygotuj charcuterie wejdź na pokład i zaproś kilka osób, aby posiedzieć na zewnątrz lub zrelaksować się w A. C. ciesz się pizzą i szampanem, oglądaj Zachód słońca lub oglądaj gwiazdy z innymi ważnymi osobami. Kiedy jest ładna pogoda, opcje są nieograniczone.

Posiadanie planszy wizji wypełnionej zabawnymi i niedrogimi letnimi zajęciami i pomysłami pomoże uchronić Cię przed nadmiernymi wydatkami i da ci coś, do czego możesz się zwrócić po wskazówki przez cały sezon. Lato to czas, aby poczuć się młodym, dzikim i beztroskim, więc nie bój się bawić i kreatywnie realizować swoje pomysły. Pamiętaj, że pod koniec dnia tworzenie wspomnień i niezapomniane lato nie muszą być kosztem Twoich finansów.

 

Jak zachować produktywność w pracy, gdy ciepła pogoda krzyczy Twoje imię