Jak powinieneś ulepszyć swoje życie miłosne, Zgodnie z Twoim Enneagramem

Niezależnie od tego, czy jesteś singlem i spotykasz się, w skalistej sytuacji, czy byłeś szczęśliwie żonaty od lat, zawsze jest miejsce na poprawę. Wejdź: Enneagram, system dziewięciu różnych typów osobowości, który pomaga nam zrozumieć, w jaki sposób różni ludzie postrzegają świat, zarządzają swoimi emocjami i współdziałają ze sobą. Sekretem wzmacniania relacji z innymi ludźmi jest rozwijanie lepszego zrozumienia siebie. System Enneagram może nas wiele nauczyć o nas samych, od tego, co nas motywuje i co sprawia,że czujemy się godni, po to, co może nas potencjalnie wyzwolić lub rzucić wyzwanie.

Otwierając nas na własne mocne strony (i potencjalne ograniczenia), uczenie się naszego typu Enneagramu może pomóc nam rozwinąć lepsze poczucie tego, czego potrzebujemy i co mamy do zaoferowania, a z kolei może pomóc nam pokazać się jako absolutna pełnia dla naszych bliskich. TL; DR: dowiedz się choć trochę o swoim typie Enneagramu, a będziesz uzbrojony i gotowy do ulepszenia swojego życia miłosnego.  

Gdy dowiesz się więcej o sobie, ważne jest również, aby dowiedzieć się o typie partnera, ponieważ może on znacznie różnić się od Twojego. Prawdopodobnie masz już całkiem dobre pojęcie o tym, jak różni się ty i twój partner, ale korzystanie z tego systemu pomoże Ci zejść z kurtyny i lepiej zrozumieć, gdzie te różnice (lub podobieństwa) są zakorzenione. Chociaż istnieją typy, które mogą być bardziej kompatybilne niż inne, wszystkie typy mogą współpracować–ale tylko wtedy, gdy jesteś zaangażowany w poznawanie siebie nawzajem i zawsze pracujesz nad poprawą komunikacji. Aby zacząć, zajrzałem do systemu Enneagramów, aby uzyskać porady dla każdego z dziewięciu typów Enneagramów.

 

Ustaw granice

Typy są zorientowane na szczegóły, racjonalne i bezsensowne. Mają one tendencję do silnych wartości i dlatego będą przyciągane do ludzi, którzy spełniają te standardy i którzy mogą komunikować się otwarcie i uczciwie. Nie będą tracić czasu na nikogo, kto nie jest pewien ich intencji. Jeśli jesteś typem, ustal swoje granice wcześniej lub będziesz ustawianie się na rozczarowanie. Wiedz, czego szukasz i jakie są Twoje łamacze umów. Jeśli spotykasz się z typem, bądź otwarty na swoje intencje i nie próbuj owijać w bawełnę. Jeśli nie szukasz czegoś poważnego, Powiedz to od początku. Jeśli szukasz związku, daj znać swojemu partnerowi typu one, że może na tobie polegać i stwórz przestrzeń, w której możesz pokazać się jako autentyczne ja.

 

Znajdź czas dla siebie

Twos typu mogą być ludzie-pleasers. Mogą być przyciągane do ludzi, którzy potrzebują być “uratowani”, lub przyciągane do dramatu lub konfliktu, który czują, że mogą rozwiązać. Ważne jest, że typ dwójki znajdują czas dla siebie i nie wlewają wszystkiego, co mają w ludzi wokół nich. Jak to się mówi, najpierw musisz założyć własną kamizelkę ratunkową. Mimo, że rozwijać się pomagając i dając, będziesz naprawdę zapalić, gdy znajdziesz związek, który ma zdrową równowagę dawania i brania. Jeśli spotykasz się z typem drugim, zachęć ich do praktyki samoopieki. Przyjmij ich pomoc, ponieważ wypełnia je, aby pomóc innym ludziom, ale nie zapominaj, że jest to nie jest im łatwo prosić o pomoc w zamian.

 

Nadaj priorytet swoim relacjom, a nie pracy

Typ threes to osoby osiągające wysokie wyniki; mają ambitne cele, a oprócz tego, że są pracowite i napędzane, zazwyczaj pociąga ich spontaniczność w swoich związkach. Ze względu na ich nastawienie do celu, często mogą znaleźć się oderwani od chwili obecnej, co może nadwyrężać ich relacje. Czy kiedykolwiek byłeś z kimś, kto wydaje się być ślub z ich pracą? Jest duża szansa, że są typu trzeciego.

Jeśli jesteś typem trzecim, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla swojego życia miłosnego, jest odkrycie, kim jesteś poza swoją pracą. Rozwijanie prawdziwego zrozumienia siebie pomoże Ci przyciągnąć partnera, który sprawia, że czujesz się widziany i który kocha cię za to, kim jesteś. Bądź świadomy swojej równowagi między pracą a życiem prywatnym i upewnij się, że poświęcasz swojemu życiu miłosnemu uwagę, na którą zasługuje. Jeśli spotykasz się z typem trzecim, wspieraj ich cele. Typ threes dobrze sparuje z kimś, kto będzie bronił ich sukcesu, ale kto widzi je za to, kim są poza ich pracą i ambicjami.

 

Komunikuj emocje

Czwórki typu są niezwykle niezależne i mają tendencję do podążania za sercem, a nie za głową. W ich życiu miłosnym są prawdziwymi romantykami i mają tendencję do wiary, że istnieje doskonała miłość, która może utrudnić im osiedlenie się. Jeśli jesteś typem czwartym, poszukaj partnera, który jest tak samo świadomy, jak ty. Wykorzystaj swoje mocne strony, zachęcając do zdrowej komunikacji w relacjach. Jesteś w kontakcie ze swoimi emocjami, więc wyraź je swojemu partnerowi i pielęgnuj środowisko, w którym mogą zrobić to samo. Jeśli spotykasz się z typem czwartym, możesz czuć się zalany przez ich emocje. Zamiast pozwolić, aby to cię przytłoczyło, zaakceptuj fakt, że możesz w pełni wyrazić siebie z nimi.

 

Postaw się tam

Alternatywnie, piątki typu mogą mieć trudniejszy czas, wykorzystując swoje emocje i wydają się być znacznie bardziej prywatne. Otwarcie się nie przychodzi łatwo do nich, ale jeśli szukasz intelektualnie stymulującej rozmowy, wpisz piątki są dla Ciebie. Są również świetnymi słuchaczami i doskonałymi w respektowaniu granic. Jeśli jesteś typem piątym, możesz mieć trudności z wystawieniem się tam. Jeśli jesteś singlem, Zarejestruj się w aplikacji randkowej i rzuć sobie wyzwanie, aby wywołać rozmowy z nowymi ludźmi. Jeśli jesteś w związku, nie czuj się winny biorąc czas dla siebie. Ustalanie priorytetów w samotności ma kluczowe znaczenie dla piątki.

Jeśli spotykasz się z typem piątym, szanuj fakt, że będą potrzebować trochę dodatkowego czasu w samotności. Jeśli wydają się oderwani od swoich emocji, zapytaj ich, jak się czują—nie próbuj zgadywać, jak się czują i nie bierz swojej potrzeby przestrzeni do siebie. Chociaż otwarcie się na ciebie może zająć trochę czasu, stworzenie przestrzeni, w której czują się komfortowo, pomoże Ci rozwinąć jeszcze głębsze połączenie na dłuższą metę. 

 

nt / uploads/2020/12/- Everygirl-Enneagram-Type-6.jpg” alt=”” width=”800″ height = “285” / >

Pracuj nad zaufaniem

Szóstki typu są–jak się domyślacie-niesamowicie lojalne. Z kolei potrzebują partnera godnego zaufania, bezpiecznego i autentycznego. Ponieważ bezpieczeństwo jest dla nich tak ważne, mogą się niepokoić, jeśli czują się nie na miejscu lub niepewnie co do uczuć partnera. Jeśli jesteś typem szóstym, nie pozwól, aby Twoje niepewności przeszkadzały ci w życiu miłosnym. Aby stworzyć zdrowy związek, musisz być w stanie zaufać innym ludziom. W tym samym czasie, do nie marnuj czas na kogoś, kto sprawia, że czujesz się zbyt niespokojny. Poszukaj relacji z ludźmi, którzy sprawią, że poczujesz się bezpiecznie, a następnie zaufaj im.. Jeśli spotykasz się z typem szóstym, zaufanie jest klucz dla nich. Jeśli złamiesz ich zaufanie, jest bardzo mało prawdopodobne, że zostanie Ci wybaczone. Bądź JASNY o swoich zamiarach od początku, i bądź cierpliwy, jeśli potrzebują trochę dodatkowej pewności. 

 

Spróbuj czegoś nowego

Typ siódemki są ekscytujące, przygód, a może trochę impulsywny. Ze względu na ich optymistyczne osobowości, mają tendencję do nie radzenia sobie z negatywnymi emocjami i mają tendencję do popychania ich w dół, zamiast radzenia sobie z nimi. Potrzebują partnera, który zaakceptuje ich spontaniczność, ale także pomoże im wykorzystać wszystkie emocje (nawet te niezbyt Zabawne). Jeśli jesteś typem siódmym, przynieś przygodę do swojego życia miłosnego. Czy czujesz się znudzony, gdy ktoś proponuje kolację i drinki na pierwszą randkę? Zaproponuj coś innego! Jeśli nie chcą próbować nowych rzeczy, prawdopodobnie i tak nie są dla Ciebie.

Jeśli jesteś w związku, przełącz się noce daty i próbować nowych rzeczy razem, aby utrzymać poczucie przygody. Również, upewnij się, że twój partner wie, że mogą one wywołać negatywne emocje i że będziesz tam dla nich w chwili obecnej zbyt. Jeśli spotykasz się z typem siódmym, przygotuj się do objęcia swojego wewnętrznego dziecka. Musisz być na dużo zabawy i emocji, ale również prawdopodobnie będzie musiał być jednym, aby pomóc ziemi partnera w teraźniejszości. Zachęcaj ich, aby nie butelkowali swoich emocji, aby uniknąć ewentualnych większych kłótni. 

 

Bądź lepszym słuchaczem

Ósemki typu są oparte na zaufaniu i są naturalnymi liderami. Ze względu na swoją asertywną naturę, mogą czasami wyjść jako agresywni. Jeśli jesteś osiem typu, może znaleźć się dominujący większość rozmów w związku lub na randkach. Kiedy na pierwszej randce z kimś nowym, upewnij się, że dajesz im przestrzeń, aby przyczynić się w równym stopniu do rozmowy. Jeśli jesteś w związku, nie podejmuj za nich decyzji partnera. Ćwicz aktywne słuchanie i poczekaj, aż w pełni się wyrażą, zanim odpowiesz. 

Jeśli spotykasz się z typem ósmym,Nie bierz ich bezpośredniości do siebie. Poczuj się komfortowo stojąc na swoim miejscu i utrzymując silny głos w związku. Pokazanie im, że jesteś równie silny i jesteś w stanie odzwierciedlić wsparcie, które Ci dają, zachęci ich do relaksu i pokaże Ci również bardziej miękkie strony. 

 

/ 12 / The-Everygirl-Enneagram-Type-9.jpg” alt=”” width=”800″ height = “285” / >

Mów o tym, czego chcesz

Dziewiątki typu są naturalnie spokojne i relativable, co czyni je doskonałym partnerem dla każdego typu. Ale ponieważ dziewiątki akceptują naturę i lubią unikać konfliktów, może im być łatwo zatracić się w związku. Jeśli jesteś typem dziewiątym, prawdopodobnie jesteś bardzo łatwy w prowadzeniu i masz tendencję do podążania z prądem w swoich romantycznych związkach. Czy zawsze oglądasz to, co twój partner chce oglądać lub jesz posiłki, których pragną? Aby mieć zdrowszy związek, zrób to punkt, aby mówić i podejmować własne decyzje, zbyt. Pomoże to wzmocnić więź i pozwoli partnerowi poznać Cię na jeszcze głębszym poziomie. 

Jeśli spotykasz się z typem dziewiątym, uważaj, aby przypadkowo ich nie przewrócić na parze. Ponieważ są tak łatwe w obsłudze, możesz nawet nie zauważyć, że związek jest jednostronny. Bezpośredniość nie przychodzi im naturalnie, więc upewnij się, że pytasz o ich opinie podczas podejmowania decyzji (nawet tak proste, jak to, co oglądać lub gdzie jeść).

 

Pozycja seksualna do wypróbowania na podstawie Twojego Enneagramu