Jak Możesz Poprawić Swój Związek Już Teraz

Niezależnie od tego, czy umawiasz się ze swoim partnerem od kilku miesięcy, czy jesteś żonaty od pięciu lat, zdrowe relacje budowane są z zaangażowania, wzajemnego szacunku i wysiłku. Chociaż prawdopodobnie poczułeś natychmiastową i bezproblemową iskrę po pierwszym spotkaniu, utrzymanie tej iskry w miarę rozwoju twojego związku wymaga pracy—ale nie martw się, będzie to najbardziej przyjemna i satysfakcjonująca praca, jaką kiedykolwiek wykonasz. Podczas gdy każdy związek jest inny, zawsze można pracować, aby poprawić swoją więź, przyjaźń i intymność. Wypróbuj te 10 rzeczy, aby poprawić swój związek RN.

 

1. Zapytaj swojego partnera o coś nowego

Komunikacja jest prawdopodobnie # 1 decydującym czynnikiem sukcesu dla każdego związku. Miło jest zapytać, jak minął dzień partnera, ale może to być rutynowe, gdy pytasz o to samo każdego dnia lub nie rozgałęziać się na nowe tematy rozmowy. Zwiększ swój związek i komunikację, wkładając dodatkowy wysiłek, aby zakwestionować swój znaczący inny na coś bardziej konkretnego. Zadając nowe pytania (np. ” jak się z tym czułeś?”lub” co wolisz robić w pracy?”), unikniesz Przebrania przez pozory, wsłuchasz się w siebie bardziej uważnie i będziesz prowadzić bardziej sensowne dyskusje.

 

2. Wyznacz miesięczną datę noc

Pomiędzy twoimi napiętymi harmonogramami i nieprzerwanymi obowiązkami, najbardziej niezawodnym sposobem na zagwarantowanie, że znajdziesz czas dla siebie nawzajem, jest ustawienie co miesiąc nocy poświęconej wzmacnianiu połączenia i rozpalaniu tej iskry. Niezależnie od tego, czy chcesz urozmaicić swój związek, czy chcesz zrobić coś razem, co nie obejmuje Netflixa, umów się na randkę. Połączenie nawet jednej nocy może mieć długotrwałe skutki.

 

 

3. Powiedz”dziękuję”

Szczególnie w relacjach, które trwają od lat i wpadły w rutynę, możemy czuć się tak komfortowo, że oczekujemy, że nasi partnerzy spełnią wszystkie nasze potrzeby, niezależnie od tego, jak nas traktują, czy codziennych obowiązków, które wykonują. Powiedzenie prostego “dziękuję” za czyszczenie naczyń po kolacji lub dając komplement wymusza ich dobre zachowanie i sprawia, że czują się doceniani, a także pomaga pamiętać, dlaczego ich kochasz. Ważne jest również, aby wyrazić uznanie i wdzięczność za to, że są w twoim życiu i ile dla Ciebie znaczą (a nie tylko to, co dla ciebie robią).

 

4. Zaplanuj odprawę

Planowanie może nie wydawać się bardzo seksowne i spontaniczne, ale upewnienie się, że regularnie sprawdzasz się ze sobą, utrzyma twój związek silny. Może być łatwo pozwolić, aby irytacja po irytacji narastała, dopóki nie dojdzie do pełnej walki, więc zameldowanie oznacza mniej walk, więcej komunikacji i lepsze połączenie. W końcu związek to tylko dwoje ludzi, którzy próbują zaspokoić swoje potrzeby. Skorzystaj z odprawy, aby omówić wszelkie Ostatnie wyzwalacze, problemy, a nawet wszystkie dobre rzeczy, które zasługują na uznanie. Spróbuj robić to co miesiąc, co tydzień, a nawet codziennie i umieść go w kalendarzu, aby go nie zapomnieć lub pominąć.

 

5. Pamiętaj o małych rzeczach

Innym sposobem na dodanie znaczenia do rozmowy jest prawdziwe słuchanie tego, co mówi twój znaczący inny, a następnie ponowne przywołanie tych małych rzeczy w przyszłości. Na przykład, jeśli twój partner wspomina o nowej parze butów, które chcą, weź to pod uwagę, aby podarować je im na zbliżające się urodziny lub jeśli twój znaczący inny mówi, że chce spróbować restaurant, na którym nie byłeś, zaproponuj go na następną randkę lub zaskocz ich jedzeniem na wynos. Fakt, że zwracasz uwagę i pamiętasz nawet drobne szczegóły, które mówi twój partner, pokaże, jak bardzo słuchasz, dbasz I chcesz, aby czuli się kochani. Ogólnie rzecz biorąc, to małe rzeczy znaczą najwięcej.

 

 

6. Let go of the past

Jako winowajca wielu potencjalnych argumentów i podstawowy problem dla przyszłych, to, co dzieje się w przeszłości, nie zawsze tam pozostaje. Ale trudno jest iść do przodu w związku, gdy wciąż myślisz o przeszłych walkach, problemach lub problemach, które już rozwiązałeś. Jeśli nadal będziesz rozwodzić się nad przeszłością, może to być znak, aby zrobić krok wstecz i zastanowić się, dlaczego. Czy z natury jesteś mniej wyrozumiały, czy to, co się stało, jest czymś, czego nie możesz wybaczyć? Skupiając się na przyczynie tego powtarzającego się uczucia, znajdziesz więcej jasności w sobie i o tym, czego chcesz od relacji z partnerem.

 

7. Okaż swoje uczucie

Od złapania partnera za rękę w restauracji do pójścia spać razem pod koniec nocy, wiesz, co czujesz o swoim partnerze, ale powinni być w stanie to poczuć, jak również. Fizyczny dotyk ma długą drogę w utrzymywaniu romansu i połączenia przy życiu w długoterminowych związkach. Staraj się unikać fizycznych procedur dotykowych, co oznacza, że jedynym fizycznym dotykiem w codziennym życiu jest pocałunek na pożegnanie lub uścisk cześć (choć są to również ważne gesty). Oprócz powitań i pożegnań, przytul je niespodziewanie, trzymaj za rękę w samochodzie lub podczas oglądania telewizji, a nawet po prostu poklepuj je po ramieniu, aby poczuć się blisko. Bliskość fizyczna może przełożyć się na bliskość emocjonalną.

 

8. Poznaj granice swojego partnera

Czy twój partner chce zostać sam, kiedy jest zły? Czy mają coś przeciwko temu, że chcesz pisać przez cały dzień, czy wolą, żebyś do nich dzwonił, gdy jesteś osobno w nocy? Czy jest pewien sposób, w jaki wolą się kłócić, czy pewne tematy, o których nie czują się jeszcze komfortowo? Te pytania są proste, ale odpowiedzi na nie pomogą Ci zrozumieć granice partnera (i powstrzymać cię od ich przekroczenia). Ogólnie rzecz biorąc, potrzeby Twojego partnera najprawdopodobniej różnią się od twoich, a znajomość ich granic jest najlepszym sposobem, aby je szanować. Rozmawiaj, aby wyjaśnić sobie nawzajem swoje granice, ale także zwracaj uwagę i zadawaj pytania, aby je lepiej zrozumieć.

 

 

9. Śmiejcie się razem

Związki to tylko przyjaźnie z wyłącznością. Miłość do siebie jest kluczowa i lubienie nawzajem też są ważne. Podczas gdy rzeczy partnera życiowego (jak dzielenie obowiązków) lub romantyczne rzeczy (jak trzymanie się za ręce) mogą być najważniejszymi priorytetami, aby poprawić swój związek, pamiętaj, że rzeczy przyjaźni są równie ważne. Śmiej się razem przynajmniej raz dziennie, czy to dzieląc się zabawną historią, która przytrafiła ci się w sklepie spożywczym, opowiadając wewnętrzny żart, czy oglądając program, który sprawia, że oboje się śmiejecie. Śmiech nie tylko nas łączy, ale także pomaga nam pamiętać, że celem bycia w związku jest cieszenie się osobą, którą kochamy. 

 

10. Znajdź czas, aby skupić się na sobie

To, co czujemy o sobie, jest tym, jak będziemy działać w związku. Na przykład, jeśli brakuje ci zaufania do siebie, będziesz szukać pewności w swoim związku lub jeśli nie lubisz być sam na sam ze swoimjeśli, będziesz musiał być w pobliżu swojego ważnego drugiego 24/7. Aby zapobiec toksycznym zachowaniom, ważne jest silne poczucie siebie: Zainwestuj w nowe hobby, planuj z przyjaciółmi i podejmuj kroki w odkrywaniu, kim jesteś jako osoba. Zakochując się w sobie, naturalnie staniesz się najlepszą wersją siebie dla osoby, która się w tobie zakochuje.

 

Ten ekspert randkowy błaga cię, abyś przestał przyjmować porady od znajomych-oto dlaczego