Jak mieć lepszy związek, zgodnie z Twoim Enneagramem

Bądźmy prawdziwi: związki mogą być skomplikowane. Dobre wieści? Nie muszą. Dzięki enneagramowi możemy pokazać się jako nasze najlepsze i najbardziej autentyczne ja w naszych relacjach, jednocześnie lepiej rozumiejąc siebie i inne nasze połówki, bez względu na to, jak różne są. Rezultatem jest głębsze połączenie, wzajemny szacunek i empatia. Chwyć swojego partnera i czytaj dalej, aby poznać mocne strony, różnice i motywacje każdego typu Enneagramu i dowiedzieć się, gdzie pasujesz. 

 

Typy są świetne w związkach, ponieważ zawsze mają poczucie swoich priorytetów. Rzadko spotykasz Typ jednego, który nie ma pojęcia, co to jest chcą w związku i gdzie spaść w zgodzie z ich innych obowiązków i tożsamości. Są również znani z tego, że są wierni, pomocni i oddani w relacjach, co oznacza, że możesz oczekiwać, że będą all-in. 

Z drugiej strony, te są znane jako perfekcjoniści, co może oznaczać, że są krytyczne i mają zbyt wysokie oczekiwania wobec partnera. Typy powinny być świadome swoich oczekiwań i pracować nad znalezieniem medium ze swoim partnerem. Zamiast oczekiwać, że twój partner przygotuje naczynia po powrocie do domu (bez pytania) lub zastanowi się, dlaczego jeszcze nie zapytał o twoje plany na weekend, poproś o to, czego chcesz. Wiem, że jest to sprzeczne z Twoją naturą, ale jeśli twój partner nie umie czytać w myślach (wszyscy jesteśmy zazdrośni), nie ma sposobu, aby wiedział, czego chcesz, a co za tym idzie, spełnił Twoje oczekiwania. 

 

Pomocnik polega na robieniu tego, co może dla swoich bliskich. Wiedzą, jak sprawić, abyś czuł się kochany i doceniany, i świetnie sprawdzają się w potwierdzaniu uczuć innych (nawet jeśli oznacza to zwątpienie we własne). 

Ponieważ dwójki typu są tak skoncentrowane na tym, czego druga osoba chce lub potrzebuje, często walczą o zaspokojenie własnych potrzeb w związku. Zamiast martwić się o to, co twój partner chce na kolację lub jak się czuje po kłótni, zapytaj o to, czego potrzebujesz. Jeśli Twoje uczucia zostały zranione lub czujesz, że nie biorą pod uwagę twoich pomysłów, to jest Twoja szansa, aby powiedzieć im, jak się czujesz i dokładnie, jak mogą cię wspierać. Związek działa w obie strony,a ponieważ dwójka jest tak skupiona na swoim partnerze, często zapominają o priorytetyzacji swoich potrzeb. 

Dwójki mogą być czasami zaborcze, powodując, że okazują nadmiar miłości swojemu partnerowi, próbując ich Uwodzić lub utrzymać w życiu. Porozmawiaj ze swoim partnerem o tym, jak osobiście chce czuć miłość (czy możemy zasugerować Test języków miłości?) więc możesz dać im dokładnie to, czego chcą.

 

Jeśli znasz języki miłosne, Trójki prawie zawsze czują się kochane przez słowa afirmacji. Lubią wiedzieć, że ich partner jest dumny ze swoich osiągnięć, czy to coś dużego, takiego jak promocja w pracy, lub małe, jak znalezienie najlepszej nowej restauracji na randki. Trójki uwielbiają czuć się doceniani, a z tego powodu, lubią też dawać partnerowi. 

Ponieważ Trójki wkładają tyle swojej wartości w swoją karierę, często wprowadzają to do związków. Rozmowa o pracy przy kolacji, bycie nieobecnym, gdy jesteś razem, i umieszczenie stresu związanego z pracą na partnera może sprawić, że twój partner poczuje, że nie są one tak ważne dla Ciebie, jak twoja kariera. Aby temu przeciwdziałać, stwórz czas wolny od pracy z partnerem. Podobnie jak niektórzy z nas są z naszymi telefonami komórkowymi (winni), Trójki często mogą być w ten sposób o ich karierze. Daj sobie dwie godziny, gdy będziesz na kolacji lub po prostu nadrabiasz zaległości Bridgerton gdzie zajmujesz się swoim partnerem. Nie ma pracy, tylko zabawa. 

 

Czwórki są znane z kreatywności, ale w związkach są zabawne, zabawne i porywające. Są otwarci na nowe doświadczenia i uwielbiają dzielić się swoją kreatywnością i pasją z kimś innym. Są zazwyczaj emocjonalne i mają silne pojęcie o tym, kim są. W związkach oznacza to, że są romantyczne i intuicyjne. Uwielbiają wysyłać miłosne notatki, kartki i prezenty swoim bliskim i czują się kochani, gdy ich partner rozumie i komplementuje ich wyrażanie siebie (takie jak ich sztuka!). 

W związku Czwórka może być czasem trochę apodyktyczna. Mogą być humorzasti i mieć trudności z oddzieleniem swoich emocji od codziennego życia. Jako cztery, ważne jest, aby przypomnieć partnerowi, że nie są winni za swoje emocje. Czwórki nie lubią być nazywane overdramatic lub mówi się, że przesadzają w sytuacji; dlatego ważne jest, aby porozmawiać z partnerem o swoich emocjach, zamiast je zamykać. Nie musisz być sam na sam ze swoimi uczuciami!

 

Piątki uwielbiają podchodzić do sytuacji z danymi pod ręką. Są naturalnymi nauczycielami, którzy obserwują swoje otoczenie i głęboko analizują sytuacje, zanim się zaangażują lub przemówią. W przeciwieństwie do czwórek, potrzebują czasu, aby przetworzyć i zrozumieć swoje emocje przed działaniem na nich, co może sprawić, że partner pomyśli, że jest niezainteresowany lub niezakłócony konfliktem (co zwykle nie jest prawdą). Mają pragnienie wiedzy i miłość do nauki, co czyni je doskonałym towarzyszem dla dat intelektualnych, takich jak chodzenie na nowe wystawy, muzea, biblioteki i wydarzenia w Twoim mieście. 

W poszukiwaniu wiedzy piątki mogą wydawać się nieco wycofane, a nawet kontrowersyjne lub zirytowane partnerem. Chociaż są ogólnie introwertyczni i wolą pozostać w domu, mogą się sfrustrować, gdy partner zawsze chce wyciągnąć ich ze strefy komfortu. Podobne do typu trzeciego, stwórz czasy ze swoim partnerem, aby omówić swoje życie bez osądu. Twój partner chce wiedzieć, czego się uczysz i co jest dla ciebie interesujące w tej chwili, więc nie bój się geek out o swoim najnowszym projekcie. Oni też kochają tę stronę Ciebie!

 

Wszyscy wiemy, że szóstki to zaangażowanie, dzięki czemu są idealne do długotrwałych relacji. Są lojalni i czują się zadowoleni wiedząc, że ich relacje są bezpieczny i bezpieczny. Mogą być introwertyczni i ekstrawertyczni, więc łatwo się z nimi otworzyć, ale także dobrze się bawić. Pomaganie innym jest ważne dla szóstki i czują się nieodpowiedzialni, gdy myślą, że nie wypełnili tego obowiązku. Są również niezależne, więc są w stanie robić swoje raz na jakiś czas, nie martwiąc się o swojego partnera.

Szóstki są jednymi z najbardziej godnych zaufania ludzi; jednak nie są one szybkie, aby zaufać innym sami. Może to sprawić, że będą się wydawać świadomi siebie, nerwowi, a nawet defensywni w relacjach, w których druga osoba nie czuje się zaufana lub zaakceptowana. Zaufanie do innej osoby jest trudne na początku, ale trzeba być pewnym siebie i swojego związku, aby cię tam dostać. Spędź trochę czasu każdego dnia skupiając się na budowaniu własnej pewności siebie. Nie możesz być najlepszą wersją siebie z partnerem, jeśli ciągle martwisz się o to, jak wyglądasz lub jeśli nadal cię lubią(wyglądasz świetnie ,i tak, robią!). Następnie zacznij budować zaufanie, pozwalając sobie czasami być podatnym na ataki. Otwórz się na swojego partnera na temat niepewności w związku i dyskutuj stamtąd.

 

Poszukiwacze przygód z Enneagramu, Siódemki są o imprezie. Są optymistyczni i pozytywni, wiedzą, jak znaleźć dobro w większości sytuacji. Prawie zawsze wydają się szczęśliwi i beztroscy, co czasami może wydawać się stresujące dla partnera, który jest innego typu. 

Chociaż Siódemki są życiem partii, mogą również wydawać się narcystyczne i rozproszone w związkach. Mają krótki okres uwagi, który jest świetny do zabawy, ale stresujący w omawianiu problemów w związku. Wiemy, że to trudne, ale trzeba zwolnić. Pozwól swojemu partnerowi na poważne od czasu do czasu. Bycie optymistą nie musi oznaczać, że nigdy nie dyskutujesz o negatywności lub stresie i lęku, przez które przechodzą nawzajem. Upewnij się jednak, że pozwalasz swojemu partnerowi mówić. Chociaż z pewnością kochają Twoją osobowość w centrum uwagi,chcą również czuć się zrozumiani i słyszani.

 

Ósemki są pewne siebie i towarzyskie, ale może to również objawiać się arogancją i konkurencją. Są naturalnymi przywódcami, którzy postrzegają życiowe wyzwania jako ekscytujące i nigdy nie boją się konfliktów. Kiedy pojawiają się problemy w związku, są pierwszymi, którzy są uczciwi i gotowi do dyskusji o tym, co dzieje się ze swoim partnerem. 

Przypomnienie dla ósemek: można pokazać swoją wrażliwą stronę. Ósemki czują, że muszą mieć wszystko razem przez cały czas i nie mogą dzielić czułej strony siebie, nie wpadając w złość lub frustrację. Aby to ułatwić, ćwicz aktywne słuchanie z partnerem. Koniec z próbami wymyślenia odpowiedzi, zanim druga osoba jeszcze skończy (jako ósemka całkowicie to Rozumiem!). Słuchaj swojego partnera, który mówi i wczuj się w to, przez co przechodzi, bez względu na to, jak duże lub małe może Ci się to wydawać. Będziesz w stanie odnosić się do nich na głębszym poziomie, jednocześnie ustalając priorytet czasu.

 

alt = “”width = “800”height= “285” / >

Dziewiątki często mogą być błędnie oznaczone jako dwójki, ponieważ są zbyt przychylne w związkach i mogą być ludźmi-pleasers. Jednak to, co odróżnia je od dwójek, to dążenie do zachowania harmonii i pokoju w relacjach. Znani jako peacemakers, są aktywnymi słuchaczami i wrażliwymi na emocje innych ludzi. 

Dziewiątki zrobią wszystko, aby uniknąć konfliktu, co może czasami spowodować, że sytuacje nigdy nie dojdą do rozwiązania (przeciwieństwo ósemek!). Zamiast tego, co zwykle, mów o tym, co dzieje się z Tobą i twoim partnerem. Niezależnie od tego, czy chodzi o twoje życie seksualne, kogoś, kto zapomina wynieść śmieci, czy coś większego, bądź szczery ze swoim partnerem o tym, jak się czujesz i co się dzieje. Pamiętaj, że nie wszystkie konflikty muszą być destrukcyjne; istnieje coś takiego jak konflikt produktywny. 

 

Typ Enneagramu, Który Powinieneś Datować

(na podstawie własnego Enneagramu)