Internet Ma Obsesję Na Punkcie Tego Eleganckiego Rytuału Odnowy Biologicznej–I Ma Główne Zalety

Odsuń się, obręcze i diamentowe Szpilki-zaszczepianie uszu mogło właśnie wygrać grę akcesoriów, a najlepsze jest to, że są starożytną praktyką wellness, a nie tylko trendem akcesoriów, który ulepsza Twój ootd (piercing chrząstki, kto?). Internet może być brzęczenie o tych maleńkich koralików, które są strategicznie umieszczone wokół ucha, ale praktyka ma tysiące lat, aby wykonać kopię zapasową deklarowanych korzyści.

Kiedy po raz pierwszy dowiedziałem się o wysiewaniu uszu, mieli mnie w “stylowe akcesoria do uszu, które mogą sprawić, że będziesz szczęśliwszy i zdrowszy”, ale jeśli potrzebujesz trochę więcej informacji na temat tego, czym są, jak działają i czy są tego warte, mam cię. Poprosiłem Gudrun Snyder, lekarza akupunktury Wschodnioazjatyckiej, eksperta tradycyjnej medycyny chińskiej i założyciela akupunktury księżycowego królika, aby podał mi szczegóły dotyczące wszystkich rzeczy do siewu uszu. Czytaj dalej 101 przewodnik do siewu uszu i jak czerpać korzyści dla siebie.

 

Gudrun Snyder, D.Ac., MSAc, LAc

Lekarz Wschodniej Azji akupunktury

Dr Snyder jest założycielem Moon Rabbit Acupuncture w Chicago. Snyder wpaja “całe ciało” podejście do zdrowia i dobrego samopoczucia, które koncentruje się na ciele jako połączonej całości.

 

 

Co to jest ” wysiew uszu?”

Podczas gdy praktyka wysiewu uszu został wysadzenie na Instagramie i w modnych Spa odnowy biologicznej, jak późno, jest to praktyka, która została wykorzystana w procedury odnowy biologicznej od tysięcy lat. “Siew uszu jest techniką stosowaną w tradycyjnej medycynie chińskiej, która jest ponad 3000-letnim systemem technik zdrowotnych, który wykorzystuje również akupunkturę, medycynę i inne sposoby dbania o umysł i ciało”, wyjaśnił Snyder. “Oryginalnymi nasionami ucha były nasiona rośliny Vaccaria (stąd nazwa “Ear Seeding”), która jest rośliną pochodzącą z Eurazji i była najczęściej używana z tradycyjną akupunkturą.”

Dlaczego więc przyklejamy “nasiona” (dziś wszystko, od 24-karatowego złota po kryształy Swarovskiego, dodaje element stylu) do naszych uszu? Jest to praktyka akupresury, która jest mniej inwazyjną akupunkturą (i nie, igły lub piercing nie są zaangażowane—koraliki po prostu wywierają lekki nacisk, który ledwo odczuwasz). Mówi się, że w uchu jest ponad 200 punktów nacisku, które korelują z warunkami w całym ciele. Kiedy umieszczasz koralik w określonym miejscu, uruchamiasz układ nerwowy, aby korzystać z różnych części ciała, które korelują z każdym małym punktem. “Podobnie jak akupunktura, zasiewanie uszu działa na systemie meridian, który jest serią ścieżek energetycznych, które znajdują się w całym ciele”, powiedział Snyder. “Stymulowanie pewnych punktów na uszach pomoże w przepływie energii i przywróci równowagę w organizmie.”

 

 

Jakie są korzyści z siewu uszu?

Zgodnie z TCM, każdy układ organizmu (trawienny, oddechowy, reprodukcyjny, hormonalny itp.) jest energetycznie połączony z punktami nacisku na uchu, co oznacza, że aktywacja tych punktów nacisku może zapewnić wszystko, od ulgi w bólu po mniejszy stres. Snyder wyjaśnił, że wysiew uszu jest podobny do akupunktury usznej (lub akupunktury usznej), który był używany do wielu korzyści, takich jak zmniejszenie kortyzolu, mniej łaknienia uzależnień, lepszy sen i uzdrowiony ból. Podczas gdy wielu Klientów Snyder ‘ s get ear seeding to help ease anxiety i stres, powiedziała, że nasiona ucha są również świetnym sposobem, aby pomóc w leczeniu problemów trawienia, bezsenność, problemy z wagą, uzależnienie i przewlekły ból. Mogą pracować na korzyść zarówno umysłu, jak i ciała. 

Podczas gdy wyniki siewu ucha nie może być tak drastyczne jak regularne spotkania akupunktury z profesjonalistą, Wiele osób używa siewu ucha jako sposób na rozszerzenie korzyści między spotkania akupunktury. Jeszcze lepiej, siew uszu jest sposobem dla większej liczby osób, aby uzyskać niektóre z zalet akupunktury i akupresury po tańszych kosztach w zaciszu własnego domu w bezpieczny, skuteczny, a nawet stylowy sposób. 

 

Czy istnieje jakieś ryzyko?

Ponieważ nasiona ucha są w zasadzie małymi koralikami, które delikatnie przyklejają się do ucha, aby uzyskać lekki nacisk, istnieje niewielkie ryzyko i nie powinieneś odczuwać żadnego bólu. “Biorąc pod uwagę, że nasiona ucha nie przebijają skóry, nie ma długoterminowych lub poważnych zagrożeń z nasion ucha,” Snyder powiedział. “Nawet jeśli umieścisz nasiona w niewłaściwym miejscu, najgorszy scenariusz jest taki, że nic się nie dzieje.”Jednak każda tkanina, formuła lub klej, który nakładasz na skórę, może powodować alergię lub wrażliwość u niektórych osób. Jeśli pojawi się podrażnienie nasion ucha (jak swędzenie, zaczerwienienie, łuszczenie się lub ból), usuń je tak szybko, jak to możliwe i skontaktuj się z lekarzem lub dermatologiem. Aby zmniejszyć ryzyko podrażnień, liczy się jakość-prawdziwe złoto i przyjazny dla skóry klej (taki jak zestawy do wysiewu uszu Snydera) są mniej podatne na podrażnienia niż plastik czy metal. 

 

Jak długo utrzymują się efekty?

Nasiona ucha zwykle pozostają na trzy do siedmiu dni i albo naturalnie odpadają na własną rękę lub mogą być łatwo ściągnięte. Podobnie jak większość praktyk zdrowotnych, wyniki i długość efektów zależą od każdego ciała. “Niektórzy ludzie są niesamowicie wrażliwi na akupunkturę i zasiew uszu, więc prawdopodobnie zobaczą wyniki tego samego dnia, a efekt będzie trwał dłużej niż ci, którzy mogą wziąć kilka aplikacji, aby zobaczyć różnicę”, powiedział Snyder. Innymi słowy, można zauważyć wyniki w dniu aplikacji lub po kilku dniach z nasion ucha na, i korzyści mogą trwać w dniach nasiona ucha są na lub nawet przez kilka tygodni po. Jak w przypadku innych praktyk zdrowotnych i odnowy biologicznej rutynowych, porozmawiaj z lekarzem lub akupunktury o najlepszych praktyk dla Ciebie i jak długo pozostawić nasiona ucha na. 

 

 

Jeśli jesteś zainteresowany próbowaniem zasiewania uszu dla siebie…

Porozmawiaj z lekarzem lub akupunkturą, aby wymyślić plan, który jest najlepszy dla ciebie.

Snyder zaleca wysiew uszu do swoich klientów, aby albo wypełnić lukę między sesjami akupunktury lub dla klientów, którzy nie są w akupunkturze i woleliby przejść nieinwazyjną trasę, ale porozmawiać z akupunkturą, aby określić, czy wysiew uszu jest odpowiedni dla Ciebie i co najlepsze podejście, plan, i punkty nacisku w oparciu o swoje ciało, obawy zdrowotne ,i cele (poszczególne zestawy będą pochodzić z mapami, więc wiesz, gdzie umieścić nasiona ucha w oparciu o swoje cele zdrowotne, jak również). Wysiew uszu jest również świetnym rozwiązaniem, jeśli jesteś zainteresowany akupresurą, ale nie możesz osobiście odwiedzić akupunktury. Porozmawiaj z lekarzem o planie, który byłby dla Ciebie najlepszy, a jeśli masz wrażliwą skórę lub masz skłonność do podrażnień, skontaktuj się z dermatologiem, jaki rodzaj przyczepności jest dla ciebie najlepszy. 

 

Znajdź akupunkturzystę lub markę, której ufasz do zastosowania.

Oczywiście, najlepsze wyniki pochodzą z wizyty u profesjonalistów, więc jeśli masz już zaufanego akupunkturystę lub lekarza TCM, zapytaj ich o usługi lub marki, które polecają. Ponieważ wysiew uszu jest dość łatwy do zastosowania, możesz również kupić zestaw do samodzielnego wykonania, który zazwyczaj będzie zawierał instrukcje i pęsetę, aby aplikacja była tak łatwa, jak to możliwe. Snyder ostrzegł, aby uważać na nasiona lub kleje złej jakości, ponieważ mogą być mniej skuteczne lub powodować podrażnienia skóry. Szukaj marki z czystym złotem, kryształem Swarovskiego lub koralikami hipoalergicznymi, aby uzyskać najlepsze rezultaty. 

 

Dbaj o nich odpowiednio.

Jeśli nakładasz nasiona ucha samodzielnie, po prostu delikatnie przyciśnij każde nasiona do skóry przez 30-60 sekund w pożądanym miejscu i weź głęboki oddech, aby uzyskać dodatkowe połączenie z układem nerwowym. “Najlepszym sposobem, aby nasiona ucha trwały najdłużej, jest nałożenie ich na czyste ucho”, zaleca Snyder. “Można to zrobić, wycierając ucho wacikiem nasączonym alkoholem przed zastosowaniem leku.”Snyder zasugerował również robienie przerw między aplikacjami, chociaż można je nosić tak często, jak to możliwe. “Nasiona do uszu mogą być nakładane tak często, jak jest to konieczne, ale spróbuj zmienić strony, aby dać uchu przerwę lub pozostawić co najmniej jeden dzień między aplikacjami.”

 

Kup nasze typy:

 

Przed rozpoczęciem leczenia należy skonsultować się z lekarzem. Zawsze zasięgaj porady swojego lekarza lub innego wykwalifikowanego dostawcy zdrowia w przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących stanu zdrowia medycznego lub psychicznego. Nigdy nie lekceważ profesjonalnej porady medycznej lub opóźnienia w szukaniu go z powodu czegoś, co przeczytałeś w tym artykule.

 

Domowe zabiegi Wellness, które wypróbowałam i pokochałam