Ile seksu powinieneś mieć w związku?

Kiedyś czytałem, że szczęśliwe pary uprawiają seks raz w tygodniu. Więc, kiedy miałem mniej lub więcej w związku, zacząłem czuć, że moje życie seksualne było złe, a mój związek był skazany na porażkę. Chyba do następnego! Nie trzeba dodawać, że zbytnio polegałem na odpowiedzi Google na pytanie: ile seksu jest normalne?

Porównanie relacji jest takie prawdziwe. Facebook Instagram czy przeglądasz, oglądasz Do wszystkich chłopców, których kochałam Przed i mdląc nad niewinnym i pięknym romansem Petera i Lary Jean, lub rozmawiając z przyjaciółmi i rodziną, łatwo jest poczuć, że twój związek nie jest tym, co uważa się za “normalne”, zwłaszcza jeśli chodzi o intymność.  

Trzeba czekać trzy randki do seksu, jeden rok, aby wprowadzić się razem, dwa lata, aby się zaręczyć, a kolejny rok do ślubu-wszystkie te arbitralne terminy są wyczerpujące! Oczywiście wszyscy chcemy być w najszczęśliwszym związku, ale dlaczego musimy podążać tą samą linią czasu, co wszyscy inni? W tym samym duchu, dlaczego wszyscy musimy uprawiać seks tyle samo razy w tygodniu?! Przyjrzałem się kilku badaniom socjologicznym i zdecydowałem, ile seksu powinniśmy uprawiać, jeśli chcemy jak najlepszego związku.

 

Co mówią badania

Socjologowie uwielbiają studiować pary prawie tak samo, jak kochają studiować seks, więc jest mnóstwo informacji na temat tego, jak często szczęśliwe pary powinny ze sobą sypiać. Badanie z 2015 roku opublikowane w Social Psychological and Personality Science zbadało 30 000 par w ciągu 40 lat. Odkryli, że seks raz w tygodniu był idealnym medium dla par; jednak pary uprawiające więcej seksu nie były mniej lub bardziej szczęśliwe, ale pary mające mniej zgłaszały, że są mniej spełnione seksualnie.

Inne badanie 2017 w Archives of Sexual Behavior wykazało, że przeciętny dorosły woli uprawiać seks 54 razy w roku, co z grubsza odpowiada raz w tygodniu.

Moje ulubione badania na ten temat pochodzą z Carnegie Mellon University. Badanie to podzieliło pary na dwie grupy: Grupa A utrzymywała normalne życie seksualne, podczas gdy grupa B miała dwa razy więcej seksu niż normalnie. Pod koniec badania grupa B stwierdziła, że seks “nie był zbyt zabawny” i że zaczął się czuć jak obowiązek. Wyobraź sobie.

 

Więc, co powinniśmy robić?

To badanie Carnegie Mellon dobrze to zrozumiało. Jeśli twój związek nie jest obciążony, a twoje potrzeby są zaspokajane, dlaczego my (lub nauka!) pytanie, jak często powinieneś się dogadywać ze swoim partnerem?! Nie ma potrzeby zadzierać z czymś dobrym. Łatwo jest poczuć, że Twoje życie seksualne nie dorównuje czyimś (tj. że jedna para, którą Twój najlepszy przyjaciel wie, kto uprawia seks co noc, vs. druga para, którą znasz, jest całkowicie w porządku raz lub dwa razy w miesiącu).

Presja seksualna pochodzi ze wszystkich obszarów i czytanie na badania po badaniu, aby powiedzieć, czy twoje życie seksualne jest normalne, jest całkiem odwrotne do zamierzonego. To, jak często uprawiasz seks, nie sprawia, że związek jest “szczęśliwy”, często seks przychodzi, gdy czujesz się szczęśliwy w swoim życiu. Stres w pracy, kłopoty finansowe lub dramat rodzinny mają negatywny wpływ na nasze zdrowie psychiczne i mogą zmniejszyć libido. To, że uprawiasz mniej seksu niż normalnie, nie oznacza, że twój związek jest zły.

Czy uprawiasz seks 4 razy w tygodniu i loving co sekundę lub cieszyć się czasem w sypialni raz na dwa tygodnie, twój związek nie powinien polegać na wielu, aby być uważane za szczęśliwe. Ty decydujesz jaka jest twoja normalność, a nie nauka. W każdym razie, normalność jest po prostu konstrukcją społeczną, która sprawia, że czujemy się gorsi od innych, więc mówię, że na dobre uwolnimy się od tego, czym do cholery jest normalność.

 

Tak, możesz manifestować lepsze życie seksualne-oto jak