Hobby, które powinieneś wypróbować, oparte na swoim Enneagramie

Hobby To bezciśnieniowy sposób na relaks, odprężenie i dobrą zabawę. Uprawianie hobby Nie polega na byciu w czymś najlepszym (a nawet dobrym). Chodzi raczej o znalezienie radości poza codzienną rutyną, aby ponownie połączyć się ze sobą i zrobić coś, co kochasz. Oprócz bycia przyjemnym, hobby może mieć wiele korzyści i być świetne dla ogólnego dobrego samopoczucia. Wiem, co sobie myślisz.: Hmam znaleźć hobby, które kocham i którego będę się trzymać? Odpowiedź: istnieje wiele różnych rodzajów hobby tam, i ważne jest, aby znaleźć coś, co wydaje się łatwe i naturalne dla ciebie.

Jeden sposób na inspirację? Patrząc na Twój Enneagram. Ponieważ Enneagram ujawnia dziewięć rodzajów osobowości, może to być wnikliwy sposób, aby ocenić, które hobby przynosi korzyści Twojemu głębszemu poczuciu siebie i wykorzystuje Twoje mocne strony (jeśli nie znasz swojego typu, weź udział w quizie online tutaj). Czytaj dalej, aby znaleźć hobby, które najlepiej koreluje z typem Enneagramu poniżej i pamiętaj, że eksperymentowanie z nowymi rzeczami jest częścią procesu.

 

Wolontariat

Te są zorientowane na poprawę i chcą uczynić świat lepszym miejscem. Hobby, które wspiera ich pasję do aktywizmu sprawia, że wolontariat jest wspaniałym sposobem na oddanie i wykorzystanie ich niesamowitych umiejętności organizacyjnych. Istnieje wiele sposobów na Wolontariat, czy to w schronisku dla zwierząt, korepetycje, czy zbieranie funduszy dla organizacji, na której ci zależy. Wybierz coś, co Cię pasjonuje, aby nadać sens i cel.

 

Gotowanie

Dwójki są bardzo relacyjne i uwielbiają uszczęśliwiać ludzi, których kochają. Gotowanie to wspaniały sposób na pozostanie w kontakcie z tymi, których kochają poprzez organizowanie kolacji lub wypróbowanie nowych przepisów z przyjaciółmi. Jednocześnie pozwala im pamiętać o jedzeniu, które wkładają do swojego ciała. Dwójki często chcą dbać o wszystkich innych, więc odżywianie własnego ciała zdrową żywnością i delektowanie się pysznymi smakami przypomina o trosce o siebie. Najlepsza część? Istnieje wiele zabawnych przepisów, aby spróbować na każdym poziomie umiejętności. Wybierz coś, co brzmi pysznie, a następnie podziel się miłością z innymi.

 

Malarstwo

Trójki cenią sobie ciężką pracę i uznanie, zawsze dążąc do bycia najlepszymi. Podczas gdy ich konkurencyjna strona zdobywa IM wiele promocji i możliwości, dobre hobby pomaga oderwać się od ich ciągłego hustling i chęć bycia w centrum uwagi. Malarstwo może być niezwykle medytacyjne i nie wymaga bycia artystą, aby się nim cieszyć. Zakasaj rękawy i rozlej kolory na płótnie lub wypróbuj zestaw farb po numerach, aby eksperymentować z różnymi stylami. Powoli i ciesz się procesem bez pośpiechu. W końcu znajdziesz swój przepływ i będziesz się z nim świetnie bawić. Czujesz się bardziej produktywny niż artystyczny? Malowanie mebli do domu też się liczy. 

 

Upcyklinag

Czwórki chcą być najbardziej autentyczną wersją siebie. Czy jest lepszy sposób, aby to zrobić niż aktualizacja mebli lub ubrań, aby uczynić je bardziej osobistymi i znaczącymi? Fours to prawdziwi idealiści, często tęskniący za rzeczami, których nie mają, więc upcycling to nie tylko zabawny sposób na wykorzystanie ich kreatywności i stworzenie czegoś wyjątkowego, ale także pomaga im znaleźć nowe uznanie dla rzeczy, które robią mam. Wszystko jest możliwe przy odrobinie wyobraźni, a Fours z przyjemnością użyje swoich estetycznych darów do odtworzenia przedmiotów, które grają z ich żywą osobowością. Szukasz inspiracji? Oto kilka pomysłów na Upcykling, aby zacząć.

 

Astronomia Amatorska

Jako obserwatorzy i poszukiwacze wiedzy w Enneagramie, Fives zainteresuje się astronomią-nie potrzeba żadnego wymyślnego teleskopu. Możesz się wiele nauczyć obserwując nocne niebo i ciekawi tego, co widzisz. Uderz w niektóre książki lub użyj aplikacji na telefonie, takiej jak NASA, która zapewnia lepszy wgląd w planety i konstelacje, na które patrzysz. Piątki pragną czasu w samotności, aby naładować baterie, więc wszystko, co pozwala im spędzić trochę czasu w samotności i nauczyć się czegoś nowego, jest idealnym hobby. Astronomia będzie przemawiać do ich wrodzonej ciekawości świata, ale badanie wydarzenia historycznego lub innej części świata może być ekscytujące i interesujące.

 

Dziennikarstwo

Szóstki zawsze mają milion myśli w głowie. Dziennikarstwo sprawia, że wielki stres-relaks hobby, ponieważ dostaje wszystkie te myśli na papierze. Ponieważ mają skłonność do martwienia się o przyszłość, Dziennikarstwo może pomóc Szóstkom w przetwarzaniu obaw i patrzeniu na rzeczy z perspektywy. Istnieje wiele różnych stylów dziennikarstwa, z którymi możesz eksperymentować. Na przykład, istnieje strumień zapisywania świadomości, gdzie zapisuje się wszystko, co przychodzi na myśl przez pewien czas. Możesz także spróbować bullet journaling, aby być na bieżąco ze wszystkimi ambitnymi planami, które masz, lub uzyskać kreatywność dzięki wcześniej napisanym podpowiedziom. Gdy znajdziesz swój rowek, możesz nawet odkryć wiele o sobie w tym procesie. 

 

Joga

Jako entuzjaści Enneagramu, Siódemki są stale w ruchu, wymyślając nowe pomysły i tworząc ekscytujące plany na przyszłość. Świadome hobby, takie jak joga, pozwala im zwolnić i ponownie połączyć się ze sobą. Siódemki nienawidzą poczucia uwięzienia lub ograniczenia w jakikolwiek sposób, więc pokochają swobodne ruchy jogi. Ponadto Siódemki będą cieszyć się znalezieniem własnego przepływu i tempa. Niezależnie od tego, czy bierzesz udział w zajęciach, znajdujesz film, czy ćwiczysz własne pozy, poczujesz się bardziej zrównoważony i uziemiony po kilku salutacjach słonecznych. 

 

Załóż Klub

Silne i pewne siebie, ósemki rodzą się przywódcami. Uwielbiają mieć razem ludzi, na których im zależy, zwłaszcza gdy łączy ich wspólna wiara, misja lub pasja. Starting a klub książki lub inna organizacja pielęgnuje zdolność ósemki do przewodzenia, inspirowania i słuchania innych. Poza tym, bądźmy szczerzy, ósemki uwielbiają wdawać się w gorące debaty i kwestionować opinie innych (oczywiście w najbardziej kochający sposób). Dla ósemek jest to dobry czas na nawiązanie więzi, więc założenie klubu pozwoli im dzielić się i dyskutować o rzeczach, które pasjonują, a jednocześnie spędzać czas z ludźmi, na których im zależy.

 

Ogrodnictwo

Co jest bardziej zen dla rozjemcy niż powolne, medytacyjne hobby, takie jak ogrodnictwo? Dziewiątki cenią harmonię w sobie i w swoim otoczeniu, a rośliny są naturalnym sposobem na wprowadzenie spokoju w każdej przestrzeni. Jeśli nie masz podwórku lub jest zbyt zimno, gdzie jesteś, aby dostać się na zewnątrz, zaufane rośliny doniczkowe lub kryty ogród ziołowy może zrobić sztuczkę. Ogrodnictwo jest nie tylko relaksujące i terapeutyczne dla Dziewiątki, ale może być również metaforyczne dla dbania o siebie zbyt. Dziewiątki często odrzucają własne potrzeby, aby zadowolić innych i utrzymać pokój. Jednak kiedy” podlewają ” i pielęgnują się, mogą rosnąć w niesamowity sposób.

 

Twój dom Nancy Meyers oparty na Twoim Enneagramie