Fryzura It-Girl 2022 jest tak ponadczasowa, jak modna

Czy jest coś równie ekscytującego i przerażającego jak nowa fryzura? Nie w moim świecie. Oczekiwanie na nowy wygląd przebiega równolegle z obawą przed modlitwą, że ci się spodoba. Jest to szczególnie prawdziwe dla tych z nas, którzy uwielbiają mieć długie włosy od lat, ale dostają swędzenie, aby posiekać je w krótszym stylu, takim jak długi bob, który widzimy wszędzie w tym roku. Pomysł na nowy wygląd jest ekscytujący, ale nie poznasz jego rzeczywistości, dopóki go nie zrobisz.

Za każdym razem, gdy rozważałem obcięcie włosów (poza standardowym wykończeniem), wysłałem niezliczone zdjęcia inspo do mojej mamy i siostry z nadzieją na opinie, czy uważają, że to dobry pomysł dla mnie. Zawsze odpowiadają ” spróbuj! Odrosnie ” i jak można sobie wyobrazić, nie było to pomocne w moim procesie podejmowania decyzji. Kocham ich oboje, ale od teraz rozmawiam tylko z ekspertami o strzyżeniu.

W tym roku, długi bob jest trendy dzięki gwiazd, takich jak Kim i Khloe Kardashian, Zendaya, Selena Gomez, Lea Michele, i więcej. To zawsze był popularny styl ze względu na jego just right (nie za krótka i nie za długa) długość, która sprawia, że dziewczyny wszędzie chcą zrobić kotlet. Ale zanim to zrobisz, zachęcam cię do wysłuchania, Co kilku stylistów celebrytów ma do powiedzenia na ten temat:

 

1. Każdy może to zrobić-jeśli zrobi się to dobrze

Styliści zgadzają się, że każdy może ściągnąć długiego Boba, o ile jest on odpowiednio przycięty do kształtu twarzy. Na przykład Michael Duenas, stylista fryzur gwiazd i założyciel Veluer Creative, mówi: “Jeśli masz długi owalny kształt twarzy i robisz długi bob, podkreśli to długość twojej twarzy. Czasami ukrywasz kości policzkowe. Jeśli masz długą twarz i nadal chcesz mieć długi bob, bardzo ważne jest, aby dodać kilka warstw kadrowania twarzy lub kawałków wokół kości policzkowych, aby je przywrócić.”Najlepszym sposobem, aby to zrobić, według Duenas, jest długie frędzle zasłony. Warstwy obramowania twarzy i frędzle są również zalecane dla osób o okrągłych i sercowych twarzach.

 

 

2. Utrzymuj regularne wizyty w salonie

Aby zachować precyzję cięcia, której wymaga długi bob, musisz upewnić się, że twój stylista ma dla Ciebie miejsce co sześć tygodni. Jeśli posuniesz się zbyt daleko poza to, “możesz łatwo stwierdzić, czy bob nie jest czysty” według Duenas. Więc jeśli jesteś osobą, która naprawdę nie lubi siedzieć w fotelu w salonie (*podnosi rękę*), może długi krój Boba nie jest właściwym posunięciem dla Ciebie w oparciu o samą wymaganą konserwację. I nie, to nie jest rodzaj fryzury, którą polecam utrzymywać przy pandemicznej sytuacji przycinania-it-yourself.

 

3. Komunikuj swoją strukturę włosów

Jeśli masz jakąkolwiek naturalną fakturę zwijania, porozmawiaj o tym ze swoim stylistą, zanim zaczną cięć, aby upewnić się, że to rozumieją. Virginia Gamez, stylistka w Rita Hazan, mówi, że różne tekstury curl ” nie są uniwersalne.”W zależności od tego, jak ciasne są Twoje loki, będą się odbijać i całkowicie zmienić styl, gdy włosy będą suche. W związku z tym Gamez zaleca cięcie luźniejszych loków, gdy są mokre, i technikę cięcia loków dla naprawdę ciasnych loków.

Cokolwiek robisz, po prostu nie bądź jak 10-letnia ja, która poszła do najbliższego salonu obok sklepu spożywczego, nie powiedziała stylistom, że mam kręcone włosy i skończyła z fryzurą, z której moja rodzina wciąż się śmieje. Kiedy moje włosy wyschły i zwinięte, było nie słodkie.

 

 

4. Posiadaj odpowiednie narzędzia do stylizacji

A teraz zabawa: stylizacja! Gamez zaleca użycie szczotki Mason Pearson (ponieważ da ładny naturalny zgięcie włosów) i flatiron (konkretnie jeden przez GHD), aby dodać “cool girl” tekstury i fale.

Jeśli masz kręcone włosy, noś je naturalnie, aby podkreślić swoje loki, lub jeśli chcesz, aby twoje włosy były proste dla Twojego Boba, Duenas uwielbia używać szczotki Denman dla pierwszych 3 cali korzenia i dużej okrągłej szczotki dla reszty. Dzięki temu będziesz chciał się upewnić, że nie “przyniesiesz pędzla aż do korzenia, ponieważ przyniesie to niepotrzebną objętość”, zgodnie z zaleceniami Duenas.

 

 

5. Trzymaj go dłużej, aby móc nosić włosy do góry

Nie obawiaj się, nadal możesz nosić włosy w ulubionej fryzurze “That Girl” (śliski kok lub kucyk), jeśli zdecydujesz się obciąć włosy na długi bob. Długość obojczyka prawie zawsze gwarantuje, że będziesz w stanie uzyskać włosy aż do góry, ale dobrym trikiem, który może zrobić fryzjer, jest “Weź przód włosów i przywróć je do miejsca, w którym zwykle robisz kucyk”, mówi Duenas. “To określi najkrótszą długość, jaką możesz przejść” – dodał.

Jeśli Wszystko inne się nie powiedzie, znajdź niektóre szpilki bobby, które leżą wokół domu (iw każdej torebce posiadasz) i pin wszelkie włosy, które spadają na karku szyi.

 

6. Wiedzieć, co zrobić, gdy zacznie rosnąć

Niezależnie od tego, czy masz skłonność do znudzenia się fryzurą, czy po prostu chcesz być przygotowany, bądź pewny, że istnieje sposób na obejście niezręcznej fazy wyrastania. Duenas mówi, że cała sztuczka polega na wyciąganiu ciężaru z końców. Mówi: “pomaga dodać miękką podziałkę, aby zmniejszyć ciężar na końcach, aby nie uderzył w obojczyk i nie zaczął się odbijać. Zapewnia również przyjemny ruch i będzie łatwiejszy w stylizacji.”Jeśli Wszystko inne zawiedzie, a nadal masz wibracje Jane Jetson, Gamez mówi, aby wyposażyć się w szpilki do włosów lub warkocze.

 

5 fryzur dla okrągłych kształtów twarzy, według fryzur gwiazd