Estetyka Twojego wnętrza, oparta na Twoim Enneagramie

Dzięki mediom społecznościowym nasze codzienne życie jest zalewane przez Design inspo. Na dowolnym przewijaniu na Instagramie możesz napotkać nieskazitelnie urządzony pokój, który pozytywnie zatrzymuje cię w twoich śladach. Może podoba Ci się ten styl, ale czy to ty? Trudno jest odróżnić estetykę, z którą się identyfikujesz, od prostego przypadku zazdrości projektowej. Ale w tym może pomóc Twój Enneagram. Każdy z dziewięciu typów osobowości ma wyraźne preferencje i tendencje, które mogą łatwo przełożyć się na stworzenie idealnej estetyki dla Twojego domu. Nie wiesz, który styl najbardziej Ci odpowiada? Oto estetyka wnętrza, która jest dla Ciebie najprawdziwsza, w oparciu o Typ Enneagramu. 

 

Minimalistyczny

Źródło: @ oursouthwestnest

Dom jednego typu musi być tak dopracowany i złożony, jak są. Wielbiciele porządku i równowagi, ten typ Enneagramu jest najbardziej przyciągany elegancką, minimalistyczną estetyką. Neutralne kolory i mnóstwo miejsca do przechowywania sprawią, że ich przestrzeń będzie wyglądać czysto i uporządkowana, a ty nie znajdziesz niepotrzebnych rzeczy, które zaśmiecają miejsce. Zamiast tego reformator jest bardziej skłonny do dekoracji swojego domu starannie dobranymi, zrównoważonymi meblami i wystrojami, które pokazują ich pragnienie uczynienia świata lepszym miejscem.

 

Hygge

Źródło: @ sandramorganliving

Przyjazne i dobroduszne dwójki typu są o to mi casa es su casa vibe. Ich estetyka wnętrza jest ciepła, przyjazna i oh-so-przytulna. Są zawsze gotowi, aby goście poczuli się jak w domu z dużą ilością pluszowych poduszek, puszystych koców i może ponadgabarytowego fotela lub dwóch.

 

Współczesność

Źródło: @ homeyohmy

Jedna rzecz o trójce? Ich dom będzie wyglądał dobrze. Mówimy o wysokiej klasy meblach, modnych akcesoriach i wzbudzających zazdrość kolekcjach sztuki, książek lub czegokolwiek innego, co pasuje do ich fantazji. Zawsze na bieżąco z najnowszymi trendami, Achiever ma świeży, nowoczesny styl, który z pewnością zaimponuje każdemu, kto wchodzi do drzwi.

 

Eklektyczny

Źródło: @ witanddelight_

Indywidualistyczne czwórki nie pasują do przepisanych pudełek stylowych. Ich kolorowa, eklektyczna estetyka opiera się na tym, co kochają, a nie na jakichkolwiek trendach czy zasadach projektowania. Z talentem do the dramatyczny, ten typ Enneagramu będzie się rozwijać wśród odważnych kolorów, niedopasowanych wzorów, zabytkowych znalezisk i unikalnych, spersonalizowanych akcesoriów. 

 

Nowoczesne W Połowie Wieku

Źródło: @ francois_et_moi

Bardzo niezależne i przemyślane, typu Fives potrzebują swojej osobistej przestrzeni, ale nie będą robić wielkiego zamieszania na temat projektu. Ich praktyczne podejście do zdobienia stawia na funkcjonalność i komfort, a żaden styl nie uosabia tego, co bardziej nowoczesne w połowie wieku. Daj im krzesło Eames lounge i półkę pełną książek, a type Five będzie całkowicie zadowolony.

 

Tradycyjne

Źródło: @ ispydiy

Lojalista zdecydowanie nie jest typem, który rzuca wszystko i przemeblowuje za każdym razem, gdy pojawia się nowy trend. Pragnąc poczucia bezpieczeństwa i stabilności, a type Six naturalnie skłania się ku znanym komfortom tradycyjnego stylu. Meble z litego drewna, ciepłe kolory i naturalne materiały, takie jak skóra, pomagają wzmocnić ideę, że ich dom jest ich Sanktuarium. 

 

Maksymalista

Źródło: @ mandychengdesign / @ hellosaratrampinteriors

Siódemki typu rozwijają się w przestrzeni, która pokazuje swoją spontaniczną, kochającą zabawę stronę. Ich maksymalny styl bez ograniczeń jest kolorowy, spersonalizowany, a może nieco chaotyczny (w najlepszy sposób!). Siódemki uwielbiają zaopatrywać się w oprawione zdjęcia i pamiątki ze swoich podróży, a ich domy są prawdziwym odzwierciedleniem ich pełnego przygód ducha. 

 

Modern Glam

Źródło: @ goldalamode

Biorąc pod uwagę podejście” go big or go home ” do dekoracji, ósemki typu doceniają wysoką dramaturgię, glam estetykę. Nie boją się podjąć kilku ryzyk projektowych, a ich pewność siebie i duża osobowość łatwo zabłysną w ich domu. Nasycone kolory, błyszczące wykończenia i luksusowe materiały, takie jak aksamit i marmur, to znaki ich bogatego stylu dekoracyjnego.

 

Przejściowe

Źródło: @ briahammelinteriors

Szczęśliwe medium między tradycyjnymi i nowoczesnymi stylami, the przejściowa estetyka projektu została dostosowana do typu dziewiątek. Ta ponadczasowa estetyka odpowiada potrzebie rozjemcy harmonijnego otoczenia, jednocześnie odzwierciedlając jego przystępną, przyziemną osobowość. Miękkie tekstury i łatwa w dotyku paleta kolorów dodatkowo wzmacniają spokojny klimat.

 

Roślina doniczkowa, którą powinieneś kupić, zgodnie z Twoim Enneagramem