Dwa lata po lecie 2020 roku czarni Amerykanie nadal walczą o prawo do życia

Powiedzenie mówi, że z perspektywy czasu jest 20/20. Cóż, dwa lata po” rozliczeniu rasowym ” lata 2020, niektórzy mogą powiedzieć, że nasza perspektywa jest nadal nieco zamazana, jeśli chodzi o równość i Sprawiedliwość rasową. Tego lata, trwające protesty wybuchły w odpowiedzi na zabicie wielu nieuzbrojonych czarnoskórych Amerykanów, w tym George Floyd, Breonna Taylor i Ahmaud Arbery. Miasta w całych Stanach Zjednoczonych doświadczyły wielkoskalowych demonstracji, które trwały tygodnie, rzucając światło na odwieczne kwestie rasizmu i dyskryminacji w Ameryce. Teraz, gdy powtarzamy “nie mogę oddychać” i “wymawiamy ich nazwiska” w odpowiedzi na tragicznie znajomy atak czarnych masakr w 2022 roku, nasuwa się pytanie: Czego, jeśli w ogóle, lato 2020 nauczyło nas o rasizmie, sprawiedliwości społecznej i nadziei na równość w USA?

 

Patrząc wstecz na lato 2020

25 maja 2020 roku George Floyd zostal zabity przez policjanta z Minneapolis, który trzymal kolano na szyi Floyda przez prawie 10 minut. Ludzie na ulicy oglądali i nagrywali z przerażeniem, jak Floyd powtarzał oficerowi, że nie może oddychać. Wcześniej w tym roku 26-letnia Breonna Taylor została zabita przez policjantów prowadzących nieudany nalot “no-knock” podczas snu w swoim mieszkaniu w Louisville. Wcześniej 25-letni Ahmaud Arbery został zastrzelony przez białych rasistów podczas joggingu w Georgii. Zbiorowa rzeź była druzgocąca, a ludzie byli słusznie oburzeni. Morderstwo Floyda było ostatnią kroplą, a Amerykanie w całym kraju protestowali od miesięcy przeciwko bezsensownym, niepotrzebnym i rasistowskim atakom.

Wydawało się, że zmiana miała miejsce, gdy ludzie połączyli się, dzielili się informacjami o demonstracjach i zasobach, a także, co mogło być po raz pierwszy w historii, mówili swobodnie i uczciwie o niesprawiedliwości rasowej doświadczanej przez czarną społeczność. Duże firmy nawet włączyły się do rozmowy, publikując publiczne oświadczenia potępiające rasizm i zarzucające solidarność z czarnymi Amerykanami. Poprawność polityczna została pozornie zastąpiona działaniem nieapologetycznym – tak przynajmniej myśleliśmy. Wkrótce kwestie rasizmu anty-czarnego zostały przyćmione przez wybory w 2020 roku i wprowadzenie szczepionek COVID-19. Wiele z zapału wokół podstawowych praw dla czarnych Amerykanów stonowane, ale rasizm i dyskryminacja nie.

 

 

Jeden Krok Do Przodu, Dwa Kroki Do Tyłu

Od 2020 r. Sprawiedliwość i równość czarnych Amerykanów poprawiły się tylko o 0,2 proc., zgodnie z raportem National Urban League z 2022 r. “State of Black America”. Raport jest publikowany co roku i mierzy takie czynniki, jak ekonomia, sprawiedliwość społeczna, zdrowie, zaangażowanie obywatelskie i edukacja dla czarnych Amerykanów w porównaniu z białymi Amerykanami. Podczas gdy nastąpił wzrost mediany dochodów gospodarstw domowych i zmniejszenie luki w ubóstwie dla czarnych Amerykanów, zmniejszony dostęp do ubezpieczenia zdrowotnego, zwiększona liczba zgonów związanych z bronią palną i zmniejszone zaangażowanie obywatelskie uniemożliwiły wyższy wskaźnik poprawy dla czarnych Amerykanów między 2020 a 2022. Ogólnie Rzecz Biorąc, Liga Miejska ustaliła, że czarni Amerykanie mają tylko 73,9 procent równości, jaką mają biali Amerykanie.

Udokumentowane ulepszenia stanu czarnej Ameryki są zachęcające tylko do czasu, gdy zbadamy Liczby i zobaczymy, że rozbieżność między czernią i bielą Amerykanie nadal są ekstremalni. Nawet przy wzroście mediany dochodu gospodarstwa domowego, istnieje 37 procent różnicy z czarni Amerykanie zarobił $ 43,862 w porównaniu do białych Amerykanów w $69,823. Czarne kobiety są o 59% bardziej narażone na śmierć z powodu porodu niż białe kobiety, średnia długość życia czarnych ludzi jest o cztery lata mniejsza niż biali ludzie, czarni mężczyźni są o 52% bardziej narażeni na śmierć z powodu raka prostaty niż biali mężczyźni, a czarni mężczyźni są trzy razy bardziej narażeni na więzienie, jeśli zostaną aresztowani.

 

 

W raporcie Ligi miejskiej na rok 2022 najbardziej niepokojącym obszarem jest zaangażowanie obywatelskie. Prawa wyborcze są atakowane w Ameryce, a gerrymandering, tłumienie wyborców, sabotaż wyborczy i zastraszanie są powszechnie stosowane taktyki, aby zniechęcić czarnych Amerykanów do głosowania lub uniemożliwić ich głosy z dźwignią znaczenia. Jest to bezpośrednia odpowiedź na wzrost frekwencji w wyborach w 2020 roku. Wychodząc od “rasistowskiego” lata i kilku błędów w polityce społecznej byłego prezydenta Trumpa, frekwencja wyborcza była najwyższa od 1980 roku. Ale kiedy jest akcja, jest też reakcja. Ze względu na zwycięstwo prezydenta Bidena i późniejsze “wielkie kłamstwo” utrzymywane przez konserwatywnych polityków, 19 stanów przyjęło 34 ustawy o tłumieniu wyborców w 2021 r., a ponad 152 restrykcyjne przepisy przeniesiono do 2022 r. do rozważenia legislacyjnego.

 

Zamykanie luki systemowego rasizmu

Niesprawiedliwości wobec czarnych Amerykanów są prawdziwe, znane, udokumentowane i paraliżujące. Raport National Urban League “State of Black America” jest otrzeźwiającą rzeczywistością, że pokonanie systemowego rasizmu w Ameryce jest agonizująco powolnym procesem. W ciągu dwóch lat, życie pełnej równości dla czarnych Amerykanów stało się o 0,2 proc.bliższe. Zero. Punkt. Dwa. Jeśli lato 2020 roku czegoś nas nauczyło, byłoby to przygotowanie do odwrotu. Za tak wiele kroków, które robią czarni Amerykanie, opozycja pracuje podwójnie, aby stłumić postęp i utrzymać systemy dyskryminacji i bigoterii. W połączeniu z innymi politycznymi próbami ograniczenia praw Amerykanów jako całości, walka o równość będzie o wiele trudniejsza dla czarnych Amerykanów.

 

 

Toczenie zbiorowych i rasistowskich bitew w tym samym czasie nie jest niczym nowym dla czarnych Amerykanów, podobnie jak wzorzec “jeden krok do przodu, dwa kroki do tyłu”. Podczas gdy walka o ściekającą równość może być pokonana i bezcelowa, jest to walka, którą znosili przed nami niezliczeni ludzie i która musi być kontynuowana bez względu na to, jak powolny jest postęp. Mamy dziś wiele zalet, których nie mieli zwolennicy sprawiedliwości rasowej w przeszłości, a te zalety dodają nam blasku Nadziei. Media społecznościowe pozwalają nam prowadzić głębsze, bardziej transformujące rozmowy, młodsi Milenium i pokolenie Gen Z są aktywnie otwarte i społecznie świadome, Amerykańskie branże sportowe i muzyczne są bardziej głośne na temat niesprawiedliwości rasowej, społeczne uznanie czarnej historii i doświadczeń jest bardziej powszechne, a wkład finansowy na rzecz sprawiedliwości rasowej i grup praw obywatelskich wzrósł.

Jeden wamożemy stwierdzić, że postęp ma miejsce dzięki intensywności kontrataków przeciwko postępowi, a obecnie jesteśmy świadkami jednej z najpotężniejszych prób utrzymania systemowego rasizmu w Ameryce. Choć jest to frustrujące, oznacza to również, że jesteśmy o wiele bliżej zmian, które były potrzebne od wieków. To nie czas na odpuszczanie lub poddawanie się. Zamiast tego nadszedł czas, aby każdy z nas stanął na wysokości zadania, jak nigdy dotąd, wcielając i opowiadając się za wolnością i Sprawiedliwością dla wszystkich. Pałka została nam przekazana, a teraz nasza kolej, aby wystartować w wyścigu o równość.

 

5 Sposobów Na Uniknięcie Wypalenia Wiadomości—Jednocześnie Nadążając Za Aktualnymi Wydarzeniami