Dlaczego Wszyscy Teraz Grają W Pickleball—I Jak Możesz Tego Spróbować

Po raz pierwszy usłyszałem o pickleball słuchając mojego ulubionego podcastu, o którym mówiliśmy. Gospodarze rozmawiali o tym, jak rywalizowali, grając ze swoimi mężami. Kiedy wspomnieli, jak łatwo jest podnieść pickleball, wiedziałem, że będzie to moje nowe hobby. Wykorzystam każdą szansę, aby wykonać aktywność poza domem, która jest aktywna i wymaga krzywej uczenia się. Ale po pierwsze: musiałem znaleźć partnera do zabawy (i nauczyć się grać, jeśli o to chodzi). Wtedy rozpoczęła się operacja “przekonaj mojego męża, żeby nauczył się ze mną grać w Pickleballa”. Na szczęście nie trzeba było wiele, żeby go wciągnąć na pokład.

Moi rodzice wygodnie posiadają zestaw pickleball, więc pożyczyliśmy ich wiosła do nauki. W naszym pierwszym meczu, zobowiązaliśmy się do wypróbowania go przez 30 minut. Zanim się zorientowaliśmy, sprawdziliśmy zegarki i minęła cała godzina. W ciągu pierwszych pięciu minut uderzania piłki w tę iz powrotem wiedziałem, że oboje pokochamy tę aktywność.

Teraz gramy około trzy razy w tygodniu, zwykle w weekendy po pracy lub w soboty rano, aby zastąpić sesję na siłowni. Teraz rozumiem, dlaczego niektórzy mówią, że jest to jeden z najszybciej rozwijających się sportów w tej chwili. Nasze codzienne życie zmieniło się bardzo w ciągu ostatnich kilku lat dzięki COVID i myślę, że popularność pickleball jest jedną z najlepszych rzeczy, które z niego wynikają. Nie zrozum mnie źle, pickleball zawsze był dość popularnym zajęciem. Ale zwłaszcza wraz z powstaniem TikTok, szybko rozprzestrzeniają się słowa o tym, jak łatwo i przyjemnie jest się uczyć. Jeśli chcesz wypróbować pickleball dla siebie, Czytaj dalej, aby uzyskać pomocne informacje na temat gry i wszystkiego, czego potrzebujesz, aby zacząć.

 

 

Czym jest pickleball?

Jest to w zasadzie skrzyżowanie ping ponga i tenisa. Na mniejszej wersji kortu tenisowego, ty i partner (lub dwie drużyny) używacie wioseł, aby uderzyć plastikową piłkę w tę iz powrotem przez niską siatkę. Oprócz kilku szczegółowych zasad (takich jak sposób podawania i kiedy najpierw pozwolić odbijać piłkę przed uderzeniem), to wszystko, co musisz wiedzieć, aby zacząć. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak grać tutaj.

Aby znaleźć kort pickleball blisko ciebie, zacznij od starej dobrej wyszukiwarki Google. Znaleźliśmy w pobliżu parku regionalnego, który kosztuje $3, aby wejść i zwykle ma otwarte korty. Wyszukałem “publiczny kort pickleball w pobliżu [wpisz nazwę swojego miasta]” i sprawdziłem je z recenzji Google.

 

Co w tym takiego wspaniałego?

To, co najbardziej kocham w pickleball, to to, że może być tak trudne lub łatwe, jak chcesz. Na razie, mój mąż i ja uwielbiamy grać dla Zabawy. Staramy się uderzyć piłkę tam iz powrotem tyle razy, jak to możliwe, nie uderzając go poza granice i zwykle nie zachować wynik. Fajnie jest wyjść na zewnątrz i być aktywnym, ale jestem pewien, że jakaś zalotna rywalizacja jest w naszej przyszłości, gdy stajemy się lepsi w grze. Wciąż się uczymy!

W pickleball może grać każdy-nie ma znaczenia, jakie są Twoje możliwości fizyczne i nie musisz być super silny ani szybki. Tak naprawdę chodzi o praktykę i przyjazną konkurencję. Dla nas pickleball jest zabawną czynnością do zrobienia jako para, która wyprowadza nas z domu i pomaga nam pozostać aktywnymi. Uwielbiam również to, jak się czuję po graniu pod koniec długiego dnia pracy, zamiast siedzieć i oglądać telewizję. 

 

W co trzeba grać?

Będziesz potrzebował partnera do gry, a także zestawu pickleball, który zawiera dwa wiosła i zwykle kilka kulek. Jeśli chcesz to graj z czterema osobami w sumie (doubles), wtedy będziesz potrzebował czterech wioseł. Aby nauka była tak łatwa, jak to tylko możliwe, polecam zainwestować w wysokiej jakości zestaw pickleball, ponieważ łatwiej jest skierować piłkę za pomocą dobrych wioseł. 

Gotowy, aby rozpocząć grę? Weź wszystkie podstawowe elementy pickleball poniżej.

Te przyjemne hobby rozwiąże wszystkie Twoje problemy “Nudzę się”