Dlaczego nie boję się już trzydziestki

Tuż przed moimi 25 urodzinami, pamiętam, jak stałem w środku kuchni, rozmyślając nad każdym życiowym wyborem, jakiego kiedykolwiek dokonałem. Jak na ironię, “żebra” Lorde ‘ a grały w tle, gdy zaczęłam cicho szlochać, więc mój chłopak nie słyszał mnie z drugiego pokoju. Czułem się samotny, niedokończony i słaby; chciałem więcej z mojego życia i nie rozumiałem, dlaczego nie byłem tam, gdzie chciałem być. Kiedy patrzę teraz wstecz, nie mogę pomóc, ale chcę wstrząsnąć moim młodszym sobą. W tym czasie działo się tak wiele wspaniałych rzeczy, ale byłem tak zaślepiony strachem i niepokojem przed ukończeniem 30 roku życia, że nie widziałem wszystkich możliwości, które się przed nami kryły.  

Teraz, gdy mój 30-letni kryzys jest dopiero za półtora roku, planuję wskoczyć w ten nowy rozdział z nowym uznaniem dla życia. (I może kilka margaritas, ale to na inny post.) Podczas gdy rzeczy mogą czuć się trochę inaczej, gdy skończę 29 lat (koniec jest bliski!), w tej chwili nie planuję kupna Harleya Davidsona ani obcinania wszystkich włosów (jeszcze). Zamiast tego postanowiłem wymienić kilka powodów, dla których nie boję się już puścić moich 20-tek w nadziei, że będę mógł przekonać innych do przyłączenia się do tego kryzysowego autobusu przed 30.rokiem życia. Jeśli jest jakiś sposób na to, co nieuniknione, to z grupą ludzi, którzy doświadczają tego samego.  

 

Bo bądźmy prawdziwi: Twoje dwudziestki są niewygodne.

Pamiętasz, jak miałeś 19 lat i nie mogłeś czekać na swoje urodziny, żeby oficjalnie powiedzieć, że nie jesteś już nastolatkiem? Nie powinniśmy tego mieć? dokładny to samo uczucie co do 20-stki? Będąc w 20s zasadniczo oznacza, że jesteś nastolatkiem z dużo więcej obowiązków, i w tym czasie swojego życia, jesteś najprawdopodobniej będzie dowiedzieć się, kim w końcu się stać.

Chociaż nie mówię, że te doświadczenia i myśli nie wydarzą się w wieku 30 lat, najprawdopodobniej będziesz miał jaśniejsze zrozumienie tego, kim jesteś jako osoba. Ból i brak kierunku, którego mogłeś doświadczyć w wieku 20 lat, pozwoliły Ci wzrastać i odkrywać swoje najprawdziwsze ja. Tak, możesz stracić przyjaciół lub częściej mówić ” nie ” rzeczom, które cię nie zadowalają, ale to może pomóc Ci cieszyć się życiem w pełni.

 

Bo starzenie się to przywilej.

Nie chcę być przygnębiony, ale nie masz gwarancji, że się zestarzejesz. Każdy dzień jest darem, a im bardziej jęczysz o kolejny rok starszy, tym mniej prawdopodobne jest, że będziesz w stanie docenić każdą minutę, którą masz na tej ziemi.

Po prostu pomyśl o ukończeniu 30 lat jako o nowym rozdziale twojej pięknej historii. Napisz, co chcesz osiągnąć, jakie cechy chciałbyś zmienić i jak chcesz zobaczyć, jak się rozwijasz. Mam nadzieję, że w ciągu tych następnych 10 lat staniesz się mądrzejszy, bardziej empatyczny i bardziej ryzykowny ze swoim czasem, przyjaciółmi, rodziną i sobą (ponieważ zasługujesz na miłość). Szczerze mówiąc, po co marnować energię na coś, czego dosłownie nie można uniknąć, skoro można w pełni wykorzystać czas, który masz w zamian?

 

Źródło: @ brooklynblonde1

 

Bo nie chodzi o liczbę.

Prawdopodobnie Ukończenie 30 lat nie jest prawdziwym powodem, dla którego panikujesz. Może dlatego, że te urodziny to gigantyczny znacznik czasu w twoim życiu, wskazujący, jak długo byłeś na tym uchuth i zmuszając cię do myślenia o tym, co naprawdę zrobiłeś z tym czasem. Gdy zbliżasz się do trzydziestki, możesz zacząć zastanawiać się nad niektórymi wyborami, a nawet żałować kilku rzeczy, a przetwarzanie tego może być przerażające.

Zamiast tego pamiętaj, że wszystko, co zrobiłeś, miało cel i sprowadziło Cię do tej chwili z jakiegoś powodu. Chociaż możesz nie rozpoznawać powodu w tej chwili, ważne jest, aby być dobrym dla siebie i dumnym z osoby, którą się stałeś. W życiu nie chodzi o to, jak odnosimy sukcesy, czy bierzemy ślub, czy też stajemy się bogaci; chodzi o intuicyjny popęd, jaki mamy w sobie, aby upewnić się, że żyjemy najszczęśliwszym życiem. A jeśli zdarzy nam się zdobyć którekolwiek z powyższych, cóż, to jest bonus!

 

Bo wiemy, że jesteśmy gorącym bałaganem i nie mamy nic przeciwko.

W moich wczesnych 20-tych, starałem się być doskonały i zrobić to wszystko. Chciałem być postrzegany w pozytywnym świetle i nie odważyłem się przyznać do porażki w moich problemach lub prawdziwych pragnieniach. Jednak odkryłem, że gdy zbliża się 30, wszystko to wychodzi za drzwi. Czy znajomi zapraszają Cię na piątkowy wieczór po 21: 00? Nie. Twój S. O. odkrywa, że zawsze płaczesz podczas swojego ulubionego filmu z dzieciństwa (Mała Księżniczka) jedząc wannę z lodami? Nie obchodzi mnie to. W końcu pogodzisz się z tymi małymi niuansami i nauczysz się być wygodnym i pewnym siebie we własnej skórze.

Nie ma nic złego w przyznaniu się do swoich błędów i porażek. Te chwile “gorącego bałaganu” pozwalają uchwycić ludzką kondycję. Kiedy przestaniesz przepraszać za to, kim jesteś i zaczniesz się zastanawiać, w końcu staniesz się osobą, którą masz się stać.

 

Źródło: @ vanessa.e. aguirre

 

Bo wiesz, że poradzisz sobie ze wszystkim, co przyjdzie ci na drogę.

Jedną z zalet wchodzenia po trzydziestce jest świadomość, że w końcu wszystko będzie dobrze. Gdzieś w ciągu 20s, prawdopodobnie doświadczył straty lub bólu jakiegoś rodzaju. Prawdopodobnie myślałeś, że świat się skończy, ale z biegiem czasu zdałeś sobie sprawę, że sytuacja była albo 1) błogosławieństwem w przebraniu, albo 2) lekcją, której trzeba się nauczyć. Tak czy inaczej, prawdopodobnie zdobyłeś wystarczająco dużo doświadczeń życiowych, aby czuć się pewnie, że poradzisz sobie prawie ze wszystkim, co przyjdzie ci na drogę. Ponadto będziesz nadal zdobywać mądrość, uczyć się akceptować rzeczy, których nie możesz zmienić, i okazywać wdzięczność, gdy wszystko pójdzie dobrze—i to są jedne z najlepszych rzeczy w starzeniu się.

 

“Oś czasu” jest fałszywa-oto jak odzyskuję swoją