Czy Starte Mydło Może Odstraszyć Komary? Poważne Śledztwo

Lato w Iowa to dwie rzeczy: wilgotne i buggy. Można by pomyśleć, że po 26 latach życia tutaj, byłbym już do tego przyzwyczajony, ale niestety! Każdego lata jestem niemiłosiernie zaskoczony tym, jak nieszczęśliwie jest na zewnątrz. Sama wilgoć, z którą mógłbym sobie poradzić, ale robaki są zmorą mojego istnienia. Nic nie denerwuje mnie bardziej niż komary brzęczące wokół moich uszu i przed moją twarzą lub-co gorsza-lądujące na mnie, aby dostarczyć wielki, swędzący ściągacz, który będzie mnie dręczył przez następne kilka dni. Więc kiedy zobaczyłem ten film Babs z @ brunchwithbabs (Moje ulubione) posypujący tartym mydłem wokół jej patio, aby utrzymać komary na dystans, natychmiast pojechałem do najbliższego celu w poszukiwaniu jakiejś irlandzkiej Wiosny. Kiedy ich nie było, spróbowałem w spożywczaku. Mówiłem poważnie. 

 

 

Pomysł

Istotą włamania, które od jakiegoś czasu krąży po Internecie, jest to, że zapach mydła naturalnie odpycha komary. Większość samouczków instruuje Cię, aby zetrzeć batonik irlandzkiego mydła wiosennego (ta konkretna marka najwyraźniej ma kluczowe znaczenie) i posypać go tam, gdzie będziesz siedział na zewnątrz, aby stworzyć barierę przed błędami. Brzmi dziwnie, wiem, ale trzymaj się mnie.

Teraz, myślę, że należy zauważyć, że producent irlandzkiego mydła wiosennego, Colgate-Palmolive, potwierdził w zeszłym roku w lokalnej stacji prasowej, że jego produkty nie były konkretnie testowany do odstraszania owadów. Nie ma też badań naukowych potwierdzających to twierdzenie. Ale to, że nigdy nie został oficjalnie przetestowany w laboratorium, nie oznacza, że na pewno nie zadziała. 

 

testing irish spring grated soap hack

Źródło: Jessica Bennett

 

Test

Uzbrojony w Trzypak Mydła i sen, postanowiłem sam go przetestować. Pewnego wieczoru, kiedy planowałem spędzić czas na pokładzie z koktajlem i kilkoma bliskimi, wyjąłem tarkę do sera i zacząłem rozdrabniać. Ponieważ oryginalna odmiana Irish Spring to niefortunny odcień neonowej zieleni, starte mydło miało bardzo nienaturalny wygląd. Ale łatwo się rozdrobnił i wydzielał rodzaj piżmowego, cytrusowego zapachu, który natychmiast zabrał mnie z powrotem do domu moich dziadków (nie w zły sposób!). 

Kiedy zetrę cały bar do miski, zatrzymałem się. Filmy, które oglądałem, zalecały posypanie startego mydła bezpośrednio na ziemię, ale ponieważ mieliśmy być na pokładzie (z dwoma szczeniakami krążącymi wokół), uznałem, że nie jest to najlepszy pomysł. Zamiast tego chwyciłem kilka mniejszych misek i podzieliłem między nimi strzępy mydła. Następnie rozmieściłem je wokół naszego zewnętrznego obszaru, więc każde miejsce miało miskę w pobliżu. 

Siedząc na pokładzie, z pewnością można było wyczuć zapach irlandzkiej Wiosny unoszący się w powietrzu, ale faktycznie uznałem go za miły w nostalgiczny sposób. Przez cały wieczór miałem oczy i uszy otwarte na komary i nie zauważyłem ani jednego. Zanim udaliśmy się na noc, zapytałem wszystkich, czy widzieli jakieś błędy, a głośna odpowiedź brzmiała nie. 

 

Werdykt

Więc to działa? Może. Nie jestem naukowcem i to nie był eksperyment kontrolowany, ale nie nie praca. A ponieważ to pachnie o wiele lepiej niż Twoje typowe pochodnie tiki lub świece citronella, uznaję to za zwycięstwo. 

 

Wszystkie niezbędne rzeczy, których potrzebujesz, aby przebywanie Na Zewnątrz tego lata było znośne