Czy powinieneś zmienić nazwisko po ślubie? Oto Wszystkie Opcje

“Ogłaszam was Pan i Pani …” to kwestia, którą często usłyszycie pod koniec ceremonii ślubnej, zakładając, że jeden z nowożeńców przybiera nazwisko swojego partnera. Chociaż była to bardzo powszechna praktyka w ciągu ostatnich kilku stuleci, nie zawsze tak jest. Coraz więcej nowożeńców rezygnuje ze zmiany nazwiska lub decyduje się całkowicie zmienić swoje nazwisko. Inni wolą trzymać się tradycji i to też jest fajne!

Aby pomóc Ci zdecydować, czy powinieneś zmienić swoje nazwisko po ślubie, skontaktowaliśmy się z dwoma ekspertami branży ślubnej, aby uzyskać ich spostrzeżenia. Poniżej Lindsay Jones, założyciel i redaktor WomanGettingMarried.com Jacquelyn Aleece, założyciel Wedding Plan & Company, dzieli się swoimi najlepszymi radami na ten temat.

 

Lindsay Jones

Założyciel i redaktor WomanGettingMarried.com

Lindsay zaczęła WomanGettingMarried.com jako sposób na udokumentowanie własnego procesu planowania ślubu. Teraz, ponad dekadę później, Strona dostarcza parom wszystkich informacji potrzebnych do zaplanowania niesamowitego ślubu.

Jacquelyn Aleece

Założyciel Wedding Plan & Company

Z ponad 25-letnim doświadczeniem i ogólnopolską firmą zajmującą się planowaniem ślubów, Jacquelyn jest ekspertem w sprawianiu, że dni weselne są czymś, co należy pielęgnować na całe życie.

 

Jak zdecydować, czy zmienić nazwisko

Zmiana nazwiska jest jak zmiana części swojej tożsamości, i nie jest to łatwa decyzja. “Zawsze mówię parom, aby myślały o tym, co wydaje się właściwe” – powiedział Jones. “Dla mnie, bardzo chciałem zachować moje nazwisko panieńskie (Goldenberg) w moim pełnym imieniu. Czułem się jak duża część mojej tożsamości, nie tylko osobiście i zawodowo, ale także kulturowo, ponieważ mój mąż nie jest Żydem, a ja dorastałem w żydowskiej rodzinie.”Jones zdecydowała się więc pozbyć swojego drugiego Imienia, które przyznaje, że” nigdy nie lubiła”, i zamiast tego zastąpiła je swoim panieńskim nazwiskiem.

Inna sprawa do rozważenia? Zmiana nazwiska może być obowiązkiem. “Ból papierkowej roboty, kolejki w ZUS i zamieszanie wokół przyjęcia nowego nazwiska może być zniechęcające” – powiedział Aleece. Jeśli zdecydujesz się zmienić nazwisko, poleciła łatwiejszy sposób. Newly Named to usługa zmiany imienia, z której korzystały niektóre z jej ostatnich par. “Cały zestaw do zmiany nazwy jest dostarczany prosto do Twoich drzwi. Planer zatwierdzony!”

 

Inne Uwagi

Szanse są takie, że do czasu, gdy idziesz do ołtarza, osiągnąłeś sporo albo zawodowo, osobiście, albo jedno i drugie. Do tej pory wszyscy znają cię tylko pod Twoim oryginalnym pełnym nazwiskiem, a wszelkie dyplomy, certyfikaty i wyróżnienia zostały wydane pod tym nazwiskiem. Zmiana nazwiska może być uciążliwa, a w niektórych branżach zmiana nazwiska może spowodować krótkie, choć trudne zakłócenia w rozwijającej się sieci.

Jeśli dzieci są w Twojej przyszłości, ważne jest również, aby zastanowić się, czy chcesz, aby dzieci udostępniły Twoje nazwisko. Jeśli jesteś obojętny, twoja decyzja jest trochę łatwiejsza. Pamiętaj, że zawsze możesz być kreatywny z imionami swoich dzieci. Niektóre matki decydują się zdać ich panieńskie imiona na ich dzieciach, czy to przez pierwsze, czy drugie imiona, co może być dobrym sposobem na zachowanie oryginalnego nazwiska.

Powinieneś również wiedzieć, że zmiana nazwy wymaga czasu, więc nie zwlekaj! “Moja rada to zmienić nazwisko, jak tylko wrócisz z miesiąca miodowego,” Jones powiedział. Proces może trochę potrwać, a ty nie chcesz znaleźć się w trudnej sytuacji, w której twój paszport, prawo jazdy i inne dokumenty nie pasują-wyjaśniła. Następnie przejrzyj wszystkie konta, aby upewnić się, że są one zgodne z nową nazwą.

 

Źródło: Unsplash / @ priscilladupreez

 

Opcje Zmiany Nazwiska, Wyjaśnione

Jeśli zdecydujesz się zmienić swoje nazwisko, bezpośrednie przejęcie nazwiska partnera nie jest jedyną opcją. Oto kilka innych do rozważenia:

 

Dzielenie wyrazów

Dzielenie nazwiska (dodawanie łącznika łączącego nazwisko panieńskie i małżeńskie) jest powszechną opcją, choć nie tak popularną jak kiedyś. “Nie widzieliśmy tego tak wiele w ciągu ostatnich pięciu lat”, powiedział Aleece. “Wydaje się, że jest to najważniejsze dla narzeczonych, których nazwisko zatrzymuje się na nich i używają go jako słodkiego hołdu dla jej rodziny.”

Jeśli zdecydujesz się na dzielenie wyrazów, bądź konsekwentny! Upewnij się, że używasz swojego imienia i nazwiska na wszystkich ważnych dokumentach, dokumentach finansowych, kontach i rezerwacjach, aby uniknąć nieporozumień. W przeciwnym razie możesz często poprawiać innych.

 

Zmiana Drugiego Imienia

Legalna zmiana drugiego imienia na panieńskie jest świetną opcją, jeśli, podobnie jak Jones, uznasz to za ważną część swojej tożsamości. Wiele par postrzega to jako sprawiedliwy kompromis i bardziej uproszczoną alternatywę dla dzielenia wyrazów. Dla tych, którzy nie mają drugich imion, jest jeszcze łatwiej po prostu dodać jeden zamiast go zmieniać.

 

Start Fresh

Nie do końca sprzedane na biorąc nazwisko partnera, ale nadal chcesz mieć to samo? Zrób nowy! (Tak, zdecydowanie możesz.) “Mieliśmy wiele par, które połączyły swoje nazwiska, aby stworzyć zupełnie nowe nazwisko” – powiedział Aleece. “Na przykład Excler i Vidola stają się Vixler. Podoba nam się pomysł wspólnego założenia nowej spuścizny, która należy do nich!”

I zwykle tak nie jest Przyjaciele odcinek, w którym Phoebe zmienia imię. “Nie widzieliśmy zbyt wielu bananowych hamaków księżniczki Consueli ani tworzenia nowych nazwisk z powietrza” -powiedział Aleece. “Zazwyczaj słowo lub miejsce ma jakieś znaczenie, które prowadzi do tego, że para wybiera je jako nową nazwę.”

Aleece zwrócił uwagę, że łatwo jest założyć, że wszystkie pary pochodzą z rodzin, z którymi chętnie dzielą się nazwiskiem, ale nie zawsze tak jest. “Wydaje się to być wyjątkowe dla naszych par, które budują razem nowe małżeństwo i tworzą nową linię. Uwielbiamy przerywać negatywne cykle, a jeśli to pomoże, mówimy: GO FOR IT!”

Zmiana imienia jest tak osobista, a decyzja należy do ciebie. “Nie pozwól, aby ktoś cię naciskał na decyzję, czy to przyjaciele, rodzice, czy małżonkowie” – poradził Jones. “Wybierz opcję, która jest dla Ciebie odpowiednia i tylko dla Ciebie!”

 

Rozmowa # 1, której potrzebujesz Mieć Przed Ślubem