Co zrobić po tym, jak dowiesz się, że twój partner cię zdradził

Odkrycie, że partner miał romans może wstrząsnąć Twoim światem i być emocjonalnie niszczącym doświadczeniem dla Ciebie i Twojej rodziny. W końcu jest to zdrada zaufania, która może wywołać wiele innych obaw dotyczących życia domowego, przyszłości i zdrowia. W tej chwili ma to sens, że możesz być pokonany przez emocje: Ludzie mogą nagle doświadczyć szeregu uczuć po odkryciu niewierności, w tym smutku, złości, szoku i niedowierzania. Jeśli twój partner zdradza, trudno jest zrozumieć, dlaczego to zrobił, co cię ominęło lub jak to było, ale ważne jest to, co zdecydujesz się zrobić po fakcie.

Oto kilka porad ekspertów na temat zdrowych i produktywnych rzeczy, które możesz zrobić zaraz po tym, jak Twój partner

Cię oszuka:

Weź oddech i pozwól sobie na płacz lub krzyk

O

wiele za często ludzie nie dają sobie przestrzeni i czasu, aby po prostu być w emocjach i czuć je, Piper S. Grant, licencjonowany psycholog kliniczny, terapeuta seksualny i ekspert od relacji, mówi SheKnows. “Więc jeśli potrzebujesz krzyczeć, krzycz – w poduszkę, a nie na swojego partnera. Jeśli potrzebujesz płakać, to pozwól sobie wejść w ten brzydki płacz”.

Sięgnij po zaufanych przyjaciół

Sięgnij

po przyjaciela, o którym wiesz, że może być wspierający i wolny od osądu. “Nierzadko zdarza się, że przyjaciele chcą skoczyć ci na ratunek i szybko oferują porady dotyczące tego, co musisz zrobić. To może być dodatkowo mylące i faktycznie może utrudnić zorientowanie się, co jest dla ciebie najlepsze” – mówi Grant.

Spróbuj zrozumieć, dlaczego lub jak doszło do niewierności

Upewnij się, że

słuchasz i nie przyjmujesz założeń. “Tak bardzo, jak możesz nie chcieć usłyszeć o konkretnych szczegółach, będziesz chciał stworzyć zrozumienie, dlaczego twój partner zrobił to, co zrobił, Bethany Ricciardi, ekspert ds. Seksu i relacji z TooTimid, mówi SheKnows.

Upewnij się, że oceniasz stan swojej sytuacji

Gdzie się dowiedziałeś? Czy jesteś bezpieczna? Czy czujesz się komfortowo przebywając w tym samym miejscu co twój partner? Jeśli nie, znajdź gdzieś bezpieczne miejsce na noc i upewnij się, że najpierw dbasz o siebie, sugeruje Ricciardi. “Rzeczy mogą stać się dość niestabilne, gdy pracują przez niewierność, i chcesz się upewnić, że jesteś w stabilnym środowisku, abyś mógł nadal dbać o swoje codzienne życie”.

Uzyskaj test

Jeśli ty i twój partner byli razem przez długi czas i byli płynnie związani (lub poza stosowaniem antykoncepcji metodą barierową), co często ma miejsce w przypadku ludzi, którzy są w długoterminowych sytuacjach monogamicznych lub folks, którzy byli otwarci na poczęcie, chcesz poświęcić czas na sprawdzenie swojego zdrowia. Umów się na wizytę u lekarza i zbadaj się pod kątem chorób przenoszonych drogą płciową – lepiej być bezpiecznym niż żałować!

Zrozum, że to nie twoja wina

To był ich telefon, aby oszukać, kiedy to zrobili, i nie możesz wziąć tego na siebie. “Bez względu na to, jaka była sytuacja, y

nasz partner miał zobowiązanie wobec ciebie i nie możesz czuć się odpowiedzialny za to”, Lori Bizzoco, ekspert od relacji i założyciel Cupid’s Pulse, mówi SheKnows.

Oceń swoje możliwości

Może być trudno podjąć ostateczną decyzję, ale zacznij kłaść fundamenty pod to, w jakim kierunku zmierza ten związek. “Niezależnie od tego, czy pozostaniesz razem, czy zdecydujesz się przejść dalej, na tym etapie musisz skupić się na swoich umiejętnościach radzenia sobie. Pracuj przez to, aby wybaczyć lub zapomnieć”, mówi Ricciardi.

Daj sobie co najmniej 24 godziny przed podjęciem jakichkolwiek dużych decyzji

Żadne duże decyzje nie muszą być podejmowane natychmiast, więc daj sobie co najmniej 24 godziny na podjęcie jakichkolwiek dużych decyzji, sugeruje Grant. “Zaraz po znalezieniu o partnerze oszukującym, możemy czuć się tak, jakbyśmy musieli przejść od razu do trybu fix-it lub podjąć duże decyzje w oparciu o odkrycie niewierności seksualnej. Zamiast być reaktywnym, bądź celowy i przemyślany”.

Dokonaj ponownej oceny związku

Powinieneś zrobić krok wstecz i zdecydować, czy twój partner oszukujący jest czymś, co jest wybaczalne. “Jeśli jest to coś, co możesz im wybaczyć, wtedy będziesz musiał przeprowadzić rozmowę o tym, jak iść naprzód w najlepszy możliwy sposób. Jeśli nie, wtedy będziesz musiał przejść dalej w najlepszy sposób, w jaki możesz”, mówi Bizzoco.

Unikaj mediów społecznościowych, jeśli możesz

“Nie chcesz reagować online i pisać o tym, jak bardzo nienawidzisz swojego partnera tylko po to, aby później wybaczyć im ich działania”, mówi Ricciardi. A dokładne przeciwieństwo może być równie złe. “Nie zamieszczaj fałszywych, szczęśliwych zdjęć, aby uzyskać zazdrość partnera lub przebrać, że jesteś w porządku, kiedy naprawdę nie jesteś. Zachowaj swoje sprawy dla siebie i daj sobie trochę czasu, aby przetworzyć wszystko i pozostać offline”.

Nie próbuj odegrać się na swoim partnerze lub działać mściwie

“Jesteś naprawdę ranny w tej chwili i chcesz, aby twój partner bolał tak samo, ale nie rozprzestrzeniaj bólu”, mówi Ricciardi. Nie chcesz robić niczego, czego nie możesz odwrócić, a na koniec dnia nie poczujesz się lepiej “odbijając się” na nich.

Zaakceptuj to, co się stało

“W wielu przypadkach ludzie są w zaprzeczeniu o ich znaczącym innym oszukiwaniu ich. Odsuwanie problemu na bok nie zmieni tego, co się stało, więc konfrontacja z problemem z głową partnera jest najlepszym sposobem, aby to zrobić”, mówi Bizzoco.

Nie zapominaj o dbaniu o siebie

Czasami te emocje mogą być przytłaczające, a ludzie mogą znaleźć się nie jeść lub binging na mnóstwo niezdrowej żywności. “Kiedy przechodzisz przez coś tak emocjonalnego, konieczne jest, aby spróbować i dbać o siebie fizycznie, ponieważ to tylko pomoże wspierać cię w byciu w stanie przetworzyć wszystkie emocje”, mówi Grant.

Nic nie sprawi, że proces ten będzie bezbolesny, ale miejmy nadzieję, że stosując się do tych porad ekspertów, możesz wyleczyć się całkowicie i w sposób, który jest zdrowy dla ciebie i twojego partnera.

Wersja tej historii została opublikowana w sierpniu 2018 roku.

Zanim pójdziesz, kliknij tutaj, aby zobaczyć celebrytów, którzy otworzyli się na temat swojej zrażonej rodziny.

Matthew McConaughey, Rihanna