Co właściwie oznacza każda część astrologii

Nie ma nic, co sprawia, że jestem bardziej podekscytowany niż znalezienie czyjegoś znaku zodiaku—niezależnie od tego, czy jest to współpracownik, ktoś, kogo właśnie poznałem, czy nawet celebryta. I dowiedzieć się ich całej astrologicznej karty urodzenia? To sprawi, że cały dzień (a następną godzinę prawdopodobnie spędzę analizując wspomniany Wykres zodiaku).

Jeśli interesujesz się astrologią, prawdopodobnie już wiesz, co to jest wykres urodzeń. Jeśli jednak nie jesteś zaznajomiony, jest to w zasadzie obraz miejsca, w którym wszystkie planety znajdowały się na niebie w momencie twoich narodzin, a żadna osoba nie ma dokładnie tego samego wykresu!

Jeśli kiedykolwiek spojrzałeś na kartę urodzenia, prawdopodobnie wiesz, że są one bardzo złożone. Istnieją różne rodzaje symboli, segmentów i linii, a jeśli nie wiesz, co to wszystko oznacza, może to wyglądać na zupełnie inny język.

Więc jeśli chcesz nauczyć się czytać kartę urodzenia, jesteś we właściwym miejscu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się podstawowych elementów wykresu i jak je interpretować.

 

 

Obliczanie wykresu urodzenia 

Pierwszym krokiem do znalezienia wykresu jest przejście do strony kalkulatora Wykresów urodzeń, takiej jak ta. Wprowadź datę urodzenia, Miejsce i czas (Wskazówka: Jeśli nie znasz dokładnej godziny urodzenia, zapytaj mamę lub spójrz na akt urodzenia). 

Polecam wybranie całych domów znakowych jako systemu domów w rozszerzonych Ustawieniach. Dzięki temu systemowi domowemu każdy dom jest rządzony przez jeden znak, co znacznie ułatwia zrozumienie tranzytów (ruchów planet).

Na potrzeby tej historii przyjrzymy się poniższemu wykresowi urodzeń jako przykładowi:

 

 

Znaki

Pewnie znasz swój znak zodiaku. Podczas próby zrozumienia wykresu urodzenia ważne jest jednak, aby wiedzieć trochę o cechach pozostałych znaków, ponieważ każdy ma wszystkie 12 na swoim wykresie (więcej na ten temat poniżej).

Elementy:

 • Znaki ognia (Baran, Lew, Strzelec): namiętny, energiczny, entuzjastyczny
 • Ziemia (Byk, Panna, Koziorożec): w dół do ziemi, pacjent
 • Powietrze (Bliźnięta, Waga, Wodnik): intelektualne, społeczne, rozmowne
 • Woda (Rak, Skorpion, Ryby): emocjonalna, opiekuńcza, spostrzegawcza

Modalności:

 • Kardynał (Baran, rak, Waga, koziorożec): przywódcy, inicjować rzeczy
 • Stałe (byk, Lew, Skorpion, Wodnik): stabilne, dokładne, trwałe
 • Mutable (Gemini, Panna, Strzelec, Ryby): elastyczny, elastyczny, dobry w wielozadaniowości 

 

Planety

Możesz znać swoje słońce, księżyc i znaki Wschodu. Nie bez powodu są one nazywane wielką trójką – stanowią rdzeń Twojej tożsamości. Ale jest też wiele innych miejsc, które tworzą różne strony twojej osobowości.

Planety poniżej nazywane są planetami osobistymi, ponieważ poruszają się szybko, co oznacza, że znak, w którym się znajdują, różni się od osoby do osoby. 

 • Sun: Twoja tożsamość
 • Księżyc: wewnętrzne ty, jak przetwarzasz i radzisz sobie z emocjami, twoja matka
 • Venus: co uważasz za estetyczne, co doceniasz lub szukasz w kimś, z kim się spotykasz
 • Mercury: How you communicate
 • Mars: jak podejmować działania

Wraz z planetami osobowymi istnieją również planety pokoleniowe lub zewnętrzne. Są one dalej od Ziemi i poruszają się wolniej, pozostając w jednym znaku przez około 1-30 lat. Więc wszyscy urodzeni w tym samym czasie, co wy, będą mieli te planety w tych samych znakach. To, w jaki sposób pojawią się w Twoim indywidualnym życiu, zależy od domów, w których są umieszczane (ponownie, dlatego powstanie jest tak ważne!).

 • Saturn (28,5 roku): ciężka praca, ograniczenia, granice
 • Jupiter (1 rok): ekspansja, szczęście
 • Neptun (14 lat): idealizm, intuicja, duchowość, zamieszanie lub urojenia
 • Uran (7 lat): Zmiana, niepodległość 
 • Pluton (14-30 lat): śmierć i odrodzenie, transformacja

 

Domy

Domy są segmentami koła mapy urodzeń. Każdy ma wszystkie 12 znaków na wykresie, ponieważ każdy dom jest rządzony przez jeden znak (ale możesz nie mieć planet w każdym znaku/domu). 

Twój znak rosnący określa pierwszy dom (na przykład jestem bliźniakiem rosnącym, więc mój pierwszy dom jest rządzony przez bliźniaka) i ustala kolejność znaków w Twoim wykresie urodzenia. Więc jeśli pierwszym domem jest Gemini, drugim będzie rak, trzecim będzie Leo i tak dalej. Wzrost zależy od czasu urodzenia, a ponieważ określa cały wykres, bardzo ważne jest, aby mieć dokładny czas urodzenia.

Poniżej znajdują się tematy związane z każdym domem i jego tradycyjnymi władcami. Znajomość cech znaków może również pomóc w zrozumieniu tematów każdego domu. Na przykład Gemini jest znany z miłości do nauki i silnych umiejętności komunikacyjnych, które przekładają się na obszary życia, które reprezentuje trzeci dom (tradycyjnie rządzony przez Gemini).

I nie panikuj, jeśli masz puste domy na wykresie-to nie jest złe. Oznacza to, że nie ma większego nacisku na tę dziedzinę twojego życia.

 • Pierwszy dom: rządzony przez barana, tożsamość, wizerunek własny
 • Drugi dom: rządzony przez byka, umiejętności, wartości, dobytek, pieniądze
 • Trzeci dom: Gemini, komunikacja, krótkie podróże, wczesna edukacja, rodzeństwo, sąsiedzi
 • Czwarty dom: rządzony przez raka, dom, rodzinę
 • Piąty dom: rządzony przez Leo, kreatywność, wyrażanie siebie, zabawa, romans, dzieci
 • Szósty Dom: rządzony przez pannę, rutyny, zdrowie, codzienne zadania, praca, współpracownicy, zwierzęta
 • Siódmy dom: rządzony przez Librę, małżeństwo, bliskie związki
 • Ósmy dom: rządzony przez skorpiona, pieniądze innych, intymność, tematy tabu
 • Dziewiąty Dom: rządzony przez Strzelca, Podróże dalekobieżne, uczenie się, szkolnictwo wyższe, systemy wierzeń
 • Dziesiąty Dom: rządzony przez Koziorożca, kariera, z czego jesteś znany (dotyczy kariery)
 • Jedenasty dom: rządzi Wodnik, społeczność, przyjaciele, grupy, współpraca
 • Dwunasty Dom: rządzone przez ryby, zdrowie psychiczne, czas samotności

 

Kąty

Kąty to dwie linie, które dzielą koło w pionie i poziomie i reprezentują horyzont (linia wznoszenia/potomka) i południk (linia IC/linia środkowa).

 • Ascendent: Ascendent jest również calprzewodził rosnącemu znakowi. Wskazuje to, jak inni cię postrzegają, jak postrzegasz świat i pierwsze wrażenia o Tobie.
 • Potomek: potomek znajduje się bezpośrednio naprzeciwko wznoszącego się, znajdującego się w siódmym domu. Ten kąt reprezentuje cechy, które można szukać lub chcesz mieć w partnera.
 • Imum Coeli (IC): IC znajduje się na dole koła zodiaku i reprezentuje twój dom, rodzinę i skąd pochodzisz (dzieciństwo lub doświadczenia rodzinne itp.).
 • Midheaven (MC): midheaven wskazuje cel Twojego życia, dziedzictwo i wizerunek publiczny, i jest naprzeciwko IC.

 

Aspekty

Aspekty są jak planety i kąty są połączone ze sobą, i można je znaleźć patrząc na linie w środku wykresu. Trudne aspekty-koniunkcja, opozycja i kwadrat-oznaczają, że istnieje napięcie między dwoma miejscami. Może to oznaczać wyzwania w określonej dziedzinie życia lub trudności w wyrażaniu cech jednej z tych planet. Z drugiej strony, łatwe lub miękkie aspekty-sekstile i trine-wskazują, że istnieje pozytywny przepływ energii między nimi. Pomagają sobie nawzajem.

 

Składając to w całość

Gdy zrozumiesz, co oznacza każda planeta, Dom i kąt, możesz połączyć to wszystko. Pamiętaj, aby spojrzeć na znak i dom, aby powiedzieć, jak każde miejsce jest wyrażone w twoim życiu. 

Na przykład, osoba ze słońcem w raku (wychowanie, dom) w czwartym domu (dom, rodzina) może być domem lub bardzo nastawiona na rodzinę, podczas gdy ktoś ze słońcem w raku w jedenastym domu (społeczność) może cieszyć się goszczeniem przyjaciół i rodziny w swoim domu lub opieką nad innymi.

Czytanie wykresu urodzeniowego jest dość skomplikowane, a na wykresie jest tak wiele elementów, że gdybym uwzględnił je wszystkie, byłby to znacznie dłuższy artykuł! Są nawet całe książki napisane na ten temat. Są to dobre dla początkujących zainteresowanych nauką więcej:

Są to podstawy, które musisz znać, aby zacząć rozumieć swój wykres—i mam nadzieję, że lepiej poznać siebie.

 

Więcej historii zodiaku dla Ciebie

 

Wielka Trójka: co właściwie oznacza Twoje Słońce, Księżyc i znaki wschodzące Chcesz Rzeczywiście Poprawić Swoje Życie Miłosne? To jest znak zodiaku, na który powinieneś zwracać uwagę Znaki Zodiaku, z którymi jesteś najbardziej kompatybilny, oparte na własnym znaku