Co To jest Gua Sha? Wszystko, co musisz wiedzieć o narzędziu do pielęgnacji skóry it 2022

Wiem co nieco o stresie i jestem (niestety) całkiem dobrze zaznajomiona ze stresem, który może przybierać na skórze i ciele: trądzik, konsystencja, otępienie i tyle opuchnięć. Moja mama mówi, że to wszystkie frytki jem, ale na pewno nie jeść (jak wiele) frytki gdybym był zrelaksowany!

Więc poszedłem na polowanie na produkty, które mogą zarówno pomóc mojej skórze, jak i pomóc mi się zdestresować. Próbowałem łyżkę w lodówce (OK, TBH, to było bolesne!), mnóstwo kremów pod oczy i wycinanie nabiału (u mnie nie zadziałało, ale może i dla Ciebie!). Moim pierwszym oczywistym wyborem był Nefrytowy wałek (jak mogłeś się pomylić!), ale im więcej badałem (AKA prześladując wszystkich moich ulubionych blogerów na Instagramie przez wiele godzin), postanowiłem wcześnie wejść w trend.

Amazon Prime dostawy i miesiąc lub tak później, mój kamień gua sha i ja są w zasadzie BFFs. Ponieważ mam obsesję na punkcie mojego nocnego rytuału masażu gua sha, daję ci wszystkie szczegóły o tym, co to jest, co robi i jak możesz to zrobić w domu. 

Co To jest Gua Sha?

Gua sha (wymawiane gwa-shah!) to narzędzie (lub narzędzia) używane do zeskrobywania skóry w celu promowania krążenia. Starożytna medycyna chińska wykorzystywała narzędzie gua sha tysiące lat temu, aby zwiększyć krążenie krwi i leczyć ciało. 

Kiedy dajesz sobie masaż gua sha, w zasadzie zeskrobujesz całą tę wodę i limfę pod skórą na krawędzie twarzy i ciągniesz ją w dół szyi,aby spuścić. To trochę obrzydliwe, ale też super fajne, co? Przemieszcza całą krew pod skórą, więc po sesji gua sha twoja twarz jest pulchna świeżą, nową krwią na powierzchni.

W medycynie chińskiej gua sha przyszedł w postaci łyżek do zupy i innych przedmiotów(co nie jest dokładnie tak, jak wszystkie kamienie gua sha, które widzisz na Instagramie wyglądają). Ogólnie rzecz biorąc, gua sha składa się z jadeitu lub kamieni kwarcu różowego (jadeit jest znany z oczyszczania i uzdrawiania energii).

Tutaj omawiam gua sha jako narzędzie do masażu twarzy. Jednak istnieją większe narzędzia, które mogą być używane do gua sha na ciele. Umieram, by znaleźć akupunkturystę, by zobaczyć wszystkie niesamowite rzeczy, które gua sha może zrobić dla mojego ciała teraz, kiedy widziałem, jak to pomaga mojej twarzy!

Korzyści z Gua Sha

Poprawia krążenie

Gua sha is na narzędzie, jeśli chcesz zwiększyć przepływ krwi w twarzy. Krążenie samo w sobie ma tak wiele korzyści, od zmniejszenia stanu zapalnego, dodając blasku skórze, anti-aging i wiele innych.

Wspomaga drenaż limfatyczny

Cierpisz na nadmiar płynu na twarzy? Gua sha może w tym pomóc. Płyn limfatyczny to w zasadzie cały płyn pochodzący z węzłów chłonnych, który nie do końca dotarł do układu sercowo-naczyniowego. Masowanie skóry pomaga odprowadzać ten płyn z twarzy (Fuj), a gua sha jest najlepszym narzędziem, aby to wszystko wyszło.

Źródło: Pavel Danilyuk / Pexels

Łagodzi napięcie mięśni

Gdy zeskrobujesz gua sha po skórze, poczujesz, że twoja twarz natychmiast się zrelaksuje. Przez lata wszyscy myśleli, że mam problemy ze szczęką, ale okazało się, że zaciskam szczękę podczas snu, gdy jestem zestresowany (więc w zasadzie cały czas). Jak tylko zacząłem używać gua sha, od razu zauważyłem, że moja szczęka felt mniej napięty, i byłem w stanie go rozluźnić bardziej niż kiedykolwiek.

Ruch skrobania, który wykonujesz za pomocą kamienia gua sha, rozbija tkankę mięśniową, zwaną powięzią, która przynosi krążenie i powoduje, że mięśnie bardziej się rozluźniają. Jeśli masz do czynienia ze stresem i można poczuć go w twarz, gua sha jest super-łatwy sposób, aby przynieść ulgę, dodając niektóre niesamowite samoopieki do dnia.

Dodatkowa korzyść: mniej bólów głowy!

Może pomóc w suchości skóry

Zatrzymać prasę-gua sha może uratować was wszystkich suchoskórych dziewczyn! Po raz kolejny, kiedy wypchniesz wszystkie te toksyny z twarzy, Twoja skóra zaczyna pulchnąć wilgocią, ponieważ nie jest już obciążona.

Redukuje wypryski i pomaga w zapobieganiu starzeniu

Tak, gua sha jest w zasadzie cudotwórcą. Wszystko, że drenaż limfatyczny czai się w skórze jest zobowiązany do powodować pewne nagromadzenie, co jest, co może prowadzić do trądziku, tekstury, i otępienie w skórze. Masaż nadaje skórze elastyczność i blask. Stosowanie mocniejszego nacisku może nawet pomóc w usuwaniu drobnych linii i zmarszczek.

Dodaje kontury twarzy

Nie ma potrzeby drogich pudrów konturowych z Twoim gua sha! Gdy zeskrobujesz kamień gua sha na policzkach, zaczniesz zauważać kontury twarzy, o których nigdy nie wiedziałeś. Podczas gdy ten efekt odchudzania jest tylko tymczasowy, z biegiem czasu, coraz krążenie krwi i poruszanie się wokół całego drenażu limfatycznego może pomóc tylko wtedy, gdy próbujesz wyszczuplić twarz.

Jak to zrobić?

Możesz zrobić masaże gua sha po serum, krem nawilżający lub olej krok rutyny. Wolę robić gua sha po nałożeniu wszystkich produktów na moją skórę, ponieważ pomaga kamień przesuwać się po skórze bez wysiłku.

Każde narzędzie gua sha ma inny kształt, więc znaleźć stronę, która działa najlepiej dla różnych konturów twarzy. Najpierw używam boku z divot na moim, aby dopasować kontury, takie jak pod oczami, na policzkach i na brodzie, a następnie biorę zakrzywioną stronę na czoło i na szyję i klatkę piersiową.

Ponieważ masz zamiar wypchnąć wszystkie te toksyny z twarzy (brzmi niesamowicie, prawda?), Lubię mieć pewność, że moja szyja jest obkurczona, zanim zacznę wepchnąć w nią cały syf. W trzech różnych sekcjach (po obu stronach i bezpośrednio pod brodą) uruchamiam narzędzie w kierunku mojej twarzy przez około pięć do 10 uderzeń.

Następnie, w zamiatanie ruchu, zeskrobuję narzędzie gua sha od środka brody do tuż pod uchem na linii szczęki i powtórzyć pięć do 10 razy w zależności od tego, jak podekscytowany jestem wskoczyć do łóżka. Robię drugą stronę, a następnie kontynuuję w górę twarzy, skrobając gua sha z kącika ust do uszu, pod uszami i tuż nad brwiami. Brzmi to jak dużo, ale jest tak relaksujące, że będziesz żałować, że nie możesz pocierać tym czymś twarzy godzinami (jeśli nie możesz powiedzieć, mój gua sha i ja jesteśmy teraz w poważnym, zaangażowanym związku).

Jeśli potrzebujesz wizualnego, powyższy film jest świetnym samouczkiem! Gdy zaczniesz gua sha-ING away, dostaniesz się do własnego rowka, jak chcesz to zrobić.

Kiedy masujesz, nie bój się dodać trochę silnego nacisku. Oczywiście nie próbujemy się posiniaczyć, ale jeśli pojawi się jakieś zaczerwienienie lub małe czerwone kropki, to normalne. Zaczerwienienie oznacza to, że gua sha przynosi krew na powierzchnię, więc robi swoje!

Mam już Nefrytowy wałek. Czy potrzebuję obu?

W zależności od potrzeb, zarówno kamień gua sha i Jade wałek może być korzystne. Z mojego doświadczenia wynika, że jadeitowy wałek jest niesamowity, ponieważ pomaga produktom takim jak serum i olejki głębiej wniknąć w skórę. Uwielbiam używać Jadeitowego wałka do nakładania kremów pod oczy w nocy, a także na maseczki, aby pomóc w tym wszystkim dobroci (jeden z moich ulubionych hacków do pielęgnacji skóry!). Gua sha, z drugiej strony, jest bardziej do masażu niż produktów. Pomaga wyciągnąć wszystkie toksyny w skórze na głębszym poziomie niż Nefrytowy wałek.

Sklep Nasze Ulubione:

Wypróbowałam setki produktów kosmetycznych—a NuFACE to prawdziwa okazja