Co Powinieneś Przeczytać Dalej Na Podstawie Swojego Znaku Zodiaku

Znikąd Moja lista do przeczytania w 2022 roku stała się absolutnie Ogromna. Przeszedłem od chęci przeczytania zaledwie kilku książek do konieczności czytania około trzech tygodniowo, aby zakończyć wszystko na mojej liście, a to nawet nie obejmuje wszystkich nowych wydań pojawiających się latem. Dzięki całej masie rekomendacji książkowych, pływam w książkach do przeczytania i nie mam pojęcia, co zacząć dalej. Więc oczywiście zwróciłem się w stronę gwiazd. Oto kolejna książka, którą powinieneś przeczytać, zgodnie ze swoim znakiem zodiaku:

 

Aimee Molloy

Dobranoc Piękna

Baran nie odrzuca przygody, więc thriller, który przewraca strony, jest w sam raz dla nich.

Kiedy nowożeńcy sam i Annie opuszczają Wielkie Jabłko do pozornie Nudnego miasta sama, Annie nie wie, co ze sobą zrobić. Chociaż chce, aby jej małżeństwo było ekscytujące, Sam spędza całe dnie na widywaniu pacjentów z terapii w biurze na dole-i wkrótce wygląda na to, że jeden konkretny pacjent staje się trochę za blisko. Ponieważ pytania dotyczące możliwego romansu wypełniają milczenie w domu, stawką jest o wiele więcej niż małżeństwo sama i Annie, o ile Sam przyjmuje więcej pacjentów. Z niespodzianką i tajemniczą tajemnicą, widziałem, jak Baran gubi się w tym thrillerze.

 

Tessa Bailey

Moje Zabójcze Wakacje

Nie byłem w stanie wejść do Barnes and Noble bez obejrzenia tej książki od miesięcy, więc oczywiście Taurus byłby tym, który to sprawdzi.

Ta pikantna Tajemnica morderstwa podąża za Taylor, ćpunem kryminalnym, który postanawia, że podróż do Cape Cod jest dokładnie tym, czego potrzebuje jej brat, aby wydostać go z kryzysu po śmierci swojej pandy. Jednak gdy Tessa i jej brat przybywają do ośrodka, wkrótce odkrywają martwe ciało właściciela nieruchomości i zaczynają podejrzewać okoliczności prowadzące do śmierci. Wy Taurusy lubicie niekonwencjonalne, prawda? A jeśli nadal zastanawiasz się nad przyprawą, Cóż, Tessa wkrótce poznaje tajemniczego, bezsensownego łowcy nagród, który z dnia na dzień staje się słodszy. Jeśli chciałeś coś, aby przerwać rutynę czytania, nie szukaj dalej.

 

Anna North

Outlawed

Masz reputację przebiegłego i sprytnego (w najlepszy możliwy sposób), więc na pewno utożsamisz się z protagonistą w Outlawed.

Jest to nie tylko jedna z najbardziej wyjątkowych książek, jakie kiedykolwiek czytałem, ale także pierwsza książka, której dosłownie nie mogłem odłożyć w tym roku. Kiedy zaczyna się małżeństwo 17-letniej ady, nie przychodzi jej do głowy nic, co mogłoby ją uszczęśliwić. Jednak gdy po roku nadal nie zajdzie w ciążę, jej matka mówi jej, aby uciekła z miasta lub zaryzykowała oskarżenied czarów. Wychowana w świecie, w którym kobiety muszą mieć dzieci, ada wkrótce łączy siły ze słynnym gangiem Hole-in-the-Wall, grupą kobiet dowodzoną przez nieco tajemniczego przywódcę znanego jako The Kid. Podczas gdy gang pracuje nad rozpowszechnianiem swoich wpływów we własnej cywilizacji bez mężczyzn, Ada zastanawia się, czy naprawdę kiedykolwiek poczuje się bezpiecznie w społeczeństwie, w którym ciała kobiet są traktowane jak naczynia.

 

Emily Henry

Miłośnicy Książek

Jeśli jest coś, czemu rak nie może się oprzeć, to jest to historia miłosna na wieki-i mam dla nich właśnie książkę.

Królowa śmiech-out-loud rom-com, Emily Henry, zaszczyciła niezliczone letnie listy lektur wydaniem swojego najnowszego, Miłośnicy Książek. Historia przedstawia znakomitą agentkę literacką i odnoszącą sukcesy korporacyjną dziewczynę Norę, która zgadza się wyjechać z miasta na bardzo potrzebną podróż ze swoją siostrą, Libby. Pomimo tego, że jest z dala od zgiełku, Nora wkrótce wpada na zrzędliwego redaktora, którego miała nieszczęście spotkać w mieście, Charliego Lastrę. Kiedy próbuje skupić swoje wysiłki na spotkaniu z dostępnym rybakiem lub uroczym barmanem, wydaje się, że Nora nie może uniknąć Charliego. Gdy nadal wpadają na siebie w serii przypadkowych spotkań, oboje zaczynają zdawać sobie sprawę, że drugie nie jest takie złe.

 

Rachel Yoder

Nightbitch

Ach, Leos. Twój zapał i naturalne przywództwo prawdopodobnie prowadzą cię do kupowania książek, które pasują do Twoich ambicji, ale jeśli chcesz wyjść poza strefę komfortu, ten thriller psychologiczny jest idealnym pierwszym krokiem.

Ta wciągająca satyryczna opowieść opowiada o matce, która podejmuje trudną decyzję o pozostaniu w domu z nowo narodzonym synem, podczas gdy jej mąż wciela się w rolę żywiciela rodziny. Jednak po około dwóch latach zaczyna zauważać, że jej zęby stają się ostrzejsze, włosy stają się futrzane i chęć angażowania się w zachowanie podobne do psa. Zdesperowana, aby ukryć to nowe psie alter ego, zwraca się do opowieści o mitach i stanie psychicznym matek poprzez książki w swojej lokalnej bibliotece i nieświadomie zostaje przywiązana do wielopoziomowego systemu marketingowego. Szczerze mówiąc, jest to dalekie od większości książek, które kupuję, ale z komentarzem na temat odpowiedzialności dorosłych, presji społecznej na kobiety i zwierzę w nas, to zaskakująco trafna opowieść o ostrożności.

 

Jenny Han

The Summer I Turned Pretty

Dzięki tej odie do letnich przygód i dreszczowi licealnych przygód, Virgos mogą zbłądzić z ich Zwykle rozsądnej strony i zgubić się w kaprysie estetyki nadmorskiej babci.

Belly kocha lato, ponieważ oznacza to, że nie ma szkoły, niekończące się godziny słońca tanning i pływanie oraz czas spędzony z przyjaciółmi z dzieciństwa, Conradem i Jeremiahem. Ale tego lata trio jest starsze, bliższe dowiedzeniu się, kim jest w dorosłym życiu i uświadamia sobie, że zaledwie rok może mieć ogromny wpływ na ich przyjaźń. Belly znajduje się w miłosnym trójkącie między dwoma braćmi i w głębi duszy wie, że żadne lato nie będzie już takie samo. Idealna równowaga tandety i dojrzałości, ta seria coming-of-age oddaje zamieszanie i piękno, które rośnie. Szukasz innego powodu, by to odebrać? Wraz ze wzrostem popularności Amazon Prime show, Panna poczuje się jeszcze bardziej w wiedzy i zdobędzie prawo do przechwałek mówiąc, że przeczytała książkę i obejrzała serię.

 

Nicola Yoon

Instrukcje do tańca

Jako waga wiem, że kochamy dobry romans i solidną, merytoryczną fabułę w powieści.

Nicola Yoon ‘ s Słońce jest również gwiazdą to jedna z książek, które skłoniły mnie do czytania, kiedy wyszła na jaw. Uwielbiam sposób, w jaki balansuje burzliwą historię miłosną z innymi prawdziwymi konfliktami i ostrymi obserwacjami na temat codziennego życia. Narracja w Instrukcje do tańca nie jest inaczej. Evie nie wierzy w miłość, ale kiedy jest świadkiem przypadkowego pocałunku pary i nagle wyobraża sobie, jak rozpoczął się ich związek i jak się skończy, zaczyna się zastanawiać, czy romans mógłby mieć silniejszą rolę w jej życiu. Po tym, jak dowiaduje się, że bierze lekcje tańca z partnerem znanym jako X, zaczyna się zastanawiać, czy coś mogłoby się stać z tym pewnym siebie, szczęśliwym chłopcem. Zapisują się na konkurs tańca, a gdy oboje się do siebie zbliżają, Evie zastanawia się, czy zakochanie się w bliskiej nieznajomej jest warte zaryzykowania serca.

 

Catherine Hernandez

Celownik krzyżowy

Skorpiony są znane jako jeden z najbardziej intensywnych znaków zodiaku, więc sensowne jest tylko to, że zostaną wciągnięci do mrożącej krew w żyłach powieści osadzonej w niemal apokaliptycznej przyszłości.

W przyszłej cywilizacji, potężne powodzie i spanikowane społeczeństwo skłaniają rządowy reżim znany jako buty do celowania w LGBTQ+ i społeczności kolorowe, które obsługują obozy pracy. Pomimo ponurych perspektyw dla osób marginalizowanych, powstaje opór. Gdy ruch przeciwko rządowi rośnie, Kay, była drag queen i kolejny z celów rządu, dołącza do grupy uchodźców i oficera armii, którzy walczą o przełamanie wpływów rządu i oddanie władzy z powrotem w ręce ludzi. Ta książka ma tematy poruszające znaczenie niepodległości i demokracji, przejmujące dla dzisiejszego świata.

 

Christine Pride

Nie Jesteśmy Tacy Jak Oni>

Strzelec chce książki, która pozwoli mu zgadywać, przewracać strony i siedzieć na krawędzi siedzenia – a wszystko to przy zachowaniu niekonwencjonalności. Na szczęście ta porywająca powieść z podwójną perspektywą robi wrażenie.

Jen i Riley są przyjaciółmi od dzieciństwa i utknęli ze sobą przez grube i wtedy. Gdy Jen wkracza w rolę nowej matki, Riley przygotowuje się do podjęcia obowiązków pierwszej czarnej kobiety, która zostanie prezenterką wiadomości w Filadelfii. Ale kiedy mąż policjantki Jen strzela do nieuzbrojonego czarnego mężczyzny, dwaj przyjaciele kwestionują ich moralność, etykę i jak mogą pozostać bliskimi przyjaciółmi, gdy różnica między ich społecznościami jest bardziej zauważalna niż kiedykolwiek. Riley, której zadaniem jest opisanie tragedii, pyta, jak może zachować swoją tożsamość i relacje z Jen.

 

Racquel Marie

Ofelia Mimo Wszystko

Koziorożce słyną z entuzjazmu do zwykłego życia, a nic tak nie celebruje życia, jak queerowa historia o dojrzewaniu.

Ofelia kocha jedzenie, kubańską kulturę i chłopców. Jednak kiedy Ofelia zaczyna rozwijać uczucia do kogoś innego niż inny popularny facet w szkole, zamieszanie zaczyna przejmować kontrolę. Głównie dlatego, że jest zakochana w talii Sanchez, słodkiej, ale cichej koleżance z klasy. Gdy ukryte uczucia Ophelii stają się znane w jej grupie przyjaciół, desperacko chce odkryć i oznaczyć siebie, zanim zrobi to ktoś inny. Ta książka nie tylko jest opowieścią o dorastaniu, ale jest świetnym przypomnieniem, że nie ma pośpiechu, aby wszystko rozgryźć w liceum, college ‘ u lub poza nim.

 

Marlowe Granados

Happy Hour

Dla odważnego Wodnika opowieść o odkrywaniu siebie w dalekiej podróży to idealne towarzystwo w leniwe popołudnie.

Isla jest gotowa na lato nowych doświadczeń i zwykłej starej, młodzieńczej zabawy ze swoją przyjaciółką i partnerem w kryminale, Galą. Obaj przybywają do Nowego Jorku i szybko ustanawiają równowagę między przeskakiwaniem przez dzielnice a szczotkowaniem ramion z wpływowymi mediami społecznościowymi i celebrytami. Eksperymentując z serią dorywczych prac i odkrywając więcej o ich przyjaźni, Isla urzeka urokiem miasta. Niezależnie od tego, czy marzyłeś o przeprowadzce do Nowego Jorku, czy po prostu chcesz uciec od własnego, ta książka bezbłędnie łączy współczesną narrację z przepychem dobrze spędzonego lata.

 

Abigail Hing Wen

Loveboat, Tajpej

Jedna z najbardziej emocjonalnie świadomych zodiaku, Ryby nie jest obca ciążeniu w kierunku opowieści o miłości i stracie.

Na Loveboat, Tajpej, tematy te są łączone jako 18-letni Ever Wong zostaje wysłany na studia Mandarian w Taiwain. Przyzwyczajona do przestrzegania surowych zasad rodziców w swoim domu w Ohio, zawsze jest zdeterminowana, aby dobrze sobie radzić. Jednak kiedy zdaje sobie sprawę, że jej koledzy z klasy są typem cudownych dzieci znanych z dostania się na Harvard lub czerpania z bogactw ich bogatych rodzin, jest oczywiste, że nie będzie aż tak dużo nauki. Okazało się, że program, do którego zapisali ją rodzice, był przykrywką dla podziemnego programu dla nastolatków znanego jako Loveboat. Handlując wycieczkami terenowymi na napędzane adrenaliną noce clubbingu, po raz pierwszy w życiu postanawia złamać zasady—ale szybko zdaje sobie sprawę, że każda decyzja ma swoje konsekwencje.

 

Książka, którą powinieneś przeczytać dalej, oparta na Twoim Enneagramie