9 Niewypowiedziane Zasady Wznawiania, Których Powinieneś Przestrzegać

Jest kilka rzeczy bardziej frustrujących i przygnębiających niż pozornie niekończące się poszukiwanie pracy, więc co z tego, że istnieją proste wskazówki, które mogą pomóc w przeniesieniu CV na szczyt stosu menedżera zatrudniania? Niezależnie od tego, czy Twoje odpowiednie szkolenie i doświadczenie są rozległe, czy bardzo minimalne, Twoje CV jest Twoją ofertą sprzedaży—mówi tym, którzy chcą zatrudnić, co możesz zrobić, co lubisz i gdzie chcesz się przenieść w swojej karierze. Ważne jest, aby Twoje CV podkreślało Twoje najlepsze atrybuty, unikając czerwonych flag lub błędów, które mogłyby Cię powstrzymać w poszukiwaniu pracy. Jeśli chcesz przenieść swoje CV na wyższy poziom, Czytaj dalej dziewięć niewypowiedzianych zasad CV, które musisz przestrzegać przed złożeniem następnej aplikacji.

 

1. Nie więcej niż dwie strony

Kiedy naprawdę chcesz pokazać swoje szkolenie i doświadczenie firmie, może być kuszące, aby wymienić każdą pracę, jaką kiedykolwiek miałeś lub kurs, który kiedykolwiek podjąłeś, ale rzadko jest to dobry pomysł. Według Indeed.com, większość życiorysów nie powinna być większa niż jedna strona, zwłaszcza jeśli masz mniej niż 10 lat doświadczenia zawodowego. Większość menedżerów zatrudniających ma zaledwie kilka sekund, aby przejrzeć CV i zdecydować, czy dobrze pasujesz do dostępnej roli, więc musisz upewnić się, że wszystkie informacje, które widzą, są istotne. Unikaj niepotrzebnych słów wypełniających, usuwaj nieaktualne informacje i utrzymuj swoje CV tak zwięzłe, jak to możliwe.

 

2. Dostosuj swoje CV do pracy

Chociaż może być łatwiej, jeśli ubiegasz się o szeroką gamę ofert pracy, używanie tego samego CV dla każdej aplikacji może działać przeciwko tobie. Menedżerowie ds. zatrudniania chcą zobaczyć, że masz umiejętności i doświadczenie w konkretnej roli, którą pełnią, i że będzie wyglądać inaczej dla każdego stanowiska. Szkolenia i doświadczenie zawodowe, które byłyby ważne dla roli księgowego jest bardzo różni się od tych potrzebnych do pozycji gościnności, więc określenie odpowiednich umiejętności i opracowanie na tych dla każdej konkretnej pracy ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia się wyróżniać. Oznacza to również usunięcie doświadczenia zawodowego, które nie jest istotne dla stanowiska, o które się ubiegasz, zwłaszcza jeśli pochodzi ono z ponad pięciu lat temu. Zachowaj aktualność i zachowaj aktualność!

 

3. Nie pozwól, aby Pisownia i gramatyka Cię powstrzymywały

Może się to wydawać oczywiste, ale zapewnienie poprawnej pisowni i gramatyki w CV może mieć duże znaczenie, jeśli chodzi o to, czy menedżer ds. zatrudniania poważnie traktuje Twoją aplikację. Użyj Grammarly do sprawdzania błędów lub poproś znajomego o edycję swojej pracy. Błędy, których można uniknąć w CV, oznaczają, że spieszyłeś się na piśmie, nie jesteś zorientowany na szczegóły lub po prostu nie dbałeś na tyle, aby edytować swoją pracę przed wysłaniem jej—żadne z nich nie są wrażeniami, które chcesz dać potencjalnemu pracodawcy!

 

Źródło: Color Joy Stock

 

4. Liczby, Liczby, Liczby!

Jednym z najlepszych sposobów, aby upewnić się, że twoje doświadczenie wyróżnia się, jest określenie dokładnie tego, co zrobiłeś w każdej roli. Oznacza to włączenie liczb! Zamiast wymieniać obowiązek jako po prostu “Obsługa klienta”, powiedz ” obsługiwał do 200 klientów na zmianę.”Zamiast pisać” na Twitterze firmy, ” say ” zarządzał obecnością firmy na czterech platformach społecznościowychorms, budując following online dla ponad 20 000 osób.”

 

5. Wymień Twarde Umiejętności, Nie Miękkie

Sekcja umiejętności w Twoim CV powinna być krótka i trafna, co oznacza, że wymieniasz tylko twarde umiejętności! Umiejętności twarde to mierzalne umiejętności, które są bezpośrednio związane z pracą, o którą się ubiega,podczas gdy umiejętności miękkie to atrybuty osobiste, które opisują pracowników jako jednostki. Podczas gdy umiejętności miękkie, takie jak bycie pracowitym, uczciwym i cierpliwym, mogły brzmieć dobrze w szkole średniej, nie są mierzalne ani obiektywne i nie powinny być uwzględniane w profesjonalnym CV. Zamiast tego wymień trudne umiejętności, które wyskoczą na menedżera zatrudniającego, takie jak korzystanie z pakietu Google Suite, Microsoft Office, Skype lub Zoom.

 

6. Użyj czasowników akcji, aby wymienić swoje obowiązki

Jeśli chodzi o wymienienie swoich obowiązków i odpowiedzialności w poprzednich rolach, czasowniki akcji mogą zrobić różnicę. To przełącza język CV z pasywnego głosu na aktywny głos i jest świetnym sposobem na podkreślenie tego, co oferujesz firmie. Prowadzić punktory z czasownikami działania, takimi jak “negocjowane”, “zarządzane”, “koordynowane” i “opracowane”, aby zwrócić uwagę na swoje osiągnięcia i doświadczenie.

 

Źródło: Social Squares

 

7. Badanie Obecnych Pracowników

Jeśli chcesz mieć wgląd w to, czego szuka firma, obecni pracownicy są niesamowicie użytecznym miejscem na początek! LinkedIn jest niesamowitym zasobem, który pozwala znaleźć osoby już pracujące w firmie, do której się ubiegasz, i pozwala zobaczyć, jakie doświadczenie i umiejętności wymieniają zarówno na obecnym stanowisku, jak i na poprzednich stanowiskach. Może to być świetny sposób, aby dowiedzieć się, które szkolenia i informacje menedżerowie biznesowi i zatrudniający uważają za ważne, pomagając Ci w podkreślaniu własnych umiejętności.

 

8. Wytnij Referencje

W tym referencje w CV, a nawet dobrze używane wyrażenie “referencje dostępne na życzenie,” to już przeszłość! Nie tylko nie są one potrzebne na etapie aplikacji, chyba że jest to wyraźnie wymagane, ale lista referencji zajmuje cenne miejsce w CV.

 

9. Użyj listu motywacyjnego, aby wyjaśnić luki

Wiele osób boi się zająć lukami w życiorysach,ale nie powinno! Ankieta LinkedIn 2020 wykazała, że Amerykanie czują się zawstydzeni (24%), niespokojni (23%) i zawstydzeni (15%) ujawnieniem, że są obecnie bezrobotni, ale zwłaszcza od COVID-19, Bardzo często kandydaci mają co najmniej krótkie luki w historii zatrudnienia. Jeśli masz luki w CV, niezależnie od przyczyny, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to być szczerym. Zamiast unikać, użyj listu motywacyjnego, aby podkreślić, że poświęciłeś czas na rozwój i skupienie. Od wzięcia udziału w kursie online po budowanie profesjonalnej sieci, wykorzystaj luki w CV na swoją korzyść i nie bój się wyjaśniać swojego wolnego czasu menedżerowi ds. zatrudnienia—może to po prostu działać na Twoją korzyść!

 

Tak, Manifestowanie Prac-Pomogło Mi Zdobyć Wymarzoną Pracę