9 Hacki Pracy Należy Wdrożyć Natychmiast

Jesteś zdeterminowany, by uczynić ten rok najlepszym dla twojej kariery. Twoja motywacja jest silna, ale jeśli chodzi o to, aby to się stało, jesteś trochę zablokowany.

Rozumiem-zmiana nawyków jest trudna i przytłaczająca. Ale oto dobra wiadomość: możesz zacząć od czegoś małego. Poniżej przedstawiamy dziewięć różnych hacków, które możesz wdrożyć w tym roku.

Niezależnie od tego, czy chcesz zaoszczędzić czas i frustrację, czy lepiej skupić się na tym, co naprawdę ważne, te wskazówki są łatwe do wdrożenia i przybliżą Cię o krok do tego roku, w którym faktycznie podnosisz swoje życie zawodowe.

 

1. Rób regularne przerwy z techniką Pomodoro

Czy jesteś typem osoby, która godzinami siedzi przy biurku, nie zdając sobie sprawy, ile czasu mija? A może jesteś typem, który co kilka minut się rozprasza.

Tak czy inaczej, technika Pomodoro może być pomocna. To podejście do zarządzania czasem wymaga podziału dnia pracy na mniejsze, łatwiejsze do opanowania części (zwane pomodoros) i używania zegara do ich śledzenia. Będziesz pracować przez 25 minut, a następnie zrobić pięciominutową przerwę. Po ukończeniu czterech Pomodoro, nagradzasz się dłuższą przerwą około 20 minut.

Co to dla ciebie znaczy? Zwiększa twoją koncentrację, zaszczepiając poczucie pilności, ponieważ naturalnie będziesz chciał uzyskać jak najwięcej pracy w tym 25-minutowym kawałku, jak to tylko możliwe. Dodatkowo zapewnia, że od czasu do czasu wstajesz z biurka, co jest ważne dla twojego mózgu i ciała!

 

Oto, co powinieneś wiedzieć o technice Pomodoro

kto by pomyślał, że pomidorowy zegar może mieć tyle mocy?

 

2. Oszczędzaj czas dzięki pakietowaniu poczty e-mail

Dla większości z nas e-mail jest zmorą naszego istnienia. Jestem jedną z tych osób, które utrzymują kartę skrzynki odbiorczej otwartą przez cały czas i nie mogę oprzeć się potrzebie natychmiastowego sprawdzenia, gdy tylko pojawi się nowa wiadomość.

Ale chodzi o to, że wiem, że w znacznym stopniu sabotuje moją koncentrację i produktywność. Ciągle odrywam moją uwagę od zadania pod ręką, aby przeczytać e-mail, który prawdopodobnie nie jest tak pilny lub ważny.

Dlatego tak wiele osób przeklina się przez e-mail partching, gdzie pozwalasz sobie tylko czytać i odpowiadać na e-maile dwa lub trzy razy dziennie w określonych odstępach czasu. Zmniejszy to potrzebę ciągłego monitorowania skrzynki odbiorczej i zapobiegnie ciągłemu odsuwaniu wiadomości e-mail od dnia pracy.

 

Źródło: @ homeyohmy

 

3. Zarządzaj swoją energią dzięki systemowi kodowania listy zadań

Twoja energia prawdopodobnie nie pozostaje niezmienna przez cały dzień. Może jesteś gotowy i odważny, aby przeglądać listę rzeczy do zrobienia, gdy tylko weźmiesz poranną kawę, a może jesteś kimś, kto naprawdę nie robi kroku aż do popołudnia.

Produktywność to coś więcej niż zarządzanie czasem, to zarządzanie energią. Mądrzej jest rezerwować bardziej złożone zadania, gdy czujesz się najbardziej skoncentrowany, a te bezmyślne, gdy czujesz się wyczerpany.

Po utworzeniu listy zadań użyj prostego systemu kodowania, aby wskazać, gdzie zadania spadają na Twój spect energiirum. Możesz wybrać symbole, które działają dla Ciebie. Na przykład użyj strzałki w górę, aby wskazać naprawdę wymagające umysłowo zadania (takie jak tworzenie prezentacji) i strzałki w dół dla rzeczy, które są o wiele bardziej rutynowe (takie jak wypełnianie raportu wydatków). Lub zdecydować się na buźkę i zmarszczki twarz. Lub po prostu gwiazda więcej zadań wysokoenergetycznych.

Masz tutaj pewną elastyczność, ale Zapisywanie listy zadań w ten sposób pomoże Ci w pełni wykorzystać czas, który masz w ciągu dnia pracy.

 

4. Stop feeling frazzled by silencing notifications

Byłoby miło zrzucić winę na wszystko, co nas rozprasza, ale wiemy, że tak nie jest. Wielu z naszych skupiających się złodziei jest narzuconych sobie, zwłaszcza jeśli chodzi o powiadomienia cyfrowe.

Rada, aby uciszyć powiadomienia, gdy naprawdę chcesz wykonać pracę, nie jest zupełnie nowa, ale jestem gotów się założyć, że nadal jej nie wdrożyłeś.

Wezwij swoją odwagę i w końcu spróbuj. Wyłącz wszystkie powiadomienia push w telefonie. Zamknij kartę e-mail. Ustaw się na “nie przeszkadzać”w swojej platformie komunikatorów. To da ci trochę potrzebnego nieprzerwanego czasu, aby skupić się na rzeczywistej pracy.

 

5. Ustalaj priorytety, co ma znaczenie, wcześnie przygotowując listę rzeczy do zrobienia

Czy jesteś jednym z tych ludzi, którzy robią listę rzeczy do zrobienia każdego ranka? Nie mogę cię winić – kiedyś byłem taki sam. Oto minusy tego podejścia: pozostawia miejsce dla wszystkich innych, aby dyktować najbardziej palące priorytety dnia pracy. Prawdopodobnie nie tworzysz swojej listy, dopóki nie sprawdzisz wiadomości e-mail i innych żądań, które pojawiły się od czasu odejścia, co oznacza, że te rzeczy natychmiast zajmują miejsce na liście zadań (nawet jeśli nie są wrażliwe na czas).

Zamiast tego spróbuj zrobić listę zadań na następny dzień, zanim wylogujesz się na noc. Bardziej prawdopodobne jest, że zapiszesz wtedy większe, ważniejsze priorytety, niż pozwolisz skrzynce odbiorczej całkowicie rządzić harmonogramem. Kiedy wrócisz jutro do biura, będziesz miał natychmiastowe przypomnienie o tym, na czym naprawdę chciałeś się skupić.

 

6. Przestań wymyślać koło na nowo, tworząc szablony

Każde zadanie zawiera kilka powtarzalnych zadań, ale to nie znaczy, że za każdym razem musisz zaczynać od zera. Szablony mogą pomóc w zapewnieniu spójności przy jednoczesnym oszczędzaniu czasu.

Czy często wysyłasz podobny e-mail? Zapisz go jako odpowiedź w puszkach, dzięki czemu możesz szybko upuścić go do pustej wiadomości i dostosować szczegóły. Czy jesteś pisarzem, który zawsze zaczyna od pustej strony? Stwórz szablon, który ma gołe kości na miejscu dla Ciebie.

W podobnym duchu pomocne jest również stworzenie ściągawki dla siebie. Niezależnie od tego, czy chodzi o instrukcje, które zawsze przeglądasz w wątkach e-mail, aby znaleźć, czy o wymiary zdjęć, których nigdy nie pamiętasz, wyciągnij wszystkie te szczegóły do poręcznego dokumentu, który znajduje się bezpośrednio na pulpicie, aby szybko je znaleźć, gdy ich potrzebujesz.

 

7. Zaszczepić poczucie pilności dzięki mini-kamieniom milowym

Trudno jest pozbyć się większych celów. Wypłata wydaje się tak odległa, co sprawia, że trudno jest utrzymać koncentrację i motywację.

Na tym polega piękno dzielenia tych większych celów na mniejsze kamienie milowe. Na początek sprawia, że cały proces jest łatwiejszy w zarządzaniu. Dodatkowo da ci to więcej możliwości zdobywania częstych wygranych. To highly motywujące (poważnie, wystarczy spojrzeć na coś, co nazywa się zasadą postępu).

Więc rozwal tę górę na jakieś kretowiska. To będzie mniej zniechęcające.

 

Źródło: @ roomforttuesday

 

8. Dowiedz się, co jest najważniejsze z tą macierzą

Masz kiedyś tyle do zrobienia, że nawet nie wiesz, od czego zacząć? Wszyscy tam byliśmy i łatwo jest być tak sparaliżowanym przez pogardę dla naszych list rzeczy do zrobienia, że nie robimy żadnych postępów.

Konfiguracja prostej matrycy może pomóc ci dowiedzieć się, na czym powinieneś się najpierw skupić. To proste: narysuj kwadrat, a następnie podziel go na cztery równe części. Wzdłuż górnej linii kwadratu napisz “pilne” i “nie pilne”, a wzdłuż lewej linii napisz” ważne “i” nie ważne.”

Następnie zacznij kreślić swoje zadania w odpowiednich kwadratach. Może ten wniosek o grant jest zarówno pilny, jak i ważny, ale reagowanie na komentarze w mediach społecznościowych jest ważne, ale nie pilne.

Ta matryca ułatwia kategoryzację zadań, a następnie odpowiednio je rozwiązuje:

  • Pilne i ważne: umieść je na pierwszej liście zadań.
  • Pilne i nieistotne: deleguj je, jeśli możesz. Jeśli nie, zajmij się nimi.
  • Nie pilne i ważne: Zapisz trochę czasu w kalendarzu, aby poradzić sobie z nimi w najbliższej przyszłości.
  • Nie pilne i nie ważne: te prawdopodobnie mogą na razie całkowicie spaść z listy.

Widzisz? Wprowadza trochę porządku i strategii do wszystkich zadań, a nie tylko zgadywać, od czego powinieneś zacząć.

 

9. Znajdź czas dla siebie, planując opiekę nad sobą

Wszyscy słyszeliśmy o znaczeniu dbania o siebie, ale to nie znaczy, że znalezienie czasu jest łatwe. To jest coś, co musisz robić celowo.

Trzymaj się go, planując go (tak, mam na myśli fizyczne blokowanie miejsca w rzeczywistym kalendarzu) co tydzień.

Niezależnie od tego, czy jest to gorąca klasa jogi, masaż, kolacja z przyjacielem, czy nawet trochę czasu, aby usiąść na kanapie i warzywa, będziesz znacznie bardziej skłonny znaleźć czas dla siebie, jeśli zarezerwujesz go proaktywnie.

 

Jeśli chodzi o życie zawodowe, łatwo utknąć w swoim stylu i trzymać się tych samych złych nawyków. Ale jeśli obiecałeś, że w tym roku to zmienisz, te hacki mogą pomóc.

Umieścić jeden (lub nawet kilka!) z nich w grę i obserwować, jak pozytywne zmiany zaczynają się dziać. Kibicuję Ci!

 

Jak przyznać, że jesteś przytłoczony w pracy

i co z tym zrobić