8 zaskakujących nawyków, które powstrzymują cię od posiadania naprawdę zdrowego związku

Zazwyczaj myślimy, że miłość oznacza pudełko czekoladek w kształcie serca lub ostatnią stronę w bajce, ale w rzeczywistości miłość nie jest łatwym wyczynem ani bajką. W 2022 roku poszukiwanie miłości wygląda bardziej jak tydzień SMS-ów w tę i z powrotem, który nie prowadzi donikąd niż romantyczny montaż. Większość z nas ma zakorzenione nawyki, które powstrzymują nas przed najszczęśliwszym możliwym Związkiem, niezależnie od tego, czy jesteśmy już w jednym, czy nadal przesuwamy się przez Bumble.

Krótka, ale ważna uwaga: jeśli związek nie jest wysoko na liście priorytetów, robisz to, a ten artykuł nie jest przeznaczony dla ciebie. Wrzuć tę playlistę, przeczytaj ten artykuł i kontynuuj z yo ‘ bad self. 

Ale dla wszystkich dziewczyn, które chcą doskonałego związku, oto dobra wiadomość: My can napraw złe nawyki powstrzymujące nas od znalezienia czystego szczęścia w związku, ale wymaga to brutalnej szczerości i ponownej oceny tego, co naprawdę oznacza “szczęśliwy”. Niezależnie od tego, czy ty i twój partner utknęliście w tej samej walce, czy też bez skutku przesuwacie się w prawo na każdej aplikacji randkowej, oto osiem zaskakujących nawyków, które mogą zaszkodzić Twojemu życiu miłosnemu.

 

1. Masz problemy z zaangażowaniem w innych dziedzinach życia

Więc jesteś w pełni oddany swojemu partnerowi (gratulacje! a może jesteś tak Gotowy na związek, że wiesz, że wejdziesz za wszystko, jeśli znajdziesz odpowiednią osobę. Jeśli jednak jesteś nieszczęśliwy w mieście, w którym mieszkasz lub nie możesz trzymać się jednej pracy, problemy z zaangażowaniem mogą pojawić się w innych obszarach twojego życia. Problem z problemami związanymi z brakiem związku wpływającymi na twoje życie miłosne? Jeśli czekasz na poważne zmiany w życiu, takie jak przeprowadzka do nowego miasta lub rozpoczęcie nowej pracy, możesz nie być tak otwarty na nowy związek, jak myślisz.

Kiedy czekasz na zmianę swojego życia, możesz wahać się, czy nawiązać więź z inną osobą (w tym pogłębić więź z obecnym partnerem) ze strachu przed nieznanym. Zamiast tego pracuj nad osiągnięciem pożądanego życia, zanim skupisz się na znalezieniu partnera lub dowiedz się, jak obecny partner pasuje do wymarzonego życia, które chcesz mieć. 

 

2. Tak bardzo pragniesz związku, że nie ma znaczenia z kim jest

Wyobraź sobie: Ty naprawdę, naprawdę. chcesz wziąć ślub, więc ignorować wszelkie czerwone flagi i znaki ostrzegawcze, bo już zainwestował zbyt dużo czasu w bieżącym związku. A może wcześnie przywiązujesz się do nowych ludzi, bo myślisz, że są “the One” (jesteś tak zmęczony byciem singlem!). Brzmi znajomo? Możesz być bardziej zainteresowany byciem w a związku niż o byciu w prawo związek. Innymi słowy, jesteś bardziej zakochany w idei miłości niż w osobie, która nie jest dokładnie ustawianie swój związek na sukces.

Jeśli znajdziesz się tak gotowy do spełnienia “jeden”, że jesteś ignorując czerwone flagi lub tęsknoty za ludźmi, którzy nie są tego warte, trochę czasu, aby zbadać, dlaczego chcesz być w związku. Czy to tylko dla osoby towarzyszącej, czy po to, by żyć jak najlepiej? W końcu chcemy być szczęśliwi. Pamiętaj, że związek z niewłaściwych powodów nie doprowadzi cię tam więcej niż bycie singlem. 

 

“width = “900”height= “1349” / >

Źródło: Anete Lusina / Pexels

 

3. Odpowiadasz na każdy SMS, DM, e-mail itp. natychmiast.

Jest rok 2022: większość z nas jest uzależniona od naszych telefonów. Może czujesz potrzebę natychmiastowej odpowiedzi, gdy wiadomość od Twojego szefa pojawi się o 21:30 lub chcesz jak najszybciej wrócić do swojej przyjaciółki, gdy pisze do ciebie o problemach z chłopakiem (#beetheredonethat). Ale jest bombardowany przez ciągłe rozpraszanie oznacza, że nie jesteś obecny w tej chwili, a zatem nie może być obecny ze swoim partnerem i dać im pełną uwagę.

Trenujesz również swój mózg, aby skupić się na wszystkim, z wyjątkiem chwili obecnej, co oznacza, że potencjalnie dobry związek może cię ominąć (i nie mam na myśli przypadkowego przesunięcia w lewo, gdy chciałeś przesunąć w prawo). Wyłącz powiadomienia, zaplanuj wyznaczony czas telefonu, a następnie aktywnie pracuj nad obecnością. 

 

4. Nie prosisz o to, czego chcesz

Jeśli masz problemy z komunikacją potrzeb – czy to z rodziną, przyjaźnie, lub w biurze—jesteś prawdopodobnie będzie miał problemy z komunikacją w romantycznym związku zbyt. Oczekujesz, że szef powie Ci więcej obowiązków, czy chcesz, żeby siostra dzwoniła do ciebie częściej, ale nie wypowiadasz tego, czego chcesz i co czujesz? Jeśli masz oczekiwania bez komunikacji, potrzebujesz czytelnika w myślach, a nie partnera życiowego.

Zamiast tego, praktyka prosząc o to, co chcesz z szacunkiem i empatią. Umów się na spotkanie ze swoim szefem, gdzie możesz wziąć na siebie więcej obowiązków i dać siostrze znać, że za nią tęsknisz i chciałbyś więcej rozmawiać. Komunikacja we wszystkich innych relacjach twojego życia pomoże Ci komunikować się bardziej otwarcie i skutecznie, gdy znajdziesz odpowiednią osobę. Jeśli chcesz idealnego związku, komunikacja jest kluczem do osiągnięcia tego celu.

 

5. Oczekujesz idealnego związku

Tak, Ten artykuł jest o tym, jak znaleźć lub osiągnąć “doskonały” związek, ale jedną z rzeczy, które mogą być powstrzymywanie Cię od znalezienia właściwego związku jest poszukiwanie doskonałości. Pozwól, że wyjaśnię: “doskonały związek” powinien oznaczać zdrową, szczęśliwą i pełną szacunku miłość między dwojgiem ludzi. Powinno nie oznacza to, że zawsze będziesz się dogadywać lub twój partner nie będzie miał wad. Oczekując twój związek (i twój partner) być bez skazy spowoduje nierealne oczekiwania, które nie mogą być spełnione, bez względu na to, kogo można spotkać. W najlepszych związkach miłość powinna być idealna, ale twój partner nie powinien być. Zaakceptuj ludzi takimi, jakimi są, ale czekaj na ludzi, którzy nie muszą się zmieniać, abyś ich kochał. 

 

Źródło: MART PRODUCTION / Pexels

 

6. Nie lubisz swojego ciała

Niestety, nasze ciała czasami powstrzymują nas od znalezienia lub dobrego związku. Nie, to nie dlatego, że coś jest nie tak z naszym ciałem, ale dlatego, że my think jest. Brak zaufania jest często # 1 rzeczą, która zatrzymuje nas od znalezienia wielkiego związku lub zobowiązując się do Wielkiej osoby, aby być z. Martwimy się, że nie zasługujemy na miłość, której chcemy lub wykluczamy ludzi, ponieważ uważamy, że nie spełniamy ich standardów. Kiedy znajdziemy kogoś, kogo lubimy, kto lubi nas z powrotem, brak samo-confidence może uszkodzić intymność relacji (niska samoocena dosłownie zabija popęd seksualny).

Zamiast skupiać się na tym, co inni o tobie myślą, zacznij bardziej skupiać się na tym, co Ty o nich myślisz. Jesteś oczywiście do ich standardów (duh!), ale czy to zależy od Ciebie? Nie zapominaj, że sposób, w jaki czujesz się do swojego ciała, nie jest odzwierciedleniem tego, jak wygląda lub jak inni cię widzą. Podkręć tę Lizzo, Zwiększ swoją samoocenę i wiedz, że pewność siebie jest bardziej seksowna niż rozmiar spodni. 

 

7. Nie budujesz zdrowych nawyków

Słyszałeś, że musisz kochać siebie, żeby ktoś inny cię kochał. Chociaż jest to prawda, myślę, że bardziej sensowne jest stwierdzenie, że jeśli nie dbasz o siebie, nie możesz zająć się kimś innym (lub oczekiwać, że ktoś inny zajmie się tobą). Kiedy dbasz o siebie (tj. priorytetowo traktujesz zdrowie psychiczne, karmisz swoje ciało składnikami odżywczymi, których pragnie, i jesteś intuicyjny w kwestii tego, kiedy i czego potrzebujesz, aby poczuć się jak najlepiej), wydzielasz inną energię, która nie tylko przyciąga ludzi do ciebie, ale, co ważniejsze, sprawi, że poczujesz się inaczej o sobie i swoim życiu. Pracuj nad łamaniem złych nawyków, wdrażaj łatwe nawyki, które sprawiają, że Twoje życie jest lepsze i stajesz się szczęśliwszą osobą. 

 

8. Czekasz na efekt końcowy, aby poczuć się szczęśliwym

Mówiłem to już wcześniej (i na pewno powtórzę to jeszcze raz), ale zadowolenie w twoim życiu to umiejętność, a nie okoliczność. Jeśli czekasz na inną pracę, lepszą podwyżkę, nowe mieszkanie, stonowane ciało lub oddany związek z wreszcie czuj się szczęśliwy, nigdy tego nie osiągniesz. Nie jest tandetny i nie jest banalny; to najpotężniejszy sposób, w jaki możesz uzyskać to, czego chcesz od życia (w tym doskonały związek). Bądź szczęśliwy tu i teraz, bez względu na tytuł zawodowy lub status związku. W końcu najłatwiejszym (i jedynym) sposobem na uzyskanie związku, który sprawi, że będziesz szczęśliwy, nie jest czekanie na partnerstwo, które sprawdza wszystkie pola, ale raczej po prostu bycie szczęśliwym, a następnie znalezienie plusa do już przyjemnego życia.  

 

7 Toksycznych Nawyków Relacji, Które Wydają Się Zupełnie Normalne