8 Typowych Błędów Popełnianych Przez Nowożeńców

Niezależnie od tego, czy twój ślub był dniem, o którym marzyłaś (i tworzyłaś tablice na Pintereście) od kiedy byłaś małą dziewczynką, czy prostą ceremonią, o której nie wiedziałaś, czy kiedykolwiek to zrobisz (dopóki oczywiście nie znalazłaś tej wyjątkowej osoby), po prostu podjęłaś jedno z największych, najbardziej ekscytujących zobowiązań w swoim życiu. Ale o ile trudno było wybrać odpowiednie kwiaty lub zrobić dekoracje DIY, prawdziwe wyzwania małżeństwa zaczynają się po nalaniu ostatniej kropli szampana i zjedzeniu ostatniego kawałka ciasta. Ale nie martwcie się, nowożeńcy: nawet najtrudniejsze części małżeństwa mogą być dobre-co jest bardziej znaczące niż przechodzenie wzlotów i upadków życia z osobą, której ufacie i kochacie najbardziej? Aby pomóc w pierwszym roku małżeństwa, oto kilka typowych błędów w związku nowożeńcy dokonać w nawigacji te wzloty i upadki i jak można ich uniknąć:

 

1. Nie ustalanie granic z przyjaciółmi i rodziną

Poruszanie się po osobistych relacjach może być niezwykle trudne w przejściu od życia samotnego do małżeństwa. Twoje priorytety mogły się zmienić, i to jest w porządku. Zasadniczo przechodzisz z jednej jednostki rodzinnej (rodzeństwo i rodzice) do innej (współmałżonek, potencjalne dzieci i teściowie), więc należy ustalić granice. Obie rodziny będą musiały nauczyć się akceptować, gdy zdecydujesz się spędzić wakacje z innymi teściami lub chcesz czasu dla siebie jako para. Przyjaźnie mogą również wymagać zmiany, co może być szczególnie trudne, jeśli wielu innych twoich przyjaciół jest samotnych. Porozmawiaj ze swoim partnerem o roli, jaką przyjaciele i rodzina będą odgrywać w twoim życiu, i komunikuj, czego bliscy mogą oczekiwać od swoich relacji z wami obojgiem w tej nowej dynamice.

 

2. Alienacja przyjaciół i rodziny

Z drugiej strony twoja rodzina i przyjaciele nadal powinni być ważną częścią twojego życia. Chociaż może to być kuszące, aby pominąć każde biuro happy hour iść spędzać czas z nowym współmałżonkiem lub łatwo zapomnieć zadzwonić do mamy tak często, jak kiedyś, ważne jest dla szczęścia i sukcesu związku, że nadal jesteś w stanie nadążyć za relacjami, które mają dla ciebie znaczenie. Zachęcaj swojego partnera do spędzania czasu z przyjaciółmi, z Tobą lub bez Ciebie, i nigdy nie stań się klinem między nimi a ich rodziną. Podczas gdy dynamika może się zmieniać, nie oznacza to, że relacje, które mają znaczenie, muszą ulec osłabieniu. Teraz masz na zawsze spędzić ze współmałżonkiem—ze względu na Seks w wielkim mieście, bądź na bieżąco z regularnymi drinkami z przyjaciółmi.

 

Źródło: @ goldalamode

 

3. Oczekując, że twój partner nie popełni już błędów

Często można oczekiwać, że relacje będą idealne, gdy jesteś żonaty lub nadzieję, że poślubienie kogoś zmieni pewne cechy o nich. Po pierwsze, nie wychodź za kogoś, kogo chcesz zmienić. Oboje możecie (i powinniście) wzrastać i być razem lepsi, ale to nie znaczy, że współmałżonek nie popełni żadnych błędów tylko dlatego, że jesteście małżeństwem—w końcu nadal są ludźmi! Pozwalaj na błędy, jednocześnie jasno określając oczekiwania i Zawsze ucz się razem.

 

4. Udostępnianie kosmetyków

W porządku, ten może wydawać się drobny, ale wyobraź sobie, że wprowadzasz się razem i decydujesze, żeby podzielić się pastą do zębów, prawda? To uczucie, że oszczędzasz pieniądze i nie ma tak wiele dla was obu podróżować z-win-win! A potem mijają miesiące, a sposób, w jaki twój małżonek nie przykręca nakrętki do końca, zaczyna cię drażnić, ponieważ pasta do zębów wysycha. A potem mija jeszcze więcej czasu, a nowość wspólnego życia zanikła. Wracasz do domu po długim, ciężkim dniu, aby przekonać się, że pasta do zębów jest całkowicie pusta—i dochodzi do poważnej walki.

Choć nieromantyczna (i spokojna) jak ta mała historia może być, to także rzeczywistość. Będziesz dzielił się w swoim życiu na tyle dużo, że pasta do zębów lub szampon tu i ówdzie może dodać się do paliwa do walki. Dowiesz się, jakimi rzeczami chcesz się podzielić, a jakie rzeczy chcesz zachować tylko dla siebie (“co moje jest twojeNie dotyczy drogich kosmetyków).

 

5. Pędząc do następnego kroku

O ile twoim priorytetem nie jest natychmiastowe posiadanie dziecka, nie martw się skokiem do tego, co Twoim zdaniem powinno być “następnym krokiem” po ślubie. Czy to posiadanie dzieci, Czy kupowanie domu, nie rób nic tylko dlatego, że myślisz, że powinieneś to zrobić teraz, gdy jesteś żonaty. Oś czasu będzie inna dla każdego, więc nie porównuj swojej z inną parą. poczekaj, aż oboje będziecie naprawdę gotowi na każdy nowy krok i spędź trochę czasu, ciesząc się po prostu małżeństwem—następny krok can czekaj (obiecuję).

 

Źródło: @ francois_et_moi

 

6. Myśląc, że nie potrzebujesz długoterminowego planu finansowego

Prawdopodobnie miałeś już “rozmowę o pieniądzach” i upewniłeś się, że jesteś wystarczająco kompatybilny ze swoimi nawykami dotyczącymi wydatków i celami finansowymi. Ale małżeństwo wszystko zmienia. Bez względu na to, co zdecydujesz się na intercyzy lub konta bankowe, Twoje zaangażowanie nie jest już tylko emocjonalne, ale również finansowe. Przed lub wkrótce po ślubie, ułóż plan finansowy tego, czego oboje pragniecie na swoją przyszłość. Omów swoje cele dotyczące emerytury, własności domu i przygotowania do rodziny (obejmuje to plan spłaty długu, który któryś z Was ma). Zaplanuj harmonogram, budżet i długoterminowe cele finansowe.

 

7. Oczekując, że twój związek będzie zawsze romantyczny

Dostosowanie się do zupełnie nowego życia i zaangażowania może czuć się jak duża presja, a pary często czują wątpliwości oparte na oczekiwaniu, że ich związek zawsze musi być doskonały lub będą myśleć, że podjęli złą decyzję. Jak tylko romans maleje z fazy miesiąca miodowego, może być łatwo poczuć się jak miłość idzie zbyt. Ale co Ty naprawdę. chcesz wyjść z małżeństwa-nie tego, czego powinieneś się spodziewać, ale co naprawdę sprawi, że poczujesz się spełniony? Czy to posiadanie najlepszego przyjaciela, o którym wiesz, że będzie tam, gdy coś pójdzie nie tak? Czy to ktoś, kto rozśmiesza cię, gdy życie staje się ciężkie? Czy to wspaniały rodzic dla Twojego dziecka? Czy to wszystko?

Upewnij się, że nigdy nie oczekujesz, że twoje małżeństwo będzie dla ciebie wszystkim lub doskonałym przez cały czas. Zidentyfikuj to, co Ty właściwie chcesz od swojego życia i oczekuj tego, wiedząc, że twój małżonek, a nawet twoje małżeństwo nigdy nie będzie idealne. Małżeństwo nie powinno być tak jak hollywoodzkie happy ending (filmy zwykle kończą się nae wedding anyway). Zamiast tego, jest to stały wybór, którego oboje dokonujecie każdego dnia, że jest to osoba, z którą chcesz przejść przez życie. Okazuj wdzięczność często, codziennie mów “kocham cię” i przestań oczekiwać doskonałości.

 

6 rzeczy, które ludzie w udanych związkach robią po zakończeniu fazy miesiąca miodowego