8 Ruchomych Hacków, Które Znacznie Ułatwią Pakowanie

Są ludzie, którzy mieszkają w tym samym mieście przez całe życie, a potem są ludzie, którzy ciągle wysyłają ” przenieśliśmy się!”karty i przesyłanie poczty. Ja jestem tym drugim. Nie chodzi o to, że koniecznie chciałem się przenieść tyle razy, ile mam, ale kiedy nadarzy się okazja, muszę iść! Rozpoczęcie nowego rozdziału w nowym domu, mieście, stanie, a nawet kraju jest Ożywcze, ale aby czerpać korzyści, musisz przejść przez rzeczywisty akt organizowania, pakowania i przeprowadzki. Co za Draga, prawda? Nie możemy po prostu dotrzeć do celu i cieszyć się nim bez całej pracy? Niezupełnie, siostro. Ale na szczęście dla Ciebie, wykorzystałem profesjonalnego organizatora-i wyciągnąłem z własnego doświadczenia jako seryjny kierowca-aby przynieść Ci kilka wskazówek i sztuczek. Oto niezbędne hacki, które sprawią, że proces będzie przebiegał o wiele płynniej.

 

Zacznij wcześnie

Poruszanie się w pośpiechu jest przytłaczające, więc nie czekaj do ostatniej chwili, aby zacząć. “Jak tylko wiesz, że będziesz szukał nowego domu, powinieneś zacząć przeglądać swoje rzeczy” – powiedziała Sharon Lowenheim, certyfikowany profesjonalny organizator organizujący Goddess. W idealnym świecie masz co najmniej miesiąc wypowiedzenia przed przeprowadzką, więc zacznij usuwać, sprzątać, organizować i pakować tak szybko, jak to możliwe. Najlepszym sposobem na dopasowanie tego do kalendarza jest zaplanowanie go w kalendarzu i zrobienie tego trochę naraz. Na przykład zaplanuj rozwiązanie szafek łazienkowych po pracy w poniedziałek i szafy na pościel po pracy we wtorek. To sprawi, że będzie to łatwiejsze do opanowania.

 

Zacznij od obszarów, z których najmniej korzystasz

Sharon sugeruje przeglądanie obszarów, które nie są oglądane tak często. “W przypadku domów będzie to strych, piwnica i garaż. Dla domów i mieszkań to same górne półki szaf, najmniej wygodne szafki kuchenne i dno szuflad. Nie tylko znajdziesz w tych obszarach najbardziej przestarzałe przedmioty do podarowania lub rzucenia, ale możesz je najpierw spakować, ponieważ prawdopodobnie nie będziesz musiał mieć dostępu do żadnego z nich w trakcie przenoszenia. Z mojego doświadczenia wynika, że pakowanie tych obszarów jest szybkie, więc od razu czujesz, że poczyniłeś pewne postępy i motywujesz do radzenia sobie z więcej.

 

Źródło: Pexels / @ ketut-subiyanto

 

Bezlitośnie declutter

Bądźmy szczerzy, wszyscy trzymamy wiele rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebujemy, ponieważ są po prostu poza zasięgiem wzroku, poza umysłem lub jesteśmy zbyt leniwi, aby zabrać je na darowiznę. Ale nie wszystko musi trafić do twojego nowego domu. Przeprowadzka to idealny czas, aby przejrzeć swoje rzeczy i być bezwzględnym w kwestii tego, co zostaje, a co odchodzi. Sharon zaleca, aby spojrzeć na każdy pojedynczy przedmiot i zadać sobie pytanie, czy go używasz i czy go kochasz. “Jeśli odpowiedź na oba pytania brzmi nie, to jest gotowa do pracy” – powiedziała. Nie tylko dobrze będzie oddać to, co już Ci nie służy, ale będziesz miał o wiele mniej, aby się spakować i przenieść.

 

Pakuj przedmioty niezbędne osobno

Organizując i pakując przedmioty po trochu, w końcu pozostaniesz ze swoimi niezbędnymi rzeczami. Spakuj te przedmioty osobno, aby mieć do nich łatwy dostęp podczas przeprowadzki. Większość z nich będzie składać się z przedmiotów osobistych (kosmetyków, ubrań, ładowarek itp.), więc pomyśl o tym jak o torba na noc. Co byś zabrał ze sobą na długi weekend? Upewnij się, że masz te przedmioty pod ręką podczas przeprowadzki, aby nie musieć grzebać we wszystkich pojemnikach i pudełkach po dotarciu do miejsca docelowego.

 

Nie zdejmuj ubrania z wieszaków

To jeden z najbardziej niedocenianych hacków w historii. Pakując ubrania, nie trać czasu i energii na zdejmowanie czegokolwiek z wieszaka. Dlaczego? Ponieważ kiedy dotrzesz do nowego domu, będziesz musiał poświęcić czas na odkładanie wszystkiego z powrotem na wieszaki. Zamiast tego zostaw wszystkie ubrania w stanie, w jakim są i użyj worków na śmieci, aby chronić wiszące przedmioty. Podczas rozpakowywania wystarczy powiesić ubrania w szafie i wyjąć worki na śmieci. To zdecydowanie najszybszy sposób na przenoszenie ubrań. Zaufaj mi, jeśli nic więcej, proszę wdrożyć tę wskazówkę.

 

Źródło: Pexels / @ cottonbro

 

Użyj pudełek i pojemników o różnych rozmiarach

Posiadanie różnych rozmiarów pudełek i pojemników ma kluczowe znaczenie, zwłaszcza podczas pakowania kuchni. Istnieje wiele przedmiotów, które można łatwo złamać, więc będziesz chciał użyć kształtu i rozmiaru, który zapewni bezpieczeństwo Twoim przedmiotom. Na przykład użyj pojemników, które są bardziej płytkie do pakowania naczyń i kubków. Dzięki temu nie tylko nie będą się zbytnio przesuwać, ale także nie będą zbyt ciężkie pojemniki. Kolejna wskazówka od Sharon: “umieszczaj małe przedmioty w pudełkach na buty lub plastikowych pojemnikach z pokrywkami, aby pozostały razem i łatwiej je rozpakować.”

 

Używaj odzieży i ręczników jako wyściółki

Gazety i folia bąbelkowa mają swoje miejsce, ale używanie własnych przedmiotów jako wyściółki jest jednym z moich najwygodniejszych hacków do przenoszenia. Ja to widzę tak, że i tak musicie spakować swoje ubrania, ręczniki, pościel i koce, więc równie dobrze możecie je dobrze wykorzystać. Owiń koszulki wokół naczyń, przykryj duże przedmioty kocami, aby zapobiec ich porysowaniu, i dodaj ręczniki na całym obwodzie pojemników, aby przykryć delikatne przedmioty.

 

Zatrudniaj profesjonalistów

Zwolnij swój czas i usuń stres związany z przeprowadzką, zatrudniając profesjonalistów. “Jednym z najlepszych prezentów, które możesz dać sobie podczas przeprowadzki, jest wynajęcie przeprowadzek do pakowania” – powiedziała Sharon. Ponieważ są szybcy, wydajni i doświadczeni w pakowaniu, możesz mieć pewność, że wszystkie twoje przedmioty są organizowane, pakowane i bezpiecznie przenoszone do nowego domu. “Jeśli nie potrzebujesz pełnej obsługi, rozważ zatrudnienie organizatora, który pomoże Ci zmniejszyć rozmiar przed przeprowadzką lub pomoże w zorganizowaniu wszystkiego w nowym domu, aby dać sobie dobry początek” -dodała.

 

11 Skrótów, Które Znacznie Ułatwiają Sprzątanie Domu