8 prostych sztuczek, aby zrobić najlepsze zdjęcia z podróży na iPhonie

Jedną z moich ulubionych rzeczy do zrobienia, gdy pakuję się na wakacje, jest planowanie moich strojów. Bądźmy szczerzy: chcę wyglądać i czuć się najlepiej, gdy idę na plażę, ale chcę również dobrze wyglądać we wszystkich zdjęciach, które planuję zrobić. Wakacje mają tendencję do dostarczania wielu pięknych tła, jak piaszczyste plaże, bujne lobby hotelowe i słodkie kawiarnie, więc fotogeniczne ” pasuje są koniecznością. Nie tylko dobrze zrobione zdjęcia z podróży wyglądają dobrze na Instagramie, ale są również wspomnieniami, które warto cenić na zawsze. A jeśli masz iPhone ‘ a, oznacza to, że masz również niesamowity aparat.

Jestem za estetycznymi zdjęciami, które mogę udostępnić oraz wyświetlanie w całym moim domu, więc rozmawiałem z kilkoma ekspertami, aby uzyskać ich wskazówki. Poniżej, blogerka stylu życia i podróży Katie Urban z odrobiną cyraneczki i fotograf podróży Karina Ramos Salas z nadzieją Outsiders rozlać herbatę na iPhone podróży photo hacki, które wezmą swoje zdjęcia do następnego poziomu.

 

1. Planuj Z Wyprzedzeniem

Nie jestem osobą, która przestrzega ścisłego harmonogramu, kiedy jestem na wakacjach, ale zawsze mam wstępny plan. A Dla Ramos Salas, jej plan zawsze obejmuje badanie idealnej operacji fotograficznej. jeśli wiesz z wyprzedzeniem, że chcesz robić zdjęcia, dlaczego nie zrobić trochę zwiadu z domu przed wyjazdem?

“Uwielbiam szukać estetycznych miejsc na Instagramie i Pintereście” – powiedział Ramos Salas. “W ten sposób już wiem, gdzie chcę zrobić zdjęcie, a także mam pomysł, jaki rodzaj zdjęcia chcę zrobić wcześniej.”Poleciła szukać kolorowych ścian, uroczych witryn sklepowych i czystych, otwartych przestrzeni. “Pamiętaj, aby mieć oczy otwarte,” powiedziała. “Najbardziej przypadkowe miejsca wydają się być najlepszym tłem w historii!”

 

Źródło: @ katieurban_

 

2. Praca Z Naturalnym Światłem

Nic nie przebije naturalnego światła, a zarówno Urban, jak i Ramas Salas zalecali robienie zdjęć podczas złotej godziny. To ten magiczny czas w ciągu godziny wschodu słońca lub godziny przed zachodem słońca, kiedy światło słoneczne jest miękkie i, tak, złote. Ramos Salas powiedział, że lubi fotografować wcześnie rano nie tylko dla światła, ale także ze względu na minimalne tłumy. “Jeśli jest miejsce, które jest zwykle zatłoczone, na pewno umieszczę je na pierwszej liście miejsc do sfotografowania, a następnie ciesz się dniem” – powiedział Ramas Salas.

Ale nie pozwól, aby światło nie-złotej godziny powstrzymało cię od robienia zdjęć. “Czasami, kiedy podróżujesz, musisz zrobić zdjęcie, kiedy możesz i po prostu toczyć z nim!”Urban powiedział. Nawet w środku dnia, kiedy światło jest najostrzejsze, nadal możesz to zrobić. “Uwielbiam cienie, więc mam tendencję do fotografowania w bezpośrednim świetle słonecznym, dzięki czemu mogę uzyskać piękne cienie na moich zdjęciach”, powiedział Ramos Salas. Zwróć uwagę na puste ściany, które tworzą interesujące cienie, gdy ludzie idą przed nim, na przykład. Jeśli światło jest nadal zbyt ostre, znajdź zacienione miejsce lub poczekaj bliżej zachodu Słońca na to światło o złotej godzinie.

 

3. Zacznij od czystego obiektywu

Jeśli chodzi o hacki do zdjęć z podróży iPhone ‘ a, może się to wydawać oczywiste, ale w rzeczywistości jest to kluczowy krok. Przed rozpoczęciem fotografowania Ramos Salas zaleca czyszczenie obiektywu aparatu. “To zmienia świat, uwierz mi!”powiedziała. Trzymaj ściereczkę z mikrofibry w torbie, dzięki czemu możesz szybko wytrzeć soczewkę. W ten sposób Twoje zdjęcia nie będą rozmazane lub niejasne.

��

Źródło: @ katieurban_

 

4. Spróbuj fotografować z zoomem 0,5 x

Aparaty iPhone mogą robić wiele fajnych rzeczy, ale nigdy tak naprawdę nie bawiłem się niektórymi funkcjami, ponieważ nie jestem pewien, od czego zacząć. Urban podzielił się naprawdę prostą wskazówką,a wystarczy jedno dotknięcie. “Podczas niedawnej podróży na Hawaje odkryłem, że fotografowanie ludzi z zoomem 0,5 x, zwłaszcza gdy jest piękne tło, zapewnia oszałamiające zdjęcia!”powiedziała.

Funkcja zoomu 0,5 x rozszerza ramkę, pokazując więcej tego, co znajduje się przed kamerą. Jest to idealne miejsce do uchwycenia pięknej architektury, naturalnych cech i innych scenerii, więc jeśli zauważysz malownicze tło, koniecznie wypróbuj to! Po otwarciu aparatu poszukaj małego przycisku w dolnej części kadru z napisem “0,5 x”. po prostu dotknij go, a powiększy się pod szerszym kątem.

 

5. Uzyskaj Pomoc Od Przechodniów

Ile razy Ustawiłeś zdjęcie w telefonie, poprosiłeś kogoś o zrobienie zdjęcia,a wynik wcale nie był taki, jak Ustawiłeś? Urban ma rozwiązanie. “Nie bój się zrobić zdjęcia testowego, które demonstruje pożądane kadrowanie dla osoby robiącej zdjęcie” – powiedziała. “Zawsze uważam, że im bardziej nakazuje mi moja wizja, tym lepszy jest efekt końcowy.”Gdy osoba robiąca Twoje zdjęcie ma ujęcie, powiedz im, aby zaszaleli. “Mówię im, aby po prostu oderwali się, podczas gdy ja ciągle się poruszam, aby uzyskać idealnie szczery strzał.”

 

6. Ustaw aparat W Tryb “Live”

Urban zasugerował przełączenie kamery iPhone ‘a na tryb” NA ŻYWO”, aby mieć więcej treści do pracy. Zdjęcia na żywo to tak naprawdę małe filmy. Twój aparat iPhone rejestruje 1,5 sekundy przed i po zrobieniu zdjęcia, a kluczowe zdjęcie jest nadal najlepszym ujęciem. Ale jeśli nie jesteś zadowolony z wybranego zdjęcia kluczowego, możesz je zmienić. Po prostu otwórz zdjęcie, dotknij Edytuj, a następnie naciśnij przycisk na żywo w lewym dolnym rogu (wygląda jak strzał w dziesiątkę). Przesuń suwak, aby wybrać nową ramkę.

 

Źródło: Karina Ramos Salas |

 

7. Zainwestuj w Statyw

Jeśli podróżujesz samotnie lub nikt nie jest w pobliżu, aby ci pomóc, statyw do iPhone ‘ a to świetna inwestycja. Większość z nich jest wyposażona w bezprzewodowy pilot, dzięki czemu można robić zdjęcia za naciśnięciem przycisku. Możesz też wypróbować jeden z ulubionych hacków Ramos Salas na iPhone’ a. “Skonfiguruj iPhone’ a na statywie i otwórz aplikację aparatu na Apple Watch!”powiedziała. “Możesz sterować aparatem w telefonie i upewnić się, że Twój kąt i kompozycja są właściwe. Możesz także kontrolować zegar, robić zdjęcia i robić filmy z zegarka.”Zalecała również robienie wielu różnych rodzajów zdjęć, takich jak Zbliżenia, różne kąty, a nawet filmy. Jest to szczególnie przydatne, jeśli tworzysz treści dla mediów społecznościowych. “W ten sposób możesz stworzyć więcej niż pięć różnych treści w jednym wyglądzie lub miejscu.”

 

8. Edycja i filtrowanie zdjęć

Edycja jest ostatnim akcentem, który sprawia, że Twoje zdjęcia są pop. I nie martw się, nie potrzebujesz żadnych wymyślnych aplikacji ani edycji umiejętności aktualizowania zdjęć jak profesjonalista. Urban preferuje Lightroom, a aplikacja mobilna jest darmowa. “Jeśli jesteś zastraszony przez używanie go, nie bądź. W przeciwieństwie do innych produktów Adobe, jest bardzo przyjazny dla użytkownika”, Urban shared. “Zawsze mówię, że jeśli możesz edytować w aplikacji Instagram, możesz edytować w Lightroom. Dzięki Lightroom możesz naprawdę skupić się na edycji zdjęć, aż do możliwości naprawy określonych kolorów.”

Wielu fotografów oferuje również ustawienia wstępne Lightroom (w zasadzie takie jak filtry Instagram) do zakupu, więc nie musisz samodzielnie edytować. Ustawienia Lou i Marks to jedna z opcji z wieloma ustawieniami do wyboru. Wykonane specjalnie dla wszystkich odcieni skóry, mogą natychmiast rozjaśnić Twoje zdjęcia lub sprawić, że kolory będą jeszcze bardziej żywe.

 

6 Zmieniających Grę Hacków Podróżniczych, O Których Chcielibyśmy Wiedzieć Wcześniej