8 prostych sztuczek, aby Twoje ubrania trwały dłużej

Więc ukończyłeś posiadanie całej szafy wypełnionej tanimi, szybkimi znaleziskami mody. Wszyscy wiemy, że dodawanie elementów inwestycyjnych do szafy może na początku wydawać się trochę przerażające. W końcu nie chcesz kupować czegoś tylko po to, aby zostało zniszczone przy pierwszym deszczu lub źle się stało, przechowując to źle. Ustalanie priorytetów, jak sprawić, by ubrania trwały, oznacza, że będziesz mieć te elementy w swojej szafie tak długo, jak zdecydujesz—nie tylko dopóki nie zostaną zniszczone.

Gdy zaczynasz inwestować w wyższą jakość, zszywki, aby dopełnić te modne, tańsze kostki, ważne jest, aby pamiętać, że odpowiednia pielęgnacja może mieć duży wpływ na zachowanie kształtu, koloru i tekstury twoich ubrań przez długi czas. Zebraliśmy najlepsze wskazówki i porady, aby twoje ubrania i akcesoria pozostały w najlepszej formie.

 

1. Uważaj na instrukcje prania

Niektóre ubrania powinny być ściśle czyszczone wyłącznie na sucho. Tak łatwo, jak to jest po prostu wrzucić go do prania, zaufaj nam, twój ulubiony super-miękki sweter pogorszy się szybciej niż możesz nacisnąć “delikatne” na maszynie. Nie tylko będzie następujące instrukcje prania pozwalają na elementy odzieży trwać znacznie dłużej, ale praktykowanie tych instrukcji tworzy dobry nawyk w dłuższej perspektywie dla dobrego samopoczucia wszystkich swoich ukochanych tkanin. To jak dbanie o siebie, ale o twoje ubrania.

Pro Wskazówka: Należy zachować ostrożność, aby nie czyścić chemicznie nadmiernie. Dobrą zasadą jest czyszczenie na sucho co 3-4 nosi, aby utrzymać ubrania w czystości i w dobrym stanie.

 

 

2. Odśwież swoje ubrania z praniem stripping

Przeznaczone do usuwania nagromadzeń z brudu, detergentów do prania lub środków zmiękczających tkaniny, usuwanie prania to metoda czyszczenia ubrań i pozbycia się trudniejszego do zauważenia brudu. Niektóre kawałki delikatniejszych tkanin nie powinny być zdejmowane, takie jak wełny lub cokolwiek, co musi być myte w zimnej wodzie. Ostatecznie usuwanie prania nie jest konieczne, jeśli nie używasz zmiękczacza do tkanin na ubraniach (wiem, że ładnie pachnie, ale nie jest konieczne do wszystkiego!). Sprawdź, które z Twoich kawałków mogą z tego skorzystać i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby uzyskać najwyższą czystość.

 

3. Zainwestuj w dobre wieszaki i urządzenia

Miękkie, cienkie wieszaki mogą mieć wpływ na to, jak noszą się Twoje ubrania-w końcu prawdopodobnie spędzają więcej czasu w szafie niż na ciele. Zrób sobie przysługę i wyrzuć wieszaki z drutu w zamian za te, które będą traktować twoje powieszone ubrania z życzliwością. Ponadto, zdecydować się złożyć niektóre kawałki i trzymać je na półce, a nie powiesić je. Kawałki, takie jak swetry, rozciągną się podczas powieszenia, niezależnie od rodzaju wieszaków.

Upewnij się również, że masz pod ręką parowiec, golarkę do tkanin i wałek do kłaczków, aby twoje ubrania wyglądały jak najlepiej. Wszystkie ubrania potrzebują trochę TLC od czasu do czasu, więc chcesz być gotowy, kiedy to zrobią.

 

 

4. Zamki błyskawiczne przed ich myciem

Małe zaczepy i małe łzy zwykle zaczynają się wewnątrz pralki. Sprawca? Rozpinane zamki.  Zapnij wszystko-pomyśl dżinsy, kurtki, sukienki—przed dodaniem ich do prania. Gwarantuje to, że nie wciągną wszystkiego innego w ładunek i nieumyślnie zniszczą kawałki podczas czyszczenia.

 

5. Poświęć czas na wodoodporną skórę i zamsz

Jeśli masz zamsz lub skórę w swojej szafie, poświęć czas na waterprzanim je umyjesz—zaufaj nam, to się opłaci. Powłoka hydrofobowego sprayu zapewni, że jeśli zostaniesz złapany w deszczu (zdarza się !), Twoje buty lub kurtka nie będą kompletną straconą przyczyną. Upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami na sprayu, który wybrałeś, pod względem częstotliwości dotykania przedmiotu i upewnij się, że zawsze wykonuj test punktowy przed spryskaniem całego przedmiotu.

 

6. Wypchaj Buty i torby 

Zachowaj kształt akcesoriów, wypełniając je starymi gazetami, gdy nie są używane. Nie tylko zachowa kształt, ale zmusi cię do wyczyszczenia bałaganu z torebki, który pozostał po zmianie torebek, co oznacza, że nie będziesz mieć plam z tuszu ani niechcianych przedmiotów toczących się, gdy są w magazynie.

Nie zdajesz sobie sprawy, jak ważne jest pakowanie torby, dopóki tego nie zrobisz—zaufaj nam, jest to krok, który chcesz wykonać ze wszystkimi torbami, gdy zostaną odłożone.

 

 

7. Oddzielić przed praniem

Chociaż jest to łatwiejsze, unikaj potrzeby wrzucenia wszystkich ubrań do prania bez ich oddzielania. Oprócz oddzielania, prania w zimnej wodzie, oddzielania pościeli i obracania koszul z grafiką i innymi tkaninami (takimi jak Dżins) na lewą stronę, aby uniknąć blaknięcia, opłaci się.

Jednym z elementów garderoby, który wymaga trochę dodatkowego TLC są dżinsy. Zalecamy mycie ich tak rzadko, jak to tylko możliwe (co 4-6 ubrań powinno wystarczyć) i pozwalanie im wisieć na sucho, zamiast wkładać je do suszarki.

 

8. Zamrozić rajstopy, aby nie biegały

Tak, dobrze to przeczytałeś. Unikaj konieczności wyczerpania i kup nową parę rajstop za każdym razem, gdy ich potrzebujesz, zamrażając je. Oto, co zrobić: uruchom nową parę rajstop pod wodą i wyciśnij nadmiar. Następnie umieść je w plastikowej torbie i pozwól im zamrozić na noc. Pozwól im dojść do temperatury pokojowej naturalnie, zanim je założysz i voila! Powinny być teraz bardziej odporne na zaczepy i łzy.

 

Jak zachować moje Skórzane Torby W Tip-Top kształcie