7 walk, które są szkodliwe dla nowego związku (i które są ważne)

Kiedy jesteś nowo randki kogoś i w bardzo zabawne i ekscytujące zauroczenie etapie, może być trudno zobaczyć napis na ścianach. Jeśli walczysz w nowym związku, może to być oznaką, że nie jesteś ze sobą zgodny lub oznaką postępu (wyjaśnimy, jak wkrótce). Istnieją pewne walki, które mogą być bardzo szkodliwe dla nowych relacji i te, które mogą pomóc parze zbliżyć się, jeśli prawidłowo obsługiwane.

Przyjrzyjmy się bliżej, które loty mogą służyć jako główne czerwone flagi, a które walki mogą być produktywne w odpowiednich okolicznościach.

 

Szkodliwa walka: problemy z zaufaniem

Otwarcie się na nowego partnera może zająć trochę czasu i nie musisz spieszyć się z intymnością, ale jeśli wcześnie walczysz o problemy z zaufaniem, twoja fundacja może nie być wystarczająco silna, aby zbudować zdrowy związek. Jeśli jeden lub obaj partnerzy kłamią, łatwo są zazdrośni lub ogólnie brak wiary w swojego partnera, może to prowadzić do nieprzyjemnych walk. Nie ma wygranej, jeśli chodzi o problemy z zaufaniem. Albo jest dobry powód, że nie ma silnego poziomu zaufania do Związku (co jest złe), albo nie ma powodu do wątpliwości i podejrzeń, ale walki zdarzają się i tak (co jest równie złe). Posuwanie się naprzód w związku bez tego zaufania do siebie nawzajem sprawi, że trudno będzie się zrelaksować i stworzyć głęboki poziom intymności wymagany do ustanowienia udanego związku.

 

Źródło: Tim Samuel / Pexels

 

Ważna walka: przyszłość

Walki o przyszłość mogą szybko się rozgrzać, ponieważ masz do czynienia z hipotetycznymi sytuacjami i chociaż możesz być bardzo emocjonalnie przywiązany do swojej wizji tego, co chcesz, aby przyszłość miała, może być trudno jasno wyobrazić sobie przyszłość, którą proponuje twój partner. To jest OK, aby uzyskać emocjonalne tutaj tak długo, jak jesteś szacunku do swoich pragnień, słuchając siebie w pełni, i oboje chętni do kompromisu. Jeśli żadne z was nie może lub nie chce iść na kompromis (na przykład jeśli jedna osoba chce mieć dzieci, a druga nie), ta walka nadal służy ważnemu celowi, ponieważ może pokazać, że nie jesteście zgodni co do tego, jakie życie chcecie prowadzić. Czasami lepiej jest dowiedzieć się tego wcześniej niż później.

 

Szkodliwa walka: kontrola czasu

To zrozumiałe, jeśli chcesz spędzić cały swój wolny czas ze swoim nowym kochankiem, gdy po raz pierwszy zaczniesz się spotykać (miesiąc miodowy zdarza się każdemu i nie będziemy tego oceniać), ale kiedy nadszedł czas, aby wyjść na powietrze, jeśli jeden partner próbuje kontrolować, jak druga osoba spędza swój czas, jesteś na drodze do nieprzyjemnych walk. Kontrolowanie tego, jak ktoś spędza swój czas i z kim go spędza, nie jest oznaką zdrowego związku. Ważne jest, aby mieć zewnętrzne zainteresowania i relacje, więc nie musisz polegać na swoim partnerze, aby spełnić wszystkie twoje emocjonalne potrzeby (współzależność nie przynosi korzyści twojemu związkowi).

Jeśli walczysz o to, jak spędzasz czas, jedno lub oboje możecie nie być emocjonalnie gotowi na poważny związek, nie wspominając o tym, że poziom kontroli może być oznaką przemocy emocjonalnej.

 

Ważna walka: ustalanie granic

Ustalenie, w jaki sposób chcesz spędzić czas, jest przykładem ważnej granicy do ustalenia, więc niech talk o granicach. Czasami ludzie celowo przesuwają granice, ale kiedy jesteś w nowym związku, łatwo może być przypadkowo przełamać granicę. Na przykład, podczas gdy może być w porządku z uznając, że Twoja rodzina nie jest idealna i są w porządku z odpowietrzaniem do partnera o swoich wadach, mogą nie chcieć mówić negatywnie o swojej rodzinie. Jeśli przypadkowo przekroczysz granicę i skrytykujesz jednego z członków ich rodziny w sposób, z którym nie czują się komfortowo, może to prowadzić do dość dużej kłótni, i to jest w porządku.

Tak długo, jak będziesz słuchał granic, które wyznaczają, zdecydujesz się je szanować i nie stawiasz muru, możesz iść do przodu i faktycznie poprawić swój związek. Bycie stanowczym przy ustalaniu granic może wydawać się walką, ale nie musi przeradzać się w walkę, jeśli obaj partnerzy mają szacunek i zrozumienie.

 

Źródło: Manuel Meurisse / Unsplash

 

Szkodliwa walka: przeszłość

Podczas gdy nasza przeszłość informuje, czego chcemy i jak zarządzamy przyszłymi relacjami, trzymanie czyjejś przeszłości przeciwko nim nigdy nie robi nic dobrego. Jeśli para nie może spojrzeć na błędy, relacje i wybory, które miały miejsce przed spotkaniem, nie może nadal rozwijać swojego związku w zdrowy sposób.

 

Ważna walka: pieniądze

Walki na początku w związku mogą być konstruktywne, jeśli pomogą Ci lepiej się zrozumieć. Chociaż na pierwszy rzut oka może się to nie wydawać, pieniądze są emocjonalnie naładowanym tematem dla wielu ludzi i może być trudno zobaczyć oko w oko, jeśli twój partner ma inne nawyki finansowe i przekonania niż ty. Jeśli walczysz o pieniądze, ale możesz lepiej zrozumieć, jak druga osoba czuje się o swoich finansach, możesz nauczyć się lepiej współpracować jako para. Jeśli chcesz zbudować długoterminowy związek-prawdopodobnie taki, który obejmuje małżeństwo, dzieci lub homeownership-najlepiej jest uzyskać wszelkie pieniądze walczy z drogi na początku, dzięki czemu można właściwie zarządzać swoimi finansami jako zespół, gdy nadejdzie czas, aby to zrobić.

 

Szkodliwa walka: zagrożenia

Kiedy w walce angażujesz się w groźby, tracisz szansę na konstruktywną walkę. Grożenie, że kogoś zostawisz, jeśli nie zrobi tego, co chcesz, lub grożenie innym rodzajem kar nie działa, a jeśli tak, to działa tylko na bardzo powierzchownym poziomie z powodu strachu. Zagrożenia mogą wynikać z dwóch różnych miejsc, które są równie negatywne: pierwszy to chęć zmanipulowania partnera do robienia tego, co chcesz, a drugi jest tak zdesperowany, aby wprowadzić zmiany, że nie wiesz, co jeszcze zrobić. Jeśli musisz grozić zerwaniem z kimś, jeśli powtórzy akcję (np. oszustwo), może nadszedł czas, aby przejść w swoje oddzielne strony.

 

Nowa Randka? 15 porad, które pomogą Ci zbudować zdrowy związek